Samsung ue55mu7002

czarek46

Banned
Kompleksy ?? ze mój sprzęt działa jak należy ??? a pomyślał któryś z was o np. telefon do Samsunga ?? do wsparcia technicznego ??? zamiast głupich rad typu - zmniejsz kontrast to nie będzie migać , ginąć obraz .... Bareja czytając takie głupoty by miał materiał na film ....
 

radmax

New member
Kompleksy ?? ze mój sprzęt działa jak należy ??? a pomyślał któryś z was o np. telefon do Samsunga ?? do wsparcia technicznego ??? zamiast głupich rad typu - zmniejsz kontrast to nie będzie migać , ginąć obraz .... Bareja czytając takie głupoty by miał materiał na film ....

To co tu robisz, po co się tak męczysz ? Medalu za męczeństwo nie dostaniesz. Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia to lepiej nic nie mówić a nie przeszkadzać i obrażać innych.
 

land

New member
Kompleksy ?? ze mój sprzęt działa jak należy ??? a pomyślał któryś z was o np. telefon do Samsunga ?? do wsparcia technicznego ??? zamiast głupich rad typu - zmniejsz kontrast to nie będzie migać , ginąć obraz .... Bareja czytając takie głupoty by miał materiał na film ....
Pewnie, że niejeden tu o tym pomyślał, ale samsunga odp. jest jedna i ta sama, czekać na soft a w miedzyczasie zresetujemy ci Tv do stanu fabrycznego, przez zdalny dostęp.

Panie premierze jak tu żyć.. :-( :)

Sprawdzone, natomiast jest to, że na 4:2:0 10/12bit nie zrywa połączenia i jest Ok, ale przy HTPC (Home Theater Personal Computer) potrzebuje chrome 4:4:4/4:2:0
Żeby nie występował problem z małą kolorowa czcionką, np. w grach.
Do video i konsol wystarcza rozdzielczość 4:2:0 bo tak są kodowane te treści.

Pozdrawienia w temacie mu7000.
 

Kris_6

Member
Jest taka możliwość żeby local dimming sam się jakoś włączył ? Wcześniej jak wyłączałem jakieś źródło sygnału to obraz się sciamnial jak smoła w ciemnościach nie można było poznać czy tv był wyłączony czy działa a teraz widać że działa bo matryca jest lekko podświetlona. Podobna sprawa ma się gdy włączę jakaś czarna plansze na cały ekran efekt ten sam. Jakiś pomysł ?
 

land

New member
W KS7 były problemy z obudową i łapaniem kurzu pod matryce, czy rawło się źródło po HDMI to nie słyszałem.

Każdy Tv ma jakieś wady, taki kompromis ceny ;-)

W mu7000 znalazłem kolejny minus, czy ktoś może potwierdzić słaby dźwięk po TOSLINKu.
Dziś właśnie tak podłączyłem amplituner i dźwięk jest bardzo spłaszczony, zdziwiłem się bo to jest połączenie cyfrowe.
Nic nie zmieniałem w ustawieniach, zmieniłem tylko porty.
Może ktoś sprawdzić u siebie?.
 

land

New member
Jest taka możliwość żeby local dimming sam się jakoś włączył ? Wcześniej jak wyłączałem jakieś źródło sygnału to obraz się sciamnial jak smoła w ciemnościach nie można było poznać czy tv był wyłączony czy działa a teraz widać że działa bo matryca jest lekko podświetlona. Podobna sprawa ma się gdy włączę jakaś czarna plansze na cały ekran efekt ten sam. Jakiś pomysł ?

Jak używasz trybu HDR+ to mogło Ci zmienić. Tryb ten ma zdefiniowane ustawienia i mogło się pozmieniać.
Natomiast Ty piszesz o smole u mnie jest tak jak gubi sygnał po HDMI źródła.
Zobacz czy masz ustawione"ustawienia dla wszystkich źródeł" on/off
 

dakorn4

New member
Mam problem z komunikacją z telewizorem przez telefon. Zarówno aplikacja od Samsunga, która pozwala zrobić pilot z telefonu jak i aplikacja YouTube uruchomiona na telefonie nie odnajdują TV. Czasem się zdarzy, że funkcjonalność "zaskodzy" i działa. Ale w zdecydowanej większości przypadków nie działa i irytuje.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Jeśli ma to jakieś znaczenie router jest od UPS i zarówno telefon jak i telewizor komunikują się z nim po WiFi.
 

Kris_6

Member
Jak używasz trybu HDR+ to mogło Ci zmienić. Tryb ten ma zdefiniowane ustawienia i mogło się pozmieniać.
Natomiast Ty piszesz o smole u mnie jest tak jak gubi sygnał po HDMI źródła.
Zobacz czy masz ustawione"ustawienia dla wszystkich źródeł" on/off
Ustawienia dla wszystkich źródeł mam na "on". Mam dać na off? Coś to zmieni ? Co do trybu hdr to jedynie na YouTube jak coś oglądam to nieraz włącza się hdr a tak to nie korzystam z hdr. Dręczy mnie to troche. Próbowałem przywracać ustawienia fabryczne zmieniać tryby obrazu i nic to nie pomogło :/
 

land

New member
Przejdź może raz jeszcze instalacje całego TV, powinno to wyglądać tak ja po wyjęciu TV pudła.

Jak to nie pomoże to zrób fotki Swoich ustawień obrazu, będziemy myśleć :)
 

Kris_6

Member
Zresetowałem :). Coś jest nie halo chyba z sterowaniem matrycy bo wogole nie mogę jasności zmienić tab zmieniam jasność a ona się wogole nie zmienia czy jest 0 czy 20 świeci tak samo. Tryby eko mam powylanczane także trochę to dziwne :/

PS: Dlatego pisałem we wcześniejszym poście że local dimming nie widzę by działał. Teraz odpalam materiał HDR i tak samo nie widzę aby podświetlenie było lepsze od normalnego materiały bez HDR. Po świętach piszę do Samsunga bo ewidentnie coś jest nie ten teges :(
 
Ostatnia edycja:

Lebaj

New member
Na jakim trybie oglądać najlepiej YouTube. Standardowy naturalny a może film ? Jakie macie ustawienia obrazu żeby jak najlepiej to chodziło i obraz był przybliżony do rzeczywistego ?
 

land

New member
Długo masz ten Tv?? Ja ma do poniedziałku czas na odstąpienie od umowy i tak dumam, oddać czy zostawić.
Matryce mam bardzo ok. Ale problemy są z PC a dziś zauważyłem że port coaxial spłaszcza dźwięk.
 
Do góry