Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

LuKiMaT

New member
Ja mam mały problem z podłączeniem myszki. TV nie wykrywa u mnie zestawu bezprzewodowego Logitech MX 3200 natomiast znaleziona mysz przewodowa z hipermarketu "E5" działa rewelacyjnie :). Czy podłączaliście jakieś bezprzewodowe myszy lub/i klawiatury? Jeżeli tak to jakie?
Jeżeli chodzi o ogólne wrażenia odnośnie TV są pozytywne. Do niedawna byłem właścicielem UE46D6100 i przesiadłem się na UE46ES6800. Najbardziej brakuje mi Ultra Clear Panel. Jeżeli chodzi o zjawisko Cloudingu jest mniej dokuczliwe niż w modelu 6100. Przeglądarka fajna rzecz jednak płynność poruszania się po stronach pozostawia jeszcze wiele do rzyczenia. Jestem jeszcze bardzo zainteresowany modułem CI+. Problem jest jeden do tej pory w abonamencie takie urządzenie ma tylko Cyfra. Cyfra jednak nie ma Polsatu HD. Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?
Reasumując mnie udało się kupić ten TV po super Cenie w NEO 24 za 4100, teraz jak patrzę na ceny zaczynające się od 4600 to nie wiem czy jest on wart tych pieniędzy. Modele zeszłoroczne wcale nie odstają od tech obecnych. Niestety ;/
 
Ostatnia edycja:

Ozireus

New member
W Euro jest promocja na UE46ES6800 - kosztuje 4699zł i raty 10x0%... Co o tym myślicie? Czy trochę poczekać? Obawiam się jednak że do i przez Euro raczej nie stanieją TV - w końcu kiedy kupować jak nie do oglądania mistrzostw ;)
 

13FoCuS13

New member
Nom Ładnie 4100 za 46 cali ES6800 to powiem Cena zajebista, ja dałem 3900zl za 40ES46800 z 5 letnia gwarancja w Media markcie :/ aczkolwiek jakis miesiąc temu, teraz widze ze to juz nie była taka wielka promocja :|
Choc nie ma co gdybać ze wszystkim tak jest, juz po wyjsciu ze sklepu jest lipa ;)
 
Ostatnia edycja:

smooth

New member
Ja też kupiłem za 4100 plus uchwyt samsunga za 1 zł i kurier za 1 zł. Przyznam jednak że clouding jest dla mnie coraz bardziej widoczny przy filmach z usb. Zastanawiam się czy nie reklamować tego tv z tego powodu.
 

13FoCuS13

New member
Nom z USB jest kiepsko, ale nie wiem dlaczego, tzn jak ustawisz na ustawieniach Standardowych jest wszystko prawie OK ale w nocy niestety widać, myślę że tutaj by trzeba było cos w ustawieniach pogmerać może w sofcie i by to usuneli, ale chyba nikomu się nie chce, aczkolwiek samemu można sie pobawić, narazie mi tylko dokucza na całkiem czarnym tle widze jedna plamkę, choć odtwarzanie wszystkiego naprawde mi się podoba i nie bardzo chce mi się zmieniać tego TV.
Pisałem do samsunga to kazali mi zrobić fotki i wysłać im, tak chyba też zrobię :)

W moim przypadku to nie bardzo znowu dokuczanie Cloudingu bo jest niewielki, ale sam fakt że jest ;)
 
Ostatnia edycja:

deywies

New member
Bez reklam
Ja też kupiłem za 4100 plus uchwyt samsunga za 1 zł i kurier za 1 zł. Przyznam jednak że clouding jest dla mnie coraz bardziej widoczny przy filmach z usb. Zastanawiam się czy nie reklamować tego tv z tego powodu.

Powodzenia :D


Jeszcze chyba nikomu sie to nie udało (czy to u samsunga czy innych), możesz być pierwszy :D
Jak się kupuje LCD to trzeba się z tym liczyć niestety :p



W moim przypadku to nie bardzo znowu dokuczanie Cloudingu bo jest niewielki, ale sam fakt że jest ;)

Nie ma takiego LCD w którym nie ma cloudingu. Nawet jak jest na swietlowkach, nie na ledach!



Zmniejsza się jasność i tak nie dokucza.
 
Ostatnia edycja:

13FoCuS13

New member
Nie jestem pewien do konca czy Clouding wystepuje we wszystkich LCD wczesniej w Sharpie LE830E Cloudingu nie było na 100% chyba ze nie zwracalem na to uwagi ;) ale raczej niemożliwe... niestety miał wiele innych niedociągnięć :|

Kurcze czy jest tutaj ktoś kto zrobił by ustawienia TV takie jak to ma miejsce w TV Sharpa? Tą cała kalibrację obrazu itp? bo tutaj jest opcji od groma ale co jest co nie wiadomo :)??
 
Ostatnia edycja:
Samsung 2012

E-CCFL
EH-Direct LED
ES-Edge LED

In service menu
Vendor:
A:Samsung
H:Sharp
P:CMI
R:AUO
Examples
32ES6100-32P1AF6E>BN07-01093A>LE320CSM-C1>CMI
37ES6700-37R1AF6E>BN07-01145B>LE370CSA-C2>AUO
40EH5300-40A6AF0D>BN95-00587A>LTJ400HM08-W>Samsung
60ES6300-60H1AF6E>BN95-00632A>LE600CSS-V1>Sharp

Main processors

ES7000,ES8000
Samsung Echo-P
CPU-Dual-core ARM Cortex-A9 1Ghz
GPU-Mali-400 MP4

EH5300>ES6800
MStar X10
900Mhz
 

13FoCuS13

New member
"hristoslav2" Mogł bym zapytać co to jest, co wczesniej napisałes??


Apropo Pisałem do Samsunga i dostałem odpowiedź:

"Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Na załączonych zdjęciach widać że w Pańskim odbiorniku wystąpił efekt tzw. Cloudingu (chmurzenia), który jest związany z krawędziwym podświetleniem matrycy telewizora diodami LED. Efekt Cloudingu nie jest wadą podlegającą naprawie gwarancyjnej.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem
Piotr Gajewski
Centrum Obsługi Klienta
Samsung Electronics Polska Sp. z o. o.
tel: 0 801 1SAMSUNG
0 801 172 678 (pon.-pt. 8-19, sob. 8-16)
New URL "

Czyli odnośnie czegokolwiek jest Lipka :|
 

LuKiMaT

New member
Jeżeli chodzi o odpowiedzi Samsunga niestety są szablonowe. Nie mówię że Samsung tutaj ma albo nie ma racji, ale podejście do klienta mają tragiczne. Sam to już przerabiałem odnośnie zwrotu TV na niezgodność towaru z umową. Samsung przysyłał mi bajki, które na półkę z książkami można by odłożyć. Za żadne skarby nie chciał się przyznać do błędu jaki popełnił. Mam tu na myśli zeszłoroczną serię TV D6xxx i brak Full HD3D.
 

13FoCuS13

New member
Tutaj jest pliczek z fotka :)
najgorsza ta plama u dołu :/

2012-04-26 22.41.54s.jpg

Niestety nic sie nie da zrobic, aczkolwiek jest to na ustawieniach seryjnych bodajrze "Film" na przeglądaniu filmu z USB
Co Cie4kawe zrobiłem sobie taki teścik, zdjęcie Full HD całe czarne (noc) i TV jest idealnie czarny, później podzielony ekran na czarny-biały-czarny i tez jest idealnie, najgorsze jest wtedy (foto wyżej), gdy jest tylko podświetlenie bez narzuconego koloru :/ jakos tak, nie wiem czy ma to sens, ale tak jest.

Fajnie gdyby ktoś zrobił i dorzucił swoją fotke - jest to ustawienie trybu obrazu "Film" (poziom jasności w sjali od 0-20 to chyba 14 lub 15) na USB. Po zmianie na "Standard" plam prawie nie widać niestety nie mam fotki, a na np. cyfrowym polsacie czy sygnale Cyfrowym naziemnym, czy analogowym tego nie ma :| dlatego da sie to wyeliminowac jakos :)
 
Ostatnia edycja:

farba

New member
Radzę odpuścić walkę z "chmurkami", bo po prostu tak jest i nic z tym nie zrobicie. Szkoda nerwów. Drastyczne zjeżdżanie wartością podświetlenia matrycy skutkuje trochę mniejszym "zachmurzeniem", ale obraz jest do bani - zwyczajnie zbyt ciemny.
Coś za coś, tzn matryce Samsunga(PVA) prezentują dosyć dobre kąty, intensywne kolory itd, jednak leżą i kwiczą w kwestii cloudingu. Inne(MVA), mają lipne kąty za to clouding nie daje tak popalić. Tutaj więcej w tym temacie na przykładzie innego modelu: Samsung UE40D5520
 
Ostatnia edycja:

13FoCuS13

New member
Na obraz naprawde nie mogę narzekać, bo jest naprawde super, i nie na wszystkich filmach to występuje :| bo na np Full HD nie ma mowy o jakimc Cloudingu, dlaczego tez nie wiem ;), ale im wiecej się o tym Cloudingu poczyta to juz u teścia na Sharpie go widzę ;P

Apropo dostałem od Samsunga kolejną odpowiedź na pytanie
Czy Clouding to nie jest wprowadzanie w błąd i zatajanie wad produktu producenta?
oraz na prośbę o podanie równiez danych kalibracyjnych obrazu aby go zniwelować, zmiejszyć do minimum. odp:

"Efekt Cloudingu nie jest wadą a specyfiką krawędziowego podświetlenia telewizorów z dodatkowymi diodami LED. Jeśli chodzi o dene kalibracyjne telewizora prosże o bezpośredni kontakt z autoryzowanym serwisem Samsung Electronics Polska. Lista serwisów dostępna jest na stronie SAMSUNG - laptopy, telefony komórkowe, aparaty cyfrowe, telewizory "

:) krótka piłeczka, co najwyżej Rzecznik Praw Konsumenta ;) w zasadzie nie wiem po co jest ta infolinia ;P
 
"hristoslav2" Mogł bym zapytać co to jest, co wczesniej napisałes??
To co napisałem jest

1. Wpisz telewizory podświetlenia w oddzielnych klasach.
E - CCFL
EH - Direct LED
ES - Edge LED

2. Videopaneli umieścić w oddzielnych modelach
Model tv - panel kod - BIL - model panelu - producent
32ES6100 - 32P1AF6E > BN07-01093A > LE320CSM-C1 > AUO
37ES6700 - 37R1AF6E > BN07-01145B > LE370CSA-C2 > AUO
40EH5300 - 40A6AF0D > BN95-00587A > LTJ400HM08-W > Samsung
60ES6300 - 60H1AF6E > BN95-00632A > LE600CSS-V1 > Sharp

3. Wbudowane procesory w każdym telewizory serii.
ES6800, ES7000, ES7500, ES8000 -
Samsung Echo-P, CPU-Dual-core ARM Cortex-A9 1Ghz, GPU-Mali-400 MP4

EH5300>ES6710 - MStar X10 900Mhz
 

13FoCuS13

New member
Nie mam niestety kompa z wyjściem HDMI, a kabla z VGA na HDMI nie ma sensu kupować, ale to kwestia chyba ustawień i ilości szczegółów w danym filmie, ale to będzie podejrzewam na zasadzie podpietego Cyfrowego polsatu po HDMI.
W najbliższym czasie musze się skontaktować z Serwisem Samsunga i zapytać o jakies sensowne ustawienia, bo jak narazie na moje możliwości wyeliminowałem Clouding do minimum, ale jest wiele tam funkcji których niestety jeszcze nie rozumiem :| a diabeł tkwi w szczegółach... aczkolwiek jestem juz zadowolony z kazdym dniem bardziej :) TV jest naprawdę Super :)
 

13FoCuS13

New member
Nom tak jak u mnie, wiec wnioski z tego takie ze jednak da sie coś z tym zrobic ;)
Nie wiem czy wiesz, ale ustawienia dla USB i HDMI czy Cyfrowych naziemnych są różne, wiec dlatego tak masz, zmień ustawienia. Juz sama zmiana pomiędzy ustawieniamy "Film/Standardowe/Dynamiczne" daje efekty.
 
Do góry