Samsung ue55mu7002

jawex

New member
Program ChanSort obsługuje serie M mam MU6102 i kanały telewizji kablowej (moduł CI+ od UPC) sortuje bez problemu trzeba tylko ustawić skanowanie pełne i kraj odbioru Czechy - aby EPG wyświetlało polskie znaki. jawex : polecam sortowanie tym programem - sortowanie w telewizorze to "masakra"
Witam adam80, dzięki za info odnośnie sortowania programem ChanSort.
Jednak nadal szukam dokładnej odpowiedzi na moje zadane pytania, czyli sortowanie bezpośrednie w TV dla modułu NC+ i po scanowaniu kanałów wg. ustawień NC+.
Moje pytania podaję jeszcze raz poniżej.

Czyli po kolei, najpierw skanuje satelitę dla ustawień kanałów NC+ i teraz moje pytania:

1. Czy w liście głównej sortujemy kanały poprzez ich zaznaczenie w kwadracie obok numer+nazwa "ptaszkiem" jednego lub kilku kanałów i przesuwanie ich strzałkami w odpowiednie miejsce, a tam przyjmuje-ją nową numerację np kanał TVP1 i TVP2 z pozycji 11 i 12 przesuwamy jednocześnie na pozycję 1 i 2, a kanał TVN z pozycji 1 przesuwa się automatycznie na pozycję 3 i reszta o dwie pozycje niżej.

2. Czy nadal dla listy głównej jest to sortowanie poprzez zamianę kanałów miejscami czyli TVP1 z poz.11 zamieniamy z TVN z poz.1 i otrzymujemy TVP1 na poz.1 a TVN na poz.11, co przy sortowaniu 120 kanałów jest nie do ogarnięcia, a każda pomyłka po drodze lub dołożenie nowego kanału do listy oglądanych powoduje, że zaczynamy zamianę o pomylonego miejsca, aż do końca listy.

3. Czy lista ulubionych przyjmuje numerację listy głównej, a sortując ją przyjmuje nową numerację dla liczby porządkowej w liście ulubionych, czy nadal jest to numeracja z listy głównej na stałe

4. Jaka opcja sortowania listy ulubionych: poprzez przesuwanie zaznaczonych kanałów jednego lub więcej, czy poprzez zamianę miejscami.

5. Czy jest podgląd kanałów podczas sortowania listy głównej i listy ulubionych.

6. Czy jest podgląd w EPG dla modułu NC+ i w liście głównej i liście ulubionych.

Jeśli te funkcje sortowania to za dużo dla programistów SAMSUNGA to najbardziej zależy mi na sortowaniu w liście głównej poprzez przesuwanie kanałów, a nie jakaś chora ich zamiana miejscami.
Bez znaczenia, czy przesuwamy jeden kana,ł czy kilka kanałów jednoczenia, tak jak opisałem wyżej.
Bez znaczenia też, czy lista ulubionych ma opcję sortowania poprzez przesuwanie lub zamianę miejscami i jaką przyjmuje numerację.
Najważniejsze, żeby którąś z tych list sortować poprzez przesuwanie w odpowiednie wskazane miejsce i wtedy będzie temat zakończony.

Tak było i jest w Samsungu w serii F, na pewno F6500, tak jest w moim PANSONIC DT60.

Sprawdził bym to osobiście, ale jest tylko opcja zamówienia TV do któregoś z marketów, zapłacenia za niego i wzięcie na testy. Jeśli sortowanie nie będzie w takiej opcji jak oczekuję, to upierdliwy zwrot (każdy chce sprzedać, a nie przyjmować zwroty) i szukanie następnego TV.
Już przetestował PHILIPS 55PUS6412/12 sortowanie super jak w kompie, ale obraz porażka IPS-plamy i zawieszanie się Androida 3-4 dziennie, zero reakcji na pilota i tylko restart poprzez wyciągnięcie wtyczki z gniazdka.
Myślę, że to jest problem ogólnie z obsługą DVB-S, ponieważ jest tam też opcja zmieszania kanałów satelitarnych z naziemnymi. Tak do testów dołożyłem jeden z naziemnych na koniec listy i prawie za każdym razem jak przechodzimy przez ten kanał to jest zwiecha i oczywiście restart.
Następnie był SONY 55XE7096, tam było sortownie poprzez zamianę miejscami i brak podglądu podczas sortowania. Brak podglądu dla EPG.
Następnie był PANASONIC TX-58EX703E, tam sortowanie też spierdzielone w stosunku do starych modeli. Brak podglądu w EPG po skanowania dla NC+.

Może ostatecznie ktoś na tym forum używa modułu NC+ w TV Samsung seria MU7000, MU6400 lub MU61.. i powie jak jest w końcu z tym sortowaniem listy głównej i ulubionych oraz z podglądem kanałów w poszczególnych listach i dla EPG

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi w tym temacie.
 
Ostatnia edycja:

Makelele

New member
adawro
Dzięki za odpowiedź będę szukał. Mam jeszcze problem z napisami gdyż nie wyświetlają mi się polskie znaki przy podłączeniu pendrive, format pliku z napisami to SRT. Ktoś wie czy w TV da się przestawić, żeby były polskie znaki?
Pozdrawiam
 

adam80

Member
Tydzień temu odebrałem TV Samsung mu7052 i podczas grania w fife na PS4 np jak szybko leci piłka to obraz czasami zwalnia.. da się jakoś to zmienić bo jest to irytyjące. Trzeba włączyć jakiś profil GRA czy wyłączyć jakieś opcje? Jeżeli ten typ tak ma to będę musiał odesłać.

edycja ikony (nazwy urządzenia) wejścia HDMI na "konsola do gier" przełącza telewizor w ten tryb - tak jest na MU6102, więc na MU7052 jest chyba tak samo.
 

Makelele

New member
W takim wypadku miałem przełączone to na "konsola do gier" i niestety są te przycięcia przy wykopywaniu piłki przez bramkarza itp. Nie zawsze ale jest.

Jeszcze mam problem z tym by pilot od Samsunga sterował dekoderem.
TV mam od HomeNet i dekoder MAG 250. Podłączyłem dekodem kablem hdmi do tv i wyskoczyło mi na ekranie, żeby wybrać dostawcę telewizji ale nie było mojego więc wybierałem innych operatorów i gdy na ekranie było napisane, żeby przełączyć kanał pilotem Samsunga to nic się nie działo.
 

ebola1972

Member
Musisz próbować wybrać inny dekoder. Dla przykładu dla 2 różnych dekoderów musiałem wybrać w pierwszym przypadku dekoder od cyfra+ a w drugim nc+.
Tryb gra jest schowany musisz go poszukać bo wychodzi na to że ho nie wybrałeś. Polecam też przeczytać test tego telewizora dla polecanych ustawień albo instrukcję obsługi.
 

adawro

New member
adawro
Dzięki za odpowiedź będę szukał. Mam jeszcze problem z napisami gdyż nie wyświetlają mi się polskie znaki przy podłączeniu pendrive, format pliku z napisami to SRT. Ktoś wie czy w TV da się przestawić, żeby były polskie znaki?
Pozdrawiam

Obecnie w "modzie" jest kodowanie znaków w UTF-8, spróbuj przerobić pliki na UTF-8
Albo jeszcze lepiej po konwersji do UTF-8 MKVToolnix-em zintegruj film i napisy do jednego pliku mkv
 

Makelele

New member
Ok włączyłem tryb Gra i jest dobrze :) pilot też udało mi się sparować z dekoderem. Jedyny problem to te napisy bez polskich znaków.
 

rafaaaal

Member
Ok włączyłem tryb Gra i jest dobrze :) pilot też udało mi się sparować z dekoderem. Jedyny problem to te napisy bez polskich znaków.


Czyli za każdym odpaleniem gry, musisz przełączyć tryb gry w TV.
A da się ustawić tak jak pisali, zmieniasz nazwę HDMI na konsola do gier i będzie się to włączać z automatu?
 

Boniunio

New member
Mam problem z obrazem mianowicie jak oglądam kanały z lepszą jakością np. Eleven czy Nat Geo Wild to obraz dziwnie się przycina i to nawet nie przy żadnych dynamicznych scenach, co może być przyczyną? Już próbowałem wszystkiego włączałem "czysty obraz cyfrowy" czy bawiłem się z Auto Motion Plus i nic nie dawało skutku.

Z góry dzięki za pomoc
 

spidoman

New member
To musi być wina przekazu, też to zauważyłem na Eleven, wczoraj oglądałem mecz na żywo bez problemów, a dzisiaj powtórka przycina.
 

relakzstyle

New member
dziwny jest ten TV. Niby wszystko cacy no i ta matryca 120 HZ. i co z tego skoro piłka maluje obraz na ekranie :/ do gier sie nadaje ładnie wyglądają, stacje standardowe tez ale do sportu w którym jest piłka nie.
 

relakzstyle

New member
Panowie techniczne pytanie:

czy da się zrobić tak aby pilotem od samsunga obsługiwać głoścność przy podłączeniu do soundbara ? jak to podłaczyć . Obecnie mam tak ze dzwiek leci przez audio IN (TV - SOUNDBAR)ale przy próbie zgłośnienia za pomoca pilota od samsunga pokazuje tylko źródło ale nie zwieksza sie głośność , przez co musze obsługiwać sound bara osobnym pilotem
 
Ostatnia edycja:

koniu82

New member
Na pewno sterowanie głośnością działa jeśli podłączysz soundbar do TV za pomocą HDMI ARC. Co do innych połączeń to nigdy nie testowałem

Ja u siebie (co prawda na MU6100) mam podpięty tak soundbar (HDMI ARC) oraz dekoder kablówki (HDMI) i przy pierwszym uruchomianiu telewizor natychmiast sparował mi wszystkie urządzania i teraz używam pilota od TV zarówno do zmiany głośności na soundbarze i kanałów na dekoderze.

Dodatkowo przy podłączeniu przez HDMI gdy telewizor wyłączę Sounbar jak i dekoder też się wyłączają i odpowiednio włączają gdy włączę TV
 
Ostatnia edycja:

artgot

New member
Czy ktoś w tym modelu spotkał się z nierównomiernym podświetleniem matrycy? Mam wersję 65 cali i szczególnie podczas oglądania piłki nożnej to widać. Od dołu do góry przechodzą takie trzy lub cztery ciemniejsze pasy, widać to dobrze gdy te pasy krzyżują się z liniami jakie na boisku tworzy docięta murawa, zauważył to ktoś? Sprawdzałem to zarówno przez dekoder HD jak i za pomocą klipów 4K na YT i występuje to w obydwu przypadkach.




Chyba raczej dekoder z dyskiem stojący pod tv nie ma na to wpływu...?
 
Ostatnia edycja:
Do góry