Seria PDP-427 i 507

johnny

New member
Dzisiaj miałem okazję porównac jeszcze raz Pioneera PDP 436 XDE z Hitachi 42 PD9700 w tym samym sklepie co ostatnio (opis parę postów wyżej) z tym że mieli już naprawiony sygnał HDTV. Tutaj niestety Pionek przegrał, może nie sromotnie (do tego mu daleko) ale jednak na Hitachi była widoczna większa liczba szczegułów i kolory były trochę żywsze. W tym pojedynku dla mnie jest 2:1 dla Pioneera, bo ten jednak ma ładniejszy obraz z DVD i normalnej TV.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
jerzec napisał:
WITAM BYłEM DZISJ W KONCU DOKLADNIE OGLADNAC Panasonica Th-50pv60e I I Pionnera 507 Xd LECZ NIE BYłO JUZ TEGO MODELU PANASONIKA ALE BYL TH-50-PV600E PRAKTYCZNIE TOSAMO TYLKO MA CZYTNIK KART OBA TELEWIZORY ZOSTAłY PODłACZONE TAKIMI ........

Człowieku, co Ty chciałeś przez to wszystko powiedzieć. Taki bełkot, że czytać się nie da:( Minimum interpuncji i małe litery, to może bym jakoś przez to przebrnął. Miło, że dzielisz się SWOIM zdaniem z nami, ale co wnosi Twój post, kto może na nim skorzystać?? Jeżeli umiesz zrobić solidny test i porównać te TV to zrób to, w przeciwnym razie nie zabieraj cennej przestrzeni serwerowej............... bo jest to zwykły :hmm:
 

Daras72

New member
Pioneer PDP 427XA

Witam.
Prawie zostałem posiadaczem lcd SONY KDL40V2000, (prawie) , bo na moje szczęście mogłem bardziej mu się przyjżeć w (akcji) u znajomego w domu. Kolega był bardzo podniecony jakością obrazu jaki odtwarza ten lcd , prawie z każdego zródła. Niestety ja zauważyłem za dużo wad które nie pozwoliły by mi w pełni sie nim cieszyć , nie będę ich tu wymieniał bo to nie to forum i wogóle. Długo trwało zanim zdecydowałem się na jakiś model i teraz nie wiem już nic.

Dochodzę do wniosku że jadnak plazma bedzie dla mnie odpowiedniejsza ;

- mały pokój , 16 metrow kwadratowych , odłegłośc od tv najdalej 3,5 metra
- kablówka , dvd bez hdmi ( może w przyszłości)
- oglądanie raczej wieczorem (niestety mam pokój od południa i w miare duże okno)

Myśle że jedynym tv który mi odpowiada jest PIONEER PDP 427XA, tylko że :

http://www.pioneer.pl/pl/products/62/63/413/PDP-427XA/index.html

- stosunkowo duża cena , około 2 tys. więcej niz miałem wydać na lcd
- powidoki , duszki, wypalanie się logo stacji i czym tam jeszcze straszą forumowicze...
(Zaznaczam że nigdy nie widziałem pionieera na żywo - jak gra , sugeruje się tylko tym co przeczytałem i obejrzałem na forum)

Jestem trochę załamany i do końca nie wiem co robić , podpowiedżcie coś.
Ps. Panasonic nie wchodzi w gre.

Z góry dziękuję za fachową pomoc )-:
 

Daras72

New member
Pioneer

Dlatego że już byłem pewien co chce a teraz zaczyna się od nowa. Z plazm tylko Pioneer ale trochę za male fundusze mam na taki tv.
Obawiam się że jak już na niego się zdecyduje i zaczną się problemy z jakimiś powidokami itp. to ''sepuku''
Błędne koło...
 

HD2006

New member
Podobno Pionner PDP-427xa obsluguje format obrazu 1080/24p ciekawe jak to wyglada z HDDVD i Blu-Reyem ten ty ma tylko rozdzialke 1024 x 768 niejest to fullHd to ciekawe jak sobie radzi z 1080p czy czasem obraz niejest oszpecony?
 

mzdral

New member
Na twoim miejscu zbytnio bym się nie martwił. Od tygodnia jestem posiadaczem 42" plazmy LG. Pokój w którym jest zainstalowana ma okna od strony południowej i na dodatek są to okna dachowe. W dzień przy ostrym świetle oglądanie jest bardzo upierdliwe, ale nie tylko na plażmie. To samo było na starym CRT i niestety ale na lcd rónież (choć w nieco mniejszym stopniu, ale jednak). Nie oszukujmy się, jeśli masz mocne żródło światła z boku i pada ono na TV to nie ma zmiłuj się, będziesz odczuwał dyskomfort z oglądania. Rozwiązaniem jest albo przestawienie TV, albo zainstalowanie rolet lub markiz (wedle potrzeb). W kwestii duszków - jak już nadmieniłem przez tydzień użytkowania plazmy nic takiego nie zaobserwoawałem na matrycy. W pracy mam ten sam model LG z przekątna 50" użytkowany od roku, głównie prezentacje z komputera i...także nie mam wypalonych stałych elementów. Jeśli jednak dalej masz wątpliwości to wszak jakiś tydzień temu Pioneer wydał płytę eliminującą "wypalone" elemnty z matrycy, ewentualnie (chyba bardziej skuteczny sposób) aplikacja napisana w Javie, która zachowuje się podobnie ale ze względu na szybsze zmiany elementów wyświetlanych przeprowadza operację szybciej. W zasadzie rozpisałem się głównie o LG, nie sądzę jednak żeby były znaczne rozbieżności w zachowaniu się poszczególnych plazm. Wszak to jedna technologia.
 

HD2006

New member
Czy moze ktos odpowiedziec nato:

HD2006 napisał:
Podobno Pionner PDP-427xa obsluguje format obrazu 1080/24p ciekawe jak to wyglada z HDDVD i Blu-Reyem ten ty ma tylko rozdzialke 1024 x 768 niejest to fullHd to ciekawe jak sobie radzi z 1080p czy czasem obraz niejest oszpecony?

Jakie HDMI ma ten Pionner 1.2 albo 1.3
 

KKuba

New member
Bez reklam
Jakie znowu 1.3??? Specyfikacja 1.3 ma z pół roku (ogłoszona w czerwcu) i jeszcze nikt tego nie produkuje. Dość powiedzieć, że się wtyczka ma zmienić. Nie ma jeszcze na rynku sprzętu ze złączem HDMI 1.3.
Zapowiedzi to: PLAYSTATION 3 (w USA co prawda w sprzedaży, ale Europa styczeń), HD-XA2 HD DVD Player Toshiby w grudniu i takze w grudniu EMP-TW1000, 3LCD 1080p projektor Epsona. Obecnie ABSOLUTNIE ŻADEN telewizor nie jest wyposażony w złącze HDMI 1.3. I nic nie wiadomo o takim telwizorze wdeług stanu wiedzy na XI/06.
 
Ostatnia edycja:

ronin

New member
Powidoki w nowych Pionkach 427/507

Praktycznie jestem zdecydowany na zakup plazmy Pioneera, ale nurtuje mnie jedna kwestia. O ile wszyscy zachwycali się obrazem w starszej serii436, o tyle stosunkowo powszechne były narzekania na pojawiające się duszki na tych ekranach. Jak jest z nowymi Pioneerami, czyli serii 427 i 507 ? Czy problem ten wystepuje, czy zgodnie z zapewnieniami producenta, powidoki na ekranach marki Pioneer to juz niechlubna przeszłość ?
Jak na razie na tym i innych forach nie czytalem żadnej opinii o duszkach na ekranach nowej serii. Nie wiem czy to tłumaczyć ich niewystepowanie czy raczej niezbyt dużą sprzedażą (nowe modele).
Pytanie szczególnie jest tez skierowane do naszego eksperta Kikiego...

Przy okazji zadam tez pytanie natury estetycznej .. podstawka (ta obrotowa) będzie lepiej wyglądać czarna czy srebna (kto widział live ?). SWprzet będzie srebny, kolumny wisniowe, meble wenge .... eehhhh
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
widziałem różne chwyty marketingowe .
Pioneer podłączony złączem analogowym a Hitachi - cyfrowo.
Efekt gwarantowany. Dziś kontaktował sie członek forum w podobnej sprawie.
Prosiłem zeby poprosił pilota i sprawdził jakie złącze wyswietla się na ekranie. I co sie okazało ?
Ano to że się pilot zgubił właśnie od Pioneera - żenada.
Wszystkie bez wyjatku plazmy - trzeba docierać. Wówczas i tak wygrywa Pioneer. Ma szereg rozwiązań które koniecznie trzeba zobaczyć www.pioneer.eu
Podstawki 99,9 % wybierane są srebrne. / moze na koszty - nie wiem/

Pioneer znakomicie zachowuję się w kompresji w palu . Nawet z 1, 5 - 2 metry mozna ogladać obraz o największej czystości , mimo że Jakość sygnału nie zawsze daje nadzieje .
Ale dla mnie najważniejsza paleta barw - absolutnie perfekcyjna.

Dwa modele będą w specjalnej ofercie Mikołajkowej - tylko dla członków forum . Pytania o cenę mozna zadawać tylko ze strony portalu / na priw./
Sprzedaż na subskrupcje /liczba ograniczona niestety /
Trzeba się koniecznie zgłosić kilka dni wcześniej. Cena to usprawiedliwia.
Skorzystajacie z okazji - bo oferta wyjatkowa - przygotowana wyłącznie dla WAS .
 

pmr

New member
Mam Pionka 507 od ok. 2 tygodni. Oglądam wszystko na co mam ochotę nie zwracając uwagi na trójkąciki i loga - żadnych wypaleń. Ustawienia obrazu standardowe z lekkimi modyfikacjami. Jakość obrazu z C+ podłączonej do sat Philipsa kablem EURO (RGB) zdecydowanie przewyższa to, czego się spodziewałem. A oglądam z 3-3,5 metra. Najbardziej cieszę się, że nie zdecydowałem się na 42" - teraz bym żałował.
 

Yanek

New member
Witam
Zastanawiam się nad zakupem plazmy.Skłaniam się w chwili obecnej ku serii 507. Pokój 5x5m. Oglądanie z odległości 3-4m więc chyba powinno być ok .
Sygnał satelita C+ oraz DVD.
Czy zamawiając np 507XA są w komplecie głośniki oraz podstawa lub wieszak-pewnie nie ,bo na stronie pioneera pisze że to opcjonalne wyposażenie.
W związku z tym mam pytanie co jest praktyczniejsze(lepsze ,cena) -głośniki boczne (PDP-S50) czy dolny (PDP-S40) ?A może darować sobie je zupełnie i pdłączyć fonie na głośniki KD (mam zestaw HK i jbl 80 ).
I jeszcze jedno pytanie -jaki sprawdzony wieszak byście polecali do tej plazmy.Dzięki za info.
Pozdr.Yanek
 

Robert W

New member
Witam serdecznie

Czytam forum od kilku miesięcy z myślą o kupnie dobrej plazmy, wprawdzie niezbyt systematycznie bo skutecznie wykańczam domek oraz siebie :) a czym bardziej jestem zaawansowany w obu tych procesach tym bliższa i milsza wydaje mi się perspektywa zrobienia sobie przyjemności poprzez zakup 50" dobrego ekranu. Prawie od początku tych rozważań myśli moje krążą wokół Pioneer'a, obecnie 507XD. Czy Waszym zdaniem słusznie?
 
Ostatnia edycja:

Owen55

New member
Witam!

Od tygodnia jestem posiadaczem 507xa. Jestem całkowitym amatorem plazm i chciałbym zasięgnąć porady użytkowników tego forum. Chcę się dowiedzieć na czym polega "docieranie plazm", czy jest konieczne? Jakie ustawienie przybrać, aby uniknąć "powidoków"? I wszystko, co może pomóc mi w używaniu tegoż sprzętu. Oglądam głównie programy z platformy Cyfry+.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Była już o tym tyle razy mowa. :( Przydałby się jakiś faq o plazmach. W uproszczeniu. Problem polega na tym, że plazmy są bardzo spokrewnione z tradycyjnymi CRT. To jest ten sam pomysł - elektrony padają na powłokę z luminoforem. Tylko, że plazma to jakby dużo małych telewizorków - każdy piksel jest bombardowany z osobna. (Wybaczcie mi elektronicy uproszczenia). Luminofor ma tendencję do szybszego wypalania się na początku - stąd problem docierania, realnie najgorsze jest pierwsze 100 godzin - jednak potem też należy uważać. Przekłada się to na duszki: O ile bombardowany jest ten sam piksel to fosfor wypala się szybciej niż w pozostałych - powstaje różnica w odcieniach czyli duszek (podwidok), najczęściej ślady loga lub słynnego paska z TVN24 :) Ustawienia - na początku powinny być około 50% wartości maksymalnej - musi być zapas do podniesienia ustawień przy usuwaniu podwidoków. BEZWGLĘDNIE należy WYŁĄCZYĆ Dynamic Contast na sygnale z satelity (na sygnale z DVD może zostać na 1). Zostawienie go może przynieść bardzo nieprzyjemne skutki (przynajmniej w seri xx6). Problem ustępuje z upływem czasu, po 6 miesiącach prawie go nie mam (duszków też).
 
Ostatnia edycja:

mystic

New member
Dawałem kiedyś dokładny opis nastawów docierania Pioneera 436/506, oraz opis jak wejść w menu serwisowe, by sprawdzić nową plazmę czy była już wcześniej grana czy nie, jednak gdzieś w czasie przeprowadzki / porzadków na serwerze zniknął ten temat :(.
 

bieniok

New member
How can I access the installer menu?
A: Bring up the information service-installers screen as follows:
  • Switch to normal TV, through an aerial (you do not need one connected), by pressing a channel on your remote - say channel 2. Note that this does not work if you put it in standby from an input source, you must switch it to TV - even if you don't have an aerial connected - and then put it in standby for this to work.
  • Put the plasma and the media box is in standby.
  • Press and release the following button BEFORE THE SCREEN CLICKS:

    [*]435XDE/505XDE/436FDE/506FDE: Display/Info button below 4 button
    [*]436XDE: Display/Info button below 9 button
    [*]436SXE/436RXE: TV/External input mode button (i+) below 7 button​
  • wait for 3 seconds
  • press Left, Up, Left, Right, Power On to get the INFORMATION page.
It may take several attempts before you get into the service menu.

Q: How can I see the hours used?
A: Access the installer menu main page and press up/down to get to the hours usage display.
 

pmr

New member
Jak już pisałem kilka postów wyżej mam 507xa - do tej chwili przepracował ok. 150 godzin. Ustawienia obrazu to tryb standardowy z małymi modyfikacjami. Oglądam to na co mam ochotę (np. przez 4 godziny TVN24) i nie zauważyłem nawet najmniejszych śladów wypaleń. Zresztą na angielskim forum można przeczytać, że problem duszków i powidoków 507 nie dotyczy. Zgadzam się z tym całkowicie.
 

richie

New member
Od tygodnia mam 427 XD. I chyba wymienię na 507XD - jakby sie skurczył, choć w pierwsze dni był całkiem duzy.;)

Co do obrazu - był na początku super, ale gdy po 2 dniach wpadłem na pomysł sprawdzenia ustawień tunera Cyfry+ i DVD - Całe szczęście bo niezbędne jest przestawienie na format 16:9 oraz SCART, ale w RGB - obraz od razu się jeszce znacznie poprawił i jest tak jak powinno być.


Co do ustawień początkowych - ogladam na ustawieniach bliskich standardowi, z tym ze włączyłem drugi stopień oszczedzania energii, odświeżanie 75 Hz oraz zmniejszyłem ostrośc i wyłączyłem wzelkie "podbijacze". Duszków i podwidoków nie widzę. Znaczki na wszelki wypadek wyrzuciłem poza ekran. Na koniec dnia właczam pusty kanał (mrówki) zostawijąc na automatyczne wyłaczneie (ca 30 min).

Czytając warunki 4 letniej opieki serwisowej po gwarancji - pojawienie się duszków czy podwidoków - powinno być potraktowane jaka wada (nie ma takiego wyłączenia w umowie). Dla mnie oznacza to że chyba faktycznie problem w Pionnerze 7 geneeracji z tymi zjawiskami został rozwiązany. A jeśłi nie to płyta do ich usuwania - o ile już rzeczywiście jest w serwisach - powinna załatwiac tę sprawę.

Obraz na Pioneerze jest rzeczywiście super. Wybierając tę plazmę dokonywałem porównań z: Hitachi 42" 9700, Panasonic TH42-PV 600 oraz LCD: Sharp Aquos 46 XD1, Sony 46 X2000 i JVC 46 Z70. Oprócz wrażeń zadecydował fakt ze od 15 lat mam kino domowe Pioneer z Laser DISC Player z którym nie miałem nigdy zadnych problemów.
Na wiosnę Pioneer (DSV) powinien wprowadzić na nasz rynek jednoelementowe kino domowe z 6 kolumnami zawierające: DVD z nagrywarką , HDD 160 GB, wzmacniaczem i tunerem DVB oraz radiowym, a także ze złączem HDMI. Obecnie jest już taki model RCS 656HX, ale tylko we Francji i Skandynawii. Musze więc nieco poczekac na wymianę.
:wink:
 
Do góry