Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

dezertertoja

New member
Witam, przeczytałem wszystkie posty odnośnie ES6800 i dziś byłem go obejrzeć w sklepie i trochę mnie rozczarował. Chciałem zapytać kolegów, którzy mają go w domu lub znają się na rzeczy, czy jest to normalne i czy da się coś z tym zrobić. Problem w tym, że ten model miał ciemniejsze barwy, zwłaszcza biel wydawała się szara w porównaniu do samsunga i panasonica stojącego obok, tam biel była biała, aż krystalicznie, a na owym samsungu był to szary kolor. sprzedawca stwierdził, że każdy model ustawiany fabrycznie i taka już matryca jest w tym samsungu ES6800, ciemniejsza. czy rzeczywiście w swoich tv zauważyliście, że biel jest szara ??
Pozdrawiam, Marcin.
 

farba

New member
Witam, przeczytałem wszystkie posty odnośnie ES6800 i dziś byłem go obejrzeć w sklepie i trochę mnie rozczarował. Chciałem zapytać kolegów, którzy mają go w domu lub znają się na rzeczy, czy jest to normalne i czy da się coś z tym zrobić. Problem w tym, że ten model miał ciemniejsze barwy, zwłaszcza biel wydawała się szara w porównaniu do samsunga i panasonica stojącego obok, tam biel była biała, aż krystalicznie, a na owym samsungu był to szary kolor. sprzedawca stwierdził, że każdy model ustawiany fabrycznie i taka już matryca jest w tym samsungu ES6800, ciemniejsza. czy rzeczywiście w swoich tv zauważyliście, że biel jest szara ??
Pozdrawiam, Marcin.
Czy Samsung i Panas stojące obok, nie miały przypadkiem błyszczącej matrycy? Niestety, ale matowa matryca ma trochę "bibułowate", przygaszone kolory. Niby równie ostre jak w przypadku błyszczących matryc, jednak delikatnie mętne, bez szklanego połysku, intensywności i krystalicznej czystości. Idę o zakład, że mając mat w domu, nie zwróciłbyś na to uwagi, jednak gdy jeden(mat) TV stoi obok drugiego(glare), wtedy widać kolosalną różnicę. Cała seria ES6xxx jest w macie, natomiast wyższa 7xxx oraz 8xxx posiada ultra clear panel, tzn błyszczącą matrycę.
 
Ostatnia edycja:

dezertertoja

New member
Czy Samsung i Panas stojące obok, nie miały przypadkiem błyszczącej matrycy? Niestety, ale matowa matryca ma trochę "bibułowate", przygaszone kolory. Niby równie ostre jak w przypadku błyszczących matryc, jednak delikatnie mętne, bez szklanego połysku, intensywności i krystalicznej czystości. Idę o zakład, że mając mat w domu, nie zwróciłbyś na to uwagi, jednak gdy jeden(mat) TV stoi obok drugiego(glare), wtedy widać kolosalną różnicę. Cała seria ES6xxx jest w macie, natomiast wyższa 7xxx oraz 8xxx posiada ultra clear panel, tzn błyszczącą matrycę.

To by wyjaśniało całą sytuacje. Ale jeszcze podjadę do tego sklepu i się upewnię czy rzeczywiście te tv obok miały matryce błyszczącą.
 

13FoCuS13

New member
Witam ES6800, nom po aktualizacji wersja jest taka jak na stronie 1017, aktualizacja po USB.
Z takich zmian które chyba mi się rzuciły, choć mogę się mylić ale wydaje mi się że to poprawa Cloudingu, jest mniej widoczny, do tego kosmetyczne zmiany w Menu + dodanie w prawym rogu źródła w jakim zmieniamy ustawienia (ja we wcześniejszej wersji tego nie widziałem) do tego kosmetyka menu z wyświetlanymi kanałami Cyfrowymi naziemnymi. Więcej zmian nie widziałem :)

Ponad to aktualizacja nic więcej chyba nie wniosła :wink:


Odnośnie szarości na białym nic nie widziałem wszystko jest naprawdę białe, co do błyszczącej matrycy hmm.. mam go w domu i matryca jest taka:
C360_2012-05-17-20-33-43.jpg

Wszystko się odbija więc nie jest to matowa matryca :|
 

farba

New member
To jest matowa matryca, chociaż Samsung nazywa ją pół matem, bo faktycznie ma lekkie lustrzane odbicia. Jednak w porównaniu z prawdziwym glare, owe odbicia są dużo mniejsze. Gdybyś cyknął zdjęcie z ES7 lub ES8 w roli głównej, wtedy odbicie szafki byłoby niezmętnione, czyste jak w lustrze.

asus-laptop-glare.jpg
 

farba

New member
Mam do ciebie prośbę. Mógłbyś cyknąć fotkę(najlepiej wieczorem) z identycznego miejsca jak poprzednia, ale przy zgaszonym świetle i włączonym TV? Jeśli nie fotka, to powiedz jakie masz odczucia stojąc w tym miejscu? Chodzi mi o kąty widzenia z góry na ukos, tzn czy nie stają się sporo bledsze w porównaniu gdy patrzysz na wprost? Tylko szczerze ;)
 
Ostatnia edycja:

LFB

New member
Mam do ciebie prośbę. Mógłbyś cyknąć fotkę(najlepiej wieczorem) z identycznego miejsca jak poprzednia, ale przy zgaszonym świetle i włączonym TV? Jeśli nie fotka, to powiedz jakie masz odczucia stojąc w tym miejscu? Chodzi mi o kąty widzenia z góry na ukos, tzn czy nie stają się sporo bledsze w porównaniu gdy patrzysz na wprost? Tylko szczerze ;)
Ja mogę napisać jak to jest na moim ES6800, tak przy kącie powyżej 30 stopni spada kontrast i wszystko nie jest tak piękne jak patrząc na wprost, natomiast nic nie dzieje sie z kolorami i spokojnie ten TV można oglądać nawet pod kątem około 70-80 stopni. Ja tak czasem oglądam jak siedzę przy stole.
 

LFB

New member
Mimo matowego ekranu kolory na ES6800 są bardziej żywe a biel bardziej biała niż na jakiejkolwiek plazmie którą widziałem. I to już po sprowadzeniu ich do rozsądnych ustawień. W słoneczny dzień okna będące pod kątem 90 stopni do ekranu potrafią sie na tyle silnie odbijać że nie wyobrażam sobie oglądania czegokolwiek gdyby ekran był lustrzany.
 

Scorsese

New member
Clouding

Witam!

Poważnie zastanawiam się nad kupnem 32ES6800. Oczywiście martwią mnie doniesienia o clouding'u. Czy ktoś zauważył jakąś zależność między wielkością telewizora, a nasileniem clouding'u? Może (teoretycznie) łatwiej jest równomiernie oświetlić mniejszą płaszczyznę niż większą? Czy może clouding dotyczy w większym stopniu większych niż mniejszych odbiorników?
 

SlaWasIl

New member
Jakby mi na forum palcem nie pokazali, żadnego cloudingu bym nie zauważył. Jak są napisy na czarnym tle, mnie to wcale nie przeszkadza w ich czytaniu. ;) A na zielonej murawie nie potrafię nic dostrzec... :D Koko!
 

13FoCuS13

New member
Tutaj kilka obiecanych fotek, i szczerze z ręką na sercu o dziwo na fotkach widać co innego a na żywo co innego, może to wina aparatu, bo musiałem szafkę zakrywać niestety odbijało mi się światło za bardzo i nic nie było widać ;)

Fotka na Wprost:
2012-05-18 20.25.04 ss.jpg

Tutaj pod kątem więkrzym jak niżej a wyszło lepiej:
2012-05-18 20.28.01 ss.jpg

A tutaj próbowałem cen sam kąt jak kilka postów wcześniej ;) (zakryta szafka bo nie wychodziło ;)):
2012-05-18 20.30.58 ss.jpg

Reasumując naprawde w rzeczywistości nie ma tej różnicy :)


Co do Cloudingu, jak wcześniej kolega pisał ;) nie widziałem go wcześniej nigdzie teraz bardzo mało :) ale okazuje się ze wszędzie jest :p
 

termin

New member
Mam 32 cale, znajomi kupili 46 cali i zmienili 42 calową 6 letnią plazmę i są zachwyceni.
Naprawdę nie ma dramatu z zachmurzeniem i nie widzę jakiś wielkich różnic w oświetleniu.
Wczoraj i dziś bawiłem się i ustawiałem oba rozmiary.
No i zasadniczy atut to bardzo małe zużycie prądu nawet w porównaniu z nowymi oszczędnymi plazmami.

Jako ciekawostkę powiem, że tani zestaw mysz + klawiatura logitech k260 śmiga bez problemu tyle że mysz działa dobrze tylko na podkładce.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Wczoraj w jednym ze sklepów oglądałem ten model w 55 calach. Obok stał zeszłoroczny 55D8000 i przy ES6800 wyglądał jak lustro.
Coraz poważniej myślę o tym sprzęcie vs. plazma ps60E6500 ponieważ cena obu kształtuje się podobnie.
Mnie najbardziej chodzi o smużenie podczas oglądania sportu i szybkich scen. Czy występuje?

A! Jeszcze jedno. Z tyłu TV na dole po prawej i lewej stronie są jakieś plastikowe wystające osłony czy puszki. Może wiecie co to jest? Można to zdemontować?
 
Do góry