J6200 a J6240

kamileqKSP

New member
Witam,
czy faktycznie Samsung J6200 i J6240 to to samo? Planuję zakup modelu 40 calowego, pytam żeby się nie wkopać na minę, gdyż w większości sklepów jest teraz tylko J6240.
 

Chase

Member
Nie to samo. W modelu 40 calowym wg trybu serwisowego matryca jest 60hz.
W modelach 50 i 60 cali wg trybu serwisowego matryca jest 100hz.
 

Teligator

New member
Odnowie temat w kwestii 40 calowych matryc.

Obecnie model 40J6240 sprzedawany jako 100 Hz (wg niektórych 120Hz)
Jest to albo trick sprzedażowy żeby pozbyć się serii J w roku K albo...

Zatem pytanie jak uruchomić menu serwisowe?

Czy za kwotę 1800 PLN znajdzie się coś z lepszym obrazem poza gigantem z Korei?
 

Janusz31

New member
Witam wszystkich serdecznie
To mój pierwszy post na tym forum. Również jestem zainteresowany tym modelem ale w wersji 50".
Mam pytanie o jakie funkcje wersja UE50J6240 została okrojona w stosunku do wersji j6200? W komentarzach na tym forum doczytałem że ma matrycę chyba 120hz (choć są posty mówiące o 60Hz) i jeden suwak w AutoMotionPlus (dyskusja na temat UE60J6240). Niestety ale model UE50J6200 jest niedostępny w moich okolicach. Czy warto go kupić czy lepiej zainwestować w np. KDL-50W755C lub TX-50CS630. TV głównie do oglądania bajek i filmów do 2600 zł. Rozmiar 48-50".
 
Ostatnia edycja:

maniek530

Banned
Witam wszystkich serdecznie
To mój pierwszy post na tym forum. Również jestem zainteresowany tym modelem ale w wersji 50".
Mam pytanie o jakie funkcje wersja UE50J6240 została okrojona w stosunku do wersji j6200? W komentarzach na tym forum doczytałem że ma matrycę chyba 120hz (choć są posty mówiące o 60Hz) i jeden suwak w AutoMotionPlus (dyskusja na temat UE60J6240). Niestety ale model UE50J6200 jest niedostępny w moich okolicach. Czy warto go kupić czy lepiej zainwestować w np. KDL-50W755C lub TX-50CS630. TV głównie do oglądania bajek i filmów do 2600 zł. Rozmiar 48-50".

Na wstępie rozważ większą matrycę (55 lub 60"- ja kupiłem za 3,4k) - różnica w cenie niewielka a doznania ogromne :p
Co do matryc - najlepiej sprawdzić w MS - ja mam 60" i siedzi tam 120Hz od Sharpa.
Obraz na wprost po ustawieniach bardzo dobry - kąty słabe ale to urok matryc VA.
Współpraca z konsolą, multimedia, dysk zewnętrzny, system - wszystko działa idealnie.
Jakie widzę minusy - dość szeroka ramka (jak na dzisiejsze standardy) oraz grubość tego tv no i po zdjęciu mojego starego Philipsa brak Ambilight :(
Wiadomo że to tv FHD ale w tej cenie trudno o lepszą alternatywę - cena do jakości bardzo dobra - ja jeszcze testuje (moje dzieciaki też) ale dużo na to wskazuje że pozostanie na powiedzmy 2-3 lata a później zobaczymy co będzie ciekawego na rynku :eek:k:
 

robertoos188

New member
Witam, proszę was o pomoc i w odpowiedzeniu na moje pytanie, zamówilem wczoraj EU40j6240, ma dojść w poniedziałek, chciałem j6200, bo wczesniej taki miałem ale musiałem oddac z innych przyczyn, i j6200 miał na pewno matryce 120hz, i chyba( prawie na pewno miał aktywne 2 suwaki ), ale teraz nie udało mi sie zamówić j6200 ponieważ praktycznie nigdzie nie ma do kupienia tego modelu ( jeżeli nawet jest dostepnych to w kosmicznych cenach), tylko został j6240, mówie sobie jak j6200 miał matryce 120hz, to j6240 to jeszcze nowszy model, więc też powinien mieć matryce 120hz, i poczytałem takze na innych forach, i pisali ze ma matryce 120hz, więc zamówiłem, ale znalazłem na tym forum temat odnosnie tego modelu, i piszą róznie ze ma 120hz a inni piszą ze ma 60hz, to więc jak jest na prawde? czy ma 60 czy 120hz, chodzi o 40 cali, bo jeżeli by miał 60hz to bym nawet nie odbieral telewizora od kuriera, bo po co, nie na to kupowałem telewizor z rocznika 2015 na rzecz telewizora z rocznika 2016 KU ktory ma 4K i HDR, nawet jak ma ten telewizor 120hz ( j6240 ) a ma aktywny 1 suwak to tez jest lipa bo jest cos nie tak, bo telewizory 120hz mają aktywne zawsze 2 suwaki, i niepewnego telewizora tez nie chce kupować, bo moze miec niby 120hz ale z jakoscia 60hz dlatego ze ma aktywne 1 suwak, czekam na pomoc. Pozdrawiam
 

gothblack

New member
Witam, proszę was o pomoc i w odpowiedzeniu na moje pytanie, zamówilem wczoraj EU40j6240, ma dojść w poniedziałek, chciałem j6200, bo wczesniej taki miałem ale musiałem oddac z innych przyczyn, i j6200 miał na pewno matryce 120hz, i chyba( prawie na pewno miał aktywne 2 suwaki ), ale teraz nie udało mi sie zamówić j6200 ponieważ praktycznie nigdzie nie ma do kupienia tego modelu ( jeżeli nawet jest dostepnych to w kosmicznych cenach), tylko został j6240, mówie sobie jak j6200 miał matryce 120hz, to j6240 to jeszcze nowszy model, więc też powinien mieć matryce 120hz, i poczytałem takze na innych forach, i pisali ze ma matryce 120hz, więc zamówiłem, ale znalazłem na tym forum temat odnosnie tego modelu, i piszą róznie ze ma 120hz a inni piszą ze ma 60hz, to więc jak jest na prawde? czy ma 60 czy 120hz, chodzi o 40 cali, bo jeżeli by miał 60hz to bym nawet nie odbieral telewizora od kuriera, bo po co, nie na to kupowałem telewizor z rocznika 2015 na rzecz telewizora z rocznika 2016 KU ktory ma 4K i HDR, nawet jak ma ten telewizor 120hz ( j6240 ) a ma aktywny 1 suwak to tez jest lipa bo jest cos nie tak, bo telewizory 120hz mają aktywne zawsze 2 suwaki, i niepewnego telewizora tez nie chce kupować, bo moze miec niby 120hz ale z jakoscia 60hz dlatego ze ma aktywne 1 suwak, czekam na pomoc. Pozdrawiam

Nie odbieraj to moja rada......też myślałem o nim tylko o 60 calach.... jeden suwak i tyle w temacie.Na forum z resztą jest info, że jedynie niektóre egzemplarze 60 calowe mają 2 suwaki reszta to 60 hz ...
 

robertoos188

New member
Nie odbieraj to moja rada......też myślałem o nim tylko o 60 calach.... jeden suwak i tyle w temacie.Na forum z resztą jest info, że jedynie niektóre egzemplarze 60 calowe mają 2 suwaki reszta to 60 hz ...

Dziękuję za odpowiedz, też tak myśle, ze może mieć 60hz, nawet jak by miał 120z ale z jednym suwakiem to tez bym nie chcial, mam jeszcze czas do poniedzialku, jezeli ktos ma ten telewizor osobiście to tez bym prosił o odpowiedz, im więcej odpowiedzi tym lepiej i wtedy jestem pewny na 1000%

Tylko ciekawe czy mogę nie odebrać telewizora bo zrobiłem wplate na konto, zresztą jezeli musze odebrać to odbiore i odesle go na drugi dzień na podstawie zwrotu 14 dniowego, telewizor byl kupowany w dobrym sklepie
 
Ostatnia edycja:

ostry.77

New member
No i teraz nie wiem również co robić. Miałem jechać jutro po 40" wariant J6240 :/
Jeśli a 60Hz to lepiej szukać czegoś innego lub brać tegoroczny model.
 

ostry.77

New member
Ale jeśli jest to matryca faktycznie 60Hz to w tej samej cenie mam tegoroczny model. Po co brać coś z zeszłego roku jak mogę mieć tegoroczny a niczym się pewnie nie różni, tylko z zewnątrz.
 

robertoos188

New member
mam juz ten telewizor, za1-3h, sprawdze ile ma suwaków jeżeli ma faktycznie 1 to znaczy ze matryca 60hz, i wtedy oddam ten telewizor bo po ci mi telewizor z 60hz, nie ma sensu takiego kupować, lepiej poszukac innego, napisze na forum ile ma suwaków.
 

maniek530

Banned
mam juz ten telewizor, za1-3h, sprawdze ile ma suwaków jeżeli ma faktycznie 1 to znaczy ze matryca 60hz, i wtedy oddam ten telewizor bo po ci mi telewizor z 60hz, nie ma sensu takiego kupować, lepiej poszukac innego, napisze na forum ile ma suwaków.

włącz, poustawiaj wszystko - zobacz jaki obraz na różnych materiałach (pendrive, YT, programy tv) - wg mnie nie może być to matryca 50/60Hz pomimo jednego suwaka (czy jest on wyznacznikiem jaka matryca siedzi ? - w MS jawnie by kłamali ? - nie wierzę !)
masz czas na oddanie więc się nie śpiesz ;)
ile cali zakupiłeś ?
 

robertoos188

New member
włącz, poustawiaj wszystko - zobacz jaki obraz na różnych materiałach (pendrive, YT, programy tv) - wg mnie nie może być to matryca 50/60Hz pomimo jednego suwaka (czy jest on wyznacznikiem jaka matryca siedzi ? - w MS jawnie by kłamali ? - nie wierzę !)
masz czas na oddanie więc się nie śpiesz ;)
ile cali zakupiłeś ?

a mozna wejść w ta opcje gdzie pisze ze matryca ma 120 albo 60hz? nie traci sie wtedy gwarancji?
 
Do góry