Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

batron

New member
Samsung UE46ES6800

Witam :)proszę o poradę czy warto kupić ten telewizor i czy ma dwa rdzenie czy to pomyłka bo jak czytam w opisie to jest napisane ,ze posiada:)
 

Wieslav

New member
Telewizory z modelu ES6800 mają DualCore ( dwa rdzenie ) .
Mam pytanie do osób zorientowanych w powyzszej sprawie - co daje ten procesor i za co odpowiada?
W sklepie sprzedawca poinformował mnie, że nie warto kupować droższego modelu z DualCore, ponieważ nic to nie polepsz obrazu, a jedynie przyspiesza przeglądanie internetu! Czy rzeczywiście tak jest?
 

farba

New member
Telewizory z modelu ES6800 mają DualCore ( dwa rdzenie ) .
Mam pytanie do osób zorientowanych w powyzszej sprawie - co daje ten procesor i za co odpowiada?
W sklepie sprzedawca poinformował mnie, że nie warto kupować droższego modelu z DualCore, ponieważ nic to nie polepsz obrazu, a jedynie przyspiesza przeglądanie internetu! Czy rzeczywiście tak jest?
Było wielokrotnie wałkowane. W tym przypadku sprzedawca miał rację, ponieważ dwa rdzenie wzbudzające takie podniecenie nie odpowiadają za obróbkę obrazu, a jednie za funkcje internetowe(Smart).
 

mistrzb

Member
Jakies konkrety, moze podaj o jakich modelach mowisz. Jesli maja byc wolniejsze od np d6750 to byloby, delikatnie mowiac, slabo.
A moze po tych 2ch rdzeniach watki tak sie rozlaza, ze ciezko pozniej je zebrac do ku*y? ;)
 

13FoCuS13

New member
Sprzedawca ma profity od sprzedazy danego modelu TV nie wazne czy starego czy nowego, dzis jest taki, jutro bedzie chwalił inny, chodzi głownie wyprzedać stary asortyment, co do Dwóch rdzeni nie widziałem porównania, ale mam jedno z Sharpem LE830E ten jest duzo duzo szybszy, i jesli chodzi o internet i jesli chodzi o działanie. Skoro ten TV jest wolniejszy od serii D to w czym? bo to jest ciekawe, a stwierdzenie ze jest wolniejszy to wiesz bynajmniej bezsensowne stwierdzenie, jak ludzie wypowiadający się o telefonach siedzi na nokii 3310 a wypowiada się np o SGS2 ;) bez urazy dla przedmówcy, nie chodzi o wklejanie teraz jakichs wątków i linków, ale kilka zdań ;)
 
Ostatnia edycja:

LFB

New member
Co dają dwa rdzenie

Wpływają na jakość obrazu, tylko nie tego z telewizji. Mam na myśli że dzieki nim jest odtwarzany cały kontent z widgetów, youtube, tvn, iplex itd.. Dzięki nim nawet przy jakości HD nic się nie tnie.
W przeglądarce flashe działają dużo płynniej i ogólnie cała przeglądarka działa szybciej. W widgecie youtube przy wpisywaniu liter automatycznie uruchamiane jest wyszukiwanie, w modelu jedno rdzeniowym są chwilowe zawiechy tv na ten czas, na es6800 można bez żadnego wymuszonego pauzowania wpisywać cały tekst. Sądzę że przy odtwarzaniu filmów mkv full hd wydajność dwurdzeniowego procesora może oszczędzić widzowi jakiś przycięć.
Podsumowując dla mnie obecność dwurdzeniowego procesora była kluczowa. Znaczną część tego co oglądam stanowi zawartość dostępnych w smart tv widgetów. Dwa rdzenie dają większe szanse że za kilka lat przy rosnącej dostępności nagrań w HD wszystko nadal będzie działać płynnie.
 

13FoCuS13

New member
Dziekuję bardzo, czyli nie da się ukryć dwa rdzenie jednak pomagają, a sprzedawca jutro będzie miał chwalic Sony bo przyjdzie przedstawiciel i zaproponuje mu wycieczke... teraz kupując cokolwiek normalnie trzeba się doktoryzować we wszystkim w tej dziedzinie niestety :|

W ramach ciakawostki, Angry Birds ma podobno wyjśc na serii ES, czy to prawda czy nie, ale ciekaw jestem jakie bedzie sterowanie ;) podejrzewam ze myszka będzie niezbędna ;)

Apropo wcześniejszych postów Myszek, właśnie pożyczyłem myszkę:
- HP 2.4GHz Wireless Optical Mobile Mouse (WX407AA)
Powiem jedno że jestem bardzo mile zaskoczony, działa to super, włączasz ją i wyłączasz, a czas komunikacji jest do 5-10s czasami szybciej, od czasu przełączenia na ON na myszce (od czego to zalezy nie wiem), ale wykrywają się idealnie :) do tego mysza działa normalnie w cały domu ;), klawiatura pewnie tez by była OK, ale z Myszka to juz normalnie duży laptop z klawiaturą ekranowa ;) są wersje Laserowe ale dużo droższe (około 100zł), ale okazyjnie za 30zł jak toś kupi to git ;) ale jak juz dawać 100 za myszkę polecam Logitecha K400 około 140zł jeśli ktoś to już próbował zachęcam do podzielenia się spostrzeżeniami, choć jest to firma dedykowana przez Samsunga do jego sprzętów.
 
Ostatnia edycja:

farba

New member
Wpływają na jakość obrazu, tylko nie tego z telewizji. Mam na myśli że dzieki nim jest odtwarzany cały kontent z widgetów, youtube, tvn, iplex itd.. Dzięki nim nawet przy jakości HD nic się nie tnie.
W przeglądarce flashe działają dużo płynniej i ogólnie cała przeglądarka działa szybciej. W widgecie youtube przy wpisywaniu liter automatycznie uruchamiane jest wyszukiwanie, w modelu jedno rdzeniowym są chwilowe zawiechy tv na ten czas, na es6800 można bez żadnego wymuszonego pauzowania wpisywać cały tekst. Sądzę że przy odtwarzaniu filmów mkv full hd wydajność dwurdzeniowego procesora może oszczędzić widzowi jakiś przycięć.
Podsumowując dla mnie obecność dwurdzeniowego procesora była kluczowa. Znaczną część tego co oglądam stanowi zawartość dostępnych w smart tv widgetów. Dwa rdzenie dają większe szanse że za kilka lat przy rosnącej dostępności nagrań w HD wszystko nadal będzie działać płynnie.
Jeśli dla kogoś priorytetem jest wyświetlanie treści internetowych na ekranie TV, to podłącza komputer, bo wydajność procesorów na architekturze ARM(TV) ma się nijak do tego, co jest w kompach(x86). Poza tym, net w TV działa na bazie Linuksa, który sam w sobie ma wiele ograniczeń jeśli chodzi o stream'y video. Po prostu wielu nie obsługuje, jak choćby Silverlight i część flashy na niektórych stronach. Przykład pierwszy z brzegu w kwestii wspomnianych problemów: http://www.hdtv.com.pl/forum/783962-post1.html
Podsumowując; 2 rdzenie jedynie internet i to pod warunkiem, że dana aplikacja potrafi działać w trybie wielowątkowym. Jakość obrazu z takich źródeł jak antena, blu-ray itp, pozostaje na tym samym poziomie, co w przypadku 1-go rdzenia.
 
Ostatnia edycja:

mistrzb

Member
Coraz wiecej osob posiada es6800, wiec mam jeszcze raz pytanie zwlaszcza o model 55 calowy.
Czy clouding w es6800 jest bardzo zauwazalny?
Czy macie jakies zastrzezenia do tego modelu i czy polecacie ten tv?
 

LFB

New member
Jeśli dla kogoś priorytetem jest wyświetlanie treści internetowych na ekranie TV, to podłącza komputer, ...
Jak widać nie zawsze podłącza, ES6800 oferuje mi w zakresie vod to co chciałem (dokładnie to będzie jak tylko ipla się pojawi), do tego możliwość okazjonalnego "przejżenia netu". Wszystko to z zachowaniem bardzo dobrej płynności i szybkości działania. Zatem pozwolisz że podtrzymam moje zdanie, że jeśli ktoś planuje używać tego TV nie tylko jako wyświetlacza sygnału (z anteny, kablówki, n-ki, hdmi, itp) ale również jako urządzenia multimedialnego którym jest, to dwa rdzenie jak najbardziej są na miejscu.:)
 
Ostatnia edycja:

LFB

New member
Coraz wiecej osob posiada es6800, wiec mam jeszcze raz pytanie zwlaszcza o model 55 calowy.
Czy clouding w es6800 jest bardzo zauwazalny?
Czy macie jakies zastrzezenia do tego modelu i czy polecacie ten tv?
Hej
Przy moich ustawieniach clouding jest zauważalny jeśli ogląda się ciemne sceny w nocy w pokoju w którym jedynym źródłem światła jest telewizor. W sytuacji kiedy w pokoju nie jest całkowicie ciemno, nawet na ciemnych scenach cloudingu nie widzę.
Czy to jest bardzo czy nie bardzo sam musisz sobie odpowiedzieć.
Czy mam jakies zastrzeżenia, mam: clouding ale mimo wszystko polecam ten TV. Na rynku nie ma nic w podobnej cenie co oferowało by taką samą funkcjonalność i rozmiar jak ten TV. Jeśli twoim głównym sposobem używania TV nie jest oglądanie filmów w całkowitej ciemności - ala sala kinowa, to polecam ten TV.
 
Ostatnia edycja:

13FoCuS13

New member
Clouding występuje wszędzie, kurde wcześniej nie znałem tego pojęcia i jakoś nie zwracałem uwagi, teraz juz widzę, potwierdzam jak opisał LFB TV jest OK
Dzis w wątku jednym:
HTML:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/83794-ue40d5500-czy-ue40es5500.html
jest kilka scen z modelu ES5500 wiec jest chyba OK skoro tutaj mówimy o modelu wyższym ;) aczkolwiek osoba prezentująca nie jest laikiem jak ja osobiście i chwali sobie :) jak wiem, wszystko zależy od ustawień, może teraz coś się ruszy z kalibracją niższych modeli nie tylko serii ES8xxx ;)


Zdaje się pojawiła kolejna aktualizacja oprogramowania do ES6800 ;)
 
Ostatnia edycja:

termin

New member
Jak to jest z funkcją HbbTv jest w tym tv czy jej nie ma.
Jedne źródła mówią, że żaden samsung na rok 2012 nie będzie miał w Polsce.
Z drugiej strony na necie widziałem film jak odblokowuje się tą funkcjonalność w serii D.
W instrukcji tv też jest o tym wzmianka jak włączyć ale nie widzę tej funkcji u siebie.
 

farba

New member
Jak widać nie zawsze podłącza, ES6800 oferuje mi w zakresie vod to co chciałem (dokładnie to będzie jak tylko ipla się pojawi), do tego możliwość okazjonalnego "przejżenia netu". Wszystko to z zachowaniem bardzo dobrej płynności i szybkości działania. Zatem pozwolisz że podtrzymam moje zdanie, że jeśli ktoś planuje używać tego TV nie tylko jako wyświetlacza sygnału (z anteny, kablówki, n-ki, hdmi, itp) ale również jako urządzenia multimedialnego którym jest, to dwa rdzenie jak najbardziej są na miejscu.:)
Zgodzę się, że jedynie do okazjonalnego, bo trudno nazwać pełnowartościową przeglądarką coś, co ma problemy z obsługą wcale nie egzotycznych serwisów.

kinoplex chodzi? Nie.
wrzuta - również nie.
onetvod - podobnie.

Przykładny można mnożyć, ale po co? 2 rdzenie są OK pod warunkiem niewielkiej dopłaty. Dopłata powyżej 200zł kompletnie mija się z celem, bo Internet TV to atrapa w porównaniu z tym, co oferuje komputer.
 

13FoCuS13

New member
No onetvod chyba ma swoja aplikacje w app store, o ile sie nie mylę, i nie ma co porównywać TV z Kompem, a udowadnianie że komp jest lepszy, chyba bez 2 zdań wiadomo. Dozo jednak stron działa i jest nieporównywalnie lepiej jak na TV Konkurencji w czym pomagają akurat te 2 rdzenie. A gdyby ten juz niewielki Clouding bez wątpienia Samsung opanował by rynek... ale jest coraz lepiej.
 

Osato

New member
Ktoś mógłby ocenić jak telewizor sprawuje się z konsolami typu PS3 i Xbox 360 ? Jest duży input lag ? Obraz przy szybkich ruchach dobrze wygląda ? Ponoć zeszłoroczne modele z serii 6xxx średnio radziły sobie z grami ... a może się mylę ... ;)
 

Cerv

New member
Faktycznie na stronie Samsunga jest nowy Firmware, ale czy jest ktoś w stanie powiedzieć co wnoszą te nowe softy? Aktualizowałem TV do poprzedniej wersji i przyznam, że nie odczułem żadnej różnicy! Może ktoś zna miejsce z takimi informacjami?
 
Do góry