Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

mistrzb

Member
Czy w modelach ES6800 podobnie jak to bylo w serii Dxxxx matryce pochodza od roznych producentow, czy sa lepsze i gorsze, i jesli tak, to jak je rozpoznac?
 

_Jarek_

New member
Dzisiaj go kupiłem i mam pytanie. Ten kod pin ma być mój czy jakiś z czegoś mam wpisać ? :D

Swój. Będzie chronił najważniejsze ustawienia telewizora.

A teraz kilka pytań ode mnie, szczęśliwego posiadacza od wczoraj :)

1. Czy ktoś ma dobre ustawienia obrazu dla kanałów analogowych?

2. Czy da się podświetlić logo Samsunga na obudowie poniżej ekranu? :razz:

3. Czy do podłączonego do telewizora dysku da się jakoś dobrać przez sieć, np. przez SMB lub FTP?

4. Jak odtwarzać na telewizorze streaming? Znalazłem aplikację nStreamPlayer, ktoś używa lub wie czy jest bezpieczna? Może są jakieś inne metody?

5. Czy podczas odtwarzania np. w aplikacji Polskie Radio, można wyłączyć obraz?

6. W aplikacji Polskie Radio działają mi kanały tematyczne, ale w ogóle nie odtwarza PR1, PR2, PR3, PR4. Spotkał się ktoś z takim problemem?

7. Nie mogę znaleźć aplikacji BBC iPlayer, rozumiem że jest jakieś filtrowanie po kraju, da się to jakoś zainstalować, a jeżeli tak, to czy w ogóle ta aplikacja zadziała?

Uff, chyba na razie tyle. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

kamail

New member
Ja również od wczoraj wszedłem w posiadanie tego modelu.

Dla wszystkich zainteresowanych, bo widziałem wcześniej takie pytania, to niestety kamerka USB Creative nie działa ;( dioda się na początku zapala, ale po chwili gaśnie. Na PC pod ubuntu działa bez instalowania żadnych specjalnych sterowników. Najwidoczniej kernel w TV mocno okrojony i działają tylko cam samsungowe.

Może po zrootowaniu jakoś by ruszyła i w skype by była wykrywana, ale na razie nie chcę tego sprawdzać.

Co do cloudingu to u mnie paskudnie widoczny - oczywiście tylko w nocy w ciemnych scenach. Szczególnie w lewym dolnym rogu.
Do reszty nie mam zastrzeżeń; obraz super, appki też choć mogłoby ich być więcej - może sam spróbuję coś stworzyć.
Minus za ignorowanie Linuxa - co się tyczy Allshare i sdk.

Kolega wyżej dobre pytania zadał, dołączam się do prośby o odpowiedzi.

ad6. u mnie też te programy nie działają. Tak samo w TubaTV nie wszystkie kanały się odtwarzają...
 
Ostatnia edycja:

kamail

New member
Jeszcze nie testowałem współpracy na linii TV-linux.
Wczoraj na Windowsie odpaliłem Allshare, szukałem wersji na linuxa ale nie znalazłem, więc trzeba będzie na alternatywnych appkach działać; sprawdzę minidlna, widziałem że serviio też polecają.

Też dopiero się z tym wszystkich zapoznaję, ale w allshare fajny bajer że można od razu z kompa odpalać pliki, przewijać itp
 

LFB

New member
Co do cloudingu to u mnie paskudnie widoczny - oczywiście tylko w nocy w ciemnych scenach. Szczególnie w lewym dolnym rogu.
U mnie prawy dolny róg jest najgorszy, przy obecnych ustawieniach tylko przy oglądaniu ciemnych scen gry o tron jestem nim poirytowany. Ostatnio postanowiłem oglądać przy zapalonym świetle, clouding "zniknął". Filmy bez pasów w których nie ma bardzo ciemnych scen można spokojnie przy zgaszonym świetle oglądać i chmurek nie widać.

Nie wiem czy aktywowałeś ustawienia ECO, wg mnie bardzo fajna funkcja do walki z cloudingiem. Domyślne podświetlenie mam ustawione na 12, dzieki temu w słoneczny dzień ekran jest jasny i kontrastowy, a w ECO mam ustawione żeby obniżał do 6. Dzieki temu mam takie samo wrażenie jasności zarówno w słoneczny dzień jak i w ciemną noc.
 

termin

New member
Nie wiem czy aktywowałeś ustawienia ECO, wg mnie bardzo fajna funkcja do walki z cloudingiem. Domyślne podświetlenie mam ustawione na 12, dzieki temu w słoneczny dzień ekran jest jasny i kontrastowy, a w ECO mam ustawione żeby obniżał do 6. Dzieki temu mam takie samo wrażenie jasności zarówno w słoneczny dzień jak i w ciemną noc.

Przy tych 6 to chyba już tylko noc widzisz :)
 

mistrzb

Member
Czyli clouding jest duzy i pewnie taki sam jak w poprzednich seriach, to lipa. Niestety dosc czesto mam do czynienia z modelem 46d6750 i podswietlenie tam jest tak zle, ze az irytujace, dlatego nikomu tamtej serii nie polecam.
A czytajac miedzy wierszami wnioskuje, ze nie polecacie tez za bardzo serii es6xxx :(

P.S. W niektorych sklepach stacjonarnych mozna wymienic model w ciagu kilku dni na inny, czy ktos tego probowal? Niestety nie ma mowy o sprawdzeniu tv w sklepie. Ciekawe czy za dodatkowa "oplata" ktos by sie zgodzil wlaczyc i sprawdzic ;)
 
Ostatnia edycja:

LFB

New member
Czyli clouding jest duzy i pewnie taki sam jak w poprzednich seriach, to lipa. Niestety dosc czesto mam do czynienia z modelem 46d6750 i podswietlenie tam jest tak zle, ze az irytujace, dlatego nikomu tamtej serii nie polecam.
A czytajac miedzy wierszami wnioskuje, ze nie polecacie tez za bardzo serii es6xxx :(

P.S. W niektorych sklepach stacjonarnych mozna wymienic model w ciagu kilku dni na inny, czy ktos tego probowal? Niestety nie ma mowy o sprawdzeniu tv w sklepie. Ciekawe czy za dodatkowa "oplata" ktos by sie zgodzil wlaczyc i sprawdzic ;)
W sklepie nie sprawdzisz chyba że ktoś da ci do dyspozycji całkowicie zaciemnione miejsce. Cloudingu w dzień lub przy sztucznym oświetleniu nie widać. Co do serii ES6xxx czytałem komentarze ludzi którzy kupili ES8000 i piszą to samo ;-)
 

walosek

New member
Tylko ciekawe jakie są różnice i ciekawe na jakich ustawieniach zdjęcia robione i testy. Niektóre cloudingi które widze na fotkach w sieci, to ewidentnie były robione przy maxymalnie naswietlonej matrycy.

Ja ogólnie oglądam filmy na TRYBIE FILM. Ciekawy jestem jakie jest porównanie cloudingu na takim samym ustawieniu (np tryb FILM) w nocy między modelami D7000, ES6800 (czy ES6710) ? Bo nie wiem czy jest sens dopłącać tysiaka za D7000 jeśli clouding byłby identyczy co e ES6800 lub ES6710.
 

kamail

New member
Nie wiem czy aktywowałeś ustawienia ECO, wg mnie bardzo fajna funkcja do walki z cloudingiem. Domyślne podświetlenie mam ustawione na 12, dzieki temu w słoneczny dzień ekran jest jasny i kontrastowy, a w ECO mam ustawione żeby obniżał do 6. Dzieki temu mam takie samo wrażenie jasności zarówno w słoneczny dzień jak i w ciemną noc.

Dzięki! Na pewno sprawdzę jak się to u mnie sprawuje.

Czyli clouding jest duzy i pewnie taki sam jak w poprzednich seriach, to lipa. Niestety dosc czesto mam do czynienia z modelem 46d6750 i podswietlenie tam jest tak zle, ze az irytujace, dlatego nikomu tamtej serii nie polecam.
A czytajac miedzy wierszami wnioskuje, ze nie polecacie tez za bardzo serii es6xxx :(

Myślę że dla typowego niedzielnego kanapowicza model jak najbardziej można polecać, chociażby ze względu na te "około kanapowe" smaczki (czyt. SmartTV - chyba najbardziej rozwinięta platforma spośród pozostałych producentów).
Obraz, oprócz tego na ciemnych scenach, idealny jak dla mnie.
 

peters_1

New member
koledzy co proponujecie dla sredniego amatora Tv seria es6300 es6710 czy es6800 ?
najlpiej gdyby to byl 37" ale es6800 nie robia takich,znow wersja es6710 to kolor bialy co mi nie podchodzi,a wersja es6300 nie ma micro dimming wiec zglupialem co brac...
 

maxxl

New member
Wszystkie w/w mają podobną cenę, więc z tych co wymieniłeś nie zastanawiając się wziąłbym es6800, chociażby ze względu ma dwa rdzenie. Trudniejszy wybór jest między es6100 a es6800, bo dzieli je jednak ok 700 zł. Co to za dziwadło es6300? Na stronie Samsunga nie ma.
 

peters_1

New member
Wszystkie w/w mają podobną cenę, więc z tych co wymieniłeś nie zastanawiając się wziąłbym es6800, chociażby ze względu ma dwa rdzenie. Trudniejszy wybór jest między es6100 a es6800, bo dzieli je jednak ok 700 zł. Co to za dziwadło es6300? Na stronie Samsunga nie ma.

u mnie jest :

nie moge wkleic linka ze wzgledu na mala ilosc postow,ale na stronie glownej samsunga jest wersja es6300

wszystko dobrze tylko wersja es6800 jes robiona albo 32" albo 40" a 37" nie robia a mi chyba 40" nie wejdzie do szafki a jak wejdzie to bedzie po 1cm luzu z kazdej strony a to za malo i bedzie ograniczony doplyw powietrza i podejrzewam ze moze sie przegrzewac Tv.
Dobrze prawie koledzy,nie przeszkadza tam malo luzu miedzu tv a sciankami szafki :?:
 

walosek

New member
który lepszy będzie D7000 czy ES6800 pod względem podświetlenia, cloudingu i czerni? oba maja microdimming, wiec nie wiem czy jest sens przepłacac jakby efekt był na obu ten sam.
 
Do góry