Samsung ue55mu7002

Kris_6

Member
Długo masz ten Tv?? Ja ma do poniedziałku czas na odstąpienie od umowy i tak dumam, oddać czy zostawić.
Matryce mam bardzo ok. Ale problemy są z PC a dziś zauważyłem że port coaxial spłaszcza dźwięk.

Jeśli chodzi o mnie to TV mam od września. Ogólnie jestem zadowolony oprócz jednej wpadki z tym że o pilot nie działał i moduł w tv był do wymiany i teraz mam taki przypał. Tak to do mojego użytkowania jest ok :)
 

land

New member
Instalował ktoś już nową aktualizacje ????

2018.03.05
Upgrade File(USB type) Wersja 1201.0, All Windows
(WIELOJĘZYCZNY)

55
 

land

New member
A może dokładnie opisać co i jakustawić ?

Moje ustawienia są pod moje preferencje, Tobie może czegoś brakować lub być w nadmiarze, kombinuj.



tryb obrazu - film

podświetlanie 13-15/20

jasność 0

kontrast 80-90/100

ostrość 0

odcień Z/C Z50/C50

obraz cyfrowy off

AMP użytkownik-redukcja drgań 3/10 wyraźny ruch off

local dimming niski

contrast enhancer niski lub off

HDR+ off

tryb film auto1

tonacja kolorów ciepły 1, ciepły dwa jest za ciepły :)

balans bieli nic nie zmieniałem - do wybrania 2 punktowy lub 20 pun.

gamma BT.1886 ustawione na 0 pod HDR ST.2084 ustawione na 0

rgb off

ust. przes. kolorów auto pod HDR ma orginalne
 

wisniaaa

New member
to ustawienia pod byle jaki film na youtube? ;) czy konkretnie pod jakiś film? ; - ) inne filmy powiedzmy na jakims kanale hd albo z pendrive tez beda podchodzic pod te ustawienia?
 

land

New member
Tak, oglądam na takich ustawieniach wszystkie materiały video, ewentualnie minimalne zmiany wprowadzam tam gdzie Ci podałem przedziały. Np. kontrast 80-90/100

Staram się oglądać treści co najmniej HD :)
 

land

New member
Kilka stron tego wątku jest już za mną ;-)
Możesz przybliżyć co się zmieniło, może coś dodali?
Interesuje mnie czy po update ustało zanikanie obrazu na ustawieniu chromy 4:4:4/4:2:2 na portach HDMI?
 

kasper226@wp

New member
U mnie TV nieregularnie włącza/wyłacza dekoder Cyfrowy Poslat HD3000. Podczas oglądania CP dekoder potrafi sam się wyłączyć, natomiast podczas oglądania z innych źródeł np. Netflix, TV sam prząła na dekoder podczaj oglądania filmu. W zeszłym tygodniu przywróciłem ustawienia fabryczne TV oraz dekodera ale nie pomogło, wersja oprogramowania najnowsza. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
 

mario.79

New member
Coś robiłeś w tym kierunku? Zatsanawiam się nad wymianą dekodera na troche wyższy model, może to by pomogło.
Też myślę nad wymianą dekodera. Tylko pytanie czy to wina dekodera czy tv (a właściwie jego "sparowania")? A jaki to ten wyższy model ? Jedynie do głowy przychodzi mi ten 4K ale on niestety 15 zł za miesiąc a to lekko sporo jak tylko jeden kanał jest w nc+ w formacie 4K
 

land

New member
Szukałem opisu zmian tej aktualizacji, ale nic nie znalazłem.
TV chyba zwrócę do sklepu, więc wstrzymuje się od aktualizowacji bez oficjalnego OTA.
Ciekawią mnie zmiany i czy aktualizacja naprawiła znane problemy tego TV.
 

kasper226@wp

New member
Też myślę nad wymianą dekodera. Tylko pytanie czy to wina dekodera czy tv (a właściwie jego "sparowania")? A jaki to ten wyższy model ? Jedynie do głowy przychodzi mi ten 4K ale on niestety 15 zł za miesiąc a to lekko sporo jak tylko jeden kanał jest w nc+ w formacie 4K

Może nie nowszy a wyższy model -> HD5000. Ja mam CP Multiroom i kożystam z dekodera dodatkowego.
 

Lebaj

New member
Posiadacze owego Tv i Ps4 Pro piszcie czy po aktualizacji softu tv problem z zanikianiem obrazu i dźwięku ustąpił. Znam już odpowiedź. W kwestii zaniku obrazu i dźwięku aktualizacja nic nie zmieniła.
 
Ostatnia edycja:
Do góry