Samsung ue55mu7002

Seven25

New member
Standardowo posprawdzaj hotpixele. Ja na Twoim miejscu sprawdziłbym też czy one connect nie piszczy, u mnie słychać go z 20cm. Pewnie innym też piszczy tyle ze nie wsłuchują się.


Mnie też piszczy ale po wyłączeniu tv tak że 5 sęk.. .potem.cisza.... to jest coś złego..? trzeba to reklamować ?
 

lasyk

New member
Panowie ktoś mnie oświeci dlaczego tryb gry nie działa po podłączeniu komputera i uruchomieniu jakiejkolwiek gry? bez tego lag jest za duży i nie da się komfortowo grać ;/

Ok poradziłem sobie z tym problemem za pomocą funkcji DSR w panelu sterowania nvidii. Trochę szkoda, że telewizor nie radzi sobie z 4K na kompie na tyle, by zapewnić optymalny czas reakcji. Liczyłem na coś więcej. Na pewno nie jest to 19ms jak deklarowane jest w testach. DSR to awaryjne wyjście, takie troche oszukiwanie ale działa dobrze, i nie ma jakiegokolwiek wpływu na jakość, a czas reakcji zdecydowanie lepszy.

Mam inne pytanie. Kiedy oglądacie film w HDR to jakiego trybu używacie? Bo mam z tym nielada problem. Według mnie tryb film do HDR,u zupełnie się nie nadaje.
 
Ostatnia edycja:

Seven25

New member
Panowie mam tv 3 dni odbieram tylko dvbt..i wczoraj zauważyłem że obraz przycina na jednym z kanałów podczas oglądania filmu...sile sygnalu miałem 100% jakość 94 % ....o co kaman ? Na zwyczajnym startym LG takich rzeczy brak....
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Pytałem jednego Włocha o ten telewizor i jemu również czasem zacina , podejrzewa że to wina oprogramowania ale na wszelki wypadek wyłącz w nim upłynniacze i sprawdź , jeśli nie pomoże trzeba to zgłosić do Samsunga bo widzę że to szerszy problem
 

synuuuuu

New member
Wyłącz uplynniacz sprawdź, zmniejsz podświetlanie/jasność 0-6 i sprawdź (jak ktoś pisze ze jasność i podświetlanie nie ma wpływu myli się!).

Zważ ze to sygnał dvb-t na niektórych stacjach może być średnio a nawet programach w danej stacji bo są różnie wypalanie.
 

lasyk

New member
Mam banalny problem z banalna rzeczą. Powiedzcie mi jak wyłączyć ten telewizor? Mam MU7052. Kiedy się przycisnie "on/off" przechodzi tylko w tryb czuwania nie wyłącza się całkowicie. Natomiast żeby go wyłączyć całkowicie trzeba przytrzymać. Tylko kiedy przytrzymuje on się wyłącza i po sekundzie sam znów uruchamia... Coś robię źle czy tv jest walniety?
 
L

Lobo PL

Guest
A ja mam problem z HDR, jak gamma jest ustawiona domyślnie na 0 to obraz jest blady i nie kontrastowy kolory wyprane a jak ustawię na +1 dopiero wtedy włącza się HDR. Macie może podobny problem warto go reklamować mam jeszcze parę dni na zwrot. Dodam ,że sygnał jest z konsoli Xbox One X wszystko prawidłowo włączone jak w poradniku hdtv
 
Ostatnia edycja:

lasyk

New member
Zależy co masz na mysli mówiąc "wyprane" Ten TV niestety ale w 4K ma dosyć mocno przesuniętą tonacie barw w związku z czym głównie filmy animowane mogą sprawiać wrażenie jakby miały niedosycone barwy bardziej pastelowe. Z resztą w testach zostało to ujęte. U mnie HDR jest widoczny przy standardowych wartościach trybu "film". Upewnij się, że materiały które odtwarzasz są na pewno 4K HDR i ew. zrób aktualizację firmware telewizora.
 

adawro

New member
Mam banalny problem z banalna rzeczą. Powiedzcie mi jak wyłączyć ten telewizor? Mam MU7052. Kiedy się przycisnie "on/off" przechodzi tylko w tryb czuwania nie wyłącza się całkowicie. Natomiast żeby go wyłączyć całkowicie trzeba przytrzymać. Tylko kiedy przytrzymuje on się wyłącza i po sekundzie sam znów uruchamia... Coś robię źle czy tv jest walniety?

Nie jest tak źle, on się chyba hibernuje a nie tylko wyłącza bo po 20 sekundach od wyłączenia znika zasilanie z dysku przenośnego.
Nawet wyłączenie z gniazdka często nie powoduje pełnego restartu.
 

lasyk

New member
Możliwe, że masz rację, ale czy nie uważasz, że takie coś jest lekko mówiąc debilnym rozwiązaniem? Ja to zauważyłem w momencie, kiedy "wyłączyłem" TV i za godzinę uruchamiając odpalił się w dosłownie sekundę. Telewizor jest wyłączony wtedy, kiedy widzimy ekran powitalny "samsung smart tv" czy coś takiego. Ja to widziałem chyba tylko raz. A tak za każdym razem jest hibernowany. Co nie zmienia faktu, że skoro pisze w instrukcji "Aby całkowicie wyłączyć telewizor naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania" A kiedy tak robię owszem wyłącza się ale uruchamia od razu znowu samoczynnie o_O. Niech ktoś powie czy ma takie same cyrki, czy on tak po prostu ma czy to jakaś wada fabryczna?
 
L

Lobo PL

Guest
Wszystko jest zaktualizowane i prawidłowo ustawione. To nie chodzi tylko o kolory cały obraz blednie i szarzeje a po przestawieniu gammy na + 1 jest już ok kolory kontrast czerń jest trochę za jasna pewnie przez podbicie gammy
 
L

Lobo PL

Guest
Możliwe, że masz rację, ale czy nie uważasz, że takie coś jest lekko mówiąc debilnym rozwiązaniem? Ja to zauważyłem w momencie, kiedy "wyłączyłem" TV i za godzinę uruchamiając odpalił się w dosłownie sekundę. Telewizor jest wyłączony wtedy, kiedy widzimy ekran powitalny "samsung smart tv" czy coś takiego. Ja to widziałem chyba tylko raz. A tak za każdym razem jest hibernowany. Co nie zmienia faktu, że skoro pisze w instrukcji "Aby całkowicie wyłączyć telewizor naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania" A kiedy tak robię owszem wyłącza się ale uruchamia od razu znowu samoczynnie o_O. Niech ktoś powie czy ma takie same cyrki, czy on tak po prostu ma czy to jakaś wada fabryczna?


Właśnie sprawdziłem u siebie, mam to samo.
 

lasyk

New member
No to w takim razie pogratulować samsungowi. Zrobili szpiegowski telewizor, który w trybie hibernacji nasłuchuje otoczenia poprzez funkcje głosowe TV. :p To tak pół żartem pół serio. To w takim razie mam wyłączać go całkowicie z sieci żeby mieć pewność, że jest wyłączony? Absurd...
 
L

Lobo PL

Guest
Normalne niezłe jaja z tym telewizorem. Po całkowitym wyłączeniu naprawił się HDR.

Moje ustawienia do trybu gra
Sygnał z konsoli Xbox One X

HDR

Podświetlenie 18
Jasność 0
Kontrast 95
Ostrość 10
Kolor 50
Local Dimmng Wysoko
Contrast Enhancer Wyłączone
Tonacja kolorów Ciepły 2
Przestrzeń kolorów Oryginalna

SDR

Podświetlenie 14 lub 15 zależy jak jasno jest w pokoju
Jasność 0
Kontrast 90
Ostrość 10
Kolor 50
Local Dimmng Nisko
Contrast Enhancer Wyłączone
Tonacja kolorów Ciepły 2
Przestrzeń kolorów Oryginalna

Oczywiście wszystkie opcje ECO wyłączone

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
L

Lobo PL

Guest
Przyznam się szczerze na początku myślałem, że ten cały hdr to lipa jakaś. Ale po testowałem w Gears of War 4 i Forza 7 przełączając się w tych trybach i widać dużą różnicę.
 
Do góry