Samsung ue55mu7002

mariusz025

New member
Witam. Może ktoś mi pomóc. Kupiłem 55 mu7002. Przeglądałem zalecane ustawienia dla tego tv i tak zrobiłem z kilkoma osobistymi preferencjami. Odpalam Netflix, film z napisami i zonk. W momencie pojawiania się napisów podświetla się cały ekran, napisy znikaja, ekran się przyciemnia, głównie przy ciemnych scenach jest to bardzo irytujące. Myślałem że to wina Netflixa, ale na innych źródłach mam to samo np. jak strumieniuję jakiś film. Ktoś miał taki problem, może coś schrzaniłem w ustawieniach. Tryb jest zazwyczaj naturalny lub standard. Większość funkcji local dimming, contrast enhancer jest wyłączona lub niska. jak ktoś ma jakieś rozwiązania to chętnie wysłucham. Pozdrawiam.
 

cyment

Member
Mam okazję kupić za 4000zł UE55MU7002, ale wolałbym 7052 (bardziej solidny pilot).

Czy posiada ktoś jakieś informacje, ewentualnie kody rabatowe na 7052? Czy nie ma szans, żeby zbliżyć się do tej ceny 4000zł?
 

shedlly

New member
Mam okazję kupić za 4000zł UE55MU7002, ale wolałbym 7052 (bardziej solidny pilot).

Czy posiada ktoś jakieś informacje, ewentualnie kody rabatowe na 7052? Czy nie ma szans, żeby zbliżyć się do tej ceny 4000zł?

Hej, powiedz mi czy jest jakakolwiek roznica miedzy mu7002, mu7042, mu7052, mu7072 poza kolorem obudowy? Bo sam sie and tym zastanawialem.

Jezeli juz mowisz o tych 4000zl za mu7002 moge cie prosic o zdradzenie tajemnicy gdzie w takiej cenie moge go nabyć ponieważ najtańszy jaki znalazłem według wszystkim znanej porównywarki cen to 4389zl. Dzieki ;)
 

cyment

Member
Inny jest kolor obudowy oraz pilot. W 7002 ramka jest srebrna, pilot plastikowy. W 7042/52/72 ramka jest grafitowa, a pilot aluminiowy.

Trzymałem oba w ręce i ten aluminiowy jest zdecydowanie bardziej solidny + lepiej się prezentuje.

Jeżeli chodzi o cenę 3999zł to można go było dostać we Wrocławiu w Samsung brandstore w galerii Wroclavia z okazji otwarcia. Jeżeli lokalizacja Ci odpowiada to dzwoń do nich i rezerwuj, jak coś mają wolnego - mi ściągnęli dodatkowo, więc taka opcja może również wchodzić w grę.
 

icotunapisac

New member
Witam, odpaliłem dzisiaj na testy kupionego 55mu7042, i mam pewne wątpliwości czy to jest matryca va, bardziej mi to wygląda na ips. Panowie jak się upewnić, jak to sprawdzić?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

villu

New member
Witajcie!

Jestem w trakcie wyboru tv i celuję w samsunga KS7000 / MU7002.
Poczytałem trochę Waszych odpowiedzi i wychodzi na to, że KS7000 ma lepszą matrycę, a MU7002 jest nieco lepiej wykonany z tyłu.
U mnie tv ma docelowo wisieć na ścianie w salonie więc zakładam, że lepiej wybrać MU7002, żeby uniknąć odklejania się obudowy?
Czy ta różnica w obrazie 10 bit ks7000 a 8bit mu7002 jest jakoś na codzień zauważalna? Czy bardziej skupić się na jakości wykonania, bo odklejająca się obudowa na pewno bardziej mi się będzie rzucała w oczy niż obraz, do którego się przecież zaraz przyzwyczaję?

Pytanie bonusowe: czy można w tych tv wyłączyć efekt sztucznej płynności - tak, żeby James Bond wyglądał jak w kinie, a nie płynnie jak Klan czy Złotopolscy?
W obecnej plaźmie panasonica to był dla mnie jeden z głównych punktów przy wyborze tv.

Dzięki i pozdrawiam!!!
 

adawro

New member
Witajcie!

Jestem w trakcie wyboru tv i celuję w samsunga KS7000 / MU7002.
Poczytałem trochę Waszych odpowiedzi i wychodzi na to, że KS7000 ma lepszą matrycę, a MU7002 jest nieco lepiej wykonany z tyłu.
U mnie tv ma docelowo wisieć na ścianie w salonie więc zakładam, że lepiej wybrać MU7002, żeby uniknąć odklejania się obudowy?
Czy ta różnica w obrazie 10 bit ks7000 a 8bit mu7002 jest jakoś na codzień zauważalna? Czy bardziej skupić się na jakości wykonania, bo odklejająca się obudowa na pewno bardziej mi się będzie rzucała w oczy niż obraz, do którego się przecież zaraz przyzwyczaję?

Pytanie bonusowe: czy można w tych tv wyłączyć efekt sztucznej płynności - tak, żeby James Bond wyglądał jak w kinie, a nie płynnie jak Klan czy Złotopolscy?
W obecnej plaźmie panasonica to był dla mnie jeden z głównych punktów przy wyborze tv.

Dzięki i pozdrawiam!!!
z tym 8bit/10bit w serii MU70XX to jest o tyle dziwne, że co portal to inaczej piszą.

Jeśli chodzi o sztuczną płynność (efekt opery mydlanej, teatru itp) to w MU70XX najszybciej wyłącza się to przestawiając obraz na tryb FILM
 

czarek46

Banned
8-10 bitów .... kto to w ogóle zauważy ??? a seria KS to ta co obudowa na taśme samoprzylepną ???? .... to bez komentarza ... Ja mam nowy z serii MU i zapierdziela jak ruski czołg , tizen rewelacja , internet , youtub , kopie filmów z płyt 4k puszczane z pendriva - lektor, napisy co chcesz ..... bierz z serii MU człowieku i nie daj się zrobić w jajo yyy tzn. w taśmę samoprzylepną
 
Do góry