Samsung ue55mu7002

panamejra

New member
Mi chodziło o hdr na konsoli. Tego ten TV zdaje się nie ogarniać. Gdy włączę hdr barwy tracą swoją soczystość względem SDR. TV podbija ogólną jasność obrazu. Równie dobrze zrobiłbym tak samo w opcjach i wyszło by na to samo. Jest problem na linii konsola tv. Z czego to wynika? Pojęcia nie mam.

Zmień konsolę na Xbox One X a nie wypisuj głupot, jak twoja konsola PS4 pro nie ogarnia tego TV :hihi:
 

lasyk

New member
Na jakiej podstawie twierdzisz że piszę głupoty? Fanboj Xboxa wtrącił się do dyskusji? Czy Xbox czy ps4 czy Pegasus hdr działa na konsolach tak samo. TV redukuje paletę barw w 4k przy uruchomionym hdr z RGB na yuv422 bądź yuv420. Przez to barwy tracą nasycenie. Widać to wyraźnie przy włączaniu/wyłączaniu hdr i wyjściu do menu konsoli. Kolorowe kafelki gier czy aplikacji wyraźnie pogarszają swoje barwy na niekorzyść palety yuv422 przy włączonym hdr.
 

panamejra

New member
Na jakiej podstawie twierdzisz że piszę głupoty? Fanboj Xboxa wtrącił się do dyskusji? Czy Xbox czy ps4 czy Pegasus hdr działa na konsolach tak samo. TV redukuje paletę barw w 4k przy uruchomionym hdr z RGB na yuv422 bądź yuv420. Przez to barwy tracą nasycenie. Widać to wyraźnie przy włączaniu/wyłączaniu hdr i wyjściu do menu konsoli. Kolorowe kafelki gier czy aplikacji wyraźnie pogarszają swoje barwy na niekorzyść palety yuv422 przy włączonym hdr.

@lasyk czy na xbox robią się jakieś przycinki/zacinki - NIE, czy występują opisane przez Ciebie problemy - NIE
@Pakolo też ma Xbox i co ma takie problemy jak ty - NIE, i ja też niem takich problemów.
Widocznie coś jest z konsolą PS4 PRO bo użytkownicy nie PRO nie mają problemów.
Wypłakujesz się na forum w dziale - Samsung ue55mu7002 pisz po forach związanych z twoją konsolą i problemami jakie ze sobą niesie, nikt nie ma problemów tylko @lasyk.
Kup Xboxa i oddaj do 10 dni lub pożycz od znajomego i przetestuj go wtedy wypowiadaj się na temat Samsung ue55mu7002
 

lasyk

New member
Ale co teraz próbujesz mi udowodnić? Wyższość Xbox nad ps4? Ja tu już nie podejmuje tematu zanikow obrazu tylko temat hdr. A moja opinia jest taka, że posiadacze zwykłej ps4 nie mają problemu bo nie wspiera ona 4k. Pro ją wspiera i z uwagi na to że tv ma osłabione nasycenie barw w tejże rozdzielczości to po uruchomieniu hdr obraz nie zyskuje a wręcz przeciwnie traci. Pokój obok w domu stoi zwykle ps4 i na tej podstawie wystawiam moją opinię. Na zwykłej nie ma tego problemu. I daję głowę że w przypadku xbox one x jest analogiczna sytuacja co na pro. Dochodzi do kompresji barw z uwagi na ich kodowanie w 4k. Bo domyślam się że Xbox nie posiada hdmi 2.1 bo jeżeli Xbox koduje barwy nie w RGB tylko yuv420 czy 422 to masz dokładnie ten sam problem. Barwy dostają po dupie i nie zaprzeczaj tylko się dobrze przyjrzyj.
 

land

New member
Po kilku miesiącach użytkowania tego TV jestem co najwyżej średnio zadowolony. Wieczny problem z efektem pudru na twarzach który można zniwelować robiąc reset TV poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku włączania na pilocie.
Zanikanie obrazu/dźwięku na PC/PS4pro któremu u mnie na dodatek lubią towarzyszyć dziwne artefakty ( pionowe czerwone linie ) Myślałem, że to wina kabla HDMI ale po sprawdzeniu 3 kabli stwierdziłem, że to wina tv a najprawdopodobniej one connecta lub kabla łączącego go z TV.

HDR to jakaś kpina. Jest fatalny. Przynajmniej w grach na konsoli. Jedyne co robi to pobija jasność przez co obraz traci głębię a barwą obrywa się srogo. Przeszedłem horizon zero dawn z HDRem a potem włączyłem sobie z ciekawości zwykły tryb. I odkryłem obraz na nowo. Bez hdr ta gra wyglądała o niebo lepiej. soczyste piekne barwy. W HDR wszystko było z nich bardziej wyprane. W Uncharted Zaginione dziedzictwo ta sama sytuacja. Ten HDR to fikcja i nie ma nic wspólnego z wiernym oddaniem obrazu.

Local dimming.. Bez komentarza. Wystarczy malutkie źródło światła w ciemnej scenie a cały obraz natychmiast traci głębię/czerń i robi się rozjaśniony. Jakbym mógł to od razu bym to wyłączył.

Porównując animację "Smerfy" w fullHD i 4K odkryłem jedną rzecz. Mianowicie to jak bardzo ten telewizor ma osłabioną paletę barw w 4K. Bajka zwyczajnie zrobiła się pastelowa. Barwy straciły swoje nasycenie. W fullHD wyglądało to bardzo dobrze. W 4K się zawiodłem.

Bardzo przeciętny panel. Tyle ode mnie.

No moje oko, źle konfigurujesz HDR w grach, nie wystarczy włączyć opcje HDR i już :p,
musisz ustawić odpowiednio jasność.
Różnie się to robi w rożnych grach, przeważnie jest to jeden lub dwa suwaki.

Rożnica w grach jest kolosalna miedzy SDR a HDRem, najbardzej namacalnie czuć HDR
w Battlefield 1, MS Andromeda, RE7 Biohazard, ACOrigins.

Do 4tyś. złociszy to najlepszy HDR na rynku, jak chcesz poczuć jeszcze więcej niestety będziesz musiał pomnożyć ta sumę razy trzy.

Generalnie ja na Twoim miejscu wzywał bym serwis bo ewidentnie masz wadliwą sztukę.
 

relakzstyle

New member
czy opłaca się inwestować w kalibracje takiego TV ? czy faktycznie kalibracja pozwala wycisnac wszystko co najlepsze z TV ? Moze powoduje ze w tym tv zniknie klatkowanie piłki ? a może w końcu trawa na boisku nie bedzie stanowiła jednolitej zielonej mazi ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zacznij od serwisu.
A jak będziesz niebieski napisz to dostaniesz kalibrację gratis.
 

PiterStary

New member
Szanowni Państwo,
jestem użytkownikiem tego telewizora od ok. m-ca. Nie mam większych zastrzeżeń, natomiast mam jeden problem: Netflix z TV "wypuszcza" do amplitunera dźwięk tylko stereo. Moja konfiguracja, to wszystkie urządzenia zewnętrzne (Tv kablowa, AndroidTV, blueray) podłączone do amplitunera DENON AVR-X2400H przez HDMI, natomiast amplituner - standardowo - również HDMI do TV poprzez HDMI ARC. Próbowałem różnych rozwiązań w konfiguracji TV i amplitunera, jednak nic nie przyniosło pożądanych efektów. Przy filmach Netflix jest dostępna (i zaznaczona) opcja 5.1. Co robię źle?
 

djtomas

New member
Dziwna sprawa, na wejściu HDMI 1 w OneConnect nie przerywa mi obraz z PC, ale dźwięk zanika. Jak zmienię na HDMI 4 to przerywa obraz, ale brak problemów z dźwiękiem.

Czy zmiana kabla HDMI może pomóc? Mam jakiś za 20zł marketowy.
 

panamejra

New member
Szanowni Państwo,
jestem użytkownikiem tego telewizora od ok. m-ca. Nie mam większych zastrzeżeń, natomiast mam jeden problem: Netflix z TV "wypuszcza" do amplitunera dźwięk tylko stereo. Moja konfiguracja, to wszystkie urządzenia zewnętrzne (Tv kablowa, AndroidTV, blueray) podłączone do amplitunera DENON AVR-X2400H przez HDMI, natomiast amplituner - standardowo - również HDMI do TV poprzez HDMI ARC. Próbowałem różnych rozwiązań w konfiguracji TV i amplitunera, jednak nic nie przyniosło pożądanych efektów. Przy filmach Netflix jest dostępna (i zaznaczona) opcja 5.1. Co robię źle?

Wszystkie urządzenia podłącz do OneConnect i TV musi wykryć te urządzenia a dźwięk wychodzi przez ARC na DENON
oczywiście wszystkie kable HDMI 1.4 w górę

djtomas napisał:
Dziwna sprawa, na wejściu HDMI 1 w OneConnect nie przerywa mi obraz z PC, ale dźwięk zanika. Jak zmienię na HDMI 4 to przerywa obraz, ale brak problemów z dźwiękiem.

Czy zmiana kabla HDMI może pomóc? Mam jakiś za 20zł marketowy.

HDMI 1.4 w górę lub wyprowadź z OneConnect optykiem na wzmacniacz
 
Ostatnia edycja:

land

New member
Szanowni Państwo,
jestem użytkownikiem tego telewizora od ok. m-ca. Nie mam większych zastrzeżeń, natomiast mam jeden problem: Netflix z TV "wypuszcza" do amplitunera dźwięk tylko stereo. Moja konfiguracja, to wszystkie urządzenia zewnętrzne (Tv kablowa, AndroidTV, blueray) podłączone do amplitunera DENON AVR-X2400H przez HDMI, natomiast amplituner - standardowo - również HDMI do TV poprzez HDMI ARC. Próbowałem różnych rozwiązań w konfiguracji TV i amplitunera, jednak nic nie przyniosło pożądanych efektów. Przy filmach Netflix jest dostępna (i zaznaczona) opcja 5.1. Co robię źle?


zostaw jak masz i zmień w TV w opcjach eksperckich format dźwięku, niestety przy rożnych filmach są
są różne formaty np: DD, DD+, DTS itp.
Musisz robić to za każdym razem jak chcesz dokodować czymś innym niż zwykłe DD 5.1
Amplituner/wzmacniacz musi mieć dany format, TV przestawiasz ręcznie a ampi. powinien wykryć samemu.
Bynajmniej u mnie na onkyo tak własnie to działa.
 

land

New member
Dziwna sprawa, na wejściu HDMI 1 w OneConnect nie przerywa mi obraz z PC, ale dźwięk zanika. Jak zmienię na HDMI 4 to przerywa obraz, ale brak problemów z dźwiękiem.

Czy zmiana kabla HDMI może pomóc? Mam jakiś za 20zł marketowy.

Jeśli chcesz korzystać z pełnego 4K 4:4:2/4:4:4 musisz mieć przewód HDMI 2.0
Ale niestety i tak czasami są zaniki sygnału.

Na PC poradziłem sobie z tym problemem w taki sposób, że grając z HDRem ustawiam 1080p YCbCr 10/12bit 422/420 50/60P
A jak gra jest bez HDRu ustawiam 2160p RGB 8bit 4:4:4 50/60P
I problemu nie ma, generalnie przy 1080p RGB 8bit 4:4:4 50/60P czy 1080p YCbCr 10/12bit 422/420 50/60P w ogóle mi nie zrywa.
 

PiterStary

New member
Dzięki za odp. problem polega na tym że w opcjach zaawansowanych TV mam możliwość zmienić formaty dźwięku wejściowego z bitstream na PCM, ale wyjściowego już tylko PCM i DTS Neo 2:5 - nie są dostępne DD, DD+ i DTS. W wyjściu dźwięku n.p. raz mam dostępne pomiędzy innymi Odbiornik (HDMI), które z reguły ustawiam, a czasami w ogóle nie ma tej opcji. Wielokrotnie resetowałem dźwięk, wszystkie ustawienia telewizora, a na pojawianie i znikanie tej opcji nie mam żadnego sensownego wytłumaczenia. Kiedyś, nie pamiętam czy przed podłączeniem amplitunera, czy już po, DD, DD+ i DTS były dostępne.
 

PiterStary

New member
Dzięki za podpowiedź, tą opcję zostawiam sobie na koniec m.in. dlatego, że TV nie rozpoznaje mojego Android TV boxa. Sugerowane przez Ciebie połaczenia miałem zaraz po zakupie TV, kiedy był podłączony do "starego" amplitunera SONY STR-DG820, ale nie wiem czy ta konfiguracja działała prawidłowo, gdyż trwało to ze 3-4 dni i korzystałem tylko z dekodera kablówki, który na oglądanych przeze mnie kanałach "wypluwał" tylko dzięk STEREO. Także nie mam porównania, ani punktu odniesienia. Po zakupie nowego amplitunera postanowiłem podłączyć zewnętrzny osprzęt do ampli, a ten bezpośrednio do TV i... teraz mam takie "kwiatki" ;-) Ale tak, na "ludzki rozum", skoro nie "wypuszcza" mi Netflixa w niczym poza STEREO, to tym bardziej nie "wypuści" mi nic powyżej STEREO z urządzeń podłączonych bezpośrednio do ONEConnect. Spróbuję jeszcze jutro użyć, bez zmiany konfiguracji, optyka z TV do amplitunera.
 

mario.79

New member
Ja mam wszystko podłączone do one connect a one connect podłączone optykiem z Denon 2113 i świetnie wszystko wykrywa tzn DD lub DTS
 

djtomas

New member
Wszystkie urządzenia podłącz do OneConnect i TV musi wykryć te urządzenia a dźwięk wychodzi przez ARC na DENON
oczywiście wszystkie kable HDMI 1.4 w górę

HDMI 1.4 w górę lub wyprowadź z OneConnect optykiem na wzmacniacz

nie mam zewnętrznego audio, mówię o dźwięku z głośników wbudowanych w TV

Jeśli chcesz korzystać z pełnego 4K 4:4:2/4:4:4 musisz mieć przewód HDMI 2.0
Ale niestety i tak czasami są zaniki sygnału.

Na PC poradziłem sobie z tym problemem w taki sposób, że grając z HDRem ustawiam 1080p YCbCr 10/12bit 422/420 50/60P
A jak gra jest bez HDRu ustawiam 2160p RGB 8bit 4:4:4 50/60P
I problemu nie ma, generalnie przy 1080p RGB 8bit 4:4:4 50/60P czy 1080p YCbCr 10/12bit 422/420 50/60P w ogóle mi nie zrywa.

na jakim przewodzie HDMI śmigasz? marka, model
 
Do góry