Samsung ue55mu7002

feromann

Member
Trochę mnie przeraża to co napisałeś. W tym tygodniu planuje kupić tego samsunga, głównie pod filmy z napisami. Jeżeli sprawa wygląda tak nieciekawie chyba przyjrzę się bliżej philipsowi pus7502.
To jest aż tak bardzo widoczne ? Nie da sie tego jakoś wyłączyć np. ustawienie local dimming na minimum ?
zamienić VA na IPS to fatalny wybór:D:x
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips dzięki procesorowi P5 i ambilight - broni się przed każdym konkurencyjnym modelem.
Masz cenę 55PUS7502 za 4299 zł z kalibracją i z dostawą.
 

adawro

New member
Trochę mnie przeraża to co napisałeś. W tym tygodniu planuje kupić tego samsunga, głównie pod filmy z napisami. Jeżeli sprawa wygląda tak nieciekawie chyba przyjrzę się bliżej philipsowi pus7502.
To jest aż tak bardzo widoczne ? Nie da sie tego jakoś wyłączyć np. ustawienie local dimming na minimum ?
Ja mam UE65MU7042 i przy oglądaniu filmów to w ogóle nie przeszkadza. Efekt jest ale to naprawdę muszę się mocno przypatrywać, poza tym sama jasność napisu powoduje, że wzrok nie zauważa pojaśnienia tła. Sprawdzę czy można zmieniać kolor napisów. Obawiam się, że wszystkie krawędziówki to mają, inaczej zostaje celować w OLED albo ewentualnie Direct-LED.
 

brulak10

New member
Ja właśnie poważnie myślę nad zakupem tego Samsunga. Czy efekt z tymi napisami jest największą wadą tego telewizora? Czy są jakieś inne jeszcze w porównaniu do tego sony?
Na korzyść Sony przemawia jeszcze USB3.0, chociaż jeszcze nie miałem potrzeby testować tego w Samsungu. Ktoś napisał że 4K śmiga po podłączeniu HDD, to pewnie daje radę. :). Ustawiłem Local Dimming na niski, zaktualizowałem oprogramowanie,bo nowych wersji pojawiło się w ostatnich trzech tygodniach chyba ze trzy, najgorsze jest to, że za cholerę nie wiadomo co te aktualizacje wnoszą. Samsung nie udziela żadnych informacji(albo ich nie znalazłem). Jak ktoś lubi pograć w sieci to niestety trzeba zmienić tryb na gra, ponieważ lagi na pozostałych trybach ekranu są nie do przyjęcia. Wszystko mam podpięte do amplitunera i jednym kablem hdmi do tv więc nie mogę zastosować ustawień dla wybranego źródła tylko w opcjach włączać i wyłączać tryb gry który też jest dosyć niekomfortowo "ukryty" w menu. Mówili mi że Tizen to w sumie nie wiadomo co to,"samsung coś wymyślił itp". Osobiście mam wrażenie że lepiej działa niż Android w Sony. Jak już mówiłem XE85 u znajomego trochę wolniej chodzi, takie moje odczucie. Strumieniuję filmy z dysku zewnętrznego (sieciowego) na tv i wszystko śmiga, aż sam byłem, w szoku jak poszedł mi film w 4k o pojemności 50gb, do tego nie było żadnych problemów z przewijaniem.
Reasumując, po dwóch miesiącach użytkowania:
1. Obraz w 4k żyleta.
2. Tizen, śmiga.
3. Jak oglądasz większość materiałów z lektorem, nie musisz się martwić podświetlaniem ekranu przez napisy, ja niestety większość wolę oglądać z napisami i mnie to strasznie wkurza.
4.Tryb gry konieczny gdy grasz po sieci.
5. Pilot jest naprawdę fajny.
6. Gdyby Samsung dał opcję wyłączenia Local Dimming kupiłbym go ponownie. Niestety w tym wypadku i mądrzejszy o własne doświadczenia, wolałbym dołożyć te 200-300 i kupiłbym Sony XE8505.
P.S. O ile mogę podłączyć konsolę bezpośrednio do TV i tryb gry ustawić dla danego źródła i tego za każdym razem nie zmieniać by obejść tę niedogodność, o tyle nie do przyjęcia jest dla mnie podświetlanie ekranu przy napisach.
 

rafald86

New member
Akurat do gier nie jest mi potrzebny telewizor ,chociaż kto wieJedynie czego oczekuje to dobrego obrazu bez chmurek ,itp oraz aby smart tv działał szybko i sprawnie. Tak więc nie będę już niczego zmieniać i pozostanę przy Samsungu
 

Seven25

New member
Panowie załączyłem filmy demo samsunga full hd i zdobyłem 2 zdjęcia z filmu....czy coś jest nie tak z matrycą?zdjęcia robione podczas filmu demo samsunga przy całkowitej ciemności ....czy mógłby ktoś sprawdzić czy u siebie coś też takiego ma...film demo do ściągnięcia z tematu;
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/103010-materialy-testowe-na-usb.html
 

Attachments

  • zdjęcie1.jpg
    zdjęcie1.jpg
    800,7 KB · Wyś: 118
  • zdjęcie 2.jpg
    zdjęcie 2.jpg
    579,7 KB · Wyś: 81

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
tak widać to,ktoś miał podobny problem z pikselozą ale w panasonic-u , spróbuj wyłączyć wszystkie polepszacze obrazu i potem wyłącz i znowu włącz
 

Seven25

New member
O to chodzi że wszystkie są powyłaczane...mam prośbę sciagnijcie sobie ten film demo i sprawdźcie u siebie ...oczywiście w zupełnie ciemnym pokoju
 

JaśkoTomasz

New member
Witam,
Przymierzam sie do zakupu ue55mu7042/52. Mam w domu nc+ na starej karcie, oraz spliter clone+. I moje pytanie: czy te telewizory, przy zastosowaniu modulu Ci wielostruminiowego np. Alphacrypt wersja pro, mają opcję nagrywania jednego kanału kodowanego a oglądanie innego kodowanego? Czy ktoś to już testował?
 

Seven25

New member
Panowie zrobiłem factory reset w menu serwisowym i przydał mi działać smart pilot ....można tylko włączyć i wyłączyć tv....i w menu serwisowym na górze gdzie jest Nadia mode pojawił się napis :failure....Ale na normalnym pilocie starego typu wszystko działa
 

adawro

New member
Panowie zrobiłem factory reset w menu serwisowym i przydał mi działać smart pilot ....można tylko włączyć i wyłączyć tv....i w menu serwisowym na górze gdzie jest Nadia mode pojawił się napis :failure....Ale na normalnym pilocie starego typu wszystko działa

Przeprowadź parowanie pilota z TV (jest gdzieś w instrukcji na www samsunga)
 

adawro

New member
Chodzi oczywiście tą pixelizoze tam gdzie są chmury i przy rozjasnieniu jak są sztuczne ognie
Te testy to takie sobie są.
Czy testowałeś na ustawieniu FILM?
Ta pikseloza to niestety efekt tego, że plik testowy ma tylko 8 bit na kanał, i mały bitrate (czy to z YouTuba było ripowane że takie słabe?)
A taki TV niestety bezlitośnie obnaża takie braki w sygnale źródłowym.
Test helicopter jest bez sensu - bo ma tylko dwa kanały dźwięku

Ściągnij jakieś testy UHD 10bit HDR lub SDR w jakiejś dużej przepływności
Może tu coś znajdziesz:
4K Media | Free Ultra-HD / HDR / HLG / Dolby Vision 4K Video Demos
albo tu:
Demo UHD-3D - Ultra-HD / 4K / HDR / 3D
 

qrak11

New member
Czy mógłby ktoś mi podać wymiary zewnętrzne modułu One Connect. Czy posiada on jakieś zaczepy uchwyty do mocowania (ew. jeżeli ktoś posiada jakieś foty byłbym wdzięczny).

pozdro
 

zlomek

New member
one connect: 21cm x 9cm x 2,3cm do tego musisz jeszcze doliczyć wtyczki które małe nie są usb z boku a z tyłu duża jest łącząca one z tv.
 
Do góry