Samsung UE60J6240

Malix7

Member
:) No dobra ale to nie rozwiązuję zagadki z j6240, może i matrycę maja 120hz ale dlaczego jeden suwak? Czyli matryca 120hz a i tak działa jak 60hz
 

Adameck

New member
Pomijając chaos przy oznaczaniu matryc, podzielę się moimi spostrzeżeniami. Mam na pendrive taki demonstracyjny filmik, gdzie poziomo jest scrollowany napis. Filmik nagrany w 30 klatkach/sek. Testowałem go w marketach z różnymi TV. A więc w Samsungach serii 5 przesuwające się napisy były nie do odczytania (podobnie na LG, Philipsach itd. w podstawowych seriach). Dopiero modele od 3 tys. wzwyż potrafiły w miarę płynnie wyświetlać ten napis. Jednakże po uruchomieniu na Samsungu 40 calowym J6240 od razu widać było, że jest dobrze, płynność była taka jak we wspomnianych wyższych modelach. Jeśli nawet w tej 40-tce jest matryca 60 Hz, to być może ulepszono na tyle programowy algorytm upłynniania ruchu i jest zbliżony do tego, jaką dają matryce 100 Hz. Jak by nie było, różnicę widać gołym okiem - na 40j6240 obraz jest płynniejszy niż w serii 5...
 

wishkil

New member
Cześć! Panowie jaja jakieś - na wystawie w Saturnie stoi 60j6240, w opcjach Auto Motion Plus dwa suwaki (judder i blur reduction). Sprzedawca zapytany o to czemu w niektórych jest tylko jeden, odpowiada, że to tylko w 40 i 50 bo tam jest 60hz matryca. Ok, biorę 60j6240. Rozpakowujemy na moją prośbę telewizor z magazynu, a tam tylko jeden suwak! Mimo sprzeciwu sprzedawcy udało mi się namówić na odpakowanie następnej sztuki - również jeden suwak. Wiem, że zdarzają się 60j6240 z dwoma suwakami i takiego chcę kupić - czy jest jakiś sposób by rozpoznać taką sztukę? Sprzedawca nie będzie podłączał wszystkich kilkunastu sztuk na magazynie.

Pytanie z innej beczki - czy działanie Auto Motion Plus z dwoma suwakami regulacji może być zauważalnie lepsze od tego z jednym biorąc pod uwagę ten model Tv?
 

maniek530

Banned
Cześć! Panowie jaja jakieś - na wystawie w Saturnie stoi 60j6240, w opcjach Auto Motion Plus dwa suwaki (judder i blur reduction). Sprzedawca zapytany o to czemu w niektórych jest tylko jeden, odpowiada, że to tylko w 40 i 50 bo tam jest 60hz matryca. Ok, biorę 60j6240. Rozpakowujemy na moją prośbę telewizor z magazynu, a tam tylko jeden suwak! Mimo sprzeciwu sprzedawcy udało mi się namówić na odpakowanie następnej sztuki - również jeden suwak. Wiem, że zdarzają się 60j6240 z dwoma suwakami i takiego chcę kupić - czy jest jakiś sposób by rozpoznać taką sztukę? Sprzedawca nie będzie podłączał wszystkich kilkunastu sztuk na magazynie.

Pytanie z innej beczki - czy działanie Auto Motion Plus z dwoma suwakami regulacji może być zauważalnie lepsze od tego z jednym biorąc pod uwagę ten model Tv?

Ja mam w swoim jeden suwak i info w MS że matryca 120Hz - obraz bardzo dobry (z 2 małymi minusikami opisanym) - nie mam pojęcia dlaczego jedne mają 1 a inne 2 suwaki ?
Jak nie rozpakujesz i nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział.
Uczepiliście się suwaków - sprawdźcie czy : matryca jest w porządku,brak bad pikseli, jak z bandingem,podświetleniem itp. i czy obraz wam odpowiada (trochę w ustawieniach pogrzebać na miejscu).

Jak za tą cenę to trudno o lepszy tv w tym rozmiarze !
 

wishkil

New member
Uczepiliście się suwaków - sprawdźcie czy : matryca jest w porządku,brak bad pikseli, jak z bandingem,podświetleniem itp. i czy obraz wam odpowiada (trochę w ustawieniach pogrzebać na miejscu).

Jak za tą cenę to trudno o lepszy tv w tym rozmiarze !

Wszystko jest kwestią preferencji. Ja ogladam wszystko z upłynniaczem i w tej materii wydajność tv jest dla mnie ważniejszym punktem niż banding itp. (nie ogląm meczy) Jeśli są wersje z 2 i z 1 suwakiem to nie chcę kupować kastrata z 1.
 

Malix7

Member
Cześć! Panowie jaja jakieś - na wystawie w Saturnie stoi 60j6240, w opcjach Auto Motion Plus dwa suwaki (judder i blur reduction). Sprzedawca zapytany o to czemu w niektórych jest tylko jeden, odpowiada, że to tylko w 40 i 50 bo tam jest 60hz matryca. Ok, biorę 60j6240. Rozpakowujemy na moją prośbę telewizor z magazynu, a tam tylko jeden suwak! Mimo sprzeciwu sprzedawcy udało mi się namówić na odpakowanie następnej sztuki - również jeden suwak. Wiem, że zdarzają się 60j6240 z dwoma suwakami i takiego chcę kupić - czy jest jakiś sposób by rozpoznać taką sztukę? Sprzedawca nie będzie podłączał wszystkich kilkunastu sztuk na magazynie.

Pytanie z innej beczki - czy działanie Auto Motion Plus z dwoma suwakami regulacji może być zauważalnie lepsze od tego z jednym biorąc pod uwagę ten model Tv?

Ktoś parę stron wcześniej pisał że oglądał w media i mili Panowie wyciągali bez stękania z pudełka ( pewnie po cichu go przeklinali ) i dopiero piąta sztuka miała dwa suwaki, wszystko zależy od chęci sprzedającego.
 

wishkil

New member
Taaa, a ilu jest delikwentów którzy kupując tv chcą mieć oryginalnie zamknięte pudło?
Pewnie jeszcze więcej niż tych co szukają pasków z ustawieniami.
Sprzedawca dobrze wie ze otwieranie pudła jest trochę niepotrzebne.

60j6240 ma pudło otwierane na plastikowe zatrzaski u dołu i po ponownym schowaniu tv nie odróżnisz nietykanego od otwieranego.
 
Do góry