Samsung ue55mu7002

Lebaj

New member
Przewód HDMI
podepnij na HDMI do one connect na hdmi1
menu/ogólne/menadźer urządzeń zewnętrznych/HDMI UHD color/hdmi1 załącz z szarego ma zielony


Tak mam zrobione tylko na HDMI 2 w one connect bo do HDMI 1 mam podłączony dekoder Cyfrowego Polsatu. Samsung nawet zaleca żeby podpiąć pod HDMI 1 dekoder. Ja próbowałem już na wszystkich 4 złączach HDMI w one connect i na każdych z nich występuje zanik obrazu.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie jak wyłączyć samouruchamianie ostatnio używanego źródła przy włączeniu tv? Już mnie krew zalewa...
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Włącza mi się Xbox albo Dekoder albo odtwaracz multimedialny. Kolejno na Hdmi 1/2/3. Wkurza mnie też, że gdy włączę amplituner na tv włącza się źródło kino domowe.
 

Lebaj

New member
I co nie mruga Tobie już obraz ? Pod które złącze hdmi w one connect masz podłączoną konsolę ?

Funkcja hdmi uhd Color musi być włączona jeżeli gramy w gry z hdr ? Do gier które nie obsługują hdr ta funkcja w Tv może być wyłączona ? Dobrze rozumiem ? Czy w normalnych grach bez hdr też poprawia grafikę ?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie ponawiam pytanie, wie ktoś jak wyłączyć to autouruchamianie źródeł przy włączeniu tv?
 

panamejra

New member
Mruga dalej juz nie mam opcji na to chyba ze jeszcze connecta zareklamowac ... ja mam uhd wlaczone caly czas ...

- sprawdzić na drugiej konsoli PS4/Xbox one X
- sprawdzić na innym one connect
- sprawdzić konsole na innym TV
- podpiąć tylko konsolę do one connect
coś musi być powodem tego zjawiska, musisz być na 100% pewny żeby z siebie nie zrobić głupa.
Kumplowi też się robił zanik obrazu na 2 sek na nowym TV UE58MU6122 i nowej konsoli Xbox one X, porównaliśmy ustawienia TV i konsoli moje z jego i problem znikł. A już chciał reklamować konsole :smile: a w ustawieniach miał bajzel i wyszedł by na głupa.
 

Lebaj

New member
- sprawdzić na drugiej konsoli PS4/Xbox one X
- sprawdzić na innym one connect
- sprawdzić konsole na innym TV
- podpiąć tylko konsolę do one connect
coś musi być powodem tego zjawiska, musisz być na 100% pewny żeby z siebie nie zrobić głupa.
Kumplowi też się robił zanik obrazu na 2 sek na nowym TV UE58MU6122 i nowej konsoli Xbox one X, porównaliśmy ustawienia TV i konsoli moje z jego i problem znikł. A już chciał reklamować konsole :smile: a w ustawieniach miał bajzel i wyszedł by na głupa.

A co u kolegi było powodem że mrugało a po zmianie ustawienia przestało ? Co było trzeba w konsoli zmienić ?
 
Do góry