Samsung UE60J6240

GMZ

New member
nie wytrzymałem i kupiłem Sama ue60j6240 Na razie czeka mnie ustawianie bo po włączeniu nie jestem kontent. mam prośbę o posłanie apki smart tv remote control na maila: ziemniak0@interia.pl
Ustawienia te co na początku wątku macie czy coś zmieniliście znacząco, chodzi mi głównie o ścinanie obrazu i blady obraz na tym trybie film. Jeśli chodzi o kolory mi najbardziej do gustu przypada naturalny, ale nie wiem czemu w tym trybie nie można ruszyć niektórych ustawień w ustawieniach zaawansowanych. Wersja softu 1501



2017.09.20 Edytowano przez moderację
 
Ostatnia edycja:

qba_lle

New member
Po zwrocie do neo24 mojego nowego uszkodzonego samsunga otrzymałem zwrot gotówki, mimo że prosiłem o nowy bez wad. Teraz pytanie czy wiecie gdzie on występuje z miarę pewnego źródła żebym nie kupił znowu z wadami na matrycy ? Nie chcę przecież naprawiać nowego telewizora.
 

Waldorff

Member
Jeśli chodzi o kolory mi najbardziej do gustu przypada naturalny, ale nie wiem czemu w tym trybie nie można ruszyć niektórych ustawień w ustawieniach zaawansowanych. Wersja softu 1501

Z tego co pamiętam, trzeba zmienić z naturalnego na standardowy i wtedy będzie dostęp do ustawień zaawansowanych, gdzie można ustawić wszystko pod siebie.
 

Waldorff

Member
Po zwrocie do neo24 mojego nowego uszkodzonego samsunga otrzymałem zwrot gotówki, mimo że prosiłem o nowy bez wad. Teraz pytanie czy wiecie gdzie on występuje z miarę pewnego źródła żebym nie kupił znowu z wadami na matrycy ? Nie chcę przecież naprawiać nowego telewizora.

W MediaMarkt albo Saturnie chyba już głównie pozostały. Przed chwilą sprawdziłem i cena w Saturnie 2896zł jak na dzień dzisiejszy. Najlepiej też na miejscu go sprawdzić, a przynajmniej biały/czarny ekran i szybki test na banding - chociaż ciężko trafić taki zupełnie bez skazy.
 
Ostatnia edycja:

qba_lle

New member
Ewentualnie czy jestescie w stanie polecic jakas alternatywę tego Samsunga ? Nie musi byc 60 ale min 55 za podobna kaskę. Jakos jestem zrażony do tego tv w zwiazku z ta akcja z wadliwą matrycą. Czasem na dynamicznych scenach potrafil zwolnić obraz ale czego wymagac od prawie najtańszej 60 na rynku.
 

GMZ

New member
ja kupiłem w MM w Chorzowie i 5 września dostali 6 nowych sztuk, pokazywał mi sprzedawca w swoim programie, kupiłem i zadowolony jestem, już ustawiłem wszystko pod siebie.
Zastanawiam się jeszcze nad optykiem między kinem domowym a tv i drugi problem to, że widzi mojego NAS (D-link) , ale nie widzi zawartości, miał tak ktoś z Was?
 

qba_lle

New member
Spróbowałem raz jeszcze tym razem w Saturnie z dostawą do domu, zobaczymy co z tego wyjdzie. Pewien niesmak pozostał po tej akcji z neo24, ale za te 3k nie bylo nic lepszego do kupienia niestety.
 

GMZ

New member
Mam problem z NAS-em D-linka, widzi go, ale nie widzi zawartości czy ktoś miał taki problem i czy go rozwiązał. Proszę o pomoc.
 

gamr

New member
Moglibyście podawać wartości fabrycznych nastaw podświetlenia poszczególnych trybów (dymamiczny, film, naturalny, standardowy) w swoich egzemplarzach UE60J6240? Chciałbym porównać z ustawieniem w moim egzemplarzu, bo wydają mi się zbyt wysokie. Jeszcze raz podkreślam, chodzi mi o oryginalne fabryczne wartości. Z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

qba_lle

New member
Nie wiem czy to moj fart czy pozostały juz same śmietniki, a może co trzeci ten model ma wade. Kolejny zakup tym razem w saturnie i kolejny ma plame na matrycy. Tym razem prawa strona u dołu. Tv rowniez byl nowy fabrycznie zapakowany. Ktos ma jakiś pomysł ? Chyba zdecyduje sie na zgloszenie naprawy w samsungu, podobno wymieniaja matrycę na nową w domowych warunkach, ktos mial z tym doświadczenie ?
 

zywiolak

New member
Nie wiem czy to moj fart czy pozostały juz same śmietniki, a może co trzeci ten model ma wade. Kolejny zakup tym razem w saturnie i kolejny ma plame na matrycy. Tym razem prawa strona u dołu. Tv rowniez byl nowy fabrycznie zapakowany. Ktos ma jakiś pomysł ? Chyba zdecyduje sie na zgloszenie naprawy w samsungu, podobno wymieniaja matrycę na nową w domowych warunkach, ktos mial z tym doświadczenie ?

Witam,

Ja kupiłem swój egzemplarz w Saturnie (była akurat promocja 2890 zł) gdzie było jeszcze kilka zapakowanych fabrycznie sztuk. Tak przynajmniej twierdzą sprzedawcy. Telewizor był faktycznie jak fabrycznie zapakowany jak mi go przywieźli do domu wszystko opakowane, styropiany całe.

ALE po podłączeniu do neta puściłem z Youtube film testowy i na białym (i każdym innym jasnym) tle widać w dolnym prawym rogu zaciemnienie wielkości mniej więcej połowy kciuka. W normalnym użytkowaniu trzeba się jednak wpatrywać, żeby coś zauważyć.

Opcje są trzy:

1.) Olać i cieszyć się zakupem.:krol: Prawdopodobnie wysyp egzemplarzy w MM i Saturnie to jednak końcówka serii z pewnymi wadami i znalezienie takiego bez wad będzie trudne (o ile wykonalne).
2.) Oddać i kupić coś innego.
3.) Zgłaszać do serwisu? Może niech wymienią matrycę na wolną od wad? Nie wiem, może to opcja najpewniejsza.
 

Waldorff

Member
Sprawa jest taka, że aby dorwać tv bez żadnych "kwiatków" to prawie jak stać się świadkiem cudu. Jeśli clouding będzie minimalny to pewnie będzie lekki banding i odwrotnie, mogą być też problemy z podświetleniem. Aby trafić na egzemplarz bez skaz, co przy tej technologii jest praktycznie niemożliwe, trzeba mieć naprawdę dużo szczęścia. Jeśli jednak kupowałeś w Saturnie i masz ciągle możliwość wymiany to Ja na przykład zadzwoniłbym i dowiedział się czy mają na stanie jeszcze te modele i spróbował wymienić. Tym razem sprawdzając na miejscu, co chyba niestety w Saturnie jest odpłatne (swoją drogą dziwna sytuacja, aby płacić za takie coś).
 

miroh

New member
Przerabiałem temat plamy na matrycy, o którym wcześniej pisałem. Ciemniejszy obszar wielkości około 1x1cm widoczny na jasnym tle. Mimo ze nowy TV poszedłem w gwarancję, pierwsza wizyta TV zabrany na serwis wrócił po paru dniach z taką samą plama tylko po drugiej stronie. Kolejny serwis tym razem żadnych plam nie stwierdzono. Z ego co rozmawiałem z serwisantem to nie jest problem matrycy tylko są jakieś uchwyty między podświetleniem a matryca które się odczepiają i i przemieszczają tworząc ciemniejszy punk na matrycy. Obecnie jest ok, mam nadzieje że na już na stałe.
 

gamr

New member
A ogólnie z jakości obrazu jesteś zadowolony? Ustawienia podświetlenia nie wydają ci się "wyżyłowane na maksa", bez rezerwy wzwyż, a obraz i tak zbyt ciemny?
 

wenger

New member
Napiszę, może sie komuś przyda. Bylem w rtv euro agd, 1990 zł. za UE50j6240. Rozmawiałem, że sprzedawcą. Podobnie jak w MM i Saturnie nastąpił wysyp wadliwych egzemplarzy, które trzeba wysprzedać. Sprzedawca od razu mnie poinstruował, że te 100 hz to tylko na papierze, bo sam robił testy, czyli legendarny jeden suwak jednak coś znaczy w tym modelu. Jak szukać to model J6200. To tak dla rozwiania wątpliwości, bo wiele wątków w internecie znalazłem na ten temat.
 

frantz12

New member
Telewizor zakupiony wczoraj w Neonet za 2790zł. Karton był otwierany wcześniej twierdzą, że telewizor był pokazywany klientowi. Pilot i reszta rzeczy zapakowana oryginalnie. Odnosnie samego telewizora jestem bardzo zadowolony narazie żadnych problemów obraz świetny. Nie wiem czy ma 50 czy 100Hz w każdym razie obraz jak w modelach droższych albo nawet lepszy.
Ja polecam każdemu za taką cenę i nie przejmować się pierdołami.
 

chudeusz09

New member
Swój kupiłem na początku roku ale dopiero od dwóch tygodni używam. Obraz bez większych zastrzeżeń. Jakieś mało znaczące drobiazgi, do których można by się przyczepić, ale to tv za 3k, nie za 8, więc o czym tu mówić? Ustawień tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam, bo za te pieniądze sprzęt godny uwagi.
 
Do góry