Samsung ue55mu7002

Kris_6

Member
Nie spokojnie 55 cali z tej odległości ogarniesz bez problemu. Sam przesiadalem się z 37 cali na 55 i jestem mega zadowolony. Nie jest za dużym. Na początku będzie wow ale po paru tygodniach się do tej wielkości przyzwyczaisz i będziesz chciał jeszcze większy także bierz bez zastanowienia 55 cali :). Mam tego Samsunga i z czystym sumieniem mogę polecić.W tej klasie cenowej to dobry wybór.
 

zlomek

New member
nie będzie za blisko? ogarnę wzrokowo obraz?
obecnie mam plazmę 37 cali Panasa..i na 55 cali to spory byłby przeskok...

Chciałem z odległości 2m oglądać telewizję z 46cali w innym pokoju i wg mnie się za dużo i powinna być 40.

W salonie zmieniałem własnie ten 46 na 55. Oglądam obraz z 3,3metra i jest jak najbardziej ok.
 

czarek46

Banned
Są filmy z napisami w muxowanymi w plik filmu i działa to idealnie .... zresztą na moim mu6472 pliki mkv chodzą jak złoto , a nawet wielkie pliki po 50gb UHD z pendrira tyle że wystarczą filmy po 10-15gb z bitrate na poziomie 6-18 Mb/s i jakość wspaniała
 

DawiD1886

New member
Witam. Dołączam się do pytania jakie są różnice między Samsung ue55mu7002 vs SAMSUNG UE55MU7052?

Który lepiej wybrać?
One mają te same matryce?
Oprócz pilota i koloru samego telewizora są jakieś różnice?

Pozdrawiam DawiD
 

adawro

New member
Mam telewizor SAMSUNG UE65MU7042 i znany problem podglądu w EPG:
1.kanały z zakresu naziemnego (w moim przypadku analogowego z kabla) mają podgląd w EPG.
2.kanały z zakresu satelitarnego (cyfrowe z wbudowanego tunera SAT) mają podgląd w EPG (nawet te 4K-UHD)
3.kanały z zakresu kablowego (analogowe i cyfrowe HD i SD) NIE MAJĄ PODGLĄDU!!!.

Nie mam żadnej karty CI, żadnego tekodera. Używam tylko FTA

W wyjaśnienia typu że słaba wydajność jest powodem dla kanałów cyfrowych naziemnych HD nie bardzo wierzę bo PIP z dwóch tunerów działa idealnie z wyjątkiem kanałów 4K-UHD z satelity

Z jakiegoś powodu Samsung robi takie psikusy (kilku znajomych w różnych modelach zauważało brak podglądu w EPG w różnych kombinacjach)
 
Panowie cały czas stoję przed dylematem MU7002 czy XE9305?
Byłem w MM i jak stoją obok siebie MU i XE to Xe wypada na korzyść, ale Mu nie jest skalibrowany, więc obraz może być "gorszy"
W XE obawiam się android i ciągłych aktualizacji, które mogą zawsze coś niekorzystnego wprowadzić, a w MU "trwałości produktu" i gwarancji.
Jest sens dopłaty 2 tys zł do XE?
Dzięki
 

adawro

New member
Mam telewizor SAMSUNG UE65MU7042 i znany problem podglądu w EPG:
kanały z zakresu kablowego (analogowe i cyfrowe HD i SD) NIE MAJĄ PODGLĄDU!!!.

W innym wątku odpowiedziałem, ale tu złącze to w jedno -
Użyłem instrukcji ze strony UPC i POMOGŁO - jest podgląd obrazu w EPG.
Na stronie:
https://www.upc.pl/pomoc/dokumenty-i...nty/telewizja/
w zakładce instrukcje jest instrukcja:
https://www.upc.pl/pdf/upc_mediamodu...=1507116466053

Trzeba wybrane dane z tabelki PDF wpisać po wybraniu sieci UPC w menu strojenia. Niestety nie było potem wyboru rodzaju skanowania (pełne/szybkie/itp) ani czy kodowane lub nie.
Z minusów to to, że nie ma na liście stacji radiowych, ale i tak ich nie słucham
Większy minus to to że instrukcja dla kanałów niekodowanych miałem nadzieje, że zaprogramuje TYLKO kanały niekodowane, a niestety działa tak samo jak wersja dla karty kodowej.
Co ciekawe podaje się inne parametry konfiguracyjne a efekt ten sam.
 

Kris_6

Member
Mam takie pytanie dlaczego poprzez oglądanie tv z dekodera CP obraz jest idealny a podczas oglądania coś z aplikacji player.pl widać lekkie smużenie?***Czy jest to wina tego ze jakość filmików jest kompresosana ? Na youtube wygląda to trochę lepiej w zależności od filmiku.
 

Pakulek

New member
Dziś chcę kupić UE55MU7002. Dopłacając 400zł mogę kupić UE55MU8002. Nigdzie nie ma testu MU8002. Nie wiem czyn one się różnią. Czy warto dopłacać?
 
Do góry