Samsung UE60J6240

maniek530

Banned
Taaa, a ilu jest delikwentów którzy kupując tv chcą mieć oryginalnie zamknięte pudło?
Pewnie jeszcze więcej niż tych co szukają pasków z ustawieniami.
Sprzedawca dobrze wie ze otwieranie pudła jest trochę niepotrzebne.

Przy tym akurat modelu (może i innych też) nie narusza się kartonu wogóle !
Wyciągasz 4 "zatyczki" i karton można już otworzyć.
 

Malix7

Member
Taaa, a ilu jest delikwentów którzy kupując tv chcą mieć oryginalnie zamknięte pudło?
Pewnie jeszcze więcej niż tych co szukają pasków z ustawieniami.
Sprzedawca dobrze wie ze otwieranie pudła jest trochę niepotrzebne.

W sumie racja ale pamiętaj że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)
 

robertoos188

New member
Witam, proszę was o pomoc i w odpowiedzeniu na moje pytanie, zamówilem wczoraj EU40j6240, ma dojść w poniedziałek, chciałem j6200, bo wczesniej taki miałem ale musiałem oddac z innych przyczyn, i j6200 miał na pewno matryce 120hz, i chyba( prawie na pewno miał aktywne 2 suwaki ), ale teraz nie udało mi sie zamówić j6200 ponieważ praktycznie nigdzie nie ma do kupienia tego modelu ( jeżeli nawet jest dostepnych to w kosmicznych cenach), tylko został j6240, mówie sobie jak j6200 miał matryce 120hz, to j6240 to jeszcze nowszy model, więc też powinien mieć matryce 120hz, i poczytałem takze na innych forach, i pisali ze ma matryce 120hz, więc zamówiłem, ale znalazłem na tym forum temat odnosnie tego modelu, i piszą róznie ze ma 120hz a inni piszą ze ma 60hz, to więc jak jest na prawde? czy ma 60 czy 120hz, chodzi o 40 cali, bo jeżeli by miał 60hz to bym nawet nie odbieral telewizora od kuriera, bo po co, nie na to kupowałem telewizor z rocznika 2015 na rzecz telewizora z rocznika 2016 KU ktory ma 4K i HDR, nawet jak ma ten telewizor 120hz ( j6240 ) a ma aktywny 1 suwak to tez jest lipa bo jest cos nie tak, bo telewizory 120hz mają aktywne zawsze 2 suwaki, i niepewnego telewizora tez nie chce kupować, bo moze miec niby 120hz ale z jakoscia 60hz dlatego ze ma aktywne 1 suwak, czekam na pomoc. Pozdrawiam
 

wishkil

New member
Witam, proszę was o pomoc i w odpowiedzeniu na moje pytanie, zamówilem wczoraj EU40j6240, ma dojść w poniedziałek, chciałem j6200, bo wczesniej taki miałem ale musiałem oddac z innych przyczyn, i j6200 miał na pewno matryce 120hz, i chyba( prawie na pewno miał aktywne 2 suwaki ), ale teraz nie udało mi sie zamówić j6200 ponieważ praktycznie nigdzie nie ma do kupienia tego modelu ( jeżeli nawet jest dostepnych to w kosmicznych cenach), tylko został j6240, mówie sobie jak j6200 miał matryce 120hz, to j6240 to jeszcze nowszy model, więc też powinien mieć matryce 120hz, i poczytałem takze na innych forach, i pisali ze ma matryce 120hz, więc zamówiłem, ale znalazłem na tym forum temat odnosnie tego modelu, i piszą róznie ze ma 120hz a inni piszą ze ma 60hz, to więc jak jest na prawde? czy ma 60 czy 120hz, chodzi o 40 cali, bo jeżeli by miał 60hz to bym nawet nie odbieral telewizora od kuriera, bo po co, nie na to kupowałem telewizor z rocznika 2015 na rzecz telewizora z rocznika 2016 KU ktory ma 4K i HDR, nawet jak ma ten telewizor 120hz ( j6240 ) a ma aktywny 1 suwak to tez jest lipa bo jest cos nie tak, bo telewizory 120hz mają aktywne zawsze 2 suwaki, i niepewnego telewizora tez nie chce kupować, bo moze miec niby 120hz ale z jakoscia 60hz dlatego ze ma aktywne 1 suwak, czekam na pomoc. Pozdrawiam

Niestety wygląda na to, że jeśli nie podłączysz telewizora i nie sprawdzisz, to nie ma jak inaczej się dowiedzieć.
 

wishkil

New member
Panowie TV kupiony, za tę cenę to fajny TV. Egzemplarze z dwoma suwakami były w pierwszym rzucie do marketów, w drugim są już z jednym i tych pierwszych nie da się już dostać. Miałem propozycje kupić takiego z wystawy, niby 2 miesięczny, ale bez rabatu. Oceńcie proszę czy taki clouding jest do zaakceptowania. Występuje on tylko przy ustawieniach podświetlenia wyżej niż 12 i w zupełnej ciemności. Widać to na ciemnych scenach. Głaskanie ścieraczką pomogło bardzo dużo, ale nadal trochę to irytuje. Jak jest w waszych egzemplarzach? Czy taki clouding można uznać za akceptowalny? Poniże zdjęcia przed i po "głaskaniu". Efekt na zdjęciach jest gdzieś x2 w stosunku do rzeczywistości.
 

Attachments

  • czern przed.jpg
    czern przed.jpg
    31,7 KB · Wyś: 173
  • czern po.jpg
    czern po.jpg
    27 KB · Wyś: 121

mlody2v8

New member
Witajcie,
od niedawna jestem posiadaczem telewizora UE50J6240. Pobobnie jak u niektórych z Was TV posiada teoretycznie matrycę 120 Hz (dane wg menu serwisowego), a w ustawieniach AMP jest tylko jeden suwak do redukcji drgań. Ktoś wcześniej wspomniał, że problem być może leży po stronie software'owej co moim zdaniem wydawało by się sensowne.
Stąd moje pytanie do posiadaczy J6240 120Hz posiadających zarówno pełne jak i okrojone funkcje AMP - jaką macie wersję oprogramowania i ile suwaków?
Moja aktualna wersja oprogramowania to 1471.
Pozdrawiam
 

mlody2v8

New member
Wydaje mi się, że najlepiej byłoby porównać screeny z menu serwisowego (o ile nie boicie się tam zaglądać).
Zdaje się, że tam jest bardziej szczegółowy opis softu (pierwszy wiersz?)
U mnie wygląda to tak:
ms2.JPG
 
Do góry