Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

star32

New member
Dekoder jest i był podpięty pod HDMI1. Resztą trzeba się pobawić.

W moim ES8000 z turbodekoderem nc+ też przy włączaniu czasami pojawia się plansza z napisem, że wystąpił problem z HDCP ale w ułamku sekundy znika.
 

tdx

New member
Bez reklam
właśnie tej informacji bym się spodziewał... Ewentualnie pozostaje Ci sprawdzić inne źródło lub na chwile pożyczyć inny dekoder od sąsiada ;)
 

tdx

New member
Bez reklam
a konfigurowaliście usługę warto obejrzeć?
To dziwne a sprawdź w takim razie coś innego pod hdmi1 (PC/tablet/dvd) bo to dziwne
 

star32

New member
Odtwarzacz BD pod HDMI działa od razu, Dekoder UPC pod HDMI2 też działa od razu.

Dodam tylko, że HDMI oznaczone jest w nawiasie jako STB a HDMI2 oznaczone jest w nawiasie jako ARC.

Warto obejrzeć (czyli S-Recomendation?) jeszcze nie zagłębiałem się.

Sprawdziłem tylko matrycę, że jest A czyli Samsunga identycznie jak w moim ES8000.

Najważniejsze teraz zrobić kalibrację obrazu.
 

star32

New member
Zdarza się że na innym HDMI też pojawiają się te mrówki. Tak jakby miało znaczenie, czy sprzęt był zgaszony na 5 sekund czy na np. 30 sekund.

Po testach konfiguracji połączeń zauważyłem że po wyłączeniu Anynet+ (HDMI-CEC) problem całkowicie przestał występować.

Ale jeszcze będę obserwować moment włączania przez kilka dni.
 
Ostatnia edycja:

star32

New member
Trochę potestowałem. Na HDMI1 mimo wyłączenia anynet mrówki (ojciec mówi na to kaszka) są nadal.

Na HDMI2 podpięty jest BD więc tego gniazdka nie ruszam.

Na HDMI3 z wyłączonym anynet jest wszystko w porządku.

Chyba trzeba zainwestować w droższy przewód HDMI...
 

tdx

New member
Bez reklam
Wybacz że napisałem niezrozumiale ale odpowiadałem patrząc tylko na 2 cześć pytania.
Czyli to co napisałeś: hdmi 1.4/hs wystarczy w zupełności!
 

star32

New member
Jak wysłałem tamtego posta to zauważyłem przecinek po nie...

Przy telewizorach leżały przewody HAMA z metalowymi (z wyglądu) wtyczkami po 59 ale ja nie mam zaufania do tej firmy, która tylko firmuje towary swoim logo a w środku nie wiadomo co to jest...
 

tdx

New member
Bez reklam
:) tak można powiedzieć o każdym producencie, kabel nie musi być drogi żeby poprawnie chodził...
Może być zwykły kabel z kosza za 19zł i też się nada...
 

star32

New member
Jak szaleć to szaleć!!!

Na szczęście potrzebna jest tylko 1 sztuka, więc nie ma problemu z ceną.
Zastanawiałem się jeszcze nad HAMĄ. Był trochę grubszy i miał oplot. Był tylko 10 pln tańszy. Nie wiadomo w jakiej był wersji. Pewnie też 1.4. Tego jednak nie napisali.

A z takich tanich z kosza to mamy ze trzy i wszystkie zawiodły.
 
Do góry