Samsung ue55mu7002

mario.79

New member
Idealny nie jest. Ale za tą cenę lepszego nie znajdziesz. Obraz, dźwięk, smart tv niczego mu nie brakuje. Tylko musi być silny sygnał bo inaczej od razu to widać. Mam i polecam ten tv
 

rafaaaal

Member
Teoretycznie niczym nie ryzykujesz. Zgodnie z opisem masz 14 dni na test i ewentualny zwrot.

Pomijając fakt, że to licytacja - spróbuj może w tej cenie się uda
 

Lebaj

New member
Mam rgb ale gdy przelacza sie ns uhd to automatycznie masz yuv ... a na rgb mam tez normalny

Więc tak u mnie jak włącze grę która wykorzystuje hdr np horizon to automatycznie przełącza się na yuv i nie można zmienić poziomu czerni hdmi z poziomu tv. Obraz ani dźwięk nie zanika. Więc wniosek jest taki jeżeli grasz w gry które nie wykorzystują hdr to wyłącz hdr i deep color output w konsoli a resztę zostaw na auto i powinno być ok. Jeżeli grasz w grę która korzysta z hdr to włącz wszystko w konsoli na uto i będzie ok. Co o tym myślisz myślicie ?
 

FreakaZ

New member
Panowie,

Szybkie pytanie. Mam nadzieję, że dla Was będzie banalne. Jak wyłączyć ten tryb głosowy czyli kobietę, która czyta każdy wybór na pilocie? Przetrzepałem wszystkie opcje i nie mogę tego znaleźć. Nie znalazłem tego również w instrukcji obsługi.

Druga kwestia to jak robić głośniej i ciszej z pilota? Widzę jedynie przycisk "vol", który służy do wyciszania.
 

MagicMike

New member
Samsung ue55mu7002 na Allegro

Macie jakiś namiar na godnego polecenia sprzedawcę na Allegro, który ma w ofercie ten telewizor? Czy Allegro to jakoś sprawdza, nie ma tam podróbek:?:
 

mario.79

New member
Polecam kalibrację. Na początku byłem sceptyczny bo skoro tyle lat się obywałem to i teraz dam radę. Ale jednak jak się chce wycisnąć z telewizora maxa to warto skalibrować profesjonalnie. Obraz nie zawsze jest idealny ale mamy pewność że jest taki jak miał być.
 

Lebaj

New member
Witam. Panowie funkcja hdmi uhd color musi być zawsze włączona ? Co ona daje jeżeli jest włączona a czego nie jeżeli jest wyłączona.
 

FreakaZ

New member
Polecam kalibrację. Na początku byłem sceptyczny bo skoro tyle lat się obywałem to i teraz dam radę. Ale jednak jak się chce wycisnąć z telewizora maxa to warto skalibrować profesjonalnie. Obraz nie zawsze jest idealny ale mamy pewność że jest taki jak miał być.


Jaki jest koszt takiej kalibracji i w jaki sposób to się odbywa? Oni grzebią w funkcjach TV i dostosowują je w taki sposób żeby wycisnąć z TV jak najwięcej czy to jednak bardziej skomplikowane?
 

mario.79

New member
Koszt zależy od wielu czynników np lokalizacji. Kosztuje ok 400 zł. Robiłem poprzez *********************************.pl. Jest ustawiane urządzenie (taka kamera jakby co rejestruje kolor) i jest podłączana do komputera. Tam w programie na podstawie odczytu ustawiane są wartości by była norma zdaje się że REC 709. Ustawienia balansu, bieli, gammy i przestrzeni barw (razem nawet ok 100 suwaków). I funkcje tv jak ostrość, dimming, motion itp. Nie wchodzi się w żadne menu serwisowe. Wszystko czysto, tylko w kompie.
 

czarek46

Banned
Pani Gienia bierze marchewki z tej samej hurtowni co pani Pelagia .... Marchewki są w hurtowni po 2pln za kg ,,,, Gienia sprzedaje marchewki po 2,5 pln a Pelagia po 3,8pln .....
 

czarek46

Banned
A autoryzowany sklep to nie producent Samsung tylko tez pośrednik .... cene ustala producent ,,,,, jak byś pojechal do fabryki Samsunga to ten tv w sklepiku producenta może byś kupił np. za 2800.... a w markecie w Polsce kosztuje np. . 4200pln .... co w tym dziwnego ? wolny rynek
 

czarek46

Banned
◾Telewizor Nowy -Okazjonalnie pokazywany klientom .... teraz doczytałem ,,, czyli nie wiadomo co tam było pokazywane i grzebane ..... dla mnie to telewizor nie jest już nowy ......
 

wisniaaa

New member
no niby tak, ale czas pracy to 0h, w sumie nie wiem o co chodzi z tym okazjonalnym pokazywaniem, chcieli zobaczyć z zewnątrz jak wygląda (???)


drożej wczoraj z tej samej firmy poszedł ten sam model, ale ekspozycyjny, gdzie stał i normalnie pracował, więc tego też nie rozumiem ; )
 

wisniaaa

New member
czy ktoś poleci gdzie zakupić standardowy pilot do Samsunga MU7002? chciałbym mieć i ten nowy i ten trochę starszy pilot ;)

taki standard za 20 zł z allegro będzie ok?


pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry