Seria PDP-427 i 507

KKuba

New member
Bez reklam
@pawlo188 Pisze na tym forum, na ten temat kilkadzisiąt postów - łącznie z moimi własnymi. Napisane jest jakie jest ryzyko, jak się walczy z duszkami, kiedy problem jest najpoważnieszy, jak je usunąć. Są nawet opisy techniczne skąd te duszki się biorą i dlaczego tak musi być. Mm ogromną prośbę, żebyś sobie przeczytał to co inni piszą, zamiast znowu pytać o to samo. Zajrzyszj sobie zwłaszcza do wątku o serii 436 to będziesz wszsytko wiedział. Dopiero jak czegoś nie będzie to zadaj jakieś konkretne pytanie. Na razie nie ma na co odpowiadać...
 

pawlo188

New member
pioneer 427 xa

wiem ze bylo wszystko opisane czytalem wszystko i dalej jak dla mnie jest to dziwne ze plazma za ktora mam zaplacic 9000 zl moze po 3 tygodniach miec duszki to tak jak z mercedesem po 2 tys. km zacznie przeciekac silinik, ale mniejsza juz o to zdecydowalem sie na pionieerka 427 xa i teraz tylko pytanie czy dobrze zrobilem moze jest jakas inna marka godna polecenia i zakupu?? i jeszcze jedno czy 42 i 50 cali odleglosc ogladania od plazmy to max 3,50 m ma to zasadniczy wplyw??
 

marlon

New member
Mam go !

Ufff. Stało się. Wczoraj wieczorem zamówiłem 427XD. Chyba koło roku wertowałem najróżniejsze strony, porównania, liczby i opinie. A to forum własnie studiowałem codziennie. Stałem się takim teoretycznym specjalistą - to tak jakbym dzięki obejrzeniu dokładnym mistrzostw świata mógł zagrać z kadrą Wenty. Miałem wrażenie, że wpadłem w jakiś amok. Uważam, że wielu z czytelników tego forum ma ten sam "Kłopot". Czyta, czyta, analizuje dane, podnieca się coraz to nowymi parametrami, jedną dziurką w te czy we w te. I nie może podjąc wyboru. A może pioneer ? Nie jednak hitachi9700. NIe jednak w teście x dostał o pół punktu mniej. Wiem - to philips 9631. Nie, d**a - awaryjność. Więc pionner - ale ta cena. I tak w koło MAcieju. A jeszcze wybór dvd, amplitunera, kolumn, kabli - za każdym razem droga przez mękę.
Niemniej dwa kroczki mam za sobą - rzeczony tv oraz dvd (denon 1930). Na razie kasiorki lekki deficyt więc następne zakupy (denon2307, zestaw kef3005 lub tannoy arena) za chwilę.
Trochę pobiadoliłem ale muszę przyznać, że dzięki Wam sporo dowiedziełm się na te tematy i wiem zdecydowanie więcej niż rok temu.
Dziękuję więc serdecznie - Fatmanom, Awujotkom, Masajom, Kikim i wszystkim nie zapamiętanym z imienia, dzięki którym zdobyłem tę (pewnie nikomu niepotzrebną ale dającą mi satysfakcję) wiedzę.
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam serdecznie.
Marlon - Puławy
 

behappy

New member
marlon napisał:
Ufff. Stało się. Wczoraj wieczorem zamówiłem 427XD .... Czyta, czyta, analizuje dane, podnieca się coraz to nowymi parametrami, jedną dziurką w te czy we w te. I nie może podjąc wyboru. A może pioneer ? Nie jednak hitachi9700. NIe jednak w teście x dostał o pół punktu mniej. Wiem - to philips 9631. Nie, d**a - awaryjność. Więc pionner - ale ta cena. I tak w koło MAcieju.

tak to wygląda ;-) u mnie 427XD stoi już od prawie miesiąca. podłączony jest tylko do zwykłej anteny. osobiście jestem bardzo zadowolony. obraz jest po prostu amazing - kolory, bezproblemowe oddawanie szybko-zmiennych scen (sport!), design wzorcowy. czego można chcieć więcej? cena jest jaka jest, ale nie żałuje ani jednego grosza.
 

marlon

New member
Pierwsze wrażenia.

Więc też już mam go fizycznie. Na poczatku grał tylko na kablówce, a mam na niej wyjątkowo podły sygnał. Skoro sygnał do bani to i obraz do bani. Ale zaraz zapuściłem film z 1930-ki denona. Może i się nie znam za bardzo ale nijak nie moge sie zgodzić z krytycznymi opiniami na temat tego dvd. Obraz po prostu bajkowy. Natomiast parę dni temu dopiąłem wreszcie sprawę z n-ką. Trzy programy w HD plus jeszcze jeden na kanale 260, jakiś angielskojęzyczny. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Nie wiem na ile jest to zasługa samego PIONEERA ale efekt jest porażający. Kolory przepiękne, obraz krystaliczny, po prostu cudo. To nawet lepsze od min znajomych.
 

jacasp

New member
Gdybym miał tyle kasy to tylko Pioneer!!! Ale chyba będę się zadowalać Hitachi. Nic w tej cenie lepszego nie ma
 

ecc88

New member
Zmiana geometrii obrazu 427XA

Witam
Mam dwa pytania:
  1. Może ktoś wie w jakiej grupie i jaką funkcją menu serwisowego 427XA można zmienić rozmiar obrazu (wysokość i szerokość)
  2. W panelu 427 XA występuje taki problem: panel jest zawsze delikatnie podświetlony, nawet mimo braku sygnału na wejściu. Podświetlenia nie można całkowicie wygaścić dostępnymi regulacjami (jaśność, kontrast itp.). Podświetlenie powoduje,że czerń nie jest czernią tylko bardzo ciemną szarością, szczególnie oglądając plazmę nocą. Czy jest na to jakaś rada?
 

KKuba

New member
Bez reklam
Ad. 2 Cecha fizyczna każdego panelu plazmowego przy braku sygnału. Z tym, że nie do końca jest prawdą, że tak wygląda czerń. Puść sobie czarne tło - ale sygnał. Nie wygląda wcale tak samo jak to co opisujesz.
 

Daras72

New member
Pdp-4270xa

Witam;
Mija prawie miesiąc od kiedy jestem szczęśliwym posiadaczem Pioneera 4270XA. Myślę ze po tym czasie użytkowania moge podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami i ustawieniami.

USTAWIENIA :
Obraz - STANDARDOWE
KONTRAST - 35
Cała reszta - 0
Reg. Zaawansowana :
Pure Cinema - STANDARDOWY
Szczegóły kolorów :
Temp. kolorów - ŚREDNIA
Cti - WŁĄCZONE
Zarz. kolorami - BEZ ZMIAN
Obszar koloru - 2
Inteligentny - WŁĄCZONE

NR:
Dnr - ŚREDNIA
Mpeg NR - ŚREDNIA
Bnr - Włączone
DNR:
Kontr. Dynamiczny - NISKA
Poziom Czerni - WŁĄCZONE
Acl - WŁĄCZONE
Współ. Gamma - 2
Intel. DRE - WŁĄCZONE

INNE
3DYC- ŚREDNIE
Tryb i-p - 2

Kontrola zasilania :
TRYB ENERGOOSZCZĘDNY
Na kablówce - ZAPISZ 2
Dvd , konsole - ps2, xbox - ZAPISZ 1

To tyle jeśli chodzi o moje ustawienia. Myśle ze na początku użytkowania są najlepsze. Pioneera miałem na pokazie razem z JVC 40S70 , zdecydowanie wygrał pioneer ( Pozdro KIKI ). Lepsza jakość obrazu na gorszym sygnale , kablówka, na dvd po hdmi . I oczywiście wygląd. Ale to moje zdanie i nie wszyscy muszą sie z tym zgadzać.
Sprawa duszków - do dziś żadnego nie zauważyłem i mam nadzieję ze tak zostanie. Profilaktycznie staram się używać przy oglądaniu kablówki opcji -POWIĘKSZENIE i znaczki wyrzucam poza ekran.
Jakość filmów dvd. Mam dvd DENONa 1930 i ampli 2307. Odtwarzacz podłączyłem do tv bezpośrednio kablem hdmi , firmy BANDRIDGE.
Jakość na większosci filmów REWELACYJNA ! W dvd włączam HDMI - 720p , chyba tak jest najlepiej. Te starsze grają troche gorzej. Polecam filmy oryginalne nagrane na płytach dwuwarstwowych.
Konsole. Mam konsole PS2 i XBOXa. Tutaj niestety rozczarowanie , ale tego się spodziewałem , obraz ziarnisty , rozmazany nie da się grać , moja ulubiona seria Pro Evo.Soccer na ps2 poszła w odstawke :sad: . Zamówiłem kable żeby podłączyć konsole przez wejście component , ponoć będzie lepiej , zobaczymy.
Kablówka. Mam dośc słaby sygnał i też nie wypada rewelacyjnie , aczkolwiek nie jest żle , tvn-y grają najlepiej.
Żeby nie było tak słodko , wypatrzyłem jedną rzecz która coraz bardziej mnie denerwuje - hmmm.
Zdarza się , na kablówce najczęściej , na dvd czasami też , że jasne obiekty które są w ruchu i są w tle , tracą wyrażnie ostrośc i pojawiają sie na nich paski , robią sie rozmazane , np. jadące w dali samochody (jasne).
Ostatnio zauważyłem coś takiego na pasku z newsami na tvn24, litery się rozmazują , na literach które nie są w ruchu czegoś takiego nie ma. Trwa to jakis czas potem jest dobrze. Nie wiem czy to wina sygnału , czy może czegoś innego , jak wspominałem na dvd tez coś takiego zaobserwowałem, aczkolwiek zdecydowanie rzadziej.
Myśle że to na razie wszystko czym mogłem się z Wami podzielić. Proszę o ewentualne sugestie i podpowiedzi osób które dłuzej użytkują ten model , zwłaszcza dotyczące problemu , który opisałem na koniec.

Pozdrawiam:smile:
 

djwito

New member
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem 4270XA. Jeśli chodzi o rozmazywanie liter, o którym to problemie wspomniał kolega Daras72 w poście powyżej to zauważyłem u siebie to samo. Dodam więcej. Widziałem to zjawisko w sklepie. TV był podłączony do N-ki, a napisy płynęły na TVN 24. Pomyślałem: wina sygnału. W domu mam polsat i jest to samo. Ale moim zdaniem ta dolegliwość nie wpływa na jakość ogólną obrazu, która jest perfekcyjna. Nie żałuję ani jednej wydanej złotówki.

Kolego Daras72, spróbuj ustawienia obrazu zamiast standard na FILM. Widać więcej szczegółów przy ciemnych scenach.

Pozdrawiam.
 

Groszek

New member
Czesc!!!


Tak szybciutko bo jestem niesamowicie zaskoczony!!! Pioneer słynie ze swojej czerni, a tymczasem w ostanim Audio Video, został zamieszczony test Pioneera 427XA. Telewizorek dostał rekomendacje owszem, ale test wykazał, że ma SZEŚĆ razy słabszy poziom czerni niż Panasonic 42PV600.... Telewizor był kalibrowany w celu uzyskania najlepszego poziomu czerni. Czyżby kolejny mit ( czerń Pioneera) upadł???

Pozdrawiam

Groszek
 

Daras72

New member
Dzięki djwito za odzew. Też nie żałuje wydanej kasy na ten tv , ale problem opisany przezemnie istnieje i cieszę się że ktoś to potwierdził. Nikt o tym wcześnie nie wspominał , bałem się że to może wada mojego tv. Nie jest to mocno uciążliwe ale drażni. Z ustawień , próbowałem już chyba każdą opcję i tak jak mam najbardziej mi pasuje.
P.s. Podłączyłem Xboxa componentem i jest o niebo lepiej !
Dzięki pozdrawiam
 

r.a.v.

New member
menu serwisowe

vitoni napisał:
Witam,mam prośbę do MYSTICa o podpowiedź-co robię źle,że nie mogę sprawdzic ilości przepracowanych godzin Pioneera 436RXE.
Telewizor był w stanie czuwania,nacisnąłem klawisz INFO(ten poniżej klawisza nr7),odczekałem 3-4 sekundy,później uruchomiłem klawisze nawigacyjne-lewy,górny,lewy,prawy i nacisnąłem klawisz POWER- i NIC-włączył się program(tv był przed stanem czuwania włączony jako tv/external ).:confused:
Witam,
Od trzech dni mam 4270XA i próby włączenia menu serwisowego wg recept podanych na forum nie powiodły się. Czy Tobie udało się to wg opisu dejot-a]? Może ktoś mi podpowie jak to zrobić?
 
Ostatnia edycja:

vitoni

New member
Witam,udało się-nie mam z tym problemów,choc początkowo były- a to raz za szybko ,a to znowu za późno naciskałem klawisze.Trzeba popróbowac i na pewno się uda:)
powodzenia
 

dejot

New member
r.a.v. napisał:
Witam,
Od trzech dni mam 4270XA i próby włączenia menu serwisowego wg recept podanych na forum nie powiodły się. Czy Tobie udało się to wg opisu dejot-a]? Może ktoś mi podpowie jak to zrobić?
Wchodzi wszystko za każdym razem ale łatwiej jest stosując metodę rozpoczęcia całej operacji od załączonego TV, potem go wyłączasz pilotem i zaraz zanim kliknie przekaźnik (w 4270 następuje to szybciej niż w 436) naciskasz INFO, potem ok. 3 sek czekasz i jedziesz kursorami lewo-góra-lewo-prawo a na końcu Power i jest 100 razy na 100 podejść.
 

r.a.v.

New member
menu

kiki napisał:
nie wchodź za daleko w menu - bo jeden nie wyszedł .
Plazma do wyrzucenia.
Udało się - dzięki za wskazówki.
Chciałem tylko sprawdzić, ile godzin był grany i okazało się że jest "nówka".
Ale dzięki za ostrzeżenie.A dojot-owi i vitoniemu za wskazówki.
Mam na razie dwie uwagi:
1. Czy ten wspaniały telewizor(czytaj : za taką kasę ) nie posiada automatycznej regulacji głośności?????
2.Podczas ruchu twarzy aktora widać jakieś smużenia, tak jakby obraz zostawał z tyłu-nie nadążał za ruchem kamery. Może przyczyną jest słaby sygnał - odbieram na razie z kablówki???
Po dalszych testach podzielę się następnymi uwagami.
 

peem

New member
Witam
Od niedawna jestem posiadaczem PDP 4270XA,na zakup którego,znaczący wpływ miały opinie i posty,tego forum.Wybierając,kierowałem się opiniami o obrazie,wyglądzie oraz niezawodności technicznej.Uważam,że dokonałem właściwego wyboru.W obecnych warunkach technicznych(cyfra+,i antena sat,oraz DVD)telewizor ten sprawuje się doskonale.Po wyjęciu z pudła,oprócz pozytywnych wrażeń wizualnych,pierwsza niespodzianka.Podstawka stołowa w wyposażeniu.Przygodę z PDP 4270 rozpocząłem od poszukiwania w sklepach internetowych.Wszystkie trzy z czołówki oferowały podstawki opcjonalnie za dodatkową opłatą.A tu jak w opisie ze strony Pioneera,wyjmujesz,stawiasz i oglądasz.Podłączyłem ,ustawiłem automatyczne dostrajanie i poszło_Obraz,żyletka na stacjach TVN,gorzej na TVP1,TVP2,potwierdzam opinię poprzednika,że widać delikatne "pływanie"zależne od jakości sygnału.Bardzo dobre odwzorowanie kolorów,znakomita płynność ruchu.Wygląd-dyskretna elegancja.Prezentuje się dobrze zarówno jak gra,jak i nie gra.Myślę o powieszeniu na ścianie i tu mam pytanie do forumowiczów o właściwy uchylny wieszak.W końcu jest to "kawałek" telewizora.Na koniec chciałbym podziękować wszystkim forumowiczom,za ich aktywność i chęć podzielenia się swoimi spostrzeżeniami.
Pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
Czy Pioneer nie potrafi formatować obrazu?

Zdjecie ponizej ilustruje problem jaki mam na mysli, otoz leca sobie skoki narciarskie i nasza TVP puszcza je w formacie 16:9, u gory i na dole sa czarne pasy. Jak widac na zdjeciu Panasonic obcina te pasy i ustawia obraz automatycznie na 16:9 z 4:3, a Pioneer nie robi tego i nadal leca tam skoki w formacie 4:3...
Czy Pioneer nie potrafi automatycznie wykrywac obrazu 16:9? Czy tez nie wlaczono tam tej funkcji, ale jest ona dostepna i dziala w Pioneerze ?

lol.jpg



Pioneer u gory:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry