Samsung ue55mu7002

lasyk

New member
odtwarzając muzykę z pendrive lub dysku przez wbudowany player w TV możesz bez problemu wyłączyć obraz. Masz tam ikonkę. na YT czy czymkolwiek innym nie wyłączysz ekranu.
 

kubus76k

New member
odtwarzając muzykę z pendrive lub dysku przez wbudowany player w TV możesz bez problemu wyłączyć obraz. Masz tam ikonkę. na YT czy czymkolwiek innym nie wyłączysz ekranu.
Chodzi mi o wyłączenie obrazu podczas słuchania muzyki na kanale muzycznym, miałem taką możliwość w poprzednim odbiorniku z serii H.:|
 

simonldz

New member
Wlasnie odebralem tv wszystko zamontowalem i dziala ok ale patrze na pudlo a tam mu7000 a mialo byc 7002... jakie to sa roznice? Drugie pytanie czemu w tv nie ma trybu gry? Model 49 cali.
 

simonldz

New member
Mam tylko dynamiczny, standardowy, naturalny i film. No i hdr nie wiem jak wlaczyc bo konsola informuje, ze tv nie obsluguje hdr. W menu jest dostepna tylko opcja hdr+ a jak na necie patrzylem to zupelnie inaczej to wygladalo. Podlaczylem wszystko przez ten panel ktory byl dodany.
 

NobelM

New member
Witam, mam pytanie o dźwięk w tym TV.
Nie posiadam kina domowego ani żadnych głośników zewnętrznych, a TV mam podłączony do dekodera NC+ Ultrabox 4k, w którym jest opcja włączenia lub wyłączenia Dolby Digital.
Czy lepszej jakości dźwięk uzyskam przez włączenie Dolby Digital w tym dekoderze czy przez wyłączenie w dekoderze tej opcji?
 

mario.79

New member
A jeszcze w temacie dźwięku. Przez kino domowe oglądam tylko filmy ale ciekaw jestem jak oglądacie telewizję. Jak normalny, optymalny czy wzmocniony dźwięk ? Czym to się różni oprócz głośności ?
 

land

New member
Witam, mam pytanie o dźwięk w tym TV.
Nie posiadam kina domowego ani żadnych głośników zewnętrznych, a TV mam podłączony do dekodera NC+ Ultrabox 4k, w którym jest opcja włączenia lub wyłączenia Dolby Digital.
Czy lepszej jakości dźwięk uzyskam przez włączenie Dolby Digital w tym dekoderze czy przez wyłączenie w dekoderze tej opcji?

Musisz mieć włączone w dekoderze DD żeby podać taki a nie inny sygnał dalej niezależnie czy to będzie Tv, soundtrack czy kino domowe.
 

NobelM

New member
@land: Dzięki za odpowiedź. Czyli jak dobrze rozumiem, to jeżeli nie włączę Dolby Digital w dekoderze, wtedy w ogóle nie będzie możliwości uzyskania efektu DD/DD Plus w głośnikach TV.

Jeszcze mam pytanie dotyczące apki Netflixa - czy jest możliwość uzyskania informacji o aktualnym bitrate sieciowym, rozdzielczości i informacji o HDR przy aktualnie odtwarzanym z Netflixa materiale na tym TV?
 

land

New member
A jeszcze w temacie dźwięku. Przez kino domowe oglądam tylko filmy ale ciekaw jestem jak oglądacie telewizję. Jak normalny, optymalny czy wzmocniony dźwięk ? Czym to się różni oprócz głośności ?

Normalny, 2 kolejne są przesterowane.
Optymalny to taka symulacja/wirtualizacja przestrzeni
Wzmocniony to typowy układ V.
 

land

New member
@land: Dzięki za odpowiedź. Czyli jak dobrze rozumiem, to jeżeli nie włączę Dolby Digital w dekoderze, wtedy w ogóle nie będzie możliwości uzyskania efektu DD/DD Plus w głośnikach TV.

Jeszcze mam pytanie dotyczące apki Netflixa - czy jest możliwość uzyskania informacji o aktualnym bitrate sieciowym, rozdzielczości i informacji o HDR przy aktualnie odtwarzanym z Netflixa materiale na tym TV?

Dokładnie, w apce Netflixa wciskamy na pilocie 3 kolorowe kropki, prawa górna strona pilota.
I wybierz "info"
 

land

New member
I jak zadowolony Jesteś??
Ogarnąłeś już TV?, telewizorek ma kilka problemów, ale da się żyć.
W tej cenie to najlepszy wybór.
 

simonldz

New member
Potestowałem 3 godziny i jestem zadowolony. Mimo, że mam na tą chwilę ps4 slim co ma hdmi 1.4 to hdr w gran turismo sport daje po oczach:) zamierzam zaopatrzyć się ps4 pro i będę testował dalej ale na tą chwilę mogę polecić z czystym sumieniem. Najbardziej mnie ciekawią te problemy z pro bo ze slimką problemów nie ma. W ogóle jak sony ogarnęło hdr na hdmi 1.4? Podczas gry jest hdr(rgb), na pro hdr(yuv422)
 
Do góry