Samsung ue55mu7002

rafaaaal

Member
Czy wie ktos o co chodzi z tą przeglądarką stron www ??? obraz mam w negatywie (pozamieniane kolory) i nie moge oglądać filmów strumieniowo np ze strony nc+. Mój firmware 1151.1 55mu7000t

Coś w ustawieniach masz źle ustawione, jakiś podbity kontrast lub HDR dokładnie nie pamiętam ale szwagier też miał po zamieniane kolory o coś tam musiał wyłączyć i już było ok.
 

adawro

New member
Czy wie ktos o co chodzi z tą przeglądarką stron www ??? obraz mam w negatywie (pozamieniane kolory) i nie moge oglądać filmów strumieniowo np ze strony nc+. Mój firmware 1151.1 55mu7000t
Może masz włączone jakieś ułatwienia dostępu dla niepełnosprawnych (wielka kontrastowa grafika ekranowa)?
Zresetuj do ustawień fabrycznych.
 

neo292

Member
Dzięki zadziałało musiałem wyłączyć wysoki kontrast w ustawieniach. Co do PS4 TV jest ok nic nie szarpie laga nie ma i HDR dobry. Tylko czasami gaśnie obraz na 2-3 sek. i pionowe czerwone linie się pojawiają na 1s. Tak co godzinkę grania. Jest to wkurzające trochę. Pomorze ktoś?
 

Boniunio

New member
Witam. Właśnie stałem się posiadaczem modelu UE55MU7002T :rolleyes: i obraz jak dla mnie jest mega :wub: , jedyny jak dla mnie minus to ta puszka oneconnect, natomiast mam do Was kilka pytań na temat tego tv mianowicie :

1. Mam sygnał z UPC Moduł CI+ i chciałbym posortowac sobie kanały według mojej kolejność programem Chartsort ale nie mogę znaleźć jak importować listę kanałów na Pendrive jest taka opcja wogóle ? Jak nie ma to jest jakiś sposób na posortowanie kanałów ?

2. Jak mogę sprawdzić czas pracy TV bo chcę sprawdzić czy nie wcisnęli mi z ekspozycji bo sprowadzali mi z innego miasta ?

3. Ma ktoś lub gdzie mogę znaleźć dobre ustawienia do kalibracji tv ?

Z góry dzięki za pomoc
 
Ostatnia edycja:

jawex

New member
Witam od paru dni jestem posiadaczem Sama 55MU7052 jak dla mnie telewizor super materiały 4K z youtuba uczta dla oczu robi wrażenie obudowa jak i całość wykonania duży plus. Tizen chodzi naprawdę szybko i sprawnie jeszcze nic się nie przywiesiło .

- Wybierałem między sony a philipsem 100hz jedynie co to android mnie trochę zniechęcał
- Szkoda że TLC X2 ma mieć premiere na sierpień bo na pewno bym go też brał pod uwagę i nawet kupił .

Mam też mała prośbę odnośnie kalibracji takiej nawet podstawowej może by ktoś podesłał jak mam ustawione tryby standard i film np. z KS7000 .

I jeszcze jedno pytanie odnośnie wybierania głosowego jak ustawić po polsku bo mam eng... a ustawiony jest język polski i czy jest jakaś lista komend głosowych ?
Witam,
Czy korzystasz kolego z DVB-S dla modułu NC+?
Jeśli tak, to jak jest rozwiązana opcja sortowania kanałów w liście głównej i dla listy ulubionych. Chodzi mi o to czy w liście głównej można przesuwać kanały strzałkami w skazane miejsce, czy jest tylko opcja zamiany miejsc tak jak dla DVB-T.
To samo pytanie dotyczy listy ulubionych. Oprócz tego jak wygląda numeracja w ulubionych czy zaciąga numery z listy głównej czy stosuje własną numerację.
Czekam na szybka odpowiedź ponieważ szukam jakiegoś TV z DVB-S który ma sortowanie kanałów poprzez ich przesuwanie, a nie zamiana miejscami .
Interesuje mnie SAMSUNG z seri MU6400 lub MU7000 rozmiar 55" lub 65"
 

panamejra

New member
1. Mam sygnał z UPC Moduł CI+ i chciałbym posortowac sobie kanały według mojej kolejność programem Chartsort ale nie mogę znaleźć jak importować listę kanałów na Pendrive jest taka opcja wogóle ? Jak nie ma to jest jakiś sposób na posortowanie kanałów ?

Programem Chartsort - Last Update: 2016-11-26 nic nie zrobisz brak suportu serii M na chwilę obecną tylko:
Samsung's series B,C,D,E, F, H and J

Ustawienia/Nadawanie/Ustawienia Eksperckie/Transfer Listy Kanałów/Importuj z urządzenia USB lub Eksportuj do urządzenia USB

Musisz sam posortować sobie kanały.
 

jawex

New member
Mam pytanie, czy ktoś z użytkowników Samsunga z serii MU6400 lub MU7000 używa wbudowanego DVB-S i wie jak rozwiązane jest w tych modelach opcja sortowania kanałów sat w liście głównej i ulubionych?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)
 

panamejra

New member
Mam pytanie, czy ktoś z użytkowników Samsunga z serii MU6400 lub MU7000 używa wbudowanego DVB-S i wie jak rozwiązane jest w tych modelach opcja sortowania kanałów sat w liście głównej i ulubionych?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Z głównej wrzucasz do ulubionych te kanały które masz wykupione w pakiecie u operatora, układasz kolejność według własnej potrzeby i robisz kopię na USB - Eksportuj do urządzenia USB.
Programem Chartsort było by szybciej no ale brak serii M, ba nawet sam bym aktualizował listę i udostępniał tu na forum.
 
Ostatnia edycja:

jawex

New member
Z głównej wrzucasz do ulubionych te kanały które masz wykupione w pakiecie u operatora, układasz kolejność według własnej potrzeby i robisz kopię na USB - Eksportuj do urządzenia USB.
Programem Chartsort było by szybciej no ale brak serii M, ba nawet sam bym aktualizował listę i udostępniał tu na forum.
Dzięki za info, ale chodzi mi dokładnie o sortowanie dla moduł CI dla NC+ bezpośrednio w TV.

Czyli po kolei, najpierw skanuje satelitę dla ustawień kanałów NC+ i teraz moje pytania:

1. Czy w liście głównej sortujemy kanały poprzez ich zaznaczenie w kwadracie obok numer+nazwa "ptaszkiem" jednego lub kilku kanałów i przesuwanie ich strzałkami w odpowiednie miejsce, a tam przyjmuje-ją nową numerację np kanał TVP1 i TVP2 z pozycji 11 i 12 przesuwamy jednocześnie na pozycję 1 i 2, a kanał TVN z pozycji 1 przesuwa się automatycznie na pozycję 3 i reszta o dwie pozycje niżej.

2. Czy nadal dla listy głównej jest to sortowanie poprzez zamianę kanałów miejscami czyli TVP1 z poz.11 zamieniamy z TVN z poz.1 i otrzymujemy TVP1 na poz.1 a TVN na poz.11, co przy sortowaniu 120 kanałów jest nie do ogarnięcia, a każda pomyłka po drodze lub dołożenie nowego kanału do listy oglądanych powoduje, że zaczynamy zamianę o pomylonego miejsca, aż do końca listy.

3. Czy lista ulubionych przyjmuje numerację listy głównej, a sortując ją przyjmuje nową numerację dla liczby porządkowej w liście ulubionych, czy nadal jest to numeracja z listy głównej na stałe

4. Jaka opcja sortowania listy ulubionych: poprzez przesuwanie zaznaczonych kanałów jednego lub więcej, czy poprzez zamianę miejscami.

5. Czy jest podgląd kanałów podczas sortowania listy głównej i listy ulubionych.

6. Czy jest podgląd w EPG dla modułu NC+ i w liście głównej i liście ulubionych.

Może ktoś na tym forum używa modułu NC+ w TV Samsung seria MU6400 lub MU7000 i powie jak jest w końcu z tym sortowaniem listy głównej i ulubionych oraz z podglądem kanałów w poszczególnych listach i dla EPG
 
Ostatnia edycja:

adam80

Member
Z głównej wrzucasz do ulubionych te kanały które masz wykupione w pakiecie u operatora, układasz kolejność według własnej potrzeby i robisz kopię na USB - Eksportuj do urządzenia USB.
Programem Chartsort było by szybciej no ale brak serii M, ba nawet sam bym aktualizował listę i udostępniał tu na forum.

Program ChanSort obsługuje serie M mam MU6102 i kanały telewizji kablowej (moduł CI+ od UPC) sortuje bez problemu trzeba tylko ustawić skanowanie pełne i kraj odbioru Czechy - aby EPG wyświetlało polskie znaki. jawex : polecam sortowanie tym programem - sortowanie w telewizorze to "masakra"
 
Ostatnia edycja:

panamejra

New member
Program ChanSort obsługuje serie M mam MU6102 i kanały telewizji kablowej (moduł CI+ od UPC) sortuje bez problemu trzeba tylko ustawić skanowanie pełne i kraj odbioru Czechy - aby EPG wyświetlało polskie znaki. jawex : polecam sortowanie tym programem - sortowanie w telewizorze to "masakra"

Podaj linka lub wrzuć na upload do pobrania tą wersję ChanSort co obsługuje serie M
Thx.
 

Makelele

New member
Tydzień temu odebrałem TV Samsung mu7052 i podczas grania w fife na PS4 np jak szybko leci piłka to obraz czasami zwalnia.. da się jakoś to zmienić bo jest to irytyjące. Trzeba włączyć jakiś profil GRA czy wyłączyć jakieś opcje? Jeżeli ten typ tak ma to będę musiał odesłać.
 

adawro

New member
[...]trzeba tylko ustawić skanowanie pełne i kraj odbioru Czechy - aby EPG wyświetlało polskie znaki.

Też kiedyś ustawiałem jako Czechy ale to nie było idealne rozwiązanie - bywały problemy z czasem itp.

Lepiej zastosować instrukcję od UPC:
Dla modułu CI:
https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006927

Dla niekodowanych tu (bez modułu CI):
https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006940
https://www.upc.pl/pdf/Instrukcja_wyszukiwania_niekodowanych_kanalow_cyfrowych.pdf
 

adawro

New member
Tydzień temu odebrałem TV Samsung mu7052 i podczas grania w fife na PS4 np jak szybko leci piłka to obraz czasami zwalnia.. da się jakoś to zmienić bo jest to irytyjące. Trzeba włączyć jakiś profil GRA czy wyłączyć jakieś opcje? Jeżeli ten typ tak ma to będę musiał odesłać.

Tak - trzeba włączyć ustawienie do GRY, nie pamiętam dokładnie ale jest w jakimś nieintuicyjnym miejscu w konfiguracji tv.
 

adam80

Member
Też kiedyś ustawiałem jako Czechy ale to nie było idealne rozwiązanie - bywały problemy z czasem itp.

Lepiej zastosować instrukcję od UPC:
Dla modułu CI:
https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006927

Dla niekodowanych tu (bez modułu CI):
https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006940
https://www.upc.pl/pdf/Instrukcja_wyszukiwania_niekodowanych_kanalow_cyfrowych.pdf

W serii MU po wybraniu skanowania "UPC" z opcji telewizora znika funkcja importu/exportu kanałów (widać taki układzik samsunga z UPC) w serii KU ten problem nie występuje. Problemów z czasem nie ma - wystarczy go ręcznie ustawić.
 
Ostatnia edycja:

andrju75

New member
Witam.Posiadam Q7F od września 2017r. i czytam,że nadal nie można posegregować kanałów telewizyjnych.Na samym początku jak tv kupiłem to wyszukałem programy poprzez UPC (posiadam kartę-tzw.moduł CI+).Ale NIE MA MOŻLIWOŚCI poprzestawiania tych programów po swojemu.Dodatkowo znikła opcja import/eksport na np.pendriva.Dlatego zewnętrzny programik (np.CHANSORT ) nic nie da do sortowania kanałów - bo nie ma możliwości tych programów przenieść na compa.Jedyny plus to w EPG jest podgląd programu tv z jego dźwiękiem.Ale w związku z tym ,że na żaden sposób nie można posegregować tych programów to zapodałem żeby telewizor poszukał od nowa .Tym razem na początku instalacji zaznaczyłem wybór kraju: Czechy i pełne skanowanie.Tv wyszukał wszystkie programy tv oraz radiowe.Trochę pracy- bo pojedynczo poukładałem je wg siebie a NIE NARZUCONE PRZEZ OPERATORA (UPC).I tak telewizor już gra pół roku.Żaden program nie zanikł .Mam tak jak chciałem.W EPG jest polska czcionka ale niestety nie ma podglądu programu telewizyjnego.Z nagrywaniem programów na zew.dysk twardy nie ma problemów.Programowanie nagrywania też chodzi bezbłędnie.Jedynie co to nadal przycisk mikrofonu na pilocie nie ma jezyka polskiego -to jakaś bzdura.Ps.Trochę dziwna praktyka Samsunga z sortowaniem programów , ponieważ tą samą tv mam w drugim pokoju na kartę na telewizorze Sony z 2014 r.Tam nie musiałem kombinować z szukaniem przez Czechy .Instalację telewizji zrobiłem przez UPC i wszystkie programy można ustawiać,przekładać,segregować jak się chce.Sony tutaj ma lepiej to rozwiązane.
 

adawro

New member
W serii MU po wybraniu skanowania "UPC" z opcji telewizora znika funkcja importu/exportu kanałów (widać taki układzik samsunga z UPC) w serii KU ten problem nie występuje. Problemów z czasem nie ma - wystarczy go ręcznie ustawić.

Faktycznie - znika import/export.
Ja posortowałem sobie wewnątrz TV tworząc listę w ulubionych - i tą mam poukładaną jak chcę i bez zbędnych kanałów

Swoją drogą osobna instrukcje dla FTA nic nie daje bo i tak programuje ten sam śmietnik i w takiej samej kolejności jak instrukcja od MediaModułu
 
Do góry