Screenshoty

Tidus1024

New member
Bez reklam
Żeby nie było za pięknie, to może wreszcie coś z DVD. Niestety na 108 calach widać wszystkie mankamenty niskiej rozdzielczości, co także uchwycił mój aparat ;) To tak dla porównania, jak duża jest przepaść między SD i HD.

Lord of the Rings Special Extended Edition DVD

ADMIN EDIT: PROSZĘ SPRAWDZAĆ SZEROKOŚĆ OBRAZU PRZED DODANIEM
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Obejrzałem sobie dzisiaj Resident Evil 3. Co prawda z komputera, ale w formacie HD (720p, x264).
Rzeczywiście - zdjęcia nie oddają tego, co widać na obrazie. Głębia i dynamika...
 

lipa_ml

New member
Meloman69 napisał:
Obejrzałem sobie dzisiaj Resident Evil 3. Co prawda z komputera, ale w formacie HD (720p, x264).
Rzeczywiście - zdjęcia nie oddają tego, co widać na obrazie. Głębia i dynamika...
czy taki w500 bedzie miał lepsza jakosc obrazu niz tv lcd jakis z nie njawyzszej półki ? bo fotki te co tu oglądam podobają mi sie no ale to nie proj klasy w500
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
lipa_ml napisał:
czy taki w500 bedzie miał lepsza jakosc obrazu niz tv lcd jakis z nie njawyzszej półki ? bo fotki te co tu oglądam podobają mi sie no ale to nie proj klasy w500

Nie widziałem w500 w akcji, ale może ktoś, kto go ma, w końcu strzeli jakieś fotki i zamieści. Po to jest ten topic ;)
 

Pit80

New member
Heja.
Mam W500 i fotki będą niebawem bo nie mam statywu a z wolnej ręki lipa. Poza tym nie współpracuje mi Benq z dekoderem Nki po HDMI, musiałem przełączyć w tryb DVI i ograniczyć rozdziałkę do 576p.N-ka to chwilowo moje jedyne źródło sygnału.
Wczoraj oglądałem Spidermana 3 ale nie mogłem wykorzystać pełnej rozdzielczości z ww powodu. Mimo to obraz super. W przyszłym tygodniu będę miał kabel komponent i statyw to popstrykam fotki z Zagubionych czy innych kanałów HD.
Kumpel ma LCD Samsunga FullHD i również ogląda N-kę.
Nie można porównywać tych obrazów. Zanim kupiłem projektor to u niego oglądałem Discovery HD z otwartą buzią. Wczoraj on u mnie się cały poślinił :p
Dziś znowu pojechałem do niego i normalnie nie mogłem się patrzeć na te jego 42cale :cool:
Jak się człowiek naogląda 96cali to później już nic innego nie sprawia radości.
Także kolego jak już tu pisali inni,projektor nie zastąpi TV ani odwrotnie.
Jakość obrazu na W500 napewno Cię zadowoli.
Fotki jak już pisałem będą ale i tak nie oddadzą rzeczywistości.
Osobiście jestem bardzo zadowolony.
 

tomek67

New member
Tidus1024 napisał:
No wreszcie ;)
Ładnie wyszły. Ustawiałeś aparat pod kątem do ekranu? Bo zauwazyłem, że fotka Betty jest w kształcie trapezu.
Mój statyw ma tylko ze 30 cm.
Aparat był ciut niżej od ekranu.
 

Hans68

New member
Pytanie do załączających screeny. Z jakiego źródła przesyłacie obraz na projektor ? To źródło z DVD i Aragornem na ekranie to faktycznie cienizna !
Pozostałe fotki pokazują obrazy marzenie. Co ciekawe nie widać żadnej pikselozy ! Tomka Epson mimo tylko 720 linii zmusza mnie do zadania sobie pytania o sensowność kupna Full HD ...
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Hans68 napisał:
Pytanie do załączających screeny. Z jakiego źródła przesyłacie obraz na projektor ? To źródło z DVD i Aragornem na ekranie to faktycznie cienizna !
Pozostałe fotki pokazują obrazy marzenie. Co ciekawe nie widać żadnej pikselozy ! Tomka Epson mimo tylko 720 linii zmusza mnie do zadania sobie pytania o sensowność kupna Full HD ...

Po pierwsze nie Aragorn, tylko Boromir. U mnie źródło to PC podłączony kablem DVI. Powiem tak... mam ekran 108 cali i od pierwszego dnia zakupu nie zamieniłbym projektora na inny, z mniejszą rozdziałką. Nie żebym wychwalał swoje pod niebiosa, bo jesli czytałeś moją reckę, to zapewne wiesz, że jestem daleki kontaktów seksualnych z jakimkolwiek sprzętem. Różnica jednak jest i to stosunkowo duża. Nie tak duża jak pomiędzy SD i 720p, ale przy dużym ekranie zauważalna.
 

tomek67

New member
Hans68 napisał:
Pozostałe fotki pokazują obrazy marzenie. Co ciekawe nie widać żadnej pikselozy ! Tomka Epson mimo tylko 720 linii zmusza mnie do zadania sobie pytania o sensowność kupna Full HD ...
DVD faktycznie wygląda dużo gorzej jak HD.
Moje fotki robiłem jak miałem podłączonego laptopa przez wyjście analogowe
(nie mam DVI).
A Full HD mnie ciekawi (nigdy nie widziałem), bo na 720p jakość jest naprawdę super.
Jak w pracy czasem ogladamy filmy ze znajomym to siadamy
odległości ograniczonej naszym komfortem oglądania dużego ekranu.
Bliżej się nie da, nie dlatego żeby widać było piksele lub było nieostro,
ale po prostu ekran robi się za duży i męczący.
Kiedyś na pewno kupię Full HD, ale teraz to wciąż uważam,
że najlepszy "budżetowy" projektor to 720p.
Full kupię jak ceny zejdą do 4 góra 5 tys. za Epsona.
 
Ostatnia edycja:

lipa_ml

New member
Tidus1024 napisał:
Po pierwsze nie Aragorn, tylko Boromir. U mnie źródło to PC podłączony kablem DVI. Powiem tak... mam ekran 108 cali i od pierwszego dnia zakupu nie zamieniłbym projektora na inny, z mniejszą rozdziałką. Nie żebym wychwalał swoje pod niebiosa, bo jesli czytałeś moją reckę, to zapewne wiesz, że jestem daleki kontaktów seksualnych z jakimkolwiek sprzętem. Różnica jednak jest i to stosunkowo duża. Nie tak duża jak pomiędzy SD i 720p, ale przy dużym ekranie zauważalna.

no ja czytałem duzo opini i ludzie pisza ze wieksza jest miedzy sd a 720p niz miedzy 720p a 1080p no ale mówie tylko o tym co sie ludzie wypowiadają , wydaje mi sie jednak ze przesadzasz troszke ze jest taka duza róznica miedzy 720p a 1080p ale masz prawo

no i temat do podparcia mojej tezy ze miedzy 720p nie ma duzej róznicy

http://www.projectorreviews.com/advice/1080p_vs_720p_projectors/imagequality.php

cytat z innego forum "Jeśli między obrazem z projektorów 720p i 1080p jest faktycznie niewielka różnica (a czemu nie wierzyć testującemu?), to rozwiązanie zagadki jest tylko jedno - widać te projektory 1080p nie pokazują pełnych możliwości standardu fullhd. Czyżby ograniczenia optyki/mechaniki?"

to są opinie innych użytkowników
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
lipa_ml napisał:
no ja czytałem duzo opini i ludzie pisza ze wieksza jest miedzy sd a 720p niz miedzy 720p a 1080p no ale mówie tylko o tym co sie ludzie wypowiadają , wydaje mi sie jednak ze przesadzasz troszke ze jest taka duza róznica miedzy 720p a 1080p ale masz prawo

no i temat do podparcia mojej tezy ze miedzy 720p nie ma duzej róznicy

http://www.projectorreviews.com/advice/1080p_vs_720p_projectors/imagequality.php

cytat z innego forum "Jeśli między obrazem z projektorów 720p i 1080p jest faktycznie niewielka różnica (a czemu nie wierzyć testującemu?), to rozwiązanie zagadki jest tylko jedno - widać te projektory 1080p nie pokazują pełnych możliwości standardu fullhd. Czyżby ograniczenia optyki/mechaniki?"

to są opinie innych użytkowników
Dziś zrobię fotki dużej rozdzielczości i powrzucam linki. Widać u niektórych dopiero zobaczyć to uwierzyć.

A i jeszcze jedno. Oczywiście, że na zdjęciu tak niskiej rozdzielczości różnica będzie żadna, ale fullHD sprawdza się tak naprawdę dopiero przy dużych ekranach i pozwala zachować precyzję i ostrość obrazu nawet przy jego pokaźnych rozmiarach (oczywiście materiał filmowy także musi być wtedy w fullHD). A to tylko oczywiste zalety wysokiej rozdzielczości - o dobrodziejstwach płynących z nowszych, lepszych paneli nie wspominam.
 
Ostatnia edycja:

scott

New member
lipa_ml napisał:

To jest bardzo dobry link. Widać na nim jak na dłoni, że kupowanie 720p jest bez sensu. Podobnie jak na porównaniach nowszego sprzętu niż ten sprzed dwóch lat.
Full HD to nie tylko ilość pikseli, to również WIELKOść pojedynczego piksela i co równie ważne szerokość odległości między nimi (tzw. ScreenDoor)

Nie trzeba mieć sygnału FullHD, ale trzeba mieć źródło obrazu FullHD. Dzisiaj kupowanie 720p nie ma sensu. W USA Sanyo Z2000 można kupić za 1900 USD. To pokazuje tendencję. Koniec tematu.
 

tomek67

New member
scott napisał:
Nie trzeba mieć sygnału FullHD, ale trzeba mieć źródło obrazu FullHD. Dzisiaj kupowanie 720p nie ma sensu. W USA Sanyo Z2000 można kupić za 1900 USD. To pokazuje tendencję. Koniec tematu.
Jasne dla osób w USA kupno 720p nie ma sensu ;)
Tylko u nas ten projektor kosztuje 2x tyle i ludzie wciąż zarabiaja ciut mniej.
 

tomek67

New member
lipa_ml napisał:
cytat z innego forum "Jeśli między obrazem z projektorów 720p i 1080p jest faktycznie niewielka różnica (a czemu nie wierzyć testującemu?), to rozwiązanie zagadki jest tylko jedno - widać te projektory 1080p nie pokazują pełnych możliwości standardu fullhd. Czyżby ograniczenia optyki/mechaniki?"
to są opinie innych użytkowników
A może jest odwrotnie, może to filmy Full HD nie są aż tak dobre.
Wydaje mi się, ze gdyby realnie były niewiele lepsze jak 720p,
wtedy właśnie byłby taki efekt.
Najlepszym sposobem na sprawdzenie byłoby użycie sygnału o naprawdę wysokiej jakości i porównanie projektorów Full z HD Ready.
Jeśli ta różnica byłaby większa to znaczyłoby, że właśnie filmy są ograniczonej jakości.
Takim sygnałem testowym mogłyby być zdjęcia wysokiej jakości
z DOBREJ cyfrówki.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Hmmm... widzę, że klimat się zrobił detektywistyczny ;) No dobra, poniżej zrobiłem fotkę z kadru z Resident Evil 3 jak zwykle z HC4900, ekran o przekątnej 108 cali (szerokość 240 cm).

ADMIN EDIT: PROSZĘ SPRAWDZAĆ SZEROKOŚĆ OBRAZU PRZED DODANIEM

A to jest zbliżenie jej oka (na ekranie ma wielkość ok 5 cm) zrobione na tej samej stopklatce, z bardzo, bardzo bliskiej odległości (praktycznie obiektyw przy ekranie, pod lekkim kątem, żeby nie zasłaniać). Widać jak gęsta jest struktura pikseli (przypominam, to jest obraz o szerokości 240 cm) i jak precyzyjny jest obraz nagrany natywnie w fullHD.

oczkozx1.jpg


Na koniec kilka fotek w wysokiej rozdziałce.

http://img54.imageshack.us/img54/990/alice2yw4.jpg
http://img141.imageshack.us/img141/7441/stardust1cw5.jpg
http://img141.imageshack.us/img141/4695/stardust2av4.jpg
http://img141.imageshack.us/img141/788/stardust3um5.jpg
 
Ostatnia edycja:

lipa_ml

New member
scott napisał:
To jest bardzo dobry link. Widać na nim jak na dłoni, że kupowanie 720p jest bez sensu. Podobnie jak na porównaniach nowszego sprzętu niż ten sprzed dwóch lat.
Full HD to nie tylko ilość pikseli, to również WIELKOść pojedynczego piksela i co równie ważne szerokość odległości między nimi (tzw. ScreenDoor)

Nie trzeba mieć sygnału FullHD, ale trzeba mieć źródło obrazu FullHD. Dzisiaj kupowanie 720p nie ma sensu. W USA Sanyo Z2000 można kupić za 1900 USD. To pokazuje tendencję. Koniec tematu.
zastanów się prosze tylko jak coś napiszesz , piszesz ze nie ma sensu kupowac teraz 720p gdzie koszt to-3-4 tys a jest sens kupowac 1080p gdzie cena jest ok 8-9 tys a za rok-dwa beda po 3-4 tys ? a co do linka to co widac jak na dłoni? to ze gosc co testuje te proje pisze ze nie widac wielkiej róznicy to jest potwierdzenie ze nie warto kupowac 720p ? a co do fotek nie twierdze ze są nie ładne bo juz pisałem wcześniej ze mi sie podobają ale zeby stwierdzic ze ten proj 1080p ma duzą przewagę trzeba by wziąść proja 720p i w tych samych warunkach , na tym samym materiale źródłowym puscic i wtedy mozna porównac . Nie twierdze ze obraz bedzie ten sam tylko pytanie czy w tej chwili dokładanie jeszcze raz tyle do 1080p ma sens ? jak za chwile będą po 3-4 tys

"Dziś zrobię fotki dużej rozdzielczości i powrzucam linki. Widać u niektórych dopiero zobaczyć to uwierzyć."
jak byś mógł zauważyc ze nie pisze ze ja tak uważam ale ze gosc ze strony do której podałem link a jak widac to profesionalna strona gdzie testują wiele projów , i swoją drogą bardziej biore do siebie takich osób opinie co mają doczynienia z duzą ilością sprzetu do testu niz bez urazy Tobie bo czy testowałes swojego proja w porównaniu z jakimkolwiek innym? widziałęs jakiegos proja 720p? nie mówie o fotkach w necie bo jak tu niestety nie tylko jakosc proja sie liczy ale rózniez aparatu i umiejętnosci tego co robi te fotki
 
Ostatnia edycja:

scott

New member
Kto dzisiaj chce kupić używany projektor 480p? Odpowiedź - nikt. Więc czy warto wyrzucać pieniądze na HD Ready? Czy nie lepiej te 3000 zł przeznaczyć na obsługę kredytu za projektor FullHD?
Moim zdaniem warto i od razu mieć to co trzeba, bo za trzy lata 720p będzie można tylko wyrzucić.

Art Feierman, który testował projektory na stronie, o której piszesz wymienił projektor BenQ 3 DLP (!) na JVC RS1 i (jak sądzę) nie ma ochoty wracać. Jak wiadomo tą samą jakość można mieć za połowę z tej sumy. Nie trzeba wydawać 20000 na JVC. Jak napisałem poprzednio, Full HD to nie tylko rozdzielczość.

Nie chcę nikomu obrzydzać tego co ma. Jestem zdania, że dobrze jest się ceszyć z posiadanego sprzętu tak długo jak działa. Ale właśmoe dlatego, że nie zarabiamy tyle co w usa, nie stać nas na wyrzucanie pieniędzy na starą technologię. Kto nie kupił jeszcze, niech myśli FullHD. Za rok czy dwa nie będzie żałował.
 
Do góry