Samsung ue55mu7002

relakzstyle

New member
mam premiumbox+ (taki biały + czarny dysk 500gb) Nie wiem jak wygląda z naziemnej nie sprawdzałem ale postaram się również to zweryfikować o ile trafie mecz na na ziemnej :)
 

panamejra

New member
Musisz się upewnić na 100% że to wina TV a nie źródła zewnętrznego.
Sprawdź te kanały co podałem wyżej w HDR tylko na samym TV bo na tunerze chyba ich nie znajdziesz, zobaczysz jaki obraz żyleta :)
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Trudno powiedzieć dlaczego ale wiem o kilku takich przypadkach i nikt tego nie naprawił , wiem też że jestem z forumowczów sprawdzał ten telewizor w sklepie i też mu smużyło i nic nie pomogło , na wszystkich ustawieniach tak miał.Jeśli to co podaliśmy nie pomoże to wymień albo żądaj zwrotu pieniędzy bo może być tak że upłynniacze zawodzą w niektórych modelach
 
Ostatnia edycja:

panamejra

New member
sprawdzę dziękuje. Masz ten TV ? u Ciebie mecze są fajne ostre i nie ma problemów z "skakaniem , smużeniem" piłki ?

Tak mam jak bym nie miał to bym się tu nie udzielał w tym temacie, ogólnie piłki kopanej nie oglądam jedynie jak są mistrzostwa świata ale czytając w tym dziale takie przypadki sprawdzałem u siebie i nie zauważyłem tego efektu.
Dużo za to gram w Battlefield 1 a tu się dzieje tyle szybkich akcji.
 

relakzstyle

New member
Dziękuje. A czy mógłbym prosić Cię o przesłanie np. przez PV twoich ustawień eksperckich od podswietlenia aż do dołu ? przeproaszam ale naprawde jestem rozczarowany cięzko pracowałem na te pieniądze a samsung jako firma mnie olewa i zwala na złe ustawienia :/ podepnędziś HDMI 2.0 i poszperam tak jak mi poradziliście wtedy dam znać.
 

relakzstyle

New member
a czy jest ew. jakis tryb przeznaczony do ogladania sportu ? dynamiczny / filmowy / standardowy czy natrualny ? chociaz probowalem ogladac na kazdym i dupa.
 

panamejra

New member
Dziękuje. A czy mógłbym prosić Cię o przesłanie np. przez PV twoich ustawień eksperckich od podswietlenia aż do dołu ? przeproaszam ale naprawde jestem rozczarowany cięzko pracowałem na te pieniądze a samsung jako firma mnie olewa i zwala na złe ustawienia :/ podepnędziś HDMI 2.0 i poszperam tak jak mi poradziliście wtedy dam znać.

Teraz sprawdzałem specjalnie dla Ciebie na Polsat Sport HD i na Eleven Sports mecze lecą elegancko nie ma efektów opisanych przez Ciebie.
Podejrzewam że tuner nie wyrabia, jak masz kogoś znajomego z modułem CI+ to sprawdź to ewentualnie do podejdź do punktu sprzedaży nc+ prosząc o moduł do testu.
Instalacja satelitarna też wchodzi w grę, lub inny tuner na samym końcu zostaje TV.
Posiadam Samsung UE55MU7042 ale to dalej seria 7000
 
Ostatnia edycja:

ebola1972

Member
Mecze żadko ostatnio oglądam ale jak już to schodze nisko z podświetleniem do 7 w nocy może być 5. Upłynniacze do 10,0 albo wyraźny ruch led zaznacz. Ostrość u mnie zawsze jest w okolicy 0-10. Kolor też do meczu zmniejsz bo oczojebny na domyślnych. Lokalne wygaszanie mam na niski. Pozmieniaj sobie na trybie standardowym. Też mam nc+ i jakość transmisji jest różna na canal+ czy elewenach. Chociaż u mnie to mam inny problem bo mi drzewa w antene wchodza i chyba bede musiał na dach przenieść.
 

relakzstyle

New member
a zmiana kabla HDMI na 2.0 też poprawia przepustowść czy łączność ? Dziękuje za słowa otuchy bo tak odbieram to że są ludzie którym TV śmiga elegancko - raczej wątpie by była to wada TV.

A i pytanie - podpinam kable do samsung smart connect (puszka gdzie podpina się wszykie kable).
Na niej są 4 porty hdmi oznaczone odpowiednio STB, DV, MHL i ARC - czy to jakas różnica pod który podepne dekoder nc ???
 
Ostatnia edycja:

relakzstyle

New member
witam serdecznie chciałbym podziękować tym ktorzy zechcieli podzielić sięze mną wiedzą i ustawieniami. Obecnie mocno zmodyfikowałem tryb filmowy co najdziwniejsze - motion ustawiłem 10:5 czyli tak jak próbowałem wczesniej ale pobawiłem się suwakami Podswietlenie 9 jasnosc 1 kontrast 50 ostrosc 42 kolor 59 - mialem poczatkowo wartości od 80 w górę i 15 podswietlenia . Dziwne ale zmniejszenie tych rzeczy pomogło i teraz wydaje mi się ze jest git tylko popracować nad detalami .

local dimming niski, contrast enhancer - wyłączone , hdr off, tryb FILM auto2, barwa cieplły 2. Szczerze mam dziwne wrazenie ze są dostępne inne funkcje które wcześniej nie były tj. GAMMA , BT 1186 tryb RHP ustawienia przestrzeni - te włączałysię tylko przy odpalonym HDR. hmmm pokombinuje jeszcze z kolorami i jasnoscią ale na ten moment płynność jest OK !!

To co teraz widze to troche jakby rozjasniony za bardzo obraz tj czarny jest taki jak w IPSach bardziej pod szary . Wiec pewnie ten kontrast etc. sa do poprawy
 
Ostatnia edycja:

ebola1972

Member
Tek pierwszy suwak odpowiada za smużenie.m.in w sporcie. Im wyższa wartość tym lepiej. Im mniejsze podświetlenie też lepiej mi się ogląda. Drugi suwak jest do filmów. Im wyższa wartość tym większy efekt teatru. W HDR telewizor sam przechodzi na inne ustawienia i podbija podświetlenie. Zmienia się też gamma jak zauważyłeś.
 

Ete

New member
PS4 podlacz bezposrednio do TV bo amplituner nie posiada zapewne HDMI 2.0
Dzwiek podaj optykiem z konsoli do amplitunera albo kanalem zwrotnym, osobiscie polecam optykiem bo jest glosniej niz przez hdmi.

Sorki za moja pisownie ale psze z linux mint bez polskich znakow.

Informacja od pioneera: amplituner wyposażony jest w porty HDMI 2.0 z pass through 4k Ultra HD.

Niestety problem z HDR występuje przy połączeniu ps4 przez ampli vsx 329 pioneeer. Jakieś rady sugestie ktoś pomoże ?
 

villu

New member
Tak, cenowa i dodatkowe 24 miesiące chłopaki z samsung store zarejestrowali produkt bodajże samsung guard czy coś takiego ... omijam zawsze mm Saturn o AGD bo to pośrednicy

Akurat Samsung Brand Store to po prostu MatrixMedia, więc też jakby pośrednik ;) chyba tylko kupno ze sklepu internetowego samsung.pl to tzw. "kupno u producenta"
a S Guard można dokupić w serwisach samsunga i jest tożsame z gwarancją producenta. Fajnie, że dawali je za darmo przy okazji zakupu, to miły gest.
 

Ete

New member
Co to znaczy pośrednicy...

Wszyscy którzy do ceny bazowej jakakolwiek ona jest dorzucają swoją prowizje na produkt, który można kupić gdzieś taniej. np skoro super eksta mega hiper czarny piątek TV był wszędzie za 4300 a ja kupiłem go za 3800 to znaczy ze dymają konsumentów na marketingu reklamie i najważniejsze cenie :)
 

Ete

New member
Akurat Samsung Brand Store to po prostu MatrixMedia, więc też jakby pośrednik ;) chyba tylko kupno ze sklepu internetowego samsung.pl to tzw. "kupno u producenta"
a S Guard można dokupić w serwisach samsunga i jest tożsame z gwarancją producenta. Fajnie, że dawali je za darmo przy okazji zakupu, to miły gest.

oby więcej takich pośredników z taką ceną:popcorn: i obsługą ...
 
Do góry