Samsung ue55mu7002

ebola1972

Member
Na konkurencyjnym forum masz test tego telewizora. Masz tam łopatologicznie wyjaśnione w tym jak działają upłynniacze, jak je poustawiać w tym do sportu itp.
 

mario.79

New member
Na konkurencyjnym forum masz test tego telewizora. Masz tam łopatologicznie wyjaśnione w tym jak działają upłynniacze, jak je poustawiać w tym do sportu itp.
Domyślam się o którym teście mówisz i niestety słabo jest tam to wyjaśnione. Przede wszystkim tryb film nie pasuje do sportu i te ustawienia są może i dobre ale temperatura barw ciepły 2 i ostrość 10 to jakaś abstrakcja przy sporcie. No chyba że się jednak mylę.
 

ebola1972

Member
Do sportu pokombinuj sobie po prostu z upłynniaczami i zmniejsz podświetlenie w trybie standardowym czy naturalnym. Zobacz też jak ci sie spodoba tryb gry.
 
Ostatnia edycja:

ebola1972

Member
Nie jestem wielkim fanem kopanej więc z jakimiś konkretnymi ustawieniami nie pomogę. Jeżeli masz nc+ i dobrą jakość sygnału to nie powinieneś narzekać. Jeżeli chodzi o obraz "żyleta" na meczach to transmisje są różne. Widziałem i obraz ostry i taki jakby trochę za mgłą. Niestety nie mam jak podejrzeć bitrate transmisji. Bitrate fajnie widać na netflixie jak obraz przez kilkanaście sekund się wyostrza z 720p do 4k.
Na forum bardziej narzekają na to, że piłka "znika" czy efekt komety za piłką. Ja nigdy niw widziałem żadnych smug za piłką a jakość sygnału mam słabą z nc+ bo na antenę mi drzewa zaczynają wchodzić i będę musiał ją przestawić kiedyś. Natomiast przy słabych transmisjach widziałem rozmycia czy przezroczystość piłki przy długich podaniach. I raczej na elevenach niż na canal+.
 

mario.79

New member
Czyli jak rozumiem do sportu (z opisów i z testu konkurencji)
podświetlanie 5
jasność 0
ostrość 0-10
kontrast 100
reszta bez zmian
ulepszacze
redukcja szumów wyłączona
dimming niski
contrast enhancer wyłączone
motion 10/5
barwa kolorów ciepły 2 jednak nie dla mnie więc standard/ciepły1
zakres kolorów oryginalny (choć też proponują auto)
gammy i balans bieli nie do ustawienia przeze mnie samodzielnie
a filmy/dokumenty
większe podświetlanie tak ok 12
zastanawia mnie ta ostrość i contrast enhancer ale tu chyba nie zmieniać.
Filmy skoro są raczej mało dynamiczne sceny to może większa ostrość i podświetlenie, obraz ma być żyleta
a sport skoro jest trudno z tym ruchem to zostawić upłynniacze i pogodzić się że obraz nie jest żyleta.
Swoją drogą co z testu jak nawet tam jest napisane że bez kalibracji barwy i gamma jest słaba a w domu samemu jej nie zrobisz więc nie wiem jak te ustawienia mają się do ustawień domowych
 

mario.79

New member
Ja raczej też na 50 (ale zmieniam pod wpływem forum a potem znowu wracam) ale to raczej do filmów bo mecze czyli sceny dynamiczne nie nadąża tv za akcją i rozmywa taką ostrość
 

dakorn4

New member
Jak działa w tym modelu CI i OneConnect?

Miejsce na kartę jest w telewizorze. Czy jest konieczność podłączenia anteny również bezpośrednio do TV czy antena może być podłączona do Boxa?
 

mario.79

New member
Jak CI nie wiem bo mam dekoder z NC+ i tak mi wygodniej. A co do OneConnect to nie spotkałem tego wcześniej ale to jest genialne. Bez szperania po omacku z tv wyciągam sobie przed tv podłączam co chcę i chowam. Antena może być podłączona do Boxa moim zdaniem.
 

panamejra

New member
Ja raczej też na 50 (ale zmieniam pod wpływem forum a potem znowu wracam) ale to raczej do filmów bo mecze czyli sceny dynamiczne nie nadąża tv za akcją i rozmywa taką ostrość

Bo masz nie odpowiednie ustawienia, poczytaj w temacie albo zamów sobie kalibrację.

Jak działa w tym modelu CI i OneConnect?

Miejsce na kartę jest w telewizorze. Czy jest konieczność podłączenia anteny również bezpośrednio do TV czy antena może być podłączona do Boxa?

U mnie moduł CP sprawuje się b.dobrze, przewód antenowy wpinasz do OneConnect który ma 2 wejścia na antenę sat, 1 wejście antena naziemna
Do TV wchodzą tylko dwa przewody - sieciowy i przewód od OneConnect.
 
Ostatnia edycja:

mario.79

New member
A tak przy okazji czy warto włączać HDR do zwykłej telewizji w NC+ ? Zwykłej tzn TVN Polsat czy Discovery ew. Canal + ? Czy potrzebne są jednak odpowiednie treści bo takto będzie jeszcze gorzej i tv będzie się męczył upscallingiem ?
 

panamejra

New member
Uwierz mi że czytam od tygodnia. I każdy mówi co innego.

Ale nie jesteś tu pierwszy z tym problemem, wielu tu pisało i jak dostali odp. co mają pozmieniać w ustawieniach to ich problem przestał istnieć.

A tak przy okazji czy warto włączać HDR do zwykłej telewizji w NC+ ? Zwykłej tzn TVN Polsat czy Discovery ew. Canal + ? Czy potrzebne są jednak odpowiednie treści bo takto będzie jeszcze gorzej i tv będzie się męczył upscallingiem ?

Po co? Jak TV wykryje odpowiednie źródło to HDR sam się włączy.
Jak masz ant. satelitarną to wyszukaj sobie taki kanał Hot Bird 4k Test a zobaczysz co TV potrafi, tylko sprawdź to z tunera TV nie tuner od operatora.
 
Ostatnia edycja:

mario.79

New member
W porządku wszystko fajnie, podświetlenie 5, ostrość 0-10, kontrast 95, polepszacze wyłączone, motion 10/5, temperatura barw ciepła2 (nadal nie mogę tego zrozumieć co jest fajnego w tym pomarańczu) i to przepis na film w ciemnym pomieszczeniu. A co w dzień bo jednak dużo ogląda się w dzień albo przy świetle wieczorem i jest jasno w pokoju. Tego się nie pisze. Zwiększę podświetlenie to będzie smużenie, zwiększę ostrość to będą artefakty. A co zrobić by w dzień była czerń (a nie grafit) i biały naprawdę biały no i żeby się nie zacinało na meczach. Ktoś coś wie ?
 

czarek46

Banned
Człowieku ustaw na naturalny i nie słuchaj głupot o ustawieniu na film i kolory na ciepły 2 ,,,,, jezu , jak można ogłądac pomarańczowy śnieg ??? tryb naturalny, podświetlenie 9-10 ,jasność 0 , kontrast 90-95 , ostrość 10-15 , kolor 50 , tonacja kolorów standardowy ,,,,,, I masz biały śnieg , naturalny kolor twarzy ludzi w studiu itd. ....
 

mario.79

New member
wcześniej miałem sony 46hx750 przez kilka lat i miałem ustawione zawsze naturalny ale chciałem być "na czasie" i się męczę:) Może i lepszy dla oka ten ciepły ale nie mogę go znieść. Jak ostrość będzie taka niska to będzie wyraźny w filmach ? A zmieniasz film/sport czy po prostu złoty środek ?
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Człowieku ustaw na naturalny i nie słuchaj głupot o ustawieniu na film i kolory na ciepły 2 ,,,,, jezu , jak można ogłądac pomarańczowy śnieg ??? tryb naturalny, podświetlenie 9-10 ,jasność 0 , kontrast 90-95 , ostrość 10-15 , kolor 50 , tonacja kolorów standardowy ,,,,,, I masz biały śnieg , naturalny kolor twarzy ludzi w studiu itd. ....

Zgadzam się. Mam w MU8002 bardzo podobnie ustawione, ciepły2, czy nawet ciepły1 mi nie podszedł.
 
Do góry