Samsung ue55mu7002

kubus76k

New member
Jest nowa wersja softu.

Wersja 1210.8, All Windows
(MULTI LANGUAGE)

Ktoś wie czy coś się zmieniło??

Nowa to ona była jakiś czas temu. Co się zmieniło to raczej jest tajemnica Samsunga (powinni dawać Release Note), u mnie generalnie w porównaniu do wersji produkcyjnej przestał restartować się dekoder kablowy :)
 

land

New member
Napisałem nowa, bo dziś mi TV o niej zameldował a mam zainstalowaną 1201.0
Fakt samsung nie podaje zmian, a zdarzało się że soft dawali wadliwy ;-) :-(
Rozumiem że masz wersję 1201.8 i ona naprawiła problem z resetem dekodera??
Ciekawe jak z zanikaniem obrazu na PSpro i PC?
 

kubus76k

New member
Napisałem nowa, bo dziś mi TV o niej zameldował a mam zainstalowaną 1201.0
Fakt samsung nie podaje zmian, a zdarzało się że soft dawali wadliwy ;-) :-(
Rozumiem że masz wersję 1201.8 i ona naprawiła problem z resetem dekodera??
Ciekawe jak z zanikaniem obrazu na PSpro i PC?

Mam już jakiś czas 1210.8 ona załatała mi problem z restartami dekodera. Ta wersję zainstalowałem ze strony Samsunga, TV nie raportował mi, że ma w OTA dostępny nowy s/w, ale to nie pierwszy raz Jak chcesz mieć nowy s/w to zaglądaj na stronę co jakiś czas.
 

kasper226@wp

New member
Mam już jakiś czas 1210.8 ona załatała mi problem z restartami dekodera. Ta wersję zainstalowałem ze strony Samsunga, TV nie raportował mi, że ma w OTA dostępny nowy s/w, ale to nie pierwszy raz Jak chcesz mieć nowy s/w to zaglądaj na stronę co jakiś czas.

Mi niestety nie pomogło na samoczynne przełączanie na dekoder :( W tym tygodniu zmieniłem go (mam CP) z HD3000 na HD5500s, nadal się sam przełącza jak oglądam z innych źródeł (np.Netflix).
 

kubus76k

New member
Mi niestety nie pomogło na samoczynne przełączanie na dekoder :( W tym tygodniu zmieniłem go (mam CP) z HD3000 na HD5500s, nadal się sam przełącza jak oglądam z innych źródeł (np.Netflix).
Co znaczy Przełącza ? Mi się restartował samoczynnie podczas oglądania. Nie wiem czy pomoże, ale spróbuj : Menu-> Ogólne-> Menedżer urządzeń zewnętrznych-> i wyłącz Anynet+(HDMI-CEC) JAk wyłączysz CEC to nie powinien sam Ci przełączać pomiędzy źródłami.
 

OverX

New member
W przyszłym tygodniu przyjdzie mi model 55mu7042 z eurortvagd. Moje pytanie jak sprawdzić ile telewizor działał? oraz jakie testy na początku przeprowadzić żeby sprawdzić czy wszystko ok?
 

land

New member
Sprawdź bad piksele na planszach, zielonej, czerwonej, niebieskiej i białej, czarnej.
Muszą być full screen.
Godz. pracy TV są menu serwisowym, potrzebujesz zwykłego pilota np. od starszych modeli samsunga.
 

kasper226@wp

New member
Co znaczy Przełącza ? Mi się restartował samoczynnie podczas oglądania. Nie wiem czy pomoże, ale spróbuj : Menu-> Ogólne-> Menedżer urządzeń zewnętrznych-> i wyłącz Anynet+(HDMI-CEC) JAk wyłączysz CEC to nie powinien sam Ci przełączać pomiędzy źródłami.

Jak oglądam z dekodera to potrafi sam się wyłaczyć lub jak oglądam Netflixa to sam się ząłaczy i obraz przeskoczy na dekoder.

Miałem tę opcję wyłączoną już raz, natomiast wtedy nie miałem wgranych aktualizacji oraz nadal był poprzedni dekoder. Pooglądam czy ciś się zminiło i dam znać. Dzięki.
 

kubus76k

New member
Jak oglądam z dekodera to potrafi sam się wyłaczyć lub jak oglądam Netflixa to sam się ząłaczy i obraz przeskoczy na dekoder.

Miałem tę opcję wyłączoną już raz, natomiast wtedy nie miałem wgranych aktualizacji oraz nadal był poprzedni dekoder. Pooglądam czy ciś się zminiło i dam znać. Dzięki.

Jeśli chodzi o Netflix, to ja mam właściwie inny problem. Jak oglądam Netfix to zdarzyło mi się kilka razy, że jak przełączam się na źródło Dekoder to mam ciszę, muszę wrócić i ponownie zmienić.:hmm:
 

panamejra

New member
Ja się was pytam po kiego wam te beznadziejne dekodery od operatora, wymienicie je na moduł:
- skończą się wasze problemy, zaoszczędzicie na prądzie, listę w TV sobie ułożycie jak wam pasuje a nie jak operator wam układa.
 

kubus76k

New member
Ja się was pytam po kiego wam te beznadziejne dekodery od operatora, wymienicie je na moduł:
- skończą się wasze problemy, zaoszczędzicie na prądzie, listę w TV sobie ułożycie jak wam pasuje a nie jak operator wam układa.

Hmm kolego słabo się orientujesz. Ja mam akurat dekoder z nPVR, Catchup, Startover , nTimeshift. CAM Ci tego nie zapewni.
 

panamejra

New member
Hmm kolego słabo się orientujesz. Ja mam akurat dekoder z nPVR, Catchup, Startover , nTimeshift. CAM Ci tego nie zapewni.

Kolego kubus76k miałem trochę tego sprzętu od Cyfry+ , Polsatu i z N-ki aż po Dreambox 500, 800HD, 800HD se, 8000HD z dyskami twardymi każdy i z tymi bajerami co opisałeś 10 lat temu.
W lutym zerwałem umowę z polsatem miałem pakiet Premium Max gdzie głównie oglądałem paczkę HBO gdzie nie ma reklam.
I teraz powiedz mi po co mam nagrywać jakieś treści skoro ten film który dzisiaj ma premierę za dwa tygodnie znowu poleci tylko o innej godz. I teraz tak płacisz abonament za powtórki powtórek a na innych kanałach za reklamy przerywane starym filmem.
Aktualnie mam z satelity nie kodowane programy pl i telewizja naziemna, showmax dostałem od kumpla na rok bo miał kod od play ale nie oglądam bo jakość treści jest słaba, netflix do wyboru tyle treści że głowa boli. Nie muszę nic programować, timeshift wciskać, nagrywać dobry net i oglądać kiedy chcesz.
 

czarek46

Banned
Każdy ma co mu pasuje ,,,, ja mam karte CI i nie chce już żadnych dekoderów ,,,, a timeshift mam w nowym tv Samsunga .... a każdy kabel HDMI to strata sygnału
 

kubus76k

New member
Kolego kubus76k miałem trochę tego sprzętu od Cyfry+ , Polsatu i z N-ki aż po Dreambox 500, 800HD, 800HD se, 8000HD z dyskami twardymi każdy i z tymi bajerami co opisałeś 10 lat temu.
W lutym zerwałem umowę z polsatem miałem pakiet Premium Max gdzie głównie oglądałem paczkę HBO gdzie nie ma reklam.
I teraz powiedz mi po co mam nagrywać jakieś treści skoro ten film który dzisiaj ma premierę za dwa tygodnie znowu poleci tylko o innej godz. I teraz tak płacisz abonament za powtórki powtórek a na innych kanałach za reklamy przerywane starym filmem.
Aktualnie mam z satelity nie kodowane programy pl i telewizja naziemna, showmax dostałem od kumpla na rok bo miał kod od play ale nie oglądam bo jakość treści jest słaba, netflix do wyboru tyle treści że głowa boli. Nie muszę nic programować, timeshift wciskać, nagrywać dobry net i oglądać kiedy chcesz.
Kolego drogi, 10 lat temu to usług takich jak Startover, catchup nPVR itd to nie miałeś. Dekoder z HDD też miałem 10 lat temu. Poza tym ja też twierdzę, że telewizja mi do niczego nie jest potrzebna i korzystam z Netflix, ale nie mieszkam sam. Może Ty mieszkasz sobie sam i jesteś sobie Panem lub masz w d... innych domowników, nie wnikam w to. Ja mam dekoder mam Netflix, HBO GO , Player+ i dobrze mi z tym, co wiąże się z tym, że chciałbym aby wszystko działało OK. Ot cała filozofia, a Ty żyj sobie jak chcesz i nie próbuj narzucać swoich poglądów innym... :!:
 

deusexe

Member
Codziennie pojawia się komunikat "rozłączono kabel sieciowy" i "podłączono kabel sieciowy" da się to jakoś wyłączyć? (Problemu z netem na innych kompach nie zauważyłem)
 
Do góry