Samsung UE60J6240

Bykovsky

New member
Wszystko zależy co rozumiesz przez rozsądne 4K. Mam w domu między innymi 60J6240 i to jest bardzo udany TV ,bardzo dobra płynność matryca 120Hz ,Tizen działa sprawnie. Clouding widoczny ale to LCD,banding bardzo delikatny i trzeba mieć wprawne oko aby zauważyć.
Na pewno nie kupiłbym TCL C70 widziałem na żywo jak gra i wrażenie dużo gorsze (płynność słabsza niż na Samsungu , dostrzegłem różnicę).Dodatkowo TCL miał dziwną powierzchnię matrycy jakby pofalowaną .

Za najtańsze rozsądne 4K to uważam dopiero 58ex700 albo lepszy model to Samsung 55mu7002.
TCL ma za dużo niedopracowanych rzeczy w systemie.
Niestety 60" cali to niezbyt popularny rozmiar obecnie ,teraz raczej 65".
Ja sam szukam 75" w dobrej cenie i 120Hz ale czekam aż ceny spadną .Byłem zainteresowany TCL -em ale po wpisach użytkowników odpuściłem .

Dzięki za rzeczową odpowiedź.

Podane przez ciebie telewizory prezentują się ciekawie, jednakże... znacznie przekracza mój budżet, nie wspmomnę już o cenie tego Panasa.

Przeczytałem wszystkie 116 stron tego wątku i opinie na innych portalach i naprawdę wierzę i jestem przekonany do bohatera tego wątku, Samsunga UE60J6240.

Byłem już nastawiony na zakup, jednak coś mnie tknęło żeby podpytać ludzi, wejść w jakąś dyskusję z bardziej doświadczonymi w tematach RTV, bo zaczęło nurtować mnie pytanie - 4K dzisiaj może jest nieopłacalne, jeszcze, ale skoro TV kupuje się na lata, a 4K może już za kilkanaście miesięcy być technologią codzienną, to czy nie warto już teraz kupić 4K?

A co można powiedzieć na temat LG 60UH605V - dobry TV w technologii 4K?
 

czarek46

Banned
4K nieopłacalne ??? wydasz za tv dziś 4-6 tyś za jaki ??? full hd ?? a za pięć lat wywalisz go ?? by kupić nowy z 4k ??? bez sensu .... Ja już kupiłem tv 4k i nie żałuje ..... dla przykładu , na TVN był jakieś dwa tygodnie temu najnowszy MAD MAX mój nowy tv 4k tak podbijał jego ostrośc że miałem wrażenie że to kanał UHD UPC puściło ,,, a w drugim pokoju stary tv full hd pokazywał ten sam film bez szału .... To samo z Polsatem i filmem Marsjanin ,,,,, ostrośc wspaniała i wyrazistość barw , tv full hd pokazywał Marsjanina niczym Trabant do BMW
 

Bykovsky

New member
Nie kupiłbym Full HD za 4000-6000 zł, poza tym nie mam takiej kwoty na żaden TV.

Nie jestem pewny co do 4K, to pytam... chyba lepiej zapytać się ludzi z wiedzą na dany temat.

Mówiąc o nieopłacalnym 4K dzisiaj, miałem na myśli właśnie telewizję (której nie oglądam w ogóle oprócz meczów i kanałów naukowych) oraz nawet odtwarzacze Ultra Bluray są jeszcze bardzo drogie. Mówię na obecny moment, że 4K jest jeszcze w powijakach.

Albo kupię teraz FullHD, Samsunga UE60J6240, albo dopłacę trochę i kupię 4K, tylko nie wiem jaki...

Samsung UE58MU6192, cena 3699 zł
Samsung UE58MU6122, cena 3588 zł

Coś z tego może?
 

klonxxx

Banned
4K nieopłacalne ??? wydasz za tv dziś 4-6 tyś za jaki ??? full hd ?? a za pięć lat wywalisz go ?? by kupić nowy z 4k ??? bez sensu .... Ja już kupiłem tv 4k i nie żałuje ..... dla przykładu , na TVN był jakieś dwa tygodnie temu najnowszy MAD MAX mój nowy tv 4k tak podbijał jego ostrośc że miałem wrażenie że to kanał UHD UPC puściło ,,, a w drugim pokoju stary tv full hd pokazywał ten sam film bez szału .... To samo z Polsatem i filmem Marsjanin ,,,,, ostrośc wspaniała i wyrazistość barw , tv full hd pokazywał Marsjanina niczym Trabant do BMW

Tak to napisz jeszcze z jakiej odległości widziałeś tą różnicę i na ilu calach .Bo ludzkie oko ma konstrukcje taką a nie inną, i bajki o wielkiej różnicy jakości między obrazem na tanim 4K a dobrym FHD to można dzieciom opowiadać.Tym bardziej że sygnał nadawany był jeszcze przez TVN.
A wywalać TV FHD ,nie ma potrzeby oby tylko przepracował te kilka lat (spokojnie będzie można wszystko oglądać skalowane do niższej rozdzielczości).

Jakbyś nie wiedział to aby na 55" calach widzieć tą jakość rozdzielczości 4K, musiałbyś siedzieć od 1,16m-2,31.Wystarczy 0,5m dalej i oko nie jest w stanie dostrzec różnicy ...
Więc tak naprawdę 4K to ma sens najbardziej przy dużych ekranach,chyba że ktoś jest zapalonym graczem to wtedy 50"-55" jest spoko (jak się lubi siedzieć z nosem w ekranie).

Do oglądania TV model 60J6240 jest bardzo dobrym wyborem.Nie wiem czy znajdzie się jeszcze nowa sztuka .

Co do wyrazistości barw i ostrości to napisz jaki to TV posiadasz 4K, bo może na matrycy IPS , a wtedy porównując tego samsunga doznałbyś szoku bo kontrast i ostrość ma dużo lepszy niż np:philipsy na IPS (PUS6561,PUS7101).Porównywałem tego Samsunga stojącego obok tych dwóch modeli i obraz był dużo lepszy zarówno płynność ,kontrast i barwy.
 
Ostatnia edycja:

klonxxx

Banned
PANASONIC TX-58EX700E jest za 3999 w sieci MExp na matrycy MVA ( a w sklepie z planetą na S za 3600 tylko pytanie czy trafi się również nowy).HDR oczywiście jest tylko na papierze (podobnie jak w TCL C70) ale ogólnie to solidny model.
Podane przez ciebie Samsungi nie wiem na jakich są matrycach jeśli na IPS to bym odpuścił.Chyba że oglądasz często nie na wprost to miałbyś lepsze katy widzenia kosztem kontrastu oraz czerni.Panasonic ma najsłabszy smart (podstawowy) ale większość użytecznych aplikacji jest.
Chyba że wolisz mieć rozbudowany Smart to masz 55"TCL C70 z androidem , ale poczytaj wątek o tym TV ,ma sporo bugów (nie wiadomo czy zostaną usunięte).
 
Ostatnia edycja:

Bykovsky

New member
klonxxx, a możesz jeszcze powiedzieć coś o częstotliwości matrycy w tym Panasie? 100/120 Hz? Dla mnie to ważne, nie oglądam TV, tylko sport i kanały naukowe, głównie oglądam filmy i gram na PS4.
 

GMZ

New member
Ja byłem nastawiony na oleda 65 cali bo łudziłem się, że ceny szybciej będą spadać, 55 stwierdziłem że za mały będzie, wiadomo 60 calowych oledów niema jak dotąd i po przemyśleniu i obejrzeniu na żywo wielu telewizorów stwierdziłem, że docelowo OLED 65 cali ale nie za tę kasę. Kupiłem tego Samsunga w MM z 2850zł. sam skalibrowałem pod siebie i jestem mega zadowolony, płynność ruchu, kontrast itd. bdb. Teściu kupił niski model Samsunga 4k i tylko potwierdziłem się w moim wyborze. Jeśli komuś zbywa 10 tysi to może dorzucić do oleda, a Ci co kupują "na przyszłość" 4k lcd to się pytam czy przypadkiem wiedzą o takiej technologii jak oled bo to na dzień dzisiejszy wydaje się być technologią na najbliższe lata. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych 60" masz extra model TCLa 60P60 za 3399 zł z kalibracją i z pilotem do obsługi głosowej gratis, dostawą gratis, raty zero %
 

Boryxs

New member
Wypowiem sie na temat tego telewizora, poniewaz stalem przed podobnym dylematem ok pol roku temu i zreszta na tym forum przerabialem kilka watkow, 2 sam zakladalem, szukajac idealnegorTV dla mnie w wielkosci 58-65 cali (miedzy innymi oddalem po tygodniu uzytkowania Sony, KD65XD8505BAEP ktory byl ponad 3 razy drozszy a nie spelnil moich oczekiwan).

Nastepnie wybor padl wlasnie na ten TV po wielu wypadach do MM i Saturna. Po uzytkowaniu juz prawie rok czasu nie zaluje, kosztowal on mnie wtedy w promocji ok 2750zl.

Cloudingu praktycznie nie zauwazam, czern jest super,ostrosc rewelacja, da sie ustawic tak, ze obraz wychodzi jak zyleta, mam ustawione 2 programy na standard, gdzie potrafi z obrazu 720p z streamingu z CDA tak wyostrzyc obraz, ze mam wrazenie, ze ogladam bardzo dobre full hd, a przy jakosci 1020p to mam wrazenie, ze leci 4K, a wieszcie mi jestem wybredny. a drugie na film, gdzie wystrzenie jest droche mniejsze, ale nie mam tzw. efektu teatru, ktory na standardzie troche widze.

Troche nie rozumiem niektorych postow, ze w dzisiejszych czasach trzeba kupowac 4K, to troche jak pisanie, ze teraz nowa aparat trzeba kupowac min. 20mpix, bo mniej to nie ma co, kiedy czesto taki 10mpix zrobi 10 razy lepsze zjecie od 20mpix.

Ten TV w fullHD wyciaga lepszy obraz niz wiekszosc TV4K do 5tys.

Z minusow to ewentualnie dzwiek, ale mam podpiete kolumny i mysle,ze wiekszosc i tak bedzie miala albo glosniki albo kino domowe.

I ewentualnie oprogramowanie, ktore dziala poprawnie i nie zawiesza sie, jt tylko mogloby byc troche szybsze, szczegolnie zaraz po wlaczeniu tv, gdzie zmiana glosnosci potrafi skakac. Jednak osobiscie w czasach chromecastow i innych przystawek, nie rozumiem, w ogole ludzi, ktorzy szukajac TV zwracaja uwage na system, ktory a nim jest.

Na forum wrocilem, poniewaz powoli obaczajam TV 75cali jak kolega z paru postow wyzej :)i przy okazji pomyslalem,ze podziele sie swoimi spostrzezeniami po pol roku uzytkowania.

P.S. osobista rada do kikiego, zeby nie reklamowac tak nachalnie TCL, tak jak Philipsa, kiedy wybieralem pol roku TV, bo to zamiast pomagac skutecznie odstrasza od zakupu. Jakas reklama jak z czasow PRL srednio obiektywna.
 

Janek UK

New member
Wtyk antenowy

Cześć !

Jakim wtykiem antenowym macie podłączony przewód antenowy w tym modelu tv?

Ja przesiadłem się z dekodera na kartę CL+ i ten wtyk od dekodera nie do końca dobrze "siedzi" w gnieździe. Sygnał jest, ale czasami wtyk wypada.

Załączam foto.
 

Attachments

  • 23768908_1718728884817847_1934282814_o.jpg
    23768908_1718728884817847_1934282814_o.jpg
    70,4 KB · Wyś: 53
  • 23768488_1718728598151209_593717164_o.jpg
    23768488_1718728598151209_593717164_o.jpg
    80,8 KB · Wyś: 42

libermann

New member
4K nieopłacalne ??? wydasz za tv dziś 4-6 tyś za jaki ??? full hd ?? a za pięć lat wywalisz go ?? by kupić nowy z 4k ??? bez sensu .... Ja już kupiłem tv 4k i nie żałuje ..... dla przykładu , na TVN był jakieś dwa tygodnie temu najnowszy MAD MAX mój nowy tv 4k tak podbijał jego ostrośc że miałem wrażenie że to kanał UHD UPC puściło ,,, a w drugim pokoju stary tv full hd pokazywał ten sam film bez szału .... To samo z Polsatem i filmem Marsjanin ,,,,, ostrośc wspaniała i wyrazistość barw , tv full hd pokazywał Marsjanina niczym Trabant do BMW

No, bo ludzie masowo wywalają HD ready...
"Ja kupiłem i nie żałuję" -przy tym powinieneś pozostać.
A te różnice, które opisujesz to mnie wręcz do sklepu po 4k wysłały hehe.
Oczywiście wiesz, że do dzisiaj nie ma pełnego wsparcia dla FULL(nie a'la full z "i") HD w TV i na platformach? No ale przecież 4k zaraz wskoczy pod każdą strzechę...
...chyba, że zdążą wyprzedać wszystkie te zalegające wafle 50/60Hz z magazynów to nagle się okaże, że w zanadrzu jest coś innego. Np. powrót 3d czy "ojej jak można LCD, musi być...".
Jesteś, bez urazy, typowo zmanipulowany poprzez propagandę zwaną reklamą, która jest dźwignią handlu... z którego bierze się KASA.

Popatrz na kikiego -pociska wszystkim te badziewia Filipka i TLC, bo na tym ZARABIA. W swojej przestrzeni korzysta ze statusu "guru" rzucając jakimiś półfachowymi określeniami dowodzącymi, że np. oddawane masowo do sklepów telewizory Philipsa są najlepiej opłacalne. No po prostu spisek, ludzie się uwzięli na Alfy Romeo 156, Renówki Laguna II i na telewizory Philipsa :lol:

A jak komuś nie pasują to do okulisty, nie zna się, nie umie skalibrować, pewnie na wsi sygnał łapie do słoika, podaj przykłady z analizą laboratoryjną, tutaj ma pilot głosowy(ilu z Was gada z telewizorami mając już pilota w ręce? Chyba tylko samotnicy hihi) itp. itd. No i "on się zna, robi testy, ma posty więc musi być dobrze". Posty też można pod byle pretekstem wyjumać.

Te pierdoły o "za kilka lat wyrzucisz fHD, bo nie będzie co na nim oglądać" to można pod Biedronką przy myciu szybek opowiadać. Niech te popierdółki "4k za 1999 promo" pochodzą bez awarii te 4 lata to się pewnie na dożywocie zrobią. Bo "tak działa" rynek -"maaaarzą" po tym, żebyś sobie kupił "4k na lata" i nie kupował od nich więcej.
Zaraz się zrobi "ciche spotkanie"(patrz manipulacje rynkiem moto w wyzwolonych Niemczech) i nagle YT nie chodzi, przeglądarka się przegląda tylko sama, a nowy wtyk USB typu y24 nie pasuje no i HDMI trzeba będzie 7.0b, żeby budzik cyfry wyświetlił w 4k.

Żenada. Kupiłeś? Cieszy Cię? Brrrrawo. Ale nie ciskaj dorosłym takiej ciemnoty, bo to wstyd czytać nawet.

Swoją drogą Trabant to miał chociaż prawdziwe aluminium w kabinie w odróżnieniu od aut kosztujących dzisiaj często "dwa domy" hahaha.
Może to będzie dobra alegoria sytuacji z tymi wszystkimi TV -niektórzy widzą i czują to co im instrukcja podaje, a nie stan faktyczny.
 
Ostatnia edycja:

czarek46

Banned
Nie kapuje do czego pijesz człowieku ..... bo rozpisałeś się ale bełkot totalny .... miałem potrzebę kupiś nowy tv i kupiłem 4k .... zmanipulowany jestem reklamami itd. ??? hahahahah pierdzielisz jak poobijany ,,, po prostu wolałem teraz kupić nowy tv z technologią która i tak wejdzie na szersze salony ,,,, a jak ty kochasz FULLHD to się tego trzymaj , bo widze że żal tu nie którym że ktoś widzi inaczej lub ma sprzet lepszy w domu ..... ale w tym narodzie już nic mnie nie zdziwi
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Witam.
Posiadam ten model od roku czasu - jestem bardzo zadowolony.W tej cenie chyba trudno o coś lepszego w takim rozmiarze.Jak kupowałem miałem dylemat FHD czy dokładać do 4k - wybrałem FHD i uważam swój wybór za trafiony.
Podpięty do turbobox NC+
Niech pogra jeszcze z 2 lata a wtedy myślę że Oled będzie w takich cenach iż warto będzie go zmienić na min. 65"
Jeśli ktoś nie chce lub nie ma środków na dobry 4k lub Oled to szczerze polecam ten model - jeśli wogole jeszcze są dostępne nowe ?
 

kaem1984

New member
Myślałem, że to forum się szanuje i jest tutaj porządek. A ja tu widzę, że od kilku stron rozmowy w 90% dotyczą wszystkiego ale nie telewizora Samsung UE60J6240
 
Do góry