Samsung ue55mu7002

Lebaj

New member
A w jaki sposób zareklamować TV żeby wymienili kabel?

Kupiłem kabel od znajomego żeby drogą prób i błędów wyeliminować problem z migotaniem. Potestuje jeszcze trochę czarny kabel i jeżeli będzie ok to podłącze jeszcze szary i jeżeli migotanie wystąpi to go będę reklamował.
 

mario.79

New member
Po miesięcznych ustawieniach stwierdzam, że MU70.. to super telewizor ale nie do sportu. Z tego co się zorientowałem to za cenę ok 4 tyś nie da się kupić idealnego tv 4K (bo jednak teraz tv uhd są w dominującej sprzedaży) więc zostawiam ten co mam. Chciałem dobry smart i mam bo i obsługa, ilość aplikacji jest extra wg mnie. Sam obraz na YT lub Netflix też jest super ale oczywiście zależy to od netu. Ja mam neostradę do 20 mb/s (realnie 13 mb/s) więc bywa różnie ale jak jest dobra prędkość to obraz jest super.
A sport niestety nie da się ustawić (trochę to też wina źródła bo Eleven ma kiepską jakość i to z dekodera NC+ a nie z aplikacji smart, C+ niewiele lepszy). Obraz smuży i piłka wygląda dziwnie a jak się wyłączy motion to się zacina obraz (co ciekawe w studio albo halowe sporty ew. zbliżenia na meczu są ok ale tak jakby jak tv wyczuje obraz z boiska (zieleń dominująca i szybkie przerzuty piłki) to się wysypuje. Z autopsji i forum widzę że nie ma na to lekarstwa. Oglądam fabryczny tryb naturalny tylko wyłączam redukację szumów, contrast enhancer, local dimming na niski i zmniejszam podświetlanie resztę zostawiam bez zmian. Kolorów sam nie umiem ustawić a ostrość < 30 to masakra obraz robi się mdły jak nie HD (nawet menu dekodera robi się zamglone).
A co do filmów czy tv to z tego co widzę trzeba wyłączyć contrast enhancer, redukcję szumów można zostawić bo tv ma różne kanały a właściwie ich jakość, zmniejszyć podświetlenie i może lekko ostrość i fabryczny tryb standardowy lub film i jest ok. Nie ma co przestawiać nic innego bo to niewiele da. Trzeba profesjonalnej kalibracji ale na to chyba niewiele osób się decyduje. Samemu można tylko te ulepszacze, podświetlanie i ostrość zmieniać. A wy coś innego zmieniacie samemu do Netflixa i tv ? Z tego co widzę to bez kalibracji to trzeba fabryczne tryby. Mam rację ???
 

adam80

Member
Ja zawsze i to niezależnie od telewizora zmniejszam ilość koloru, tak żeby było jak w rzeczywistości, a nie cukierkowo, no i przy mniejszej ilości koloru jest znacznie mniej smużenia np. murawy na piłce.
 

mario.79

New member
Ja zawsze i to niezależnie od telewizora zmniejszam ilość koloru, tak żeby było jak w rzeczywistości, a nie cukierkowo, no i przy mniejszej ilości koloru jest znacznie mniej smużenia np. murawy na piłce.
To może być dobry pomysł bo tak jak pisałem tv nie radzi sobie z tą powierzchnią jednolitej zieleni
 

mario.79

New member
no właśnie tu mam mieszane uczucia czy nie za ciemno, zbyt "smutno". A ile masz zwykle podświetlenia ? Ale chwila Ty piszesz o jasności a nie podświetleniu tak ?
 

adam80

Member
Ja na moim 50MU6102 mam jasność -5 (niżej się nie da, a szkoda) jedynie do niektórych filmów trzeba dać jaśniej.
 

mario.79

New member
czyli na maxa dajesz. jak wrócę to zobaczę jak to wygląda bo chcę już zakończyć te swoje ustawienia. a do filmu te same tylko jasność większa niż do sportu ?
 
Ostatnia edycja:

adam80

Member
Do niektórych filmów daję jaśniej, lub wyłączam kontrast enhancer ( w niektórych modelach zwany kontrastem dynamicznym) robi się wtedy jaśniej w ciemnych scenach. Tak ustawiony obraz mam w trybie film, i używam go do niektórych filmów, w trybie film zmieniam tylko tonację kolorów z ciepłej na standardową.
 
Ostatnia edycja:

adam80

Member
Jak już dopisałem wyżej, ustawiłem sobie pod filmy tryb "film" no i używam uniwersalnego pilota a w nim mam bezpośredni przycisk do wyboru trybów obrazu - bez wchodzenia do menu.
 

mario.79

New member
Contrast Enhancer wygląda ładnie ale gorzej jak są ciemne sceny wtedy jest smoła i film już nie jest taki fajny. Ja na film mam ciepły 1 zamiast ciepły 2.
 

eraelpeha

New member
Też mi tak się działo na szarym kablu a na czarnym kablu tego nie ma. Nie wiem czy te kable oprócz koloru czymś się różnią ale najważniejsze że działa a kupowałem od znajomego.
A czy twoj znajomy ma jakiś sklep ? Np przez internet można u niego kupić ? A i pytanko macie na ps4 pro wlaczony tryb turbo ?
 
Ostatnia edycja:

czarek46

Banned
to jest do wzmocnienia obrazu gry jeśli masz tv tylko full hd abyś poczuł jakośc 4k ..... jeśli to w ogóle realne przez sztuczne podbicie
 

Lebaj

New member
A czy twoj znajomy ma jakiś sklep ? Np przez internet można u niego kupić ? A i pytanko macie na ps4 pro wlaczony tryb turbo ?

No to kolego pociesze Ciebie bo u mnie dzisiaj na czarnym kabelku też zanikł obraz.
Weź spróbuj poprowadzić kabel od One Connect do Tv tak żeby nie mieszł się z innymi kablami.
 
Ostatnia edycja:
Do góry