Samsung ue55mu7002

miras50

New member
Ja kupiłem tydzień temu UE55MU7002 w media markt między 8002 nie ma dużej różnicy inny wygląd zewnętrzny i powłoka ekranu.
Ale rozmawiałem z znajomym z sklepu że nie ma sensu dopłacać
 

drake7

New member
szukaj np na stronach zagranicznych modelu mu 9000. to jest europejskie mu 8000.moim zdaniem warto dolozyc.sam mam taki model i jesrem b.zadowolony.w pewnych elementach jest nawet lepszy niz qled.
 

drake7

New member
tak.chocby podstawa od tv w amerykanskim mu 8000 jest od naszego 7000. wczesniej roznica miedzy mu7002 a 8002 to nawet ok 1 tys lub wiecej, a 400 zl to moim zdaniem roznica ktora warto zaplacic
 

bzyq

Member
Mam do Was takie pytanie odnośnie wyświetlania sporu na tym TV. Wczoraj podczas meczu naszej reprezentacji zauważyłem, że obraz tak jakby zwalnia i przyspiesza w niektórych momentach transmisji i to zarówno na Polsacie jak i Polsacie Sport. Wcześniej nie zauważyłem takich problemów a oglądam dużo piłki głównie na kanałach Canal+Sport.

Czy u was tez było takie zjawisko i to wina jakości transmisji na Polsacie czy coś mi się zaczyna z TV psuć. Mam wersje 65 MU 7002.
Z góry dzięki za informację.
 

Maverick7909

New member
Moze być wina wszystkiego. A jak na innych kanałach? U mnie jedynym kanale bajki i chyba tv puls czsami zauważyłem takie rwanie. Ake nie zawsze i tylko tam. Myślę że to wina transmisji. Wracając do tematu innego jak sof to jakas kpina zabrać flsha w nowym sofcie i nie poprawić podstawowych błędów. Raz chciałem zadzwonić do samsung polska spytać konkretnie o kilka spraw to dodzwonić się jak za czasów PRL a dzwiek w słuchawce jesczs gorszych czasow nie mogłem się z nimi normalnie porozumieć.
 

Desverger

New member
Jaka jest szerokość nóżek w 55" modelu przy zamocowaniu ich w węższych otworach montażowych? Ponoć 91 cm ale nie jestem pewien na 100%. Chcę kupić ten Tv rodzicom a oni mają stolik równe 90 cm i wtedy może być kłopot. Dlatego też drugie pytanie czy możliwa jest zamiana nóżek lewa z prawą (tak aby skierowane były do wewnątrz) czy też otwory montażowe są dedykowane i nie można ich zamieniać? Wtedy można by zaoszczędzić kilka centymetrów :)
 

andrju75

New member
Mam do Was takie pytanie odnośnie wyświetlania sporu na tym TV. Wczoraj podczas meczu naszej reprezentacji zauważyłem, że obraz tak jakby zwalnia i przyspiesza w niektórych momentach transmisji i to zarówno na Polsacie jak i Polsacie Sport. Wcześniej nie zauważyłem takich problemów a oglądam dużo piłki głównie na kanałach Canal+Sport.

Czy u was tez było takie zjawisko i to wina jakości transmisji na Polsacie czy coś mi się zaczyna z TV psuć. Mam wersje 65 MU 7002.
Z góry dzięki za informację.

Witam.Takie zjawisko to nie jest wina transmisji.Tylko te modele(Samsungi) tak mają.Ja mam Q7F ,który pracuje na karcie mediamoduł UPC i praktycznie takie lekkie przycinki obrazu mam chyba na każdym programie.Nieraz jest dobrze a nieraz obraz lekko przycina.Takiego zjawiska nie mam na moich pozostałych dwóch tv Sony ,które odbierają tak samo ,tą samą telewizję.Ja podejrzewam ,że coś jest nie tak z tym tunerem tv wbudowanym w one connecta.Wszystkie zewnętrzne źródła (dvd,dysk twardy,aparat foto,laptop itp.)chodzą świetnie ,bez tego zjawiska lekkiej przycinki.I nie słuchaj ,że to wina jakości sygnału telewizyjnego bo moje dwa pozostałe tv tego nie mają.
Ps.Dla sprawdzenia podłączyłem dekoder UPC (pożyczony od brata) i tej lekkiej przycinki nie ma ,jest idealnie- tak jak powinno być.Czyli problem jest ewidentnie w wbudowanym tunerze w one connect (no chyba,że się mylę i jakieś oprogramowanie w przyszłości to zniweluje).Zaznaczam ,że taka przycinka nie ma miejsca cały czas,ale takiego zjawiska nie ma na moich pozostałych dwóch Soniaczach.Wczoraj na meczu coś takiego miałem.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Desverger

New member
Mam do Was takie pytanie odnośnie wyświetlania sporu na tym TV. Wczoraj podczas meczu naszej reprezentacji zauważyłem, że obraz tak jakby zwalnia i przyspiesza w niektórych momentach transmisji i to zarówno na Polsacie jak i Polsacie Sport. Wcześniej nie zauważyłem takich problemów a oglądam dużo piłki głównie na kanałach Canal+Sport.

Czy u was tez było takie zjawisko i to wina jakości transmisji na Polsacie czy coś mi się zaczyna z TV psuć. Mam wersje 65 MU 7002.
Z góry dzięki za informację.

A z czego masz podpięty sygnał do OneConnect?
 

bzyq

Member
Mam podpięty moduł CI od UPC i pierwszy raz zauważyłem coś takiego. Na filmach obraz jest żyleta i wydaje mi się, że jak wcześniej oglądałem mecze Ligi Mistrzów to nie było takich problemów. Sygnał faktycznie podpięty do listwy OneConnect, oprócz tego jest tam wpięty jeszcze PS3, pendrive, HDD, i kabel od satelity (nie korzystałem na razie).

@Desverger - nie da się zamienić nóżek, a mam wersję 65 więc nie powiem Ci jaki jest rozstaw nóżek w mniejszej wersji, ale u mnie są dwie opcje montażu: szersza i węższa.
 

bzyq

Member
Wczoraj spróbowałem wyłączyć Motion Plus, ale wtedy obraz wyglądał źle a i szarpania to całkowicie nie wyeliminowało. Ale co dziwne na na kanale polsat sport extra to zjawisko jest dużo mniejsze niż na polsat sport.
Odpaliłem też film z dysku i tam nie ma żadnych problemów z obrazem.
W weekend są kolejne mecze to po testuje dalej, bo trochę mnie to wkurza. TV tyle kasy a tu taka lipa z meczami.
Czy ktoś może próbował to reklamować?
 

czarek46

Banned
Mam tv 40mu6472 , przycinki czy przeskoki miałem i mam nadal na sporcie zwłaszcza na meczach . Pisałem do Samsunga jak i gadałem z gościem z UPC ,,,,, jeden i drugi stanowczo twierdzą że to wina jest nadawcy czyli np. Polsatu czy Canal plus . Że to problem z nadawaniem z ilością klatek na sekundę itd. i w żadnym wypadku to nie wina telewizora .... moja myśl jest taka że mając tv UHD , telewizor podbija rozdzielczość i gdzieś tam gubi klatki czy pół klatki w obrazie .Mam też inny tv Samsunga 7 letni full hd i też pracował na module CI+ od UPC i na tym starym mecze były idealne bez przycięć , jaka jest prawda ?? mysle że leży ona po środku bo na filmach nie mam nawet pikselozy a na kanałach sportowych coś tam wyskoczy .... mam soft 1144 i teraz jest prawie ok z tymi przeskokami natomiast w lipcu na pierwszym były większe szarpnięcia
 

bzyq

Member
Spróbuje soft zaktualizować, bo nawet nie wiem jaki tam mam soft wiem tylko, że mam odznaczone automatyczne aktualizacje.

A sprawdzałeś może czy jest różnica między modułem CI a Horizonem? Bo mam możliwość podpięcia tego kloca zamiast CI. Czy to prawda, ze ponoć on taki wspaniały obraz daje i jest lepszy niż z modułu CI? Bo na wyjściu jest 1080p a nie i. Czy to będzię tylko efekt placebo ?
 

czarek46

Banned
Horizona miałem w lipcu przez .... 5 dni ... w piątek błąd podczas pobierania oprogramowania , w sobote telewizja padła aż do poniedziałku , net działał,,,, oddałem ten złom w cholerę . A jeśli chodzi o jakość to nie widziałem różnicy , jeden będzie chwalił inny nie , kusi mnie by zamówić go ponownie i na dłużej dać mu szanse tzn. na 14 dni bo w tym czasie masz prawo go oddać jak pewnie wiesz i ustawić go na 1080p i zrobić testy na meczach głównie . Moduł tylko odkoduje ci sygnał a za obraz odpowiadają bebechy w twoim tv , natomiast Horizon odpowiada za jakośc bo ma w sobie procesor do obrazu i podaje to co przerobił do telewizora . Horizon jak padnie to zostaje ci tylko oglądnie 30 paru kanałów niekodowanych w kablowce , ale..... musisz od niego odpiąć kabel i wpiąć bezpośrednio do gniazda w tv a wtedy nie masz internetu , chyba ze do internetu masz osobny router . Wszystko ma plusy i minusy , moduł mniej kabli , mniejsze rachunki za prąd , nagrywasz tylko oglądany kanał np. na pendriva plus możesz programować film i wyłączyć telewizor , a z Horizonem to loteria , albo działa wszystko albo cholera wie co .... poczytaj forum media świat tam jest wszystko o horizonie ,,,,, na tą chwile bardzo podoba mi się menu mojego tv , tzn info o programach , prewodnik a w horizonie jakoś nie bardzo
 

bzyq

Member
Chciałem wczoraj zrobić aktualizację softu do 1144 i chociaż mam 1123 to piszę mi, że nie ma dla mnie żadnej aktualizacji. Czy da się to jakoś wymusić?
Wczoraj na TVN leciał "Kiler" i przycięcia obrazu były jeszcze gorsze niż na meczach :(
 

czarek46

Banned
Tylko musi ten plik wypakować ..... zrobi się nowy folder w którym będzie plik info tekstowy i plik ISO .... jeżeli tego nie zrobi to telewizor może mu pasć na amen !!!!!!! na starym tv zrobiłem to źle i musiałem wymieniać moduł w tv .... tą część gdzie są wejścia HDMI a tam jest chyba oprogramowanie.... jak ktoś nie umie sam wgrywać softu to radze pytać lub poszukać w necie co i jak
 

Kris_6

Member
Dzisiaj dopadly mnie problemy z pilotem a mianowicie telewizor nie reaguje na polecenia pilota jedynie da się TV wyłączyć przez pilota. Ściągnąłem apke na smartphone Samsung Remote i wszystko jest ok tzn działa jak należy. Czy to wina pilota czy jednak warto zaktualizować oprogramowanie? Dioda czerwona na pilocie normalnie reaguje na komendy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry