samsung wszystko o serii t51 ... opinie, pytania...

kungfiarz

New member
ja z mojego 27t51 jestem zadowolony w mediam jest 23 czy 27 calowy za te 2099zl? Ja w promocji w auchan dalem 2299 + 300 skarbonki czyli 1999zł a 300 ze skarbonki dolozylem do aparaciaka ktory tam kupowalem =]
 

kungfiarz

New member
Luke napisał:
Czy samsung LE27T51B(według manuala posiada d-sub dla pc, opsługuje 640x480,800x600,1024x768,1360,x768)może służyć jako monitor ? Czy jakość obraz w porównaniu do monitora bedzie dużo gorsza. Jak bedzie sie sprawował w "internecie",Wordzie,grach i filmach(divx).
W tej samej cenie moge też kupic Funai NLC3216(niestety nie znalazłem manuala,wdług opisu z MM posiada złącze vga,HDMI którego nie ma samung).Który z tych dwóch wybrać?
HDMI T51 nie ma ale ma DVI ktore obsluguje HDCP wiec TV jest zgodny z HDReady. Z tego co wiem to DVI rozni sie od HDMI tym ze puszcza tylko sam obraz bez dzwieku. Nie jestem specem wiec nie poradze Ci, ale ma tez telewizorek VGA ponoc dobrze to chodzi ja wlasnie chce kupic kabel do polaczenia ale nie wiem jaki wtedy bym mogl porobic fotki i wyslac jak to chodzi. Puszczalem obraz na ten TV po composite a z komputera wyjsciem s-video jakosc tragiczna (tylko sie tym nie sugeruj bo to pewnie w kazdym tak by bylo).
 

alpha28

New member
ja mam dokladnie tak samo. ta kreska pojawia sie w sposob przypadkowy. wystarczy przelaczyc sie na inne zrodlo syganlu a potem wrocic do tv zeby zniknela. ale wtedy i tak predzej czy pozniej pojawi sie na innym kanale. daj znac co na to powiedzial serwis bo tez sie zastanawiam nad zgloszeniem tego. sprawdzilem drugi tv w MM i tez to mial wiec moze ten model tak ma.
 

tomaszgora

New member
witam ponownie/

mam kolejne pytanie odnosnie tego lcd.
mianowicie chodiz o to ze czasami jasnosc wyswietlanego obrazu sama sie zmienia. obraz jasnieje i ciemnieje, chwila spokoju i znowu. ciekaw jestem czym to moze byc spowodowane... moze jakies skoki napiec? nie wiem nie znam sie. problem pojawia sie gdy ogladam tv albo dvd (czyt. zawsze)

prosze o jakies rady
 

Masterone

New member
tomaszgora napisał:
witam ponownie/
czasami jasnosc wyswietlanego obrazu sama sie zmienia. obraz jasnieje i ciemnieje, chwila spokoju i znowu. ciekaw jestem czym to moze byc spowodowane...
prosze o jakies rady

Przecież to się da wyłączć w menu zykłym !!! Sprawdzę jak się to nazywa i dam znać. To pierwsza z funkcji którą wyłączyłem w tym TELEWIZORZE zaraz po zakupie.

To coś to jest super kontrast 2000:1 a tak naprawdę to jedynie jakieś 800:1
 

Masterone

New member
JAK WYKORZYSTAĆ DVI w T51 ???

Witam !!!

Tak wiem to najgorszy LCD jaki rynek widział. Ale go mam i oceniam że moje potrzeby spełnia. Uzywam go jako monitor do komputera (D-SUB) i do X360 po component.

Czy ktoś wie co np: wyłaczyć w menu serwisowym aby móc wykorzystywać DVI do podłączenia kompa. Teraz obraz jest przeskalowany i przejaskrawiony a dodatkowo wystaje poza obrys ekranu.

Tak wiem że w instrukcji napisali że DVI nie obsługuje kompa ale wydaje mi się że jest to sztuczne ograniczenie. Po co nie wiem ?

Może ktoś coś wie na ten temat ?
 

tomaszgora

New member
zgadza sie jest taka opcja :) ze automatycznie kontrast dostosowywuje sie do obrazu. ale nie mialem pojecia ze to moze byc przyczyna mego problemu :)
ale w kazdym razie dzieki :)
 

pintr

New member
witam,miałem ten sam problem ...chodzi i o obraz przy powiększeniu(jakby był obcięty i przesunięty)Problem jest chyba bardzo dobrze znany serwisowi samsunga gdyż jak wezwałem serwis do domu to serwisant od razu powiedział ze to jest problem z tunerem czy cos podobnego.Zabrał telewizor do serwisu oddał po 1 tyg. i problem zniknął.Pozdrawiam
 

michall

New member
PIP w LE23T51B to ściema !

wszedzie nawypisywali Picture in Picture, w ofertach sklepow zaraz obok ozn. modelu, na stronie tytulowej instrukcji jest duzy napis PIP.
a po dokladnym przeczytaniu instrukcji okazuje sie, ze ta funkcja dziala tylko w trybie PC. napisane jest to maciupenkimi literkami i to gdzies tam pomiedzy wierszami. niezly szajs :)

a tak na marginesie jakby ktos chcial to w MM jest za 1600 zl. dobra cena.
 
Ostatnia edycja:

sadaman

New member
pip

to że napisane jest to w instrukcji...to jak dlamnie zadna afera.
siejesz niepotrzebną panikę...jeżeli jesteś niezadowolony to może go zwrócić do 7 dni:p
Ponadto było już o tym kilka razy na tym forum.

Pozdrawiam
 

michall

New member
nie sieje paniki tylko po prostu mowie, ze to jest kaszana.
a ty co sie tak denerwujesz? wydales na niego cale kieszonkowe i wmawiasz sobie, ze jest najlepszy?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Michall...wybacz, ale to Ty zachowujesz sie dość nerwowo i nieelegancko.
Pytanko. Czy kupiłes tego LG, o którym piszesz ? Czytając ten i inny wątek założony przez Ciebie, " http://tiny.pl/r7br ", sądzę, że tak. Sądzę również, że najpierw kupiłeś, a teraz sie dziwisz i denerwujesz pisząc o tym na forum.
Odkrywasz rzeczy dawno odkryte. Ten drugi Twój wątek " co z tym 16:9 ??" znowu świadczy o tym, że najpierw zakupiłeś tv, a dopiero później zgłębiasz jego tajniki. Gdybyś najpierw poczytaj, a później kupił rozczarowań nie byłoby.
Nie musiałbyś pisać, cytat z Twojego innego wątku: "to po ch... robia takie telewizory? do ogladania filmow rysunkowych?"
Chyba nie wierzysz we wszystko co w sklepach nawypisywali ?
 

sadaman

New member
nie sieje paniki tylko po prostu mowie, ze to jest kaszana.
a ty co sie tak denerwujesz? wydales na niego cale kieszonkowe i wmawiasz sobie, ze jest najlepszy?

Moim zdaniem nie jest to kaszana.
Uzasadnienie - które dla Ciebie i tak może być mało zrozumiałe -
Po pierwsze : Bo tak sobie wymyślili projektanci
Po drugie : Bo projekt został zatwierdzony przez tych wyżej postawionych
Po trzecie : zakładali że będzie niezwykle mało osób które będą się tego czepiały "czyt. zgłębianie tajników"
Po czwarte : Na poważnie / Tego typu TV produkowane są do oglądania przedewszystkim TV wysokiej rozdzielczości HDTV, podanej poprzez złącze HDMI lub PC...pokuszę się nawet o stwierdzenie że w tego typu TV dodatkiem są wszelkie złącza typu S-VIDEO, EURO czy zwykły Tuner TV.
Jeżeli więc tak rozumować to logicznym wydaje się umieszczenie obsługi PIP wyłącznie pod HDMI i PC.

Pozdrawiam...i nie strofuj się...no i odpuść sobie przykazywanie o uważaniu przezemnie tego TV za najlepszy z możliwych.
Widać za dużo na jeden raz się naczytałeś wątku o S71B, zamiast zrobić pożytek ze strony Samsunga gdzie do pobrania jest instrukcja obsługi w języku Polskim wszystkich modeli.

A zamiast się wyżywać i okazywać jaki to jesteś niezadowolony z PIP-a - poprostu okaż to w sklepie i go zwróć.

Nara...a nadmiar gotówki wydałem na dodatkowy TV do salonu.
 
Ostatnia edycja:

michall

New member
wiesz... nie jest to wydatek zycia zebym musial zglebiac dokladnie wszystkie tajniki przed zakupem. mniejsza o ten PIP, po prostu myslalem, zed bedzie dzialal normalnie podczas ogl tv.
a czy rzeczywiscie kazdy kanal (np. w n-tv) jest cyfrowej jakosci czy tylko n-sport i discovery n ? dla was moze sa to glupie pytania ale nie interesuje sie tym tematem i po prostu nie wiem.
warto czy nie warto? a moze cyfra + ? z czego Wy korzystacie?

a tak w ogole to ten telewizor (le23t51b) nie ma hdmi tylko dvi. czy w takim wypadku podlaczanie cyfrowej telewizji ma sens?? o co w tym wszystkim chodzi?
 

sadaman

New member
Witam
Michall napisał:
wiesz... nie jest to wydatek zycia zebym musial zglebiac dokladnie wszystkie tajniki przed zakupem. mniejsza o ten PIP, po prostu myslalem, zed bedzie dzialal normalnie podczas ogl tv.

Otóż to ... nie przejmowałbym się tym.
Jeżeli kiedykolwiek będziesz korzystał ze złącza DVI np używając Tunera Sat jako podstawowe źródło oglądania, będzie też aktywny PIP.
Niestety w telewizorach tego typu jeżeli występuje PIP to zazwyczaj jest on aktywny wyłącznie wtedy gdy korzystamy ze źródła które dostarcza sygnał do TV Cyfrowo czyli HDMI, DVI lub PC - złącza typu EURO czy S VIDEO to przesył sygnału analogowo.
Zatem jeśli na TV widnieje napis PIP to raczej na 100% będzie on działał wyłącznie przy wykorzystaniu źródeł podłączonych cyfrowo - aczkolwiek sporadycznie zdarza się inaczej, tzn że PIP działa niezależnie od tego co wykorzystujemy. Dlatego najlepszym wyjściem jest dopytanie o to sprzedawcy lub skorzystanie z instrukcji obsługi którą praktycznie każdy producent udostępnia na swojej stronie w formie PDF-u i po polsku, lub poprostu kupić taki TV który posiada 2 tunery PIP.

a czy rzeczywiscie kazdy kanal (np. w n-tv) jest cyfrowej jakosci czy tylko n-sport i discovery n ? dla was moze sa to glupie pytania ale nie interesuje sie tym tematem i po prostu nie wiem.
warto czy nie warto? a moze cyfra + ? z czego Wy korzystacie?

Może zacznijmy od tego...że cyfrowo z satelity nadawany jest każdy kanał bez wyjątku. Różnica w jakości obrazu wynika ze standartu w jakim emitowany jest kanał np SD - czyli standartowa rozdzielczość 576p oraz DH czyli rozdzielczość wysoka 720p i 1080i.

W platformie N, w wysokiej rozdzielczości czyli 1080i emitowane są obecnie dwa kanały tzn N-Sport oraz Discovery HD, pozostałe kanały to programy nadawane w standartowej rozdzielczości 576p (SD) upscalowane do wyższej rozdzielczości ... ale nigdy nie będzie to prawdziwe HD / aczkolwiek przyznam że N-BOX N-ki robi to rewelacyjnie.

Jako że posiadam na te chwile N-kę, i jeszcze przez półorej miesiąca C+, robiłem już mały eksperyment w domu, porównując jakość poszczególnych kanałów które można znaleźć zarówno na jednej jak i drugiej platformie.
Oba tunery podłączyłem do LCD przy wykorzystniu kabla EURO - ponieważ Ferguson posiada takie złącze ale nie posiada HDMI tak jak N-BOX, zatem oba urządzenia dostarczały sygnał po eurozłączu.
Prawda jest taka że wyraźnie lepszą jakość obrazu dostarczała N-ka niż Cyfra +...a głównym tego powodem jest fakt że Cyfra transmitowanym kanałom na swojej platformie obniża rozdzielczość oraz bitrate, niektórzy twierdzą że po to by upchnąć jak najwięcej kanałów na swoich transponderach.
C+ ma wprowadzić HD już w przyszłym miesiącu...ok, załóżmy że owe HD będzie - ale pozostaje pytanie jakiej jakości będą pozostałe kanały...czy coś się zmieni?

Dlatego na chwilę obecną trudno wybrać - najlepiej mieć obie platformy :), C+ dla kanałów typu PREMIUM niestety marnej jakości obrazu, a N-kę mimo narazie ubogiej oferty i niewielkich kłopotów z transmisją "cudowne początki" dla jakości obrazu.

a tak w ogole to ten telewizor (le23t51b) nie ma hdmi tylko dvi. czy w takim wypadku podlaczanie cyfrowej telewizji ma sens?? o co w tym wszystkim chodzi?

Ma sens i jest możliwe.
Jedyne co musisz zrobić to kupić kabel HDMI<>DVI lub HDMI<>HDMI i dokupić przejściówkę DVI.
Pamiętaj tylko o jednej ważnej sprawie, otóż Kabel HDMI transmituje do telewizora zarówno obraz jak i dźwięk, jednak kabel typu HDMI<>DVI lub ten z zastosowaną przejściówką dostarczy mu wyłącznie wizje, audio będziesz musiał podłączyć osobno do TV lub sprzętu audio.

Jest jeszcze jedno ale - niektóre telewizory pod wejście DVI lub PC nie mają podporządkowanego wejścia audio - tzn że będziesz miał tylko obraz bez dźwięku pomimo tego że go dostarczysz...wówczas pozostanie ci wyłącznie kino domowe.
Najlepszym sposobem by to sprawdzić jest podłączenie choćby zwykłego PC-ta pod DVI tak by aktywować to wejście, i kiedy już uzyskamy obraz z peceta podać jakikolwiek sygnał audio i sprawdzić czy zagra.

Pozdro
 

Siemanh

New member
czy obsluzy HDTV

Witam. To moj pierwszy post na tym forum dlatego prosze o wyrozumialosc:)
Kupilem 4 dni temu tv Samsung LE23T51B. gosc w Media Markt powiedzial ze spokojnie wszystko obsluguje<HDTV> ze bedzie good jak podepne "n" . Ale bylem pozniej w innym sklepie i powiedzieli mi ze lipa z tym bedzie. Moze ktos wie cos na temat tego TV i czy pojdzie mi tv w HD bo mam tam wejscie DVI. chodzi mi tylko o sam obraz bo dzwiek to oczywiscie przez ampituner:) dzieki z gory za odpowiedzi
 
Do góry