Samsung ue55mu7002

Seven25

New member
Te testy to takie sobie są.
Czy testowałeś na ustawieniu FILM?
Ta pikseloza to niestety efekt tego, że plik testowy ma tylko 8 bit na kanał, i mały bitrate (czy to z YouTuba było ripowane że takie słabe?)
A taki TV niestety bezlitośnie obnaża takie braki w sygnale źródłowym.
Test helicopter jest bez sensu - bo ma tylko dwa kanały dźwięku

Ściągnij jakieś testy UHD 10bit HDR lub SDR w jakiejś dużej przepływności
Może tu coś znajdziesz:
4K Media | Free Ultra-HD / HDR / HLG / Dolby Vision 4K Video Demos
albo tu:
Demo UHD-3D - Ultra-HD / 4K / HDR / 3D[/QUOTE


Nie wiem czy to było ripowane z Youtube ale ściągnąłem to z tematu o którym pisałem wyżej....

Ale nawet jak oglądam programy z tv naziemnej to jak są sceny przejścia to na czarnych tłach to jest jakby różowy szum?
 

lasyk

New member
Jak wasze wrażenia w obcowaniu z HDR w grach? Bo dziś sprawdzałem 2 gry. Infamous second son i uncharted 4. W tej pierwszej HDR był niedostępny mimo aktualizacji i wszelkich mozliwych kombinacji w opcjach. Zaś w U4 gra zanotowała że TV ma HDR i zapytała czy włączyć. Mysle sobie w końcu ! No.. I na tym koniec. Niby włączony, niby w opcjach TV pokazuje napis hdr przy kółeczku "tryb obrazu" Ale nie widzę absolutnie najmniejszej różnicy w żadnej ze scen, które powinny ukazać nawet minimalną. Czy ten TV ma aż tak chu**wy HDR czy ja nie mam kabla który to obsługuje?
 

czarek46

Banned
Bo to sciema jest ten cały zasrany HDR ..... ale kupujcie , płaćcie dodatkową kase a póżniej pytajcie na takim forum jak tu ..... Jak wam coś nie pasuje to czemu nie oddacie tv do sklepu ????
 

lasyk

New member
Żadna ściema. Ale fakt w TV za kilka tysi nie będzie szału póki co. Za kilka lat to się powinno zmienić. Co jednak nie zmienia faktu, że w tym konkretnym samsungu powinno to być już widoczne i jest. W Piratach z karaibów można pocieszyć oko w niektórych scenach. No ale w grach nie mogę tego albo włączyć albo jak dostrzec. Więc nie wiem czy ja mam zły kabel czy zepsuty wzrok. Bo mogę grać w 4K/60fps , mogę włączyc UHD deep colour w ustawieniach TV i kabel wszystko to obsługuje i przesyła, jednak z HDR ma problem.
 

ebola1972

Member
Ten telewizor to średnia półka cenowa i średni efekt HDR. Celowo używam słowa średni, dla niektórych może być za słaby dla niektórych zadawalający. Na dobrze zrealizowanych serialach z Netflixa jak dla mnie z HDR widać różnicę. Na droższy TV mnie nie stać a 55mu7002 to jak dla mnie optymalnie wydane pieniądze.
 

panamejra

New member
Żadna ściema. Ale fakt w TV za kilka tysi nie będzie szału póki co. Za kilka lat to się powinno zmienić. Co jednak nie zmienia faktu, że w tym konkretnym samsungu powinno to być już widoczne i jest. W Piratach z karaibów można pocieszyć oko w niektórych scenach. No ale w grach nie mogę tego albo włączyć albo jak dostrzec. Więc nie wiem czy ja mam zły kabel czy zepsuty wzrok. Bo mogę grać w 4K/60fps , mogę włączyc UHD deep colour w ustawieniach TV i kabel wszystko to obsługuje i przesyła, jednak z HDR ma problem.

Jakiego sprzętu używasz do gier i w co grasz?
Bo ja widzę różnicę, miałem Xbox One a teraz mam Xbox One X a gram w Battlefield 1. Gra dostała aktualizację i lata w HDR, kabel HDMI 2.0
 

lasyk

New member
Gram na ps4. Infamous w ogole nie chcial odpalić hdr co juz zaswiecilo mi lampkę ostrzegawcza w głowie, że chyba jednak mój kabel to 1.4c a nie 2.0. Jednak uncharted 4 dał sygnał że że tv obsługuje hdr i czy włączyć. No włączyłem ale różnic nie uswiadczylem żadnych mimo że tv sygnalizowal uruchomienie HDRu. Ale ktoś tu kiedyś na forum pisał że miał problem z hdr w tym TV. Nie chciał mu się uruchomić. Dopiero po całkowitym odcieciu zasilania zatrybilo. Dziwna przypadłość ale kto wie..
 

Ete

New member
Niestety co do PS4 i MU7002 wyświetla mi informacje, przy próbie włączenia w ustawieniach PS4 HDR - Automatycznie, że TV nie obsługuje HDR.

niestety wygląda do tak, że nie ma HDR. PS4 podłączone do Ampli gniazda Game, a ampli podłączone do hdmi 4 arc

Jest ktoś cenną radą ?
 

Attachments

  • 1 (1).JPG
    1 (1).JPG
    84,8 KB · Wyś: 732
  • 1 (2).JPG
    1 (2).JPG
    90,7 KB · Wyś: 729
  • 1 (3).JPG
    1 (3).JPG
    53,6 KB · Wyś: 694

panamejra

New member
PS4 podlacz bezposrednio do TV bo amplituner nie posiada zapewne HDMI 2.0
Dzwiek podaj optykiem z konsoli do amplitunera albo kanalem zwrotnym, osobiscie polecam optykiem bo jest glosniej niz przez hdmi.

Sorki za moja pisownie ale psze z linux mint bez polskich znakow.
 
Ostatnia edycja:

Ete

New member
PS4 podlacz bezposrednio do TV bo amplituner nie posiada zapewne HDMI 2.0
Dzwiek podaj optykiem z konsoli do amplitunera albo kanalem zwrotnym, osobiscie polecam optykiem bo jest glosniej niz przez hdmi.

Sorki za moja pisownie ale psze z linux mint bez polskich znakow.

Dziękuje za rade, Mam teraz w ustawieniach jak w poniższym obrazie znaczy że Twoja rada z optykiem pomogła. Rozumiem że teraz jest HDR wykorzystywany w 100% jego możliwości na co sprzęt pozwala.

Skąd mam wiedzieć czy w danej grze działa hdr jest jakaś przycisk albo informacja czy film jest w 4k jest jakieś info przycisk do info ? Jeszcze pytanie do informacji "albo kanalem zwrotnym"
 

Attachments

  • hdr.JPG
    hdr.JPG
    84,2 KB · Wyś: 694

adawro

New member
Jako info należy przycisnąć raz guzik w środku kółeczka na pilocie a potem jeszcze raz długo przytrzymać - pojawia się więcej informacji.

Poza tym przy wyborze rodzaju obrazu w SmartHubie (dynamiczny, standardowy, naturalny,film) masz doklejone literki HDR
 

czarek46

Banned
Zgadza się , przy wyborze trybu obrazu np. film czy dynamiczny u mnie przy filmie Marsjanin z pendriva był znaczek dwa kółeczka połączone ze sobą , gdzie normalnie takiego znaczka nie ma
 

Lexus

New member
Witam telewizorek w wersji 55 cali jest w Sferisie za niecałe 4200zł to dobra cena czy można gdzieś ''wyrwać'' Taniej ?
 
Do góry