Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

tomdab1

New member
Witam,
czy możecie mi wyjaśnić co to za wynalazki te F6640 i F6650? Już miałem brać 46F6500 a tu widzę, że F6640 oraz F6650 mają 600 Hz i micro dimming? Problem w tym (a może to nie problem), że te 2 ostatnie modele są jakieś mało popularne i słabo dostępne. Dlaczego mają takie nietypowe oznaczenia (normalnie jest 6400, 6500, 6800, atu jaieś xx40 lub xx50....)

Pytam bo boję się by się nie okazało, że te 2 to jakies wynalazki dla np. Saturn lub czegoś podobnego i mają np. gorsze matryce, bardziej awaryjne będą lub coś jeszcze innego.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

ps.
Konsultant na Samsung Chat zachwala f6650, bo 600 Hz i micro diming, ale nie potrafił wyjaśnić dlaczego niby lepszy niż f6500.
 

patefkrak

New member
Bardzo fajny nowy temat - faktycznie tych modeli i symboli nowej serii F jest strasznie dużo.
Ja się zastanawiam między 55F6500 I 55F6640 (jakoś dziwnie mnie zastanawiam obecność tego drugiego modelu tylko w Media i Saturn).
 

tomaszhajduk

New member
a ja mam pytanie czym różni sie f6510 od f6500 oprócz tego, że pierwszy jest srebrno biały, a drugi srebrno czarny

f6510 jest droższe 200-800 zł
 

meehoo

New member
Bardzo dobry temat, sam się zastanawiam nad 46f6650, ale o nim internet kompletnie milczy. Żeby się nie okazało, że to jakaś "marketowa" wersja ;)
 

tomdab1

New member
No nie tak znowu kompletnie ;). Model znajduje się normalnie na oficjalnej stronie

Niby tak, ale ze specyfikacji na stronie wychodzi, że model F6650 jest najlepszy z całej serii F6xxx. Kompletnie nie rozumiem tego oznaczenia. Że niby jest lepszy od F6800? Co ten Samsung wykombinował.....
 

markus18

New member
Czyli różnica pomiędzy F6640, a F6650 to tylko kolor ramki (czarny metal vs srebrny tytan). Różnica w cenie 200 zł. Seria F6640 zdecydowanym faworytem z całej gamy F6xxx ;)
 

arekw99

New member
a nie jest tak, że w nowe modele ładują stare matryce? całe tegoroczna seria 6 jest bez micro dimmingu (poza 6640), a zeszłoroczna to miała?
 

patefkrak

New member
A mnie ciągle zastanawia, dlaczego 55F6640 jest tylko dostępny w Saturn i Media.
I to nie powiem w całkiem dobrej cenie (zresztą podobnie jest w Niemczech, bo tam też jest dostępny w/w sieciach sklepu).
Coś mi tu nie gra :)
 

rewop04

New member
napiszę kilka zdań od siebie. zrobiłem mały rekonesans po sklepach przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie. kryteria były proste: samsung (ewentualnie panasonic głównie za sprawą testów kikiego), 55 cali, plazma odpada, budżet około 6000zł (im mniej tym lepiej). jakie spostrzeżenia? zawiodłem się na obrazie z samsunga 6640. najbardziej podobał mi się obraz z samsunga 6900 i Panasonica L55DT50E. dzisiaj jeszcze sprawdzę dokładnie pod kątem sportu (materiał mam już przyszykowany). ogólnie zawrót głowy, im więcej się chodzi i czyta tym więcej wątpliwości :)
ideałem byłoby aby tak wyrwać es7000 poniżej 7tys. bo na tle tych wszystki TV to wręcz miażdży jakością obrazu...
 
Do góry