Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

termin

New member
Kolega pewnie miał na myśli ES6340, model wyłącznościowy dla sieci Media Saturn. Od ES6800 różni się tylko i wyłącznie brakiem dwóch rdzeni, wygląd identyczny.


Pozdrawiam



Znając polskie realia będzie nie będzie to jedyna różnica i omijał bym szerokim łukiem takie wynalazki.
Kiedyś kupiłem taki model laptopa na wyłączność i co dostałem: (porównując do oryginalnej specyfikacji protoplasty)
karta graficzna na pamiątkach ddr2 zamiast ddr3
słabszy zasilacz
tragiczna matryca
kamerka z której nie da się korzystać tak szumi
 

uziel888

New member
Od wczoraj stoi u mnie 40ES6800 na razie na standardowych ustawieniach w trybie "Film".
Clouding jest niestety widoczny. Oczywiście tylko w ciemnym pomieszczeniu i ciemniejszych scenach. Czy przeszkadza? Jak się uprę i będę go szukał to będzie przeszkadzał. Jak siądę z zamiarem oglądanie filmu, a nie szukania chmurek to pewnie ani razu nie zauważę :)

Oczywiście po DLNA nie odtwarza napisów, ale będę kombinował z różnymi serwerami DLNA, bo ponoć na niektórych działa.

Wrażenia generalnie pozytywne. Miałem na kilka dni w domu Tośkę 40TL838, ale sorry, nie umywa się to tego Samsunga pod względem obrazu i Smarta.

Pilot mi się nie podoba, ale i tak zamierzam wszystko przerzucić na Harmony Logitecha.

Smart wymiata. Co mnie zaskoczyło to wsparcie dla SugarSynca (akurat tam płacę za chmurę), ale jeszcze nie testowałem.

Leję, bo na starym 32" CRT slim nie widziałem tak bardzo pseudo HD N-ki, a teraz bije po oczach słabizną niemiłosiernie, więc dzięki temu zakupowi zamierzam zrezygnować z SAT-a, hehe.

.mkv 720 odtwarza elegancko. Napisy odtwarza po USB bez problemu z ogonkami po ustawieniu odpowiedniego regionu.

Więcej wrażeń w weekend :)
 

walosek

New member
uziel888 wrzuć jakies fotki jak wygląda u Ciebie clouding ? :) bardzo dokucza? jakie masz ustawienia (standard np film czy inny)?
 

siloos

New member
jak wyglada pilot w serii es6800 ?
 

Attachments

  • Samsung_40C7000_pilot.jpg
    Samsung_40C7000_pilot.jpg
    34,7 KB · Wyś: 2472

Taurus337

New member
Cześć, mam mały problem odnośnie rejestracji telewizora SAMSUNG 40ES6800. Gdzie i jak ten telewizor zarejestrować ??
Dzięki, pozdrawiam.
Taurus337
 

walosek

New member
pytałem o clouding, bo im wiecej zobacze tym lepiej bedzie mi zdecydować. Tesciu ma D8000 i u niego clouding jest praktycznie niewidoczny, jakby było podobnie w ES6800 bym wziąl ten tanszy. A zalezy od ustawień, niektórzy bardzo rozjasniają matryce i narzekaja na clouding, ja akurat lubie tryb FILM wiec ... dlateg prosze kto ma ES6800 o wstawienie jak u niego wyglada to :)
 

farba

New member
pytałem o clouding, bo im wiecej zobacze tym lepiej bedzie mi zdecydować. Tesciu ma D8000 i u niego clouding jest praktycznie niewidoczny, jakby było podobnie w ES6800 bym wziąl ten tanszy. A zalezy od ustawień, niektórzy bardzo rozjasniają matryce i narzekaja na clouding, ja akurat lubie tryb FILM wiec ... dlateg prosze kto ma ES6800 o wstawienie jak u niego wyglada to :)
I tu jest pies pogrzebany, tzn nie ma reguły. Teściu trafił sztukę bez cloudingu, a inni posiadacze D8000 strasznie narzekają na chmury. Przeczytaj: ZACHMURZONE LEDY | TV TEST
 

peters_1

New member
Dzis bylem w sklepie Cary's w ok.Londynu.
Stoja obok siebie ladne Tv.
samsung es6300 za 729F. es6710 za 799F. i wersja es6800 za 899F. wszystkie 40cali.
ES6710 by mi odpowiadal gdyby nie kolor bialy(pytalem sie spzedawcy,nie dzis ale sa tez w ofercie czarne) wiec po szalenstwie pilkarskim,gdy kurz opadnie pewnie zakupie ktorys z powyzszych TV.
 
Ostatnia edycja:

mikei

New member
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Też jestem na etapie wyboru, również jestem za 46ES6800. Obawiam się, że po szaleństwie piłkarskim taniej nie będzie, rozpocznie się nowe szaleństwo - olimpijskie...
 

peters_1

New member
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Też jestem na etapie wyboru, również jestem za 46ES6800. Obawiam się, że po szaleństwie piłkarskim taniej nie będzie, rozpocznie się nowe szaleństwo - olimpijskie...

Pozyjemy poczekamy...mi tak sie nie spieszy gdyz Tv ogladam od swieta...Moja slubna wiecej,ja wole surfowac po necie lub majsterkowac przy aucie,ale na jesienne dlugie wieczory nie powiem ze nie bede ogladal Tv gdyz bym zgrzeszyl....
dobry film i dobra muzyka zawsze na czasie...

Niech ktos mi z szanowych kolegow wyjasni do czego sluzy w Tv :

Digital Audio Out (Optical)---
Wyjście cyfrowe audio (optyczne) ???


cos znalazlem:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,518,4631773,,wyjscie_optyczne.html?v=2&wv.x=1

Jednak jakby ktos chcial cos wiecej dodac to bede wdzieczny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry