Seria PDP-427 i 507

T

TESTER

Guest
Witam! A kto mi morze powiedziec jak ten tv wspulpracuje z HDDVD albo z BluReyem podobno morze odworzyc sygnal 1080p ale przy tak malej rozdzielczosci to chyba niebedzie rewelacji?
 
T

TESTER

Guest
chodzi mi dokladnie o to ze przy rozdzielczosci 1024 x 768 filmy z HDDVD albo BluReya beda wygladaly tak samo jak filmy z Dvd.
 

behappy

New member
kiki napisał:
Dwa modele będą w specjalnej ofercie Mikołajkowej - tylko dla członków forum . Pytania o cenę mozna zadawać tylko ze strony portalu / na priw./
Sprzedaż na subskrupcje /liczba ograniczona niestety /
Trzeba się koniecznie zgłosić kilka dni wcześniej. Cena to usprawiedliwia.
Skorzystajacie z okazji - bo oferta wyjatkowa - przygotowana wyłącznie dla WAS .

Jestem zdecydowany na model 427 w najtańszej wersji. Dopinam budżet ;-) Pytanie więc do obserwatorów rynku, czy można liczyć na spadek cen w pierwszym kwartale?

Kiki, przewidujesz nowe specjalne oferty w najbliższym czasie?

Pozdrawiam, Karol
 

Maniolo

New member
Witam.
Od 55 dni jestem posiadaczem 427XA. Na liczniku stuknęło ponad 420 godzin.
Ustawienia obrazu to:
kontrast: 0
jasność: -3
kolor: -15
Przez pierwsze dni ze strachu ustawienia były bardziej na "-" ale nie dało się oglądać.
...
i teraz ... są duszki :roll:
Trójkąt w lewym górnym, Cartoon Network w prawym górnym i TVN24 w lewym dolnym.
Widoczne są na żółtawym tle.

właśnie próbuję usuwać
idzie powoli ale coś tam się poprawia :???:
 

marjac

New member
Witam
Mój PDP-4270XA ma podobną liczbę godzin na liczniku i narazie nie dostrzegam zadnych powidoków ( a jestem dość wyczulony na ten temat).
Specjalnie go nie oszczędzm i codziennie przez ok.8 godz. leci program TV
wlącznie z TVN24 itp.z logami w narożnikach.
Moje ustawienia to:
kontrast: 29
jasność: +1
kolor: 0
ostrość:0

Śledze zagraniczne fora i dość rzadko znajduje narzekania na występowanie
duszków w tym modelu Pioneera, czego nie można powiedzieć o poprzedniej generacji PDP-436 (chociaż nie można jej odmówić doskonałej jakości obrazu chyba trochę nawet lepszej niż w serii 427, 507)
 

joyrad

New member
PDP 47270XA - powidoki to wciąż problem.

Witam na tym forum. Czytając m.in. Wasze posty zakupiłem Pioneera PDP 4270XA z półki pewnej sieci handlowej. Mimo że zawsze brałem pod uwagę tylko LCD, jakość obrazu tej plazmy pobił wszystkich konkurentów. Po ochłonięciu i dokładnych oględzinach w domu okazało się, że na ekranie widoczne są co najmniej 2 wyraźne powidoki. Po zgłoszeniu do sklepu zaoferowano mi nowy egzemplarz. Wczoraj dotarł ... no i znowu widać (co prawda bardzo delikatne ale jednak) dwa znaczki. Piszecie, że Wasze telewizory grają już jakąś tam liczbę godzin. Czy w odbiorniku można to jakoś sprawdzić, czy też sami to szacujecie. Pytam, ponieważ chcę ustalić, czy "moje" powidoki powstały podczas próbowanie sprzętu w magazynie, czy też już gdzieś swoje odpracował.
 

bogutek

New member
jak określacie liczbę godzin pracy plazmy ?

witam ,
chciałbym zapytać ( podobnie jak przedmówca ) w jaki sposób określacie liczbę godzin pracy telewizora . Ja go po prostu włączam i oglądam program ( Pioneer 507XA ) . Nie notuję , ile czasu jest włączony :D .
Proszę o odpowiedź . Pozdrawiam , Bogdan .
 

KKuba

New member
Bez reklam
Ta liczba jest w menu serwisowym - na poprzedniej stronie pisze na ten temat. Mozna sie też spróbować pozbyć duszków - jesli telewizor nie grał za długo. W drugim wątku na temat 436 pisze. Ogólnie polecam czytanie forum zanim sie coś napisze.
 

bogutek

New member
"Ta liczba jest w menu serwisowym - na poprzedniej stronie pisze na ten temat.....Ogólnie polecam czytanie forum zanim sie coś napisze."

Najmocniej przepraszam , ale albo czytanie nie jest moją najmocniejszą stroną albo wzrok juz nie taki jaki być powinien . NIe doczytałem niestety odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie . Menu serwisowe - dobrze . Ale jak to ugryźć ? Jak sprawdzić ile godzin przepracował telewizor ? Jak wejść w menu serwisowe ?
Najmocniej przepraszam i pokornie proszę o odpowiedź . Aha ! Na forum już szukałem - bez rezultatu .
 

KKuba

New member
Bez reklam
Nie wiem o co chodzi. Na poprzedniej stronie jest sekwencja klawisza uruchamiająca menu serwisowe - działajaca. No chyba, że nie działa w 427 - nie mam jak sprawdzić - zobacz sam. Jak już wejdziesz w menu serwisowe to bodaj na 3 stronie (normalnie przewijasz), masz liczbę pracy godzin panela. Jest wyraźnie opisana na ekranie...
 

joyrad

New member
Menu serwisowe

Rzeczywiście po poszperaniu udalo mi się znależć opis uruchomienia menu serwisowego (sorki za zawracanie głowy - ach te żółtodzioby :D). Sposób opisany na forum działa także przy modelu 427. Tak na marginesie to sprzęt zakupiony jako niegrany miał ponad 380 godzin pracy. Oczywiście w sklepie wypierali się - możecie sobie wyobrazić ich miny gdy pokazałem im licznik. Kolejny egzemplarz Pioneera już w drodze.
 

vitoni

New member
menu serwisowe

Witam,mam prośbę do MYSTICa o podpowiedź-co robię źle,że nie mogę sprawdzic ilości przepracowanych godzin Pioneera 436RXE.
Telewizor był w stanie czuwania,nacisnąłem klawisz INFO(ten poniżej klawisza nr7),odczekałem 3-4 sekundy,później uruchomiłem klawisze nawigacyjne-lewy,górny,lewy,prawy i nacisnąłem klawisz POWER- i NIC-włączył się program(tv był przed stanem czuwania włączony jako tv/external ).:confused:
 

dejot

New member
vitoni napisał:
Witam,mam prośbę do MYSTICa o podpowiedź-co robię źle,że nie mogę sprawdzic ilości przepracowanych godzin Pioneera 436RXE.
Telewizor był w stanie czuwania,nacisnąłem klawisz INFO(ten poniżej klawisza nr7),odczekałem 3-4 sekundy,później uruchomiłem klawisze nawigacyjne-lewy,górny,lewy,prawy i nacisnąłem klawisz POWER- i NIC-włączył się program(tv był przed stanem czuwania włączony jako tv/external ).:confused:

No to zapodam raz a konkretnie bo widzę ze się niektórzy zamotali ;)
Wejście do menu serwisowego dla Pioneer PDP-436SXE, 436RXE wygląda tak:

1. Telewizor ma być na początku ZAŁĄCZONY.
2. Następnie wyłączamu go pilotem i ... UWAGA WAŻNE ... naciskamy klawisz Info (pod 7) ale musimy to zrobić W MIARĘ SZYBKO (po ok. 1 sek. od wyłączenia telewizora) zanim w telewizorze usłyszymy kliknięcie przekaźnika. Jak nie zdążymy i przekaźnik wcześniej kliknie to ponownie włączany TV i zaczynamy od początku.
Czyli wyłaczamy pracujący telewizor do stanu czuwania, 1 sekunda przerwy, krótko naciskamy INFO, odliczamy 3 sekundy od momentu naciśnięcia INFO i...
3. Dopiero teraz krótko i w miarę szybko (np. co ok. 1 sek.) naciskamy kursory: lewo, góra, lewo, prawo i na koniec POWER.
4. Pojawi się menu serwisowe po którym się tak poruszamy:
- klawiszem MUTE zmieniamy główne grupy menu
INFORMATION
FUNC.CHECK
COMMON ADJ
PANEL FACT.
OPTION
INITIALIZE
- grupę wybieramy Enterem i wówczas możemy kursorem góra dół przewijać i przeglądać poszczególne funkcje znajdujące się w każdej grupie głównej.
UWAGA !
Nic nie zmieniać i nie przestawiać wartości bo może być potem problem.
A teraz to, o czym co niektórzy ciągle tylko opowiadali ale nic konkretnego nie przekazali, czyli uruchomienie ruchomych plansz serwisowych pomocnych podczas likwidowanie powidoków. Musza działać kilka lub czasem nawet kilkanaście godzin.
Trzeba wybrać grupę PANEL FACTORY (3xMute) - nazwę widać na górze ekranu, potem wejść w tą grupę wciskając ENTER, i mamy tam 9 paramertów (funkcji).
- PANEL INFORMATION
- PANEL WORKS
- POWER DOWN
- SHUT DOWN
-- PANEL-1 ADJ(+)
-- PANEL-2 ADJ(+)

-- PANEL REVISE(+)
-- ETC(+)
-- MASK SETUP(+)

Można je przewijać i przeglądać kursorem dół-góra a nazwę paramertu mamy widoczną na dole ekramu. Naciskając kursor "dół" poruszamy się po kolei po tych parametrach od 1 do 9 i w kółko od początku, lub 1 raz kursorem "góra" wskakujemy od razu do ostatniego i cofamy się do pierwszego.
W ten sposób należy wybraż MASK SETUP (+), zatwierdzić ENTEREM i właśnie dostaliśmy się do plansz testowych. Plansze przeglądamy (wybieramy) kursorami góra-dół. W jedną stronę będą plansze statyczne, różne tła, kolory itp. - jest ich kilkadziesiąt i te nas raczej nie interesują. Naciskając kursor w przeciwnym kierunku wybieramy czarno-białe plansze ruchome za pomocą których można likwidować powidoki (jest ich chyba 8 lub 9).

Dla tych co niezakumali wklejam mapę menu serwisowego. W nawiasach jest ilość przyciśnięć podanych klawiszy aby bezpośrednio dostać się do konkretnego parametru zawsze rozpoczynając naciskanie klawiszy pilota od menu startowego INFORMATION.
No to do boju, a potem być może z telewizorem do serwisu :D

To jest menu dla PDP-436RXE, 436SXE (w 427 niektóre rzeczy są trochę pozmieniane).

INFORMATION (Servicemenu Star)
- VERSION (1) (Servicemenu Start)
- VERSION (2) (1x dół)
- MAIN NG (2x dół)
- TEMPERATURE (3x dół)
- HOUR METER (4x dół)
- HDMI SIGNAL INFO 1 (5x dół )
- HDMI SIGNAL INFO 2 (6x dół )
- TUNER SIGNAL INFO (7x dół )

FUNC.CHECK (1x Mute)
- FAN <=> NORMAL

COMMON ADJ (2x Mute )
- RGB(+) (2x Mute )
-- AV MAIN GATE <=> 64 (2x Mute, 1x Enter)

PANEL FACT. (3x Mute )
- PANEL INFORMATION (3x Mute , 1x Enter)
- PANEL WORKS (3x Mute , 1x Enter, 1x dół )
- POWER DOWN (3x Mute, 1x Enter, 2x dół)
- SHUT DOWN (3x Mute, 1x Enter, 3x dół )
-- PANEL-1 ADJ(+) (3x Mute, 1x Enter, 4x dół , 1x Enter) ...
-- PANEL-2 ADJ(+) (3x Mute, 1x Enter, 5x dół , 1x Enter) ...

-- PANEL REVISE(+) (3x Mute , 1x Enter, 6x dół , 1x Enter) ...
-- ETC(+) (3x Mute , 1x Enter, 7x dół , 1x Enter) ...
-- MASK SETUP(+) (3x Mute , 1x Enter, 8x dół , 1x Enter) ...tutaj są plansze testowe statyczne i ruchome obrazy, pomocne np. podczas likwidacji powidoków. Wybieramy je kursorami góra –gół, a zmieniamy wartość lewo-prawo.

OPTION (4x Mute)
- PEAK LIMITER <=> ON (3x Mute)

INITIALIZE (5x Mute)
- SYNC DET(+) (5x Mute)
- VD SLICE LEVEL <=> 10 (5x Mute, 1x Enter)
- HD SLICE LEVEL <=> 9 (5x Mute, 1x Enter, 1x dół )
- VD DET WIDTH <=> 0 (5x Mute, 1x Enter, 2x dół )
- VD DET G <=> 1 (5x Mute, 1x Enter, 3x dół )
- HD MASK <=> 1 (5x Mute, 1x Enter, 5x dół )
- BGP WIDTH <=> 8 (5x Mute, 1x Enter, 6x dół )
- BGP START <=> 8 (5x Mute, 1x Enter, 7x dół )
- BGP START <=> 8 (5x Mute, 1x Enter, 7x dół )
- Cb Cr DELAY <=> 8 (5x Mute, 1x Enter, 8x dół )
- Cb DELAY <=> 0 (5x Mute, 1x Enter, 9x dół )
- Cr DELAY <=> 0 (5x Mute, 1x Enter, 10x dół )
- 50 IRE <=> 1 (5x Mute, 1x Enter, 11x dół )
- DFBI FILTER <=> 1 (5x Mute, 1x Enter, 12x dół )
- PEAKING GAIN <=> 0 (5x Mute, 1x Enter, 13x dół )
- LUMINA FILTER <=> 0 (5x Mute, 1x Enter, 14x dół )
- WIDEBAND CHRO FIL <=> 1 (5x Mute, 1x Enter, 15x dół )
- SYNC DET(+) -> CHROMA FILTER <=> 2 (5x Mute, 1x Enter, 16x dół )
 

vitoni

New member
DEJOT ,wielkie dzięki-jestem pod wrażeniem:) tak dokładnie napisanej instrukcji -dzisiaj kolejne próby,mam nadzieję skuteczne,zresztą nie wierzę,że mogłoby byc inaczej;)
 

vitoni

New member
Witam,jak wejdziesz w menu-pierwsze co widzisz jest funkcja INFORMATION,teraz nacisnąc ENTER i klawiszem nawigacyjnym nacisnąc dwa razy w dół i jest taki opis (u mnie)
MAIN SUB 00884H47M (i to jest ilośc przepracowanych godzin-884godz. i 47 minut).:)
powodzenia
 

pmr

New member
dejot napisał:
1. Telewizor ma być na początku ZAŁĄCZONY.
2. Następnie wyłączamu go pilotem i ... UWAGA WAŻNE ... naciskamy klawisz Info (pod 7) ale musimy to zrobić W MIARĘ SZYBKO (po ok. 1 sek. od wyłączenia telewizora) zanim w telewizorze usłyszymy kliknięcie przekaźnika. Jak nie zdążymy i przekaźnik wcześniej kliknie to ponownie włączany TV i zaczynamy od początku.
Czyli wyłaczamy pracujący telewizor do stanu czuwania, 1 sekunda przerwy, krótko naciskamy INFO, odliczamy 3 sekundy od momentu naciśnięcia INFO i...
3. Dopiero teraz krótko i w miarę szybko (np. co ok. 1 sek.) naciskamy kursory: lewo, góra, lewo, prawo i na koniec POWER.
W 507XA nie jest konieczny punkt pierwszy (przed chwilą sprawdzałem). Wystarczy przy wyłączonym TV nacisnąć INFO - poczekać 3 sekundy - potem lewo, góra... itd. i pojawia się menu serwisowe.
 

dejot

New member
pmr napisał:
W 507XA nie jest konieczny punkt pierwszy (przed chwilą sprawdzałem). Wystarczy przy wyłączonym TV nacisnąć INFO - poczekać 3 sekundy - potem lewo, góra... itd. i pojawia się menu serwisowe.

Skoro działa to OK, Przecież nie upieram sie że tak nie jest.
Spotkałem się z przypadkami że w 436RXE nie chciało zaskoczyć i pewniejszym był sposób z naciskaniem INFO zaraz po wyłaczeniu TV ale przed kliknięciem przekaźnika. Najważniejsze że działa.
 

pawlo188

New member
Pomocy z pionieerkiem pdp 427 xa

Mam ogromna prosbe, wybralem juz plazme jest nia pionieer pdp 427 xa tylko zaczynam sie zastanawiac nad tym cholernym wypalaniem nie daje mi to spokoju. Za plazme zaplace prawie 9000 tys. zl i co teraz mam patrzec jak po kilku tygodniach czy kilku miesiacach mi sie pojawia duszki normalnie szlak mnie trafi. Przeciez nie moze byc tak ze plazma warta tyle kasy za chwilke jest cos z nia nie tak. Glupi przyklad kupie auto i niech to bedzie mercedes dobrej klasy (bo pionier tej klasy juz jest dobry) to co mam go oszczedzac i patrzec czy cos sie z nim stalo czy kolo odpadlo czy moze silnik przecieka?? Jak to jest czy jest tak wielkie ryzyko ze szlak go trafi w sensie tych duszkow czy czegokolwiek?? Czy jesli nawet nie te znaczki na TV a czarne pasy na filmach tez maja wplyw na wypalanie?? Czy moze to olac i cieszyc sie z super obrazu i nie martwic sie tym wszystkim przeciez to korby mozna dostac i co chwila sprawdac co sie dzieje na ekranie. Czy ktokolwiek moze mi na moje moze i glupie pytanie odpowiedziec? Jak by nie bylo jest to kupa kasy i wolalbym wiedziec czy tej plazmy za rok lub dwa nie bede musial wymieniac. Prosze o pomoc.:confused:
 
Do góry