Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

SDman

Banned
Z tego co piszą na stronie samsunga BD wise będzie działać tylko w tedy gdy do tv jest podłączone kino dom. obsługujące BD wise. No chyba że sprzęt inny, którym dysponujemy tę funkcję posiada.

Witam,
bez problemu Blu BD-F6500 działa, TV dostaje 2 dodatkowe tryby BD wise i BD wise internet.

Pozdr.
 

abonent

New member
Witam,
Interesuje mnie TV 46". Obecnie F6500 i F6640 można dostać w tej samej cenie. Czy to prawda, ze w F6640 odczuje większy clouding? Czy to tylko kwestia na jaką matryce trafie? A może zwykły F6400 po dobrej kalibracji wystarczy?
 
Ostatnia edycja:

INTseed

New member
Mam mały problem z napisami w filmach 3D
Nie łączy ich. Są na dwóch stronach.
Format filmu to mkv a napisy idx
Czy idzie je jakoś przerobić, dograć żeby napisy szło przeczytać ?
Oglądam filmy przez universal media server
Dzięki.
 

MonkaD

New member
Witam. Za miesiąc będę kupować tv. Jak to będzie z różnicą w jakości obrazu pomiędzy:
telewizja cyfrowa UPC + Sony KDL-55EX720 a telewizja cyfrowa TELPOL + Samsung UE55F6500 ?
Czy będę załamana przesiadając się z Sony na Samsunga ?
 

wwns

Member
Nowe firmware i brak możliwości otwierania jpg z sky drive .
Błąd plik obecnie nie jest obslugiwany
 
Ostatnia edycja:

MonkaD

New member
Jeszcze jedna myśl: Samsung led UE55F6500 czy plazma PS60F5500 ? Obydwa mają Smart TV. Wiem, że plazma pobiera więcej prądu, ale jeżeli miałaby mieć lepszy obraz i taki sam smart tv, to zapłacę więcej za ten prąd. Który wybralibyście ?
 

maciek166

New member
Witam. Jestem od trzech dni posiadaczem telewizora samsung F 6640- 46 cali. Byłem bliski wziecia LG LA690S, ale sprzedawca namącił mi w głowie, wróciłem do domu, zastanowiłem sie, poogladałem i jednak wziąłem samsunga i nie żałuję:). Wydaje mi się, że zachował sie uczciwie. Z telewizora jestem bardzo zadowolony, kolory sa naprawdę bajka, nawet w porownaniu nie tylko z moi lg z 2008 roku, ale nawet z LEDAMi z przed około 2 lat. 3d naprawde również fantastik. Myslałem, ze okulary będą ciężkie i niewygodne ( byłem zwolennikiem pasywnego 3d od lg), lecz ku mojemu zdziwieniu są lżejsze i nawet wygodniejsze niż do pasywnego a także nie trzeba ich ladować, wystarczy baterie wymienić.Głównie jednak chciałem spytac o kilka rzeczy, których nie rozumiem lub nie umiem zrobić i byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
1. Sterowanie głosem już w duzym stopniu rozkminiłem, lecz czy da się ustawić aby mozna było tv włączyć głosem ( jak akceptowałem te regulaminy, polityki prywatnosci... to cos mi sie tam migło, że da sie to zrobić, ale nie wiem w końcu), przy niektórych komendach np. więcej poleceń ładuje bez końca za kazdym razem??
2. Co muszę zrobić, aby móc oglądać na telewizorze tresci z kompa lub z smartfona ( chodzi mi o allshare). Próbuję się połączyć z komputerem, to wyskakuje komunikat, że nie może zostać to zrealizowane, smartfona nie widzi wogóle. Co prawda mam komputer stacjonarny ale mam kartę sieciową bezprzewodową i zarówno w telewizorze jak i kompie mam wifi. ( czy musze cos w kompie poprzestawiać???)
3. Podczas, konfigurowania smart huba, trzeba pozaznaczac sporo tych różnych regulaminów. Moje pytanie brzmi, czy nie narazi mnie to w jakims stopniu na nieprzyjemności w przyszlosci jeżeli będe ogladał powiedzmy filmy z pen-drive a nie oryginały itp., płóki co zaznaczyłem tylko te związane z wyszukiwaniem głosowym.
4. Jakie korzyści może mi dać założenie konta samsung czy coś takiego a jakie sa wady ?
5. To czego najbardziej sie boję. Czy mogę bezpiecznie w 100% zaktualizować oprogramowanie mojego telewizora, i co mi to da, tzn. czy jest sens to robić, czy lepiej odpuścić jak wszystko ładnie chodzi.
6. podczas korzystania z tvn player jak zwiększam jakość to przestaje chodzić dźwięk, dopiero jak z powrotem wróce do mniejszej jakości dźwięk wraca. Czym może być to spowodowane.
7. O co chodzi z tym bandingiem, cloudingiem, funkcja motion plus. Powiem szczerze, że za bardzo w ustawieniach nic nie zmieniałem, motion plus na standardowy i nie zauwazyłem, aby działo sie cos co mnie drazni, może jak obejrze cos na blu ray to napisze.
8. Ostatnie pytanie dotyczy nie samego telewiora, ale zastanawia mnie dlaczego konkretnie ten model sprzedawany jest w tak małej ilości sklepów. Od poczatku wydawało mi sie to dziwne ale kupiłem i zadowolony jestem. Więc jeszcze bardziej mnie to dziwi, czy sa jakieś tańsze lub w podobnej cenie pokrewne modele o podobnej lub lepszej jakosci?? czy przypadek??
Bardzo będe wdzięczny za odpowiedzi. Sory, za literówki ale szybko pisałem a i nie wiedzialem czy nowy temat zakładać czy napisać w jakimś istniejacym ( jak cos to założe). Z góry dzieki i pozdrawiam.:)
 
Ostatnia edycja:

jarmk

New member
2. Połączenie allshare (Samsung link w komórce) działa, jednak ja łącze się ze smartfonem (Samsung Galaxy S4) za pomocą Screen Mirroring, włącza się bardzo szybko, płynnie i jest wygodniejsze do korzystania, ponieważ oglądając np. fotki mam je dokładnie tak jak w komórce poukładane w folderach, a poprzez allshare jest wszystko wymieszane..
Natomiast połączenie laptop (Windows7) - TV mam za pomocą zwykłego udostępnienia plików w sieci "przesyłanie strumieniowe multimediów".

5. Przez kilka lat miałem Sony Brawię i aktualizowałem ten TV ok. 10 razy i nigdy nie miałem problemu. Ten TV mam kilka dni i też już aktualizowałem, choć żadnych zmian nie zauważyłem, ale myślę, że warto aktualizować, zawsze to poprawki do softu coś nowego wnoszą i coś usprawniają..
Telefon jaki bym nie miał, to też od zawsze aktualizuje..

6. TVN player mam też w nc+ i różnie z nim bywa, nie przypadł mi do gustu.


Dodam jeszcze od siebie, że brakuje mi w TV aplikacji Dropbox...
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
6. podczas korzystania z tvn player jak zwiększam jakość to przestaje chodzić dźwięk, dopiero jak z powrotem wróce do mniejszej jakości dźwięk wraca. Czym może być to spowodowane.

Witam,
najprawdopodobniej błąd w aplikacji.
Panaceum jest ponowne zejście np. do SD i ponowne wejście w HD.
Chociaż ostatnio w BD-F6500 coraz mniej się tak dzieje.

Pozdr.
 

maciek166

New member
Dzieki za odpowiedzi. Ustawiłem w kompie przesyłanie strumieniowe na telewizor i teraz mam pytanie czy da sie coś zrobić aby telewizor czytał pliki z całego kompa tzn. dysk d, e czy tylko pliki musza być w bibliotekach???
 

maciek166

New member
Byłbym bardzo wdzieczny za podpowiedź w jaki sposób mam to zrobić? Puki co odblokowałem tv w przesyłanie strumieniowe. W jaki sposób sprawic abym mógł z poziomu telewizora przeglądać wszystko co mam na kompie?? Prosilbym o w miare dokładny opis. Z góry dzięx
 

maciek166

New member
właściwie to z żadnego, ale może być windows media player. Nie znam sie na tym jak to ustawic, a poza tym nigdy nie miałem potrzeby, teraz jak mam tv nowe chętnie bym sie dowiedział. Posiadam windows media player, wiec może byc ten program, chyba, ze inny lepszy to pobiorę. Nie wiedziałem nawet, że w ten sposób sie to robi. Jak bys napisał jak dokładnie krok po kroku bardzo bys mi pomógł.
 

zbyniu4

New member
Po WMP powinno pójść tylko biblioteki musisz udostępnić. Może ktoś próbował-czy przez XBMC pójdą multimedia na sama serii F. Jeżeli tak to jak urządzenia skonfigurować.
 
Do góry