Samsung UE60J6240

kaem1984

New member
Chciałem zapytać jak u Was jest z poziomem głosu w J6240. Ja rok temu kupiłem 50" J6200 i u mnie już kiedy poziom głosu jest jest ustawiony na 10 to słychać głośno i wyraźnie. Przy 20 telewizor gra bardzo głośno. U siostry, która kupiła 50" j6240, który jest praktycznie tym samym tv, przy ustawieniu głosu na 40 to jest wyraźnie ciszej niż u mnie przy 20. Ten ciszej działający TV wisi na ścianie zaraz nad szafką i ustawienie w menu TV rodzaju instalacji/ułożenia TV nie ma żadnego wpływu na dźwięk. Czy z tym Tv coś jest nie tak?
 
Ostatnia edycja:

gamr

New member
UE60J6240. Nie podgłośniłem jeszcze mocniej niż na kilkanaście na skali. Ogólnie tv jest głośniejszy od mojego poprzedniego nieco mniejszego Samsunga. Przejrzyjcie dokładnie menu. Może jest włączony jakiś "wyciszacz".
 

Waldorff

Member
A "automatyczna głośność" czy coś w tym stylu? Nie pamiętam dokładnie nazwy, bo to TV rodziców (tyle, że 60J6240), ale ta opcja zrównuje poziom dźwięku na wszystkich kanałach, gdy na niektórych dźwięk jest za głośny, za to na innych zbyt cichy. Tutaj też nie jest za głośno, bo na 10 jest dość cicho, wyraźniej robi się koło 20 (na presecie Muzyka/Film).
 

kaem1984

New member
Tak, jest taka opcja i ona nic nie pomaga, może minimalnie. Zastanawiam się czy akustyka pomieszczenia nie ma wpływu na głos. Tzn na pewno ma ale chyba nie aż tak bardzo bo to pokój, salon a nie sala gimnastyczna.
 

peter1819

New member
Powiedzcie proszę jakie macie oprogramowanie w swoich TV UE60J6240?
Ja mam 1501 i innego nie wyszukuje online.
Ale na stronie Samsunga jest nowsze oprogramowanie 1510.04 jednakże do modelu UE60J6200, a przecież to to samo?
Wgrywać czy nie?
 

mckarmi

New member
U mnie też niestety jest dość cicho. Dramat jest jeżeli chcę puścić sygnał audio cyfrowo do zestawu stereo. Na tym samym poziomie głośności wszelkie inne źródła, zarówno po analogu i po cyfrze grają zdecydowanie głośniej niż ten TV. Tego TV nie da się praktycznie używać z zewnętrznym audio.
 

kerad77

New member
Mam aktualnie wersję 1501 i dostępną jest 1510, tylko nie wiem co ona wnosi i czy warto aktualizować.
Sama się wyszukala.

wysłane przez tapatalk
 

Bykovsky

New member
Cholera jasna. Czaję się na ten TV od sierpnia, ale czekam tylko aż remont się skończy. Akurat liczyłem na połowę listopada, wtedy pokój byłby gotowy. W pewnym momencie widziałem ten TV w Neonet za 2789 zł, a teraz gdy remont zbliża się ku końcowi, to w całym Świecie nie ma ani jednej sztuki... będzie jeszcze w sklepach za jakiś czas? Jak myślicie? Napalilem się strasznie, przeczytałem wszystkie strony w tym temacie i już zaraz miałem go kupić.
 

Bykovsky

New member
No i martwi mnie trochę ta nagonka na 4K - wiem, że dzisiaj to mało przydatne, ale za kilkanaście miesięcy (a zakup TV jest na kilka lat właśnie) standard 4K będzie wszędzie, a ja zostanę z 60 calowym FullHD.

Dodam że kanapa będzie w odległości 2,5 - 3 metra. Patrzę na powszechny wykres optymalnej odległości i łapię w FullHD... gubię się już.

Czy nie lepiej dołożyć te 500 zł i kupić coś z 4K?

Przyznam, że powoli zaczynam się denerwować, bo mogę zostać z niczym - Samsunga UE60J6240 wyprzedadzą i nie dorwę go, a nic ciekawego nowego w 4K z matrycą min. 100 Hz nie znajdę...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, kupisz bardzo dobry model 55C70 z 3299 zł
Czyli najlepszy telewizor LCD w Europie w klasie cena do jakości.
Ten nie tylko zastąpi Samsunga ale rownież zagra lepiej .
 

Bykovsky

New member
Ale mi zależy na 60 calach. Stąd pytanie czy szukać i kupić Samsunga UE60J6240 czy czekać na rozsądne 4K 60 cali? Nie chce wyrzucić ponad 3000 zł w błoto...
 

adawro

New member
Ja zanabyłem 65" UHD (tzw. 4k) nie dlatego żeby było 4K ale aby przy tym rozmiarze nie rzucały się w oczy pojedyncze pixele.
Normalnie siedzimy od 2,5m do 3m od TV, czasami bliżej (około 2m)
Zależało mi tylko aby mieć namiastkę kinowego kąta widzenia gdzie odległość ekranu jest wynikiem przemnożenia szerokości przez 1.21 (20th Century Fox Ideal) lub 1.26 (SMPTE Reference) ci daje góra 175cm.
Przy takiej odległości pixele z matrycy FHD niestety nawet pomimo już nie najostrzejszego wzroku były całkiem widoczne i odbierały przyjemność z odbioru obrazu.
 

klonxxx

Banned
Ale mi zależy na 60 calach. Stąd pytanie czy szukać i kupić Samsunga UE60J6240 czy czekać na rozsądne 4K 60 cali? Nie chce wyrzucić ponad 3000 zł w błoto...

Wszystko zależy co rozumiesz przez rozsądne 4K. Mam w domu między innymi 60J6240 i to jest bardzo udany TV ,bardzo dobra płynność matryca 120Hz ,Tizen działa sprawnie. Clouding widoczny ale to LCD,banding bardzo delikatny i trzeba mieć wprawne oko aby zauważyć.
Na pewno nie kupiłbym TCL C70 widziałem na żywo jak gra i wrażenie dużo gorsze (płynność słabsza niż na Samsungu , dostrzegłem różnicę).Dodatkowo TCL miał dziwną powierzchnię matrycy jakby pofalowaną .

Za najtańsze rozsądne 4K to uważam dopiero 58ex700 albo lepszy model to Samsung 55mu7002.
TCL ma za dużo niedopracowanych rzeczy w systemie.
Niestety 60" cali to niezbyt popularny rozmiar obecnie ,teraz raczej 65".
Ja sam szukam 75" w dobrej cenie i 120Hz ale czekam aż ceny spadną .Byłem zainteresowany TCL -em ale po wpisach użytkowników odpuściłem .
 
Do góry