Samsung ue55mu7002

Makelele

New member
Jak wyłączę to wtedy tych przycięć nie ma ale wtedy obraz jakby mniej płynnie chodzi. Na filmach z np Netflix na twarzach jest jakby polaryzacja.. podobno pomaga ustawienie auto-kontrast gdzie to znajdę?
 

czarek46

Banned
Dla pocieszenia dodam że te przycinki to gubienie klatek i wyczytałem że w sony jakichś modelach i philipsach też coś takiego jest . Wgrywajcie najnowsze softy i oglądajcie bez polepszaczy, a winni podobno są dostawcy sygnału - Canal plus , Eleven i inne
 

slawkor

Member
Bez reklam
Jak napisałem wcześniej przy takich ustawieniach i module cam od vectry nie mam przycięć.
Na Netlix-ie też nie.
 

jarek607

New member
witam, zastanawiam się nad kupnem tego telewizora tylko nigdy nie miałem tv z matrycą VA i zastanawiają mnie kąty widzenia. W sklepie na obrazie testowym z różnych kątów jakiejś większej różnicy nie widać w jakości obrazu. Jak to wygląda w praktyce?
 

relakzstyle

New member
szczerze ? dla mnie kąty widzenia są perfekcyjne , przy czym poprzedni mój tel to tez samsung ale lcd starej daty i bez porównania. Tutaj tak naprawde mozna śmiało oglądać z 45 stopniowego kąta :)
 

jarek607

New member
Dzięki za odpowiedź. Ciągle się się waham pomiędzy właśnie 55mu7002 a LG 55sj800v na ips. Co byście polecali i dlaczego? Wiem że LG jest na matrycy RGBW widać różnicę?
 

javai

New member
Dzięki za odpowiedź. Ciągle się się waham pomiędzy właśnie 55mu7002 a LG 55sj800v na ips. Co byście polecali i dlaczego? Wiem że LG jest na matrycy RGBW widać różnicę?
Jeżeli głównie do filmów w ciemnym pomieszczeniu to VA.
Ja właśnie dlatego zakupiłem MU7052 a nie LG na IPS. Notabene mam starego LG 42'' na IPS więc mam porównanie. Do filmów tylko VA.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest dostępny dla niebieskich członków forum i to z kalibracją gratis i z dostawą. Napisz na PW dostaniesz info.
 

kasper226@wp

New member
Siemanko. Mam ten telewizorek i do niego dekoder cyfrowego Polsatu. Czy warto przechodzić na moduł cam czy zostać przy dekoderze. Dekoder jest jako główny w moltiroom.

Miałeś może coś taiego, że telewizor sam przełączał się na dekoder? Mam tak, że oglądam sobie Netflixa a za moment TV sam się przełączy na dekoder Polsatu.
 

kasper226@wp

New member
Tv głównie do sportu

Samsung ma obraz igła przy filmach/Netflixie, gorzej ze sportem. Ja często oglądam mecze i przy dynamicznych scenach ciągle mam jakieś smugi, przycięcia. Po kilku tygodniach prób i błędów jakoś to sobie ustawiłem ale ideału nie ma. Jak moge w miarę dobrze oglądac mecze, to jak na tych samych ustawieniach oglądam skoki to narty podczas oglądania skoczka w locie pozostawiają za sobą dziwne refleksy... To samo się dzieje jak oglądam sport z satelity niemieckiej.

Spodziewałem sie czegoś lepszego jeżeli chodzi o oglądanie sportu.
 

rafaaaal

Member
Samsung ma obraz igła przy filmach/Netflixie, gorzej ze sportem. Ja często oglądam mecze i przy dynamicznych scenach ciągle mam jakieś smugi, przycięcia. Po kilku tygodniach prób i błędów jakoś to sobie ustawiłem ale ideału nie ma. Jak moge w miarę dobrze oglądac mecze, to jak na tych samych ustawieniach oglądam skoki to narty podczas oglądania skoczka w locie pozostawiają za sobą dziwne refleksy... To samo się dzieje jak oglądam sport z satelity niemieckiej.

Spodziewałem sie czegoś lepszego jeżeli chodzi o oglądanie sportu.




To może jednak coś nie tak z TV... albo jednak kiepsko ustawione u mnie smug nie zostawiają narty.
Mam wrażenie, że przy szybkich wybiciach piłki czasem się rozmywa ale to jedyny moment albo po prostu próbuję się do czegoś do czepić bo każdy coś znalazł;)
 

kasper226@wp

New member
To może jednak coś nie tak z TV... albo jednak kiepsko ustawione u mnie smug nie zostawiają narty.
Mam wrażenie, że przy szybkich wybiciach piłki czasem się rozmywa ale to jedyny moment albo po prostu próbuję się do czegoś do czepić bo każdy coś znalazł;)

Podzieliłbys się ustawieniami? Chętnie bym sobie wypróbował u siebie :)

PS. Płacąc >4k PLN za TV człek oczekiwał, że po właczeniu będzie można oglądać programy bez problemu. A tu taki wał, jak se nie ustawisz to nie pooglądasz, chyba że to tylko w tym Samsungu tak jest. Można to porównać do kupna lustrzanki, ale bez funkcji AUTO :)
 

rafaaaal

Member
Podzieliłbys się ustawieniami? Chętnie bym sobie wypróbował u siebie :)

PS. Płacąc >4k PLN za TV człek oczekiwał, że po właczeniu będzie można oglądać programy bez problemu. A tu taki wał, jak se nie ustawisz to nie pooglądasz, chyba że to tylko w tym Samsungu tak jest. Można to porównać do kupna lustrzanki, ale bez funkcji AUTO :)


a próbowałeś ustawień rtings.com?


https://www.youtube.com/watch?v=7djXQ5hUh88
 
Do góry