samsung wszystko o serii t51 ... opinie, pytania...

secmal

New member
Mam wersję LE32T51B i mogę podać moje ustawienia.
Opcja Oszcz.energii na "Wysoka"
Tryb : Dynamiczne; Ton kolorów na Zimny1; zmienjszam nasycenie kolorów o klika stopni.
Takie ustawienia są dla mnie najlepsze.

Co do menu serwisowego to trzeba jeszcze troszkę poczekać. Na razie nic ciekawego nie znalazłem.

Najlepszym połączeniem (biorąc pod uwagę tego Philipsa) jest oczywiście YPbPr. Pamiętaj o włączeniu opcji progresywnego skanowania ("video setup page" i opcja "progressive" na "on").

Panel nie jest zły, nie przejmuj się ocenami ludzi, którzy sami by chcieli mieć chociaż model serii T ;).
 

tomon

New member
Bardzo dziękuje za podpowiedzi.Zastosowałem,wszystko jest ok.Masz racje nie warto się zbytnio przejmować tym co piszą o tym modelu(choć po części napewno mają rację).Ja tam jestem zadowolony.
 

tomon

New member
czy ktoś już kombinował przy menu serwisowym?Jak jest z odbiorem hdtv na tym lcd(sprzedawca powiedział że nie da rady a na pudełku hd redy)?:confused:
 

secmal

New member
Wysłałem maila z zapytaniem do Samsunga (a propos "HDReady"). Zobaczymy.
Chciałbym się mylić, ale zapewne jest tylko HDReady poprzez Component.
Choć w menu serwisowym opcja HDCP występuje...

W końcu obejrzałem kilka reklamówek w 720p oraz Matrixa (film waży prawie 8GB danych!). Przyznam że trudno coś zarzucić jakości obrazu. Mam taką teorię spiskową wymyśloną przy piwie, że modele serii T wcale nie są gorsze od modeli z takim samym panelem PVA, a mają na stałe włączoną funkcję smużenia w trybie analogowym, której nie można wyłączyć (przynajmniej z pilota). :razz:
 

secmal

New member
Otrzymałem informację od Samsunga że TV jest "HDReady".
Czyli oficjalnie DVI w tym modelu wspiera HDCP!
Wyczytałem na forach zagranicznych, że działa bez problemów z tunerami HDTV.
Nie ma z tym problemów więc uznaję ostatecznie temat za wyjaśniony.
 

tomon

New member
Dzięki za informacje odnośnie hd redy.Co miałeś na myśli pisząc o funkcji smużenia włączonej na stałe?Nie daje mi spokoju to menu serwisowe.Potrafię uruchomić ale boję się cokolwiek zmieniać(a może nie ma co zmieniać)?
 

secmal

New member
Oczywiście żartowałem z tą funkcją. ;)

Pijąc piwo dalej ... :rolleyes:
Co do ogólnych zasad. Co jest tańsze:
- produkowac tą samą elektronikę i zmienic soft
- produkowac wiele różnych modeli.

Śmiem twierdzic że linia T to nic innego jak:
- panele które wyszły najgorzej w procesie produkcyjnym (np.bad pixele);
a propos mam dwa subpiksele martwe.
- najprostszy disign (wyższe serie R,M etc. są po prostu ładniejsze)
- DNIe np.wyjęty chip, albo wyłączony (stąd TV kiepsko sobie radzi z sygnałami analogowymi)
- zmodyfikowany firmware
- DVI zamiast HDMI (dlaczego? nie wiem, ale może chodzi znowu o jakieś prawa, czyli kasę :confused: . Albo po prostu o marketing. Aby sprzedawca miał argument)

Jako koronny argument tego, że mogę miec rację z tym firmware jest przykład firmy Lite-on oraz Sony. Obie firmy (choc jest to ta sama stajnia :rolleyes:) produkują nagrywarki DVD. Jakiś czas temu kupiłem Sony- kolega Lite-on. Niespodzianką było to, że w Liteonie był ten sa napęd i można było wgrac soft od soniaka. Była tylko jedna różnica- dałem 150 PLN więcej.
Od tego czasu mocno analizuję co jest mi potrzebne.
Dlatego zgadzam się mocno z kikim. Patrzcie ludzie co się wam podoba i nie kupujcie ceny, choc moje podejście do tego stwierdzenia jest minimalnie inne. Ja kupuję, a kiki sprzedaje ;)

Alem się rozgadał.


 

tomon

New member
Witam.Podłączyłem sobie dvd z lcd za pomocą YPbPr,w odtwarzaczu mam włączone progressiv scan.Podczas oglądania filmów występuje delikatne smużenie(szczególnie widoczne podczas zbliżenia twarzy).Chcę zapytać czy jest to wina jakości kabla czy poprostu ten lcd tak ma?
 

secmal

New member
Mówiąc prosto, ten tv ma kiepską obróbkę obrazu. Im słabszy obraz tym większe smużenie, oczywiście sposób połączenia też ma znaczenie. Kable powinny być jak najlepszej jakości (czyt.drogie)
Może spróbuj przez dobry kabel RGB. Czasam mam wrażenie że obraz przez RGB wygląda lepiej. W Eurozłączu sygnał RGB i odchylanie XY idzie osobno, a "rozkładanie" sygnału na R,G,B,X,Y z componenta nie zawsze jest najlepsze ;).

Sama martyca wydaje się jednak nie dawać efektu smużenia. Przykład? Stare kolorowe filmy wyglądają kiepsko bo zazwyczaj mają ziarno.... Jednak obraz 720p lub 1080i z komputera wygląda niesamowicie dobrze (np. demo Pioneera czy inne filmiki HD),tzn bez ŻADNEGO smużenia.
 

tomon

New member
Witam.Dzięki za odpowiedzi,dostaję je tylko od Ciebie.Trzeba będzie zainwestować w kabelek bo za ten co mam majątku nie dałem.Sprawdzę też podłączenie przez euro i napiszę czy są jakieś zmiany.Wydaje mi się że pospieszyłem się z zakupem lcd trzeba było najpierw poczytać te forum.Męczy mnie w nim kilka rzeczy np:filmy dvd-jedne chodzą ok. inne smużą jak pisałem,w dzień w nasłonecznionym pokoju czerń jak smoła w nocy dostaje roztroju nerwowego ni to szare ni czarne.Jednak przy dobrym sygnale nerwy mi przechodzą,kolory, kontrast, szczegóły jak dla mnie ok.Kończe pisanie głupot i dzięki za odpowiedzi.
 

tomon

New member
Witam.Dzięki za odpowiedzi,dostaję je tylko od Ciebie.Trzeba będzie zainwestować w kabelek bo za ten co mam majątku nie dałem.Sprawdzę też podłączenie przez euro i napiszę czy są jakieś zmiany.Wydaje mi się że pospieszyłem się z zakupem lcd trzeba było najpierw poczytać te forum.Męczy mnie w nim kilka rzeczy np:filmy dvd-jedne chodzą ok. inne smużą jak pisałem,w dzień w nasłonecznionym pokoju czerń jak smoła w nocy dostaje roztroju nerwowego ni to szare ni czarne.Jednak przy dobrym sygnale nerwy mi przechodzą,kolory, kontrast, szczegóły jak dla mnie ok.Kończe pisanie głupot i dzięki za odpowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dobrze to ująłeś - z tą czernią .Wiedz ,że w wielu LCD jest tak samo źle albo jeszcze gorzej. Siadasz do telewizora wieczorem , ściemniasz światełko - a tu lipa straszliwa. Gra rewelacyjnie tylko wtedy gdy jest wyłączony. Rozpacz.
Dlatego sprawdzaj Foto-testy - tam widać wszystko jak na dłoni
Kable sprawdzałem wiele razy- dobre kable pokazywały znacznie więcej.
Więc zacznij od kabli . Wiele osób które dzwoniły , mailowały z problemami
po wymianie kabli - twierdzili ,ze jest ok.
Zrobimy test kabli.
Ciekawe jakie bedzie wasze zdanie.
Czyli to samo ujęcie podłączone różnymi przewodami.
 

tomon

New member
Czy możesz podać mi jakąś konkretną nazwę kabli(firmę)?Czy mogłem trafić na jeszcze gorszy lcd?Czy ten jest naprawdę taki straszny?
 

gregsta

New member
telewizor Samsung LE27T51B - LCD

Witam!
Ja nabyłem ten model Samsunga i generalnie jestem zadowolony.
Do kupienia przekonała mnie właśnie ( o dziwo ) jakość obrazu w tej cenie
( konkurentami w tym zakresie były LG RZ-26LZ50 oraz Philips 26PF3320 )
http://www.euro.com.pl/telewizory-plazmowe-i-lcd/samsung-le27t51b-lcd.bhtml - myślę że nie ma co dramatyzować - wczesniej naczytałem sie o LCD że smużą, małe kąty widzenia etc... owszem ale jest to wg mnie conajmniej 10x przesadzone :smile: napewno są lepsze telewizory LCD i pewnie ten model za rok będzie pewnie kosztował połowe tego co teraz ale tak to juz jest :cool: aha dodam jeszcze że faktycznie po podłączeniu do PC obraz staje sie rewelacyjny ( zdjecia z cyfrówki, divixy, dvd ).
 
Ostatnia edycja:

aoc

New member
Jedyny lcd który był gorszy od tego jaki mialem na sklepie to daewoo, a mam około 30 lcd. To najtańszy model samsunga ,jakosc materiałów kąty patrzenia wołaja o pomste do nieba , lepiej mieć crt niż cos co jest pseudo lcd.Lepiej kupić lg lz 55.Chociaz " każda zmora znajdzie swego amatora":)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
No właśnie i zależy też od wymagań, jak ktoś jest mało wymagający to może i kupi ten model o ile jeszcze gdzieś go znajdą :)
 

tomon

New member
Jeśli chodzi o wykonanie tego lcd to wiele jest wykonanych podobnie albo jeszcze gorzej.Kąty rzeczywiście słabe, ale większość producentów przesadza z podawaniem tych parametrów.Byłem wczoraj w sklepie i dość wnikliwie przypatrywałem się różnym lcd,stwierdziłem że jak dla mnie ten samsung jest ok.Znalazłbym kilka lcd renomowanych firm,które grały podobnie lub gorzej.Jednym słowem nie będe się specjalnie załamywał z powodu zakupu tego lcd.
 

gregsta

New member
strzeliłem pare fotek tego badziewnego, tandetnie wykonanego, wyblakłego i smuzącego panela t51 27" :wink: jak chcecie to moge umiescić dla jakiegos porównania czy oceny
 

secmal

New member
Szczerze mówiąc to ręce opadają, jak słyszę takie jednoznacznie negatywne oceny bez ŻADNEGO konkretu. Wielokrotnie przyglądałem się w MM podłączonym do tego samego źródła sygnału wielu LCD i powiem ponownie:
Seria T nie jest tak fatalna jak to niektórzy "fachowcy" oceniają. Powiem tylko że ustawienia fabryczne T-etki są kiepskie, a brak obróbki cyfrowej (DNIe itp.) daje się we znaki. Dla mnie między T51 a R51 nie ma różnicy w HD (ten sam panel PVA). Seria 7x to już inna bajka.
Prowokując powiem: mnie przekonają tylko dość wiarygodne pomiary ( http://www.tomshardware.pl/display/20040923/index.html ), a nie sprzedawcy za 700 pln brutto, nawet nie wiedza jak działa panel. Sorry.
 
Do góry