Samsung ue55mu7002

wisniaaa

New member
mam jakieś zacinki przy szybszych ruchach kamer? ktoś pomoże? czego to może być wina? złe podłączenie przez kabel HDMI? może wina telewizora?
 

wisniaaa

New member
odłączyłem kabel HDMI, który szedł od odbiornika Vectry do One Connect'a, czyli to na pewno nie problem kabla, ale to samo jest na filmach Youtube, strasznie klatkuje, jak jedzie samochód to jakbym grał w jakąś grę na Pegasusie i to nie na jakimś jednym filmie, tylko na wszystkich, w telewizji naziemnej to samo jak szybciej kamera na coś innego przechodzi to jest takie "klatkowanie"


mam vectre, więc chyba cyfrowy (?) :)
 

radmax

New member
Jak na wszystkim masz problem to może przywróć tv do ustawień fabrycznych, może przypadkiem coś namieszałeś w ustawieniach.
 

radmax

New member
10/3
U mnie też przed chwilą podczas oglądania Showmax wyskoczyło
"biezaca rozdzielczosc wejsciowa jest niska. sprawdz swoje urzadzenie wejsciowe" ale właśnie doczytałem, że nadają zmiennym strumieniem adaptacyjnym. Może akurat internet mi przydusiło.
 
Ostatnia edycja:

panamejra

New member
Większej głupoty nie czytałem ... jak masz konsole z sony to kupuj sony haha ... sony mialo ten sam problem i go rozwiazali a samsung nic z tym nie robi w tym jest problem ... :/

A może trzeba poprawić soft od konsoli PS4 pro na to nie wpadłeś?

Zauważyłem ze jak ustawie w ps4pro rozdzielczosc na yuv420 nie zanika obraz i teraz pytanie czy ta rozdzielczość nie jest zalecana w przypadku 10 bit matrycy w tv ??

jak chodzi dobrze to tak zostaw
 
Ostatnia edycja:

relakzstyle

New member
u mnie ten TV sprawuje się mega super, jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu, płynności działania aplikacji, 4 K itd. - Fakt czasem zdarza się - choć już prawie wogóle czarny obraz podczas gry na ps4 pro raz na 5-6 godzin grania i trwa ok 3-4 sekund , no i czasami podczas oglądania piłki lubi ona gdzieś zniknąć i namalować ślad jak kometa. Zdarza się też ze tv ma problem z kolorem ZIELONYM - dużo trawy w filmie, boisko, ale pewnie to tez kwestia ustawień moze kontrastu. Pozatym ten TIZEN działa rewelacyjnie , 4 K to przyjemność
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Co do koloru zielonego to ustaw sobie dla wszystkich źródeł Przestrzeń kolorów na Auto. U mnie piłka nie znika ani nie robi się kometa, a na xbox one x zero zanikania obrazu.
 

land

New member
Zauważyłem ze jak ustawie w ps4pro rozdzielczosc na yuv420 nie zanika obraz i teraz pytanie czy ta rozdzielczość nie jest zalecana w przypadku 10 bit matrycy w tv ??

Faktycznie, przy 4:2:0 obraz nie zanika, ale wiąże się to z tym że masz gorsze kolory, oznacza to 4-krotnie niższą rozdzielczość na warstwie barwnej.
Ja gram na TV sparowanym z PC i w moim przypadku widać ogromne braki odnośnie co do 4:4:4 a nawed do 4:2:2
TV ma problem z kompresją kolorów, widać to na czcionkach.
Przy zmianie na 4:4:4 lub 4:2:2 występują zaniki obrazu i dźwięku.
 

land

New member
upłynniacze mają wpływ na płynność ruchu, Ty masz problem z kolorami, te treści są hdr czy bez i czy napewno są wysokiej rozdzielczości?.
Sprawdź tryb obrazu, paletę kolorów wewntualnie gamę.
 

Kris_6

Member
Te treści akurat były bez HDR. Tryb mam ustawiony na standardowy. Jakość oczywiście była dobra czy to 4k czy Full HD. Takie samo zjawisko nieraz również widzę na filmach czy teledyskach z CP :)
 

mario.79

New member
A spróbuj ustawić na tryb film lub temperaturę barw na ciepły2. Na standard tv ma tendencję do zbytniego wpadania w niebieski odcień. Ja mam ciepły2 i nie mam takich rzeczy. To kwestia ustawienia
 

czarek46

Banned
Taaaa a firanki zasłonięte mają być bo będzie za dużo różowego , a grzywkę zróbcie na prawo to będzie lepsza płynność na filmach ,,,, Prawda jest taka że gówno nie tv żeście kupili ,,,,, kombinujecie aż głowa boli ,,,,, a najnowszy soft to wgrany w ogóle ???
 

eraelpeha

New member
Faktycznie, przy 4:2:0 obraz nie zanika, ale wiąże się to z tym że masz gorsze kolory, oznacza to 4-krotnie niższą rozdzielczość na warstwie barwnej.
Ja gram na TV sparowanym z PC i w moim przypadku widać ogromne braki odnośnie co do 4:4:4 a nawed do 4:2:2
TV ma problem z kompresją kolorów, widać to na czcionkach.
Przy zmianie na 4:4:4 lub 4:2:2 występują zaniki obrazu i dźwięku.

No kurde właśnie nie widze zadnej roznicy na grafice miedzy rgb a yuv420 ... przy 10bitowej matrycy ... masakra heh
 

land

New member
Taaaa a firanki zasłonięte mają być bo będzie za dużo różowego , a grzywkę zróbcie na prawo to będzie lepsza płynność na filmach ,,,, Prawda jest taka że gówno nie tv żeście kupili ,,,,, kombinujecie aż głowa boli ,,,,, a najnowszy soft to wgrany w ogóle ???

Rozumiem że kolega też popełnił ten błąd, i jest nieszczęśliwym posiadaczem owego telewizorka? :D
 

land

New member
No kurde właśnie nie widze zadnej roznicy na grafice miedzy rgb a yuv420 ... przy 10bitowej matrycy ... masakra heh

Bo jeżeli masz Tv sparowany z konsolą to nie ma to dla Ciebie znaczenia, gry na konsole mają rzadko dużo tekstu pisanego mała czcionką.
Na PC widać to dobrze na małej statycznej kolorowej czcionce, natomiast materiały video są tworzone właśnie kodowaniem 4:2:0
 
Do góry