Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

ANDYTCM

New member
Witam wszystkich

Mam takie pytanie czy podstawa/noga z modelu F6770 (kwadratowa) będzie pasowała do modelu F6640 (quad)?? Jeżeli tak to czy ewentualnie ktoś ma taka na sprzedaż. Interesuje mnie do modelu 55"
 

freedi

Member
Witam
Czy posiada ktoś jakiegoś gotowca do ustawień na UE55F6640. Przewertowałem trochę forum i nie mogę akurat na ten model namierzyć...albo słabo szukam :-(

Właśnie jestem świeżo po kalibracji UEF6640-efekty?...można oglądać ;-)

może komuś się przyda:

Ustawienia kalibracyjne
Tryb Film
Podświetlenie
20 + czujnik światła, minimalne podświetlenie = 13
Kontrast
100
Jasność
46
Ostrość
0
Kolor
50
Odcień
50/50
USTAWIENIA ZAAWANSOWANE
Kontrast dyn.
wyłączony
Tonacja czerni
wyłączony
Odcień skóry
-4
Przestrzeń barw:
użytkownika
czerwony
48/4/1
zielony
19/47/20
niebieski
0/12/46
żółty
52/47/17
cyjan
3/49/50
purpurowy
44/16/45
Balans bieli
25/25/25/13/25/26
Balans bieli 10p:
1
3/2/-5
2
1/0/0
3
2/2/1
4
3/3/2
5
3/3/2
6
1/2/1
7
2/2/1
8
1/1/0
9
1/1/1
10
0/0/0
Gamma
-1
OPCJE OBRAZU
Tonacja kolorów
Ciepły 2
Czysty obraz cyfrowy
Wyłączone
Red. Zakłóceń MPEG
Wyłączone
 

zbyniu4

New member
Freedi te ustawienia to chyba z sufitu zerżnąłeś. Kontrast na 100 a ostrość na 0 no fantastycznie. Piszesz że to ustawienia kalibracyjne! Podaj namiary na tego magika to po nauki go wyślemy. Pozdrawiam.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Freedi te ustawienia to chyba z sufitu zerżnąłeś. Kontrast na 100 a ostrość na 0 no fantastycznie. Piszesz że to ustawienia kalibracyjne! Podaj namiary na tego magika to po nauki go wyślemy. Pozdrawiam.

A jakie byś polecił ustawienia na 6650

Wysyłane z mojego SM-N9005 za pomocą Tapatalk 2
 

freedi

Member
Freedi te ustawienia to chyba z sufitu zerżnąłeś. Kontrast na 100 a ostrość na 0 no fantastycznie. Piszesz że to ustawienia kalibracyjne! Podaj namiary na tego magika to po nauki go wyślemy. Pozdrawiam.

Nie z sufitu ale z raportu.
Mogę wrzucić pomiary zarówno przed i po kalibracji...
Jak jest kolega taki pewny swojej wiedzy i umiejętności to proszę bardzo,może się skontaktować z człowiekiem,który to robi:
sklalibrujtv
 
Ostatnia edycja:

freedi

Member
Wrzucam pomiary po kalibracji...
 

Attachments

  • kalib1.jpg
    kalib1.jpg
    125,6 KB · Wyś: 56
  • kalib2.jpg
    kalib2.jpg
    124,2 KB · Wyś: 53
  • kalib3.jpg
    kalib3.jpg
    91,6 KB · Wyś: 53
  • kalib4.jpg
    kalib4.jpg
    79,4 KB · Wyś: 54

zbyniu4

New member
Nie z sufitu ale z raportu.
Mogę wrzucić pomiary zarówno przed i po kalibracji...
Jak jest kolega taki pewny swojej wiedzy i umiejętności to proszę bardzo,może się skontaktować z człowiekiem,który to robi:
sklalibrujtv
Zwracam honor i przepraszam. Gwoli wyjaśnienia napiszę tylko, że faktycznie nie brałem pod uwagę matryc innych niż samsunga. Na pewno te ustawienia, które podałeś komuś się przydadzą. Przydały by się również tego typu ustawienia kalibracyjne na matrycach samsunga. Pozdrawiam kolegę Freedi.
 

nowyswiety

New member
Dzień dobry,
mam prośbę o małe podsumowanie tematu bo przeczytałem 91 stron tego wątku i sporo się dowiedziałem na temat tych telewizorów ale dalej nie wiem który wybrać i prosiłbym o takie podsumowanie ale "po polsku". Zamierzam kupić Samsunga 40' model F6500 albo F6640 - i proszę o podpowiedz (podsumowanie) który "lepszy" (cena nie gra roli). Dzięki
 

nowyswiety

New member
Dzięki za odpowiedz na moje pytanie (choć liczyłem na ciut więcej postów). I jeszcze jedna sprawa odnośnie F6640, on jest dostępny tylko w "niemieckich" sieciach handlowych i czy czasem niema z nim problemów dotyczących jakiś ustawień. No bo jak dedykowany jest na niemieckie rynki to może konfiguracje mieć ustawioną dla niemieckich tv kablowych itp. Jak to z tym jest? Dzięki
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak chcesz to kup 6650 różni się tylko kolorem a jest bardziej dostępny w PL
Jednak jeśli się już zdecydowałeś na F6640 to nie ma z nim żadnych problemów w polsce
 

Danielkg

New member
3d

Witam. Podepnę się do tematu żeby nie zakładać kolejnego. Proszę o podpowiedz jaki rodzaj 3d filmów mogę oglądać na telewizorze "Samsung 6650 55 cali"? Na internecie można znaleźć formaty wyświetlania: 2 takie same obrazy obok siebie w pionie lub poziomie, ale czytałem przed napisanie posta, że istnieją jeszcze inne. Proszę o odpowiedź i dzięki z góry.
 

star32

New member
Witam,

Ojciec kupił w sobotę w MM 40F6640. TV współpracuje z dekoderem HD z nagrywarką Philips od UPC.

Mam pytanie. Za każdym razem po włączeniu tv i dekodera przez 10-15 sekund na telewizorze są mrówki, potem samoczynnie pojawia się już prawidłowy obraz i dźwięk.

Czy w czasie tych nastu sekund po prostu następuje uzyskiwanie dostępu (spowodowane HDCP) czy to coś nie halo ze sprzętem a może powinien być lepszy kabel HDMI?

Na poprzednim tv taki efekt nie występował, ale tam było HDMI w niższej wersji.
 

tdx

New member
Bez reklam
Inny kabel dla pewności możesz sprawdzić, wyłącz na chwilę anynet w TV, dekoder podepnij pod HDMI1.
Zdecydowanie nie powinno tak być jak piszesz...
 
Do góry