Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

smooth

New member
Na TV mam ustawione trochę przerobione "naturalne". Nie powiem ze chmurki nie są widoczne ale wyraźnie mniej. Z resztą na TV mi nie przeszkadza bo i tak TV jest okupowany godzinami przez moją małą i jej to nie przeskadza na bajkach:) ale wieczorem lubie sobie puścić jakiś film i jak dojdą ciemne sceny to mnie to wkurza.
 

farba

New member
Skoro przeszkadzają wam chmurki, trzeba było kupić któryś z tegorocznych modeli LG. Ludzie jarają się dwoma rdzeniami w Samsungu, które notabene nie mają żadnego wpływu na obraz, ponieważ odpowiadają jedynie za Smart TV. Samsungi miały, mają i będą mieć clouding, bo to typowe krawędziówki. Wyższe modele LG(od LM660 w górę) mają nieco inaczej rozwiązane podświetlenie - więcej stref, nie tylko na krawędziach. Obecnie, 42 calowy LM660S/670S można kupić za 2800zł, więc znacznie taniej niż 40 calowy Samsung 6800. Mam Samsunga 6100, clouding jest, ale byłem na niego przygotowany. Bardziej razi mnie aktywne 3D, które jest zabójcze dla mojego wzroku. Pasywne 3D od LG dużo łagodniej traktuje oczy. Jeszcze w kwestii chmurek, by was trochę uspokoić: ZACHMURZONE LEDY | TV TEST
 
Ostatnia edycja:

smooth

New member
Może o innej sprawie. Przy odtwarzaniu filmów z USB na niektórych ścieżka dźwiękowa z głosami aktorów jest strasznie cicha a już inne dźwięki strasznie głośno. Dlaczego tak sie dzieje? Czy można to gdzie ustawić by to wyrównać?
 

farba

New member
Może o innej sprawie. Przy odtwarzaniu filmów z USB na niektórych ścieżka dźwiękowa z głosami aktorów jest strasznie cicha a już inne dźwięki strasznie głośno. Dlaczego tak sie dzieje? Czy można to gdzie ustawić by to wyrównać?
Sprawdź w "ustawieniach głośnika", czy nie masz włączonej "głośności automatycznej".

a ma ktoś ES7000 by powiedzieć jak tam wygląda clouding?
Pewnie, podobnie jak w ES6xxx, czyli wszystko zależy od egzemplarza. Jedne są bardziej zachmurzone, a drugie mniej.
Zasadnicza różnica polega na tym, że ES7000 ma błyszczącą matrycę(ultra clear panel), co moim zdaniem jest ogromnym plusem. Obraz jest czystszy, żywszy, lepsze kąty, nie przypomina obrazu z monitora komputerowego. Sporo osób nie trawi takich matryc ze względu na lustrzane odbicia. Mnie nie przeszkadzają i chętnie bym się zamienił.
 

deywies

New member
Bez reklam
.... ma błyszczącą matrycę(ultra clear panel), co moim zdaniem jest ogromnym plusem. Obraz jest czystszy, żywszy, lepsze kąty, nie przypomina obrazu z monitora komputerowego. Sporo osób nie trawi takich matryc ze względu na lustrzane odbicia. Mnie nie przeszkadzają i chętnie bym się zamienił.

Jak ciemny pokój to lepiej brać błyszczący jak jasny to tylko matowy.
 

farba

New member
Pytanko do posiadaczy tegorocznych modeli, czyli ES-ów. Prócz faktury/paragonu, dostaliście kartę gwarancyjną którą trzeba podstemplować? Kiedyś, ten "kwit" był przyczepiany z boku pudła, zabezpieczony folią. Teraz czegoś takiego nie widzę.
 

Zbig208

New member
Oby znowu nie było pomyłki i anulowania zamówień jak to było już niedawno z modelem LG.
Cena atrakcyjna jak na ten TV.
 

rafalopatika

New member
tez jestem ciekawe, a w piątek zamówiłem gdzie indziej za 6200 i dziś kurier ma przyjść - zastanawiam się czy odbierać :). Czuje , że te zamówienia będa odkręcać bo się rymsnęli o ponad 1000 zł
 

retip

New member
Również zamówiłem ten telewizor i właśnie dostałem informację że zamówienie zostało anulowane bez podania żadnych przyczyn.
 

mistrzb

Member
Szkoda, ze anulowano zamowienia, bo przeciez i tak by zarobili, a tak to nic nie sprzedadza i straca klientow. SOFTON - nie polecam!
 

Słaby

New member
Witam,

coś ostatnio bardzo dużo tych pomyłek. Nie dalej jak tydzień temu znalazłem 55LM670s za 5025 zł w sklepie ELECITY.pl. Zadzwoniłem do sklepu żeby się upewnić, że jest wszystko ok. bo cena jest wyjątkowo atrakcyjna. Sprzedawczyni potwierdziła i zachęcała do zakupu więc po namyśle ok. 1 godz. postanowiłem zamówić niestety już cena była powyżej 8 000.

pozdrawiam darek:)
 

mistrzb

Member
Wynika z tego, ze ceny internetowe sa uznaniowe i jesli nie chca to nie sprzedadza i juz. Zdarza sie, ze cena jest okazyjna ze wzgledu np. na blad systemu, ale czasami mozna by miec honor i chocby z minimalnym zyskiem, ale sprzedac towar. Coz, taki Softon.pl nie stanal na wysokosci zadania i stracil klientow
 

m.sta

New member
Myślisz że oni na jednym telewizorze zarabiają 2 tysiące złotych ? Wątpię, 300-500 zł to maks więc jeżeli cena im się rypnie o 2000 zł to chyba logiczne że nie dopłaca 1000zł do interesu no nie ?
 

micmus

Member
Bez reklam
Na jednym telewizorze w handlu zarabia się co najmniej 20-30%.

W zależności od modelu, popytu, nowości modelu itp.
 
Do góry