Samsung ue55mu7002

lasyk

New member
W moim egzemplarzu delikatnie widać w prawym dolnym rogu że świeci jaśniej. Jednak ogólnie podświetlenie jest równomierne.
 

Ete

New member
Jako info należy przycisnąć raz guzik w środku kółeczka na pilocie a potem jeszcze raz długo przytrzymać - pojawia się więcej informacji.

Poza tym przy wyborze rodzaju obrazu w SmartHubie (dynamiczny, standardowy, naturalny,film) masz doklejone literki HDR

Dzięki teraz rozumiem. Mam dekoder przez ampli pioneera i ta funkcja nie działa a ps4 do huba TV i faktycznie informacja jest widoczna. Przy netflixie nie działa informacja ale obraz pokazuje ze 4K działa 😂
 

viper111

New member
A jak w wersji UUUE55MU7052/7042 i zaktualizowanym oprogramowaniu wygląda sprawa wybierania głosowego po polsku? Wcześniej na forum w tym temacie pisano że wybieranie głosowe działa tylko na komendy w języku angielskim, czy dodali język polski?
 

harry.wesoly

New member
Witam, mam ue65mu7002 podłączony do one x kablem hdmi dołączonym z xboxem. W ustawieniach wyjście wideo - ustawienia zaawansowane wideo - tv 4k szczegóły - w ramce wyświetla mi czy mój tv obsługuje 4k hdr itp hz. Przy pozycji "twój tv obsługuje 4k z 10 bitową glebokością koloru przy częstotliwości 24Hz ale też 50Hz pokazuje wykrzyknik i że mam je włączyć. Jak włączyłem to wykrzykniki zniknęły. Czy mam to mieć włączone te 24 i 50Hz?
Druga kwestia że w ustawieniach tv opcje tryb gry mam nieaktywna. Jak ja włączyć?
Co do tv to testuje bo kupiłem przez internet z odbiorem w sklepie i z uwagi na rozmiary to odpuściłem podłączenie go w sklepie i mój egzemplarz ma 1 piksek uszkodzony także zwracajcie na to uwagę. Widać to po pierwszym włączeniu tv podczas konfiguracji jak wyswietli białe tło.
 

Lionel

New member
Posiadam 55MU8002 (prawie to samo co MU7000 ;) ) i zauważyłem dziwną przypadłość podczas gry na PS4 PRO. Co jakiś czas, a nie raz w ogóle obraz znika na 1-2 sek i pojawia się znowu - dokładnie tak jak włączamy grę z HDRem. Matryca robi się zupełnie czarna, sekunda i wraca obraz.
Co to może być ? Coś w ustawieniach ? Mam włączony tryb gry, w opcjach TV włączona opcja UHD, czyli wszystko po Bożemu...
 

testa

New member
Witam, mam ue65mu7002 podłączony do one x kablem hdmi dołączonym z xboxem. W ustawieniach wyjście wideo - ustawienia zaawansowane wideo - tv 4k szczegóły - w ramce wyświetla mi czy mój tv obsługuje 4k hdr itp hz. Przy pozycji "twój tv obsługuje 4k z 10 bitową glebokością koloru przy częstotliwości 24Hz ale też 50Hz pokazuje wykrzyknik i że mam je włączyć. Jak włączyłem to wykrzykniki zniknęły. Czy mam to mieć włączone te 24 i 50Hz?
Druga kwestia że w ustawieniach tv opcje tryb gry mam nieaktywna. Jak ja włączyć?
Co do tv to testuje bo kupiłem przez internet z odbiorem w sklepie i z uwagi na rozmiary to odpuściłem podłączenie go w sklepie i mój egzemplarz ma 1 piksek uszkodzony także zwracajcie na to uwagę. Widać to po pierwszym włączeniu tv podczas konfiguracji jak wyswietli białe tło.

Jak kupiłeś przez internet to możesz przecież zwrócić w ciagu 14 dni. Chyba, że robiłeś rezerwację przez internet w sklepie stacjonarnym.
 

harry.wesoly

New member
Wiem, że mogę zwrócić. Na razie nic z tym nie robię bo nie wiem czy go zostawię. Nawet gdyby to ten jeden piksel jakoś nie robi mi różnicy. Pomóżcie w kwestii tego nieaktywnego trybu gry. Nie idzie go włączyć. To kwestia jakiś ustawień czy o co chodzi?
 

viper111

New member
Witam,
mam niby bardzo proste pytanie czy warto dopłacić 1200 pln do QE55Q7F (QLED) ?
W internecie są ogłoszenia powystawowych QE55Q7F w cenie 5350 pln podczas gdy najtaniej UE55MU7052 można kupić za 4150 pln.
Co więcej czy decydując się na QE55Q7F (QLED) nie lepiej Sony xe90 ?
 

viper111

New member
Niby Sony xe90 lepszy od Qled Q7F ale na teście poniżej wypada dużo gorzej (obraz do obrazu test)
Niby Qled Q7F lepszy od MU7000 ale na teście poniżej wypada na równi a nawet jak dla mnie (w ciemnych ujęciach) to MU7000 jest lepszy !!! (obraz do obrazu test)
 
Ostatnia edycja:

viper111

New member
Powystawowy świecił tygodnie więc mało (w małym osiedlowym sklepie).

Natomiast zastanawiam się czy w ogóle zamiast MU7052 brać Qled'a czy Sony ?
 

relakzstyle

New member
witajcie.
Mam problem. Kupiłem kilka dni temu Samsunga UE 55mu7002t w mediamarkt. Telewizor jest piękny, niby ma 120 HZ i PQI 2300 . Problem jednak jest taki, że przy oglądaniu sportu (piłka ręczna, nożna) smuży. Piłka jest nie wyraźna , czasem też przy oglądaniu filmu w ciemnych sceneriach obraz jest kiepski tj. występuje ziarno efekt podobny jak przxy robieniu zdjęć tanim smarffonem przy słabym oświetleniu.

Najbardziej jednak denerwuje mnie smużenie - ten telewizor kupiłem głównie dla sportu a tu taka niespodzianka. Próbowałem automotion nastawiać na auto, zmieniać na 10:5 , wyłączyłem cyfrowe przetwarzanie obrazu i nic. Włączałem HDR wyłączałem HDR, zmieniałem wartości w ustawieniach eksperckich i nic :/ DOdam że mam NC+, kabel HDMI ma kilka lat - raczej jest to wersja 1.4 . Czy ewentualnie moze to być wina kabla HDMI i warto kupić 2.0 ? Poprzedni telewizor też samsung ok 10 letni działał dużo lepiej :/// W teście przeprowadzonym przez Was ten telewizor wypada ładnie. Troche mi wstyd ze wydałem 4400 zł na TV który nie nadaje się do sportu ? czy wina ustawień ? :/ Tylko wy mi zostaliście. Napisałem do samsunga i napisali " rozumiemy ze nie jest pan zadowolony z obrazu, proszę przywrócić ustawienia fabryczne i ustawić wg swoich upodobań" YYYY tylko ze próbowałem. Najgorsze jest to ze kupiłem go w skepie stacjonarnym i nie mogę odstąpić od umowy:( pozdrawiam i czekam na pomoc , idą święta , liga mistrzów itd a tu taki zonk :(
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
auto motion na UŻYTKOWNIKA i tam wpisz 10-3 lub 10-5 posprawdzaj bo to ustawienia częste użytkowników , kup na wszelki wypadek kabel hdmi 2.0 i też sprawdź jeśli nie pomoże to wyłącz całkowicie upłynniacze i wtedy zobacz.Jak nie pomoże to oddaj
 

relakzstyle

New member
dzięki za szybką pomoc. Czyli generalnie efektu smużenia piłki nie powinno być w tym TV?
Oddać nie oddam, skoro sam SAMSUNG się wypiera i to nie jest raczej WADA fizyczna towaru a jego "przypadłość" wynikająca z użytej technologi ? Samsung wypiera się wymiany wyświetlaczy w GX8 bo wypalanie się pixeli to normalne w AMOLEDACH .... Spróbuje poustawiac jeszcze raz z godnie z tym co podpowiedziałeś.

Proszę jeszcze o wskazówke czy macie HDR włączony cały czas ? czy włączacie go tylko na filmy ? I jak działa u was upscaling ?
 

panamejra

New member
@relakzstyle a jak wygląda mecz oglądany z naziemnej telewizji ?, jaki masz tuner nc+ ?

podepnij antenę satelitarną pod TV wyszukaj te kanały:
Z HB masz obecnie 5 kanalow FTA :

Hot Bird 4k1
FTVUHD.COM
C4K360
Funbox UHD
TRAVELXP 4K

zobaczysz materiał w HDR
 
Ostatnia edycja:
Do góry