samsung wszystko o serii t51 ... opinie, pytania...

freeman

New member
Z podłączeniem n-boxa nie powinno być problemu, a na przyszłość radzę z dystansem podchodzić do informacji udzielanych przez obsługę salonów RTV :) ... Twój TV nie ma co prawda wejścia HDMI, ale ma wejście DVI. N-box posiada wyjście HDMI i żeby podłączyć Twój LCD musisz kupić przejściówkę lub gotowy kabel HDMI=>DVI ... i za pomocą takiego przewodu połączyć N-box z TV. W pierwszej wersji oprogramowania do n-boxa były drobne problemy z połączeniem przejściem HDMI=>DVI, ale wczoraj jest do ściągniecia na satelicie nowy soft, który usuwa te drobne problemy. Zakładam, że wszystko będzie OK, bo osobom, które wcześniej miały jakieś przeboje z łączem HDMI=>DVI, po aktualizacji softu wszystko pięknie śmiga i jest obraż :) ... Tak, czy inaczej telewizor na pewno jest HD Ready ... Kupuj kabelek i do dzieła! ... (aha - nie oszczedzaj na jakości przewodów i kup najlepszy, markowy na jaki Ciebie stać - nie oszczedzaj na przewodzie) ...

Pozdrawiam ...
 

Siemanh

New member
wielkie dzieki za odpowiedz:) juz sie czuje lepiej:) w przyszlym tygodniu zaatakuje sklep i kupie n-ke:) pozdrawiam

MAm jeszcze jedno pytanko tez odnosnie tego TV. Podlaczylem swoja nagrywarke DVD<manta 012> do TV za pomoca Componentu<3 kabelki>:) i obraz jest ostrzy jak brzytwa ale jest pewna lipka bo mam u dolu ekranu taka fioletowa poswiate a u gory taka niebieska. Nie wiem od czego to moze zalezec?- moze od kabla bo kupilem chyba taki najtanszy za 20zl...ale moze nie napiszcie cos na ten temat dzieki

Edit Tuptus55: proszę używać funkcji edit i nie pisać postów jeden pod drugim
 

secmal

New member
LE32T51B i przygasanie

Co jakiś czas panel przygasa i rozjaśnia sie w okresach kilkunastu sekund.
Są to nagłe przyciemnienia obrazu (w różnym stopniu nawet o 50%); z reguły jest to coraz wyraźniejsze. Po takiej serii wydarzeń nagle wszystko wraca do normy.
Dzieje się to na wszystkich złączach analogowych oraz wewnętrznym tunerze. Szczególnie widoczne w statycznych scenach. Nie dzieje sie tak tylko przy zmianie jasności (dynamiczne sceny) reprodukowanego materiału.
Odłączenie od sieci (kabel) na kilka minut tez nic nie daje.
Zdarza się to co jakiś czas (np.co 1 lub 2 miesiące) i trwa z reguły kilka dni.
Zawiozłem tv do serwisu,ale oczywiście taki objaw wtedy nie wystąpił.

Czy któryś z uzytkowników ma takie problemy? Jakieś porady? :cry:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jeśli pytasz czy odbiera - HDTV - to tak . I robi to bardzo dobrze . Ale inee parametry do palu ma cieniutkie i to bardzo.
 

AndyUbi

New member
euro-vga

Witam.Mam ten tv od roku i nie najlepiej zaczela sie z nim przygoda.Po miesiacu uzytkowania na ekranie pojawily sie ciemne plamy,zawiozlem go do serwisu gdzie stwierdzono ze mieli juz 4 takie przypadki (wada fabryczna-hihi)po miesiacu otrzymalem nowy i odstukac narazie dziala.pomijam funkcje pip(ktorej nie doczytalem)ale co zrobic jak zonie sie podobal.zakupilem ostatnio kabelek euro-vga i......probowalem go podpiacdo dvd(euro)a do tv vga-nie wiem co jest grane ale nie dziala.w menu tv niby podswietlaja sie funkcje pc-zmieniam na dvd jako zrodlo sygnalu i nic.Jestem tu nowy i przyznam laik czy moglby mi ktos w tym pomoc?i czy po takim podpieciu ewentualnie ten liczowaty pip zadziala?Pozdrawiam wszystkich.
 

thorontar

New member
AndyUbi napisał:
Witam.Mam ten tv od roku i nie najlepiej ktos w tym pomoc?i czy po takim podpieciu ewentualnie ten liczowaty pip zadziala?Pozdrawiam wszystkich.

PIP działa dokładnie tak jak jest opisany w instrukcji. Jesli nie chcesz czytać całej - skorzystaj ze spisu treści. Znajdziesz tablekę pokazującą w jakich kombinacjach działa PIP (hint: np: HDMI, PC)

Również w instrukcji jest ładny rysunek opisujący jak wszystko ładnie podłaczyć, jedna rycina mówiąca wszystko.
 

izon

New member
Mam Samsunga LE26R51B.Sprzet sie cholernie nagrzewa tak ze jak pogram kilka godzin na PS3 to jest wrecz gorąco w pokoju(a do tego mamy lato teraz).Kiedys byl serwisant i stwiedzi ze ten typ tak ma..Czy aby napewno??Wiem ze kazdy sprzet sie nagrzewa ale nie zdarzylo mi ise zebym dotknol u kogos matryce LCD i zeby byla tak cholernie gorąca!!Help
 
Do góry