samsung wszystko o serii t51 ... opinie, pytania...

mar

New member
Kolego Secmal napisałeś "...a brak obróbki cyfrowej (DNIe itp.) daje się we znaki..." - seria T51 ma na stałe zaszytą technologię DNIe, informacja ta nie jest umieszczona na obudowie, jest to zabieg czysto marketingowy. Tak więc seria T51 ma technologię DNIe!
 

mar

New member
DNIe - jest na stałe zaszyty, z racji tego że jest to najniższy model Samsunga nie ma możliwości zmian w menu tak jak w wyższych modelach - demo DNIe itp. - przecież muszą się czymś różnić żeby spolaryzować ofertę. Na obudowie nie ma też informacji że T51 jest HD Ready a mimo to jest przystosowany.
 

secmal

New member
Pójdzmy na kompromis i powiedzmy że ma DNIe w okrojonej wersji. :confused:

Na stronie angielskiej jest jak byk : http://www.samsung.com/uk/products/television/tftlcd/le32t51bxxeu.asp?page=Specifications
że jest HDReady. Na tej samej stronie jest też sugestia że mozna włączyć/wyłączyć technologię DNIe!
Dlatego nie wierzę nadal że DNIe w wersji T jest tą samą technologią jak w wyzszych modelach. (choć chciałbym się mylić)

Zobaczymy co na to polski i angielski support Samsunga. :rolleyes:
 

mar

New member
DNIe to DNIe - nie ma dwóch odmian tej funkcji. Nie ma możliwości załączenia-wyłączenia tej funkcji w menu serwisowym. To że świeci on inaczej niż R51 to przede wszystkim wina innej matrycy. Mimo że jest napisane że są to matryce PVI to jeszcze o niczym nie świadczy ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli cel korzystania dvd - to bierz z zamkniętymi oczyma.
wystarczy w zupełnosci
pozdrawiam
 

tomon

New member
Czy ktoś może mi napisać jak te modele grają podłączone do cyfrowego polsatu?Który dekoder z oferty polsatu wybrać?
 

grzesiek3210

New member
Ja ma 27" z tej serii połączona z tunerem Echostar.I nie jestem zadowolony bo tuner nie ma wyjścia minimum.komponent.Jeżeli będziesz brał to bierz Samsunga tuner bo on gra dużo lepiej no i ma wyjście komponentowe.No i też dużo zależy od stacji.Np.TVP1 i 2 graja brzydko ale np TVN nawet na Echostarze ładnie wygląda.No i ważne jest żeby nie kupić dużego TV do małego pomieszczenia bo będzie strasznie cieżko co kolwiek obejrzeć.Dlatego zrezygnowałem z 32 bo odległość kanapy od TV wynosi 3m i w przypadku LCD ma to ogromne znaczenie.Jak stanę na końcu pokoju czyli około 5m to obraz jeszcze bardziej się się poprawia i to znacznie.Jak Kupię dobre DVD z HDMI to napiszę moją opinię bo jak narazie to mam rozdwojenie jaźni:) i nie wiem czy on świeci tak jakbym chciał czy tylko sam siebie oszukuję.
 

tomon

New member
.

Jaka jest różnica pomiędzy wejściem ext.AV a ext.RGB w tym modelu?Podpinałem dvd i różnice są widoczne tzn.nasycenie kolorami jest różne,ale nie ma efektu lekkiego smużenia.Przez komponent ostrość,kolory są ok. ale jest efekt lekkiego smużenia.Chciałbym wydać parę złotych na dobry kabelek ale teraz nie wiem jaki.Odnośnie cyfrowego polsatu o który pytałem to jestem rozczarowany.Chciałem kupić jakąś satelite cyfrową i teraz jestem w kropce.
 

sirspider

New member
A ja mam takie pytanie odnośnie tego LCD

Czy jak bym na nim używał praktycznie TYLKO konsoli xbox 360 (bo z myślą o nim bym kupował ten LCD) to czy miałbym efekt smużenia widoczny ?

Dla niezorientowanych co to ten tajemniczy xbox 360 ;) podpowiadam, że jest to konsola, która wszystkie swoje gry generuje w rozdzielczościach 420p (czy tam 460p ), 720p oraz 1080i z czego wiem, że lepiej jest oglądać 720p niż 1080i z racji interpolacji obrazu.

Reasumując:

Jak kupie JUTRO o 07:00 RANO w MEDIA MARKT ten TV to czy będę miał rozdzielczość HDTV (720p) na moim Xbox360 ?
I czy warta ten LCD swojej ceny? Tzn 2099zł ??

CZEKAM NA PILNĄ ODPOWIEDŹ i BĘDE WDZIĘCZNY ZA SZYBKĄ ODPOWIEDŹ bo nie wiem czy mam sie pożyczyć pieniędzy na ten LCD, bo dla mnie 2099zł to kupa kasy którą nie dysponuje :) A promocja jest od jutra !!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ja bym odpuścił .
Czasy reakcji - niestety najgorsze. Czy dobre dla Twojej kasy - nie wiem.
Przecież Panasonic 23 LX 60 jeśli masz mało kasy - zagra znacznie lepiej.
Biednego nie stać na byle co. Więc nie daj się nabierać na - promocje.
Masz jeszcze - 23" LG lc 1 , 23 LG lz 55 .
decyzja należy do Ciebie
pozdrawiam
Krzysztof
 

tomon

New member
Witam.Jestem posiadaczem owego "cudu",który został strasznie skarcony na forum.Myślę jednak że narazie wolę ponarzekać na coś co kosztowało mnie 2999zł 27" niż wydać 5000zł lub 6000zł i za takie pieniądze rozpisywać się o np:słabej czerni,kiepskiej współpracy z PC czy innych mankamentach.Jeśli pojawi się lcd które wyeliminuje to wszystko to z pewnością sobie zmienie.Może jest takie?Czekam na podpowiedzi.Pozdrawiam.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
no niestety t51 jest słabym modelem, ale jest "ale" ponieważ są osoby zadowolone z niego i ciężko określić wymagania konkretnej osoby.

Nie podłączałem xboxa 360 do tego LCD dlatego jeśli chcesz wiedzieć czy będzie Ci pasował, to idź do media i niech Ci podłączą xboxa do niego i zobaczysz czy czas reakcji jest wystarczający czy nie.

pozdrawiam
 

Luke

New member
LE27T51B zamiast monitora

Czy samsung LE27T51B(według manuala posiada d-sub dla pc, opsługuje 640x480,800x600,1024x768,1360,x768)może służyć jako monitor ? Czy jakość obraz w porównaniu do monitora bedzie dużo gorsza. Jak bedzie sie sprawował w "internecie",Wordzie,grach i filmach(divx).
W tej samej cenie moge też kupic Funai NLC3216(niestety nie znalazłem manuala,wdług opisu z MM posiada złącze vga,HDMI którego nie ma samung).Który z tych dwóch wybrać?
 
Ostatnia edycja:

sirspider

New member
Dziękuje wszystkim za odpowiedź :)


Czyli reasumując, lepiej, żebym pozostał przy moim całkiem nowo kupionym SONY (CRT) 29" 100Hz płaski (Wega) ? (kosztował mnie tanio bo 1999zł bo ostatnia sztuka a w necie stoi po najtaniej 2200zł)

??
 

tomaszgora

New member
problem z t51

witam.
to moj pierwszy post tutaj wiec prosze o wyrozumialosc :p

przeszukalem chyba cale forum i nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie

otoz w moim samsungu t51 mam dziwny problem. wszystko jest ok ale jak wlacze sobie "powiekszenie" zeby zniwelowac czarne pasy to w mniej wiecej 1/3 wysokosci ekranu obraz jest jakby uciety...

czy ktos mial podobny problem ?? jak tak to czy macie jakas rade.

z gory dzieki za pomoc.
 

tomaszgora

New member
wiem ze jest taka opcja...

ustawiam sobie powiekszenie tak ze czarne paski znikaja i mam sam film na ekranie.
chodzi mi o to ze czasami (bo nie zawsze) obraz jest uciety, przesuniety. robi sie taki uskok. az nie wiem jak to okreslac ;p
jak bede mial mozliwosc wrzuce zdjecie.

i jeszcze jedno. zdaje sie ze to "uciecie-przesuniecie" powieksza sie w miare powiekszania. im wiekszy zoom tym uciecie wieksze.

problem jest na calej szerokosci ekranu ale znika gdy zatrzymam obraz <przycisk still>.

czy takie problemy sa obiete gwarancja?
 
Ostatnia edycja:
Do góry