Samsung UE60J6240

Boryxs

New member
tez zastanawiam sie nad tym TV, po rozczarowaniu z Sony 65XD8505 stwierdzilem,ze obecne tv nie sa warte wydawania wiecej nic 4tys, ten wydaje sie optymalny,a za 3-4 lata moze bedzie rynek inaczej wygladac.

Moje pytanie odnosnie matrycy, czy to pewne, ze wszystkie modele 60 calowe maja 100/120hz? czy moze sie zdazyc model z 60hz?

Jak z widocznoscia podczas dnia? bede mial okno z boku i drugie balkonowe z tylu (ale nie centralnie, tylko z lewej, jakie 4 metry na bok), czy w tym TVbardziej odbijaja sie swiatla, czy standardowo jak w kazdym tv? (slyszalem,ze ma bardzo blyszczaca powloke).

Najlepsza cena jest w neonet, natomiast zastanawiam sie jak z ewentualnym zwrotem, czy ktos moze polecic mi ten sklep? nie beda robic problemow, gdyby mi sie tv nie spodobal? czy moze lepiej doplacic troche i kupic w saturnie/MM?
 

maniek530

Banned
Moje pytanie odnosnie matrycy, czy to pewne, ze wszystkie modele 60 calowe maja 100/120hz? czy moze sie zdazyc model z 60hz?

Jak z widocznoscia podczas dnia? bede mial okno z boku i drugie balkonowe z tylu (ale nie centralnie, tylko z lewej, jakie 4 metry na bok), czy w tym TVbardziej odbijaja sie swiatla, czy standardowo jak w kazdym tv? (slyszalem,ze ma bardzo blyszczaca powloke).

Najlepsza cena jest w neonet, natomiast zastanawiam sie jak z ewentualnym zwrotem, czy ktos moze polecic mi ten sklep? nie beda robic problemow, gdyby mi sie tv nie spodobal? czy moze lepiej doplacic troche i kupic w saturnie/MM?

-tak wszystkie mają 100/120Hz
- widoczność dobra ale najlepsza na wprost (ja mam duże okno 4x2m balkonowe z boku i jest ok) - matryca VA więc kąty gorsze ale tragedii nie ma - na wprost po ustawieniach jest super !
- cena widzę w Neo 3,5k ok (ja dałem w "S" 3,4k ;)) - co do zwrotów u nich się nie wypowiem bo nic nie oddawałem a kilka rzeczy kupowałem - na pewno jeśli dostawa kurierem to dokładne sprawdzenie przy odbiorze !
- poza 2 minusikami które zaobserwowałem u siebie (opisane wcześniej w tym poście) TV jest bardzo dobrym wyborem jeśli chodzi o relację ceny do jakosci
 
Ostatnia edycja:

majkwro

New member
Jaki kurier poczeka na sprawdzenie telewizoru oprocz tego ze opakowanie cale badz nie? Wyjecie 60 cali troche zajmuje :) zastanawiam sie co sie stanie jak po wyjsciu znajde pekniecia rysy itp? Ps tez boje sie blyszczacej matrycy ale za taki pieniadz trzeba pare rzeczy odpuscic. Mysle ze rozmoar i 100hz to bedzie wystarczajaca rekompensata.
 

jurant1991

New member
Witam,

Nigdzie nie mogę znaleźć ważnego dla mnie info o ju6240, mianowicie, czy "obsługuje" słuchawki bluetooth? Dla mnie to niezbędne, bo nie mogę przeszkadzać innym użytkownikom pokoju...
Dajcie znać, pozdro.
 

Waldorff

Member
Jaki kurier poczeka na sprawdzenie telewizoru oprocz tego ze opakowanie cale badz nie? Wyjecie 60 cali troche zajmuje :) zastanawiam sie co sie stanie jak po wyjsciu znajde pekniecia rysy itp? Ps tez boje sie blyszczacej matrycy ale za taki pieniadz trzeba pare rzeczy odpuscic. Mysle ze rozmoar i 100hz to bedzie wystarczajaca rekompensata.

Trzeba także pamiętać o tym, aby przy tych warunkach pogodowych poczekać z odpaleniem TV do czasu, aż nabierze temperatury pokojowej. Odnośnie oględzin: standardowo obejrzeć karton z zewnątrz czy na starcie nie ma poważniejszych uszkodzeń. Kurier ma obowiązek poczekać, aż sprawdzi się towar . Po wyjęciu wizualnie i pod światło obadać sprawę jak prezentuje się matryca, a odnośnie odpalenia tv, aby sprawdzić stan rzeczywisty, najlepiej wziąć numer telefonu od kuriera i w razie ukrytych uszkodzeń dzwonić do niego, aby wrócił spisać protokół. Wątpię, aby miał czas czekać godzinę czy też więcej, aż telewizor nabierze odpowiedniej temperatury. W sumie jak nie ma fizycznych uszkodzeń to reszta kuriera nie powinna obchodzić, ale są takie przypadki gdzie niby wszystko gra wizualnie, a po odpaleniu matryca jest popękana, także o tym też trzeba pamiętać.
 

kerad77

New member
Ktoś kiedyś pisał że w modelach 6200 można w menu serwisowym włączyć 3D, czy w 6240 również można to uczynić?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

gothblack

New member
Nie ma 100 pewnośći co do tej matrycy, że to 100hz.Ma tylko jeden suwak, a to występuje ponoc w matrycach 50/60hz.Sprzedawca w MM potwierdził to, że z tym hz to jakiś wałek (czy mu wierzyć to inna sprawa,ale...) i pokazał mi test...na CNN na dole przewijał sie pasek tekstowy dość szybko i praktycznie nie do odczytania...trzeba było mocno się skoncentrować by to odczytać...czy tak działa 100hz matryca? Tu prosiłbym o wypowiedzi tych którzy mają większą wiedzę.Sam posiadam plazme 50cali Panasonica i szukałem wiekszego TV w rozsądnej cenie i 60 cali byłoby w sam raz niestety z 4K praktycznie takie nie występują, 55 dla mnie to niewielkie ulepszenie i dlatego zwróciłem uwagę na ten model i mam teraz rozkminke...plus na pewno matryca VA.Mam pytanie do posiadaczy jak działa smart....czy można instalować kodi itp.Jesze pytanie o banding,artefakty i jak wygląda mecz piłkarski?? Biore po uwage jeszcze Panasonica 58XU701, ale tam na pewno jest 50hz..co prawda 4K i bądż tu mądry.
 

kubik20

New member
Nie ma 100 pewnośći co do tej matrycy, że to 100hz.Ma tylko jeden suwak, a to występuje ponoc w matrycach 50/60hz.Sprzedawca w MM potwierdził to, że z tym hz to jakiś wałek (czy mu wierzyć to inna sprawa,ale...) i pokazał mi test...na CNN na dole przewijał sie pasek tekstowy dość szybko i praktycznie nie do odczytania...trzeba było mocno się skoncentrować by to odczytać...czy tak działa 100hz matryca? Tu prosiłbym o wypowiedzi tych którzy mają większą wiedzę.Sam posiadam plazme 50cali Panasonica i szukałem wiekszego TV w rozsądnej cenie i 60 cali byłoby w sam raz niestety z 4K praktycznie takie nie występują, 55 dla mnie to niewielkie ulepszenie i dlatego zwróciłem uwagę na ten model i mam teraz rozkminke...plus na pewno matryca VA.Mam pytanie do posiadaczy jak działa smart....czy można instalować kodi itp.Jesze pytanie o banding,artefakty i jak wygląda mecz piłkarski?? Biore po uwage jeszcze Panasonica 58XU701, ale tam na pewno jest 50hz..co prawda 4K i bądż tu mądry.
Kilka stron wcześniej maniek wrzucił foto z menu serwisowym, sprawdź ile jest Hz [emoji6]

Wysłane z mojego ZUK Z1 przy użyciu Tapatalka
 

gothblack

New member
Kilka stron wcześniej maniek wrzucił foto z menu serwisowym, sprawdź ile jest Hz [emoji6]

Wysłane z mojego ZUK Z1 przy użyciu Tapatalka

Tak czytałem, ale i tak jest jeden suwak czyli dalej nic nie wiadomo co i jak....w menu może byc i 1, ale skoro sam Samsung twierdzi, że to 50/60 hz to brak mi już słów.... na ten temat nikt nic nie wie, a obraz w ruchu hmmm taki sobie....
 

majkwro

New member
Do posiadaczy 60": co z motion plus? Ile macie suwaków? Bo krążą plotki, że jak jeden suwak to matryca 120hz działa i tak jak 50hz-bądź tu mądry. Ps kurier miał być wczoraj - jak na razie zero info, może dzisiaj będzie.
 

nightcon

New member
Nie ma 100 pewnośći co do tej matrycy, że to 100hz.Ma tylko jeden suwak, a to występuje ponoc w matrycach 50/60hz.Sprzedawca w MM potwierdził to, że z tym hz to jakiś wałek (czy mu wierzyć to inna sprawa,ale...) i pokazał mi test...na CNN na dole przewijał sie pasek tekstowy dość szybko i praktycznie nie do odczytania...trzeba było mocno się skoncentrować by to odczytać...czy tak działa 100hz matryca? Tu prosiłbym o wypowiedzi tych którzy mają większą wiedzę.Sam posiadam plazme 50cali Panasonica i szukałem wiekszego TV w rozsądnej cenie i 60 cali byłoby w sam raz niestety z 4K praktycznie takie nie występują, 55 dla mnie to niewielkie ulepszenie i dlatego zwróciłem uwagę na ten model i mam teraz rozkminke...plus na pewno matryca VA.Mam pytanie do posiadaczy jak działa smart....czy można instalować kodi itp.Jesze pytanie o banding,artefakty i jak wygląda mecz piłkarski?? Biore po uwage jeszcze Panasonica 58XU701, ale tam na pewno jest 50hz..co prawda 4K i bądż tu mądry.

Ja w sklepie na dzień dobry testowałem tego tv paroma filmikami jak chociażby tym https://www.youtube.com/watch?v=on_jB7XjGzg
Przy szybkich scenach nie ma klatkowania. Inaczej bym go nie wział.
U mnie nie ma bandingu i innych dodatkowych atrakcji na tę chwilę (5 dni użytkowania - film/jako monitor/gry) albo nie jest to dla mnie tak zauważalne jak w innych modelach co sprawdzałem.
Kodi Ci w tej chwili nie pójdzie na nim bo system to tizen i kodi nie ma wsparcia dla niego. Na tę chwilę dodatkowo dongle usb byś musiał mieć na androidzie. Natomiast sam smart działa szybko i stabilnie chodź testowałem krótko bo nie jestem fanem użytkowania smart gdy komp jest podłączony.
Może mam fuksa na ten model i mi się dobrze trafiło, a może inne też są ok. Tego nie wiem.
 

gothblack

New member
Ja w sklepie na dzień dobry testowałem tego tv paroma filmikami jak chociażby tym https://www.youtube.com/watch?v=on_jB7XjGzg
Przy szybkich scenach nie ma klatkowania. Inaczej bym go nie wział.
U mnie nie ma bandingu i innych dodatkowych atrakcji na tę chwilę (5 dni użytkowania - film/jako monitor/gry) albo nie jest to dla mnie tak zauważalne jak w innych modelach co sprawdzałem.
Kodi Ci w tej chwili nie pójdzie na nim bo system to tizen i kodi nie ma wsparcia dla niego. Na tę chwilę dodatkowo dongle usb byś musiał mieć na androidzie. Natomiast sam smart działa szybko i stabilnie chodź testowałem krótko bo nie jestem fanem użytkowania smart gdy komp jest podłączony.
Może mam fuksa na ten model i mi się dobrze trafiło, a może inne też są ok. Tego nie wiem.


Dziękuję za info.Muszę go jeszcze raz obejrzeć i przemyśleć parę spraw.
 

nightcon

New member
AMP u mnie i matryca (sorry za ostrość :p)

image.png

image.png

image.png
 

gothblack

New member
przecież jest wyraźnie napisane : Panel Sharp 120Hz

Kurcze dalej sie nie rozumiemy.....ja wiem, że jest panel sharpa 120hz tyle, że z jednym suwakiem auto motion i podobno ma wydajność tylko matrycy 50/60hz i o to mi chodzi.czyli de facto nie różni się od tych słabszych paneli.Wszystkie inne 100hz mają 2 suwaki i z tym mam problem.
 
Do góry