Samsung ue55mu7002

czarek46

Banned
Wy jesteście ułomni czy tylko udajecie ??? co ma do znikania obrazu poziom czerni ???? tv jest do dupy lub ps4 pro ...... zwykła ps4 i tv serii MU6472 i jest zabawa
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Nie miałem takiego problemu bo mam Xboxa.
Jedyny problem jaki miałem to za dużo koloru zielonego, ale wyeliminowało to ustawienie przestrzeni kolorów z oryginalnej na auto. Teraz kolorki są idealne.
 

Lebaj

New member
Nie miałem takiego problemu bo mam Xboxa.
Jedyny problem jaki miałem to za dużo koloru zielonego, ale wyeliminowało to ustawienie przestrzeni kolorów z oryginalnej na auto. Teraz kolorki są idealne.

Ja już nie mam pomysłu co może być przyczyną zaniku obrazu i dźwięku. Próbowałem już wszystkich ustawień i nic nie dało.
 

wisniaaa

New member
mógłbym zapytać, czy warto bawić się w profesjonalne ustawienie obrazu? czy standard jest ok?

i jeszcze mam pytanie, bo mam wyjscie antenowe, które podłączone jest do vectry, następnie HDMI od vectry do ONE CONNECT. czy to ma jakiś wpływ na odbiór TV? w sensie obraz/płynność itp?

dzieki
 

land

New member
Jest dużo wątków również o zanikaniu obrazu i dźwięku również na PC a nie tylko na Konsoli co potwierdza że to wina Tv. Ludzie podłączają różne sprzęty pod ten Tv również odtwarzacz blu ray firmy Samsung i mają to samo co w przypadku PC czy konsoli.
Mam możliwość oddania go do sklepu, ale w tej cenie nic lepszego się nie kupi, jest dylemat :-/
 

mario.79

New member
mógłbym zapytać, czy warto bawić się w profesjonalne ustawienie obrazu? czy standard jest ok?

i jeszcze mam pytanie, bo mam wyjscie antenowe, które podłączone jest do vectry, następnie HDMI od vectry do ONE CONNECT. czy to ma jakiś wpływ na odbiór TV? w sensie obraz/płynność itp?

dzieki

Ustawiałem swój tv przez miesiąc i nie dałem rady. Dopiero po profesjonalnej kalibracji jestem zadowolony. Nie wszystkie kanały wyglądają super ale teraz wiem, że to wina nadawcy. Netflix itp wygląda extra.
 

panamejra

New member
To nie są problemy, a kwestia ustawień tv.

Dokładnie, macie problem z PS4 pro jak widać jest niekompatybilna z tym telewizorem.
Macie przecież SONY, kupujcie TV Sony jak chcecie grać na waszych konsolach.
Xbox one x takich problemów nie ma i bardzo się cieszę że odpowiednio dobrałem sprzęt do grania.
Następnym razem jak będziecie szukać TV pod wasze PS4 pro to wybierzcie się do sklepu z konsolą pod pachą i życzę udanych zakupów, bo znowu będzie płacz na forum że TV do d00py.
 

rafaaaal

Member
Dziwnie, że z PS4 ludzie mają problem, a Xbox smiga bez problemu. Ciekawe gdzie tkwi problem. Chociaż z tego co czytam nie wszyscy mają tez problem więc na pewno idzie to jakoś naprawić.

Co do kalibracji, w dzisiejszych czasach każdy telewizor niestety jej wymaga. Oczywiście nie które po włączeniu będą miały obraz zadawalający. Jednak i tak jest po kalibracji będzie zdecydowanie lepszy.
I jeżeli ktoś kupuje pudło na kilka lat to polecam ją wykonać.
 

czarek46

Banned
Mają problemy z PS4 PRO ,,,,, zwykła ps4 śmiga że hej ,,,,, przynajmniej u mnie a to całe pro i naciągane hdr to smiech na sali
 

mario.79

New member
Co do kalibracji, w dzisiejszych czasach każdy telewizor niestety jej wymaga. Oczywiście nie które po włączeniu będą miały obraz zadawalający. Jednak i tak jest po kalibracji będzie zdecydowanie lepszy
I jeżeli ktoś kupuje pudło na kilka lat to polecam ją wykonać.[/QUOTE]

Dokładnie. To nie znaczy, że po włączeniu nie da się oglądać. Jest ok ale skoro dało się około 4 tyś to warto dołożyć jeszcze kilka stów i wycisnąć maxa z telewizora.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HDR to sztuczny wymysł i taki pozostanie.
W sprawie kalibracji napisz na PW - dostaniesz info.
 

eraelpeha

New member
Dokładnie, macie problem z PS4 pro jak widać jest niekompatybilna z tym telewizorem.
Macie przecież SONY, kupujcie TV Sony jak chcecie grać na waszych konsolach.
Xbox one x takich problemów nie ma i bardzo się cieszę że odpowiednio dobrałem sprzęt do grania.
Następnym razem jak będziecie szukać TV pod wasze PS4 pro to wybierzcie się do sklepu z konsolą pod pachą i życzę udanych zakupów, bo znowu będzie płacz na forum że TV do d00py.

Większej głupoty nie czytałem ... jak masz konsole z sony to kupuj sony haha ... sony mialo ten sam problem i go rozwiazali a samsung nic z tym nie robi w tym jest problem ... :/
 

wisniaaa

New member
Dziwnie, że z PS4 ludzie mają problem, a Xbox smiga bez problemu. Ciekawe gdzie tkwi problem. Chociaż z tego co czytam nie wszyscy mają tez problem więc na pewno idzie to jakoś naprawić.

Co do kalibracji, w dzisiejszych czasach każdy telewizor niestety jej wymaga. Oczywiście nie które po włączeniu będą miały obraz zadawalający. Jednak i tak jest po kalibracji będzie zdecydowanie lepszy.
I jeżeli ktoś kupuje pudło na kilka lat to polecam ją wykonać.


czy w takim razie, jak każdy TV wymaga kalibracji, mógłbyś wysłać jakieś porównania przed i po? ; ) szczerze mówiąc ja jestem zadowolony ze zwykłego "standardu", ale chciałbym zobaczyć, czy da się uzyskać jeszcze lepszy obraz


pozdro


EDIT:

przed chwilą dostałem informacje na TV, że "biezaca rozdzielczosc wejsciowa jest niska. sprawdz swoje urzadzenie wejsciowe?" jakos tak, co to moze znaczyc?
 
Ostatnia edycja:

eraelpeha

New member
Zauważyłem ze jak ustawie w ps4pro rozdzielczosc na yuv420 nie zanika obraz i teraz pytanie czy ta rozdzielczość nie jest zalecana w przypadku 10 bit matrycy w tv ??
 
Do góry