Samsung ue55mu7002

Mangus112

New member
HDR 1000/1500, HDR Pro , Supreme UHD dimming to tylko marketing.
"UE55MU9002: Edge LED (bottom), Samsung MVA panel (RGB), 8-bit + FRC(10-bit), 120/100Hz + blinking backlight, in service menu -, firmware T-KTMDEUC
UE49MU9002: Edge LED (bottom), Samsung MVA panel (RGB), 8-bit + FRC(10-bit), 120/100Hz + blinking backlight, in service menu -, firmware T-KTMDEUC

UE75MU8002: Edge LED (bottom), Samsung MVA panel (RGB), 8-bit + FRC(10-bit), 120/100Hz + blinking backlight, in service menu -, firmware T-KTMDEUC
UE65MU8002: Edge LED (bottom), Samsung MVA panel (RGB), 8-bit + FRC(10-bit), 120/100Hz + blinking backlight, in service menu -, firmware T-KTMDEUC
UE55MU8002: Edge LED (bottom), Samsung MVA panel (RGB), 8-bit + FRC(10-bit), 120/100Hz + blinking backlight, in service menu -, firmware T-KTMDEUC
UE49MU8002: Edge LED (bottom), Samsung MVA panel (RGB), 8-bit, 60/50Hz + blinking backlight, in service menu 49A6AUOSM, firmware T-KTMDEUC

UE55MU7000: Edge LED (bottom-local dimming), MVA panel (RGB), 120/100Hz + blinking backlight, firmware T-KTMDEUC"
Cytat z rosyjskiej strony, wg mnie to różnice pomiędzy MU7000/8000/9000 są marginalne.... Nawet większość recenzentów poleca podstawowy model MU7002 zamiast modeli wyższych.
Fakt, różnica w pilocie to jedyna zauważalna oraz kolor ramki.
 

feromann

Member
HDR 1000/1500, HDR Pro , Supreme UHD dimming to tylko marketing.
"UE55MU9002: Edge LED (bottom), Samsung MVA panel (RGB), 8-bit + FRC(10-bit), 120/100Hz + blinking backlight, in service menu -, firmware T-KTMDEUC
UE49MU9002: Edge LED (bottom), Samsung MVA panel (RGB), 8-bit + FRC(10-bit), 120/100Hz + blinking backlight, in service menu -, firmware T-KTMDEUC

UE75MU8002: Edge LED (bottom), Samsung MVA panel (RGB), 8-bit + FRC(10-bit), 120/100Hz + blinking backlight, in service menu -, firmware T-KTMDEUC
UE65MU8002: Edge LED (bottom), Samsung MVA panel (RGB), 8-bit + FRC(10-bit), 120/100Hz + blinking backlight, in service menu -, firmware T-KTMDEUC
UE55MU8002: Edge LED (bottom), Samsung MVA panel (RGB), 8-bit + FRC(10-bit), 120/100Hz + blinking backlight, in service menu -, firmware T-KTMDEUC
UE49MU8002: Edge LED (bottom), Samsung MVA panel (RGB), 8-bit, 60/50Hz + blinking backlight, in service menu 49A6AUOSM, firmware T-KTMDEUC

UE55MU7000: Edge LED (bottom-local dimming), MVA panel (RGB), 120/100Hz + blinking backlight, firmware T-KTMDEUC"
Cytat z rosyjskiej strony, wg mnie to różnice pomiędzy MU7000/8000/9000 są marginalne.... Nawet większość recenzentów poleca podstawowy model MU7002 zamiast modeli wyższych.
Fakt, różnica w pilocie to jedyna zauważalna oraz kolor ramki.
między MU 7000 a 9000 jest różnica:smile:podobnie MU7002/7052 Supreme UHD dimming (zamiast UHD dimming) przeklada się na 100 pkt więcej w picture quality index ( 2400 ha 2300 )
nie doszukiwałbym się w tym marketingu bo Samsung nie raklamuje, wręcz ukrywa ta różnice.
 
Ostatnia edycja:

Mangus112

New member
między MU 7000 a 9000 jest różnica:smile:podobnie MU7002/7052 Supreme UHD dimming (zamiast UHD dimming) przeklada się na 100 pkt więcej w picture quality index ( 2400 ha 2300 )
nie doszukiwałbym się w tym marketingu bo Samsung nie raklamuje, wręcz ukrywa ta różnice.

Różnica jest marginalna i na pewno nie uzasadnia dopłaty do droższego modelu. Akurat Samsung to król marketingu już sama nazwa QLED coś nam nasuwa.
Odnośnie skali jakości obrazu Samsunga tzw. Picture quality index to można sobie go między bajki włożyć
Tutaj poniżej masz dowód na przykładzie modelu MU6102.
http://www.tvtest.pl/wp-content/uploads/ile-jest-wart-pqi.png
Informację zamieszczam tutaj, aby uświadomić użytkowników, że obecnie producenci nieźle nas nabijają butelkę.
A tutaj fajna prasówka o HDR "Nie bądź frajer ‒ HDR to często bajer":
Czy warto wybrać telewizor z HDR?
 

harry.wesoly

New member
Czy ktoś podobnie jak ja zauważył znaczne pogorszenie jakości wyświetlanego obrazu po aktualizacji do 1155.1? Mam 7042 i albo mi bije na głowę albo od kilku dni wyraźnie widzę że jest gorzej.
 

relakzstyle

New member
siemano , panowie zastanawiam się nad ps4 do tego tv. Jak sprawzda się HDR ? jest ok ? moze lepiej do tego TV jesli chodzi o jakosc kupic ps4 PRO ?
 

relakzstyle

New member
myślicie ze hdr to ściema ? kurde a tak się zachwycają wszyscy testujący np. xox lub ps4 pro na jutubie. Jaki to ten HDR jest super. Co prawda w kamerze nie widac dlatego też jest mi cięzko to ocenić ale myslalem ze to naprawde super technologia - przełom wiekszy niż z FHD na 4K
 

Beno111

New member
myślicie ze hdr to ściema ? kurde a tak się zachwycają wszyscy testujący np. xox lub ps4 pro na jutubie. Jaki to ten HDR jest super. Co prawda w kamerze nie widac dlatego też jest mi cięzko to ocenić ale myslalem ze to naprawde super technologia - przełom wiekszy niż z FHD na 4K
Z mojego punktu widzenia HDR to ,,wodotrysk" ja wolę osobiście ogląda filmy w dobrze skalibrowanym tv!!
 

adawro

New member
Co do HDR to po dłuższym użytkowaniu tego TV (UE65MU7042) takie mam wnioski.
Telewizor ogólnie świetnie nadaje się do salonów dziennych, ale głównie dla obrazu SDR. Rozdzielczość samego panelu UHD daje efekt gładkiego obrazu ( nie widać pojedynczych pikseli) a to ważne przy tak dużym ekranie jak czasem jest się blisko.
Najlepiej mi się oglądało materiały UHD-SDR, ale takich jest niestety mało, trafiłem tylko na wersję filmu "Piękna i Besta" 2160p-SDR (więcej detali w całym obrazie), a poza tym jak są to w większości produkcje jakości YouTube, lub kanału satelitarnego "Fashion4K".
Natomiast przy UHD-HDR (4K) z powodu spadku ogólnej jasności obrazu warto zadbać o zaciemnienie pomieszczenia jak do projektora, wtedy naprawdę można nacieszyć oko głębszą czernią, łagodniejszymi przejściami tonalnymi, bardziej jaskrawymi kolorami i większą ilością detali w światłach.
Ogólnie topowiec to to nie jest ale też nie można powiedzieć, że HDR w tym TV to ściema.
 

relakzstyle

New member
xbox one X ok - ale musiałbym dopłacić SPOOOORO kasy. Nie jestem też osobą która spedza weekendy przy grach. Kupilem już ps4 pro NOWE za 1350 z wysyłką i wiedzminem gratis :) xbox one X to wydatek rzędu 2 055 złotych na start to za dużo na zabawkę dla amatora :) . W weekend potestuje kosnole z tym Telewizroem. A czy włączacie w tym TV tryb GRY ?
 

kasper226@wp

New member
Właśnie oglądam Narcos w 4K przez Netflixa, obraz bardzo fajny, przy zbliżeniach i ciemniejszych scenach odcien skóry robi się jakiś nienaturalny, ale to pewnie kwestia ustawień.

Telewizor przy mało dynamicznych scenach wyświetla obraz czysty jak lustro, inaczej przy szybszym ruchu, podobnie jak przy sporcie (piłka nożna).
 

adawro

New member
Wprzy zbliżeniach i ciemniejszych scenach odcien skóry robi się jakiś nienaturalny, ale to pewnie kwestia ustawień. .

W bardzo rzadkich przypadkach też obserwuje to dziwne zjawisko - jakby skrzyżowanie solaryzacji z posteryzacją. Próbowałem wielu ustawień i tylko trochę poprawia sprawę auto-kontrast.
Efekt chyba nie występuje w ustawieniu obrazu "standard".
 

czarek46

Banned
Netflix i 4k ??? hahahahaha miałem to badziewie przez dwa miesiące i lepszy obraz był na TVN czy Polsacie . Filmy z hdr ??? ta .... w opisie ,,,bo TV załapywał ten tryb raz na 15 filmów ..... Prawdziwe 4k jest na Youtubie a nie na netflixie ,,, pięknie wyglądają te filmy przyrodnicze , oglądaliście film Holiday in Poland ???? to polecam ,,,,
 

Boniunio

New member
Witam. Kupiłem na stronie MediaMarkt właśnie UE55MU7002 z odbiorem w markecie i mam do Was pytanie bo TV jest ściągany z innego miasta i jak mogę sprawdzić czy przypadkiem nie wciskają mi modelu z ekspozycji ?
Z góry dzieki za pomoc
 

neo292

Member
Czy wie ktos o co chodzi z tą przeglądarką stron www ??? obraz mam w negatywie (pozamieniane kolory) i nie moge oglądać filmów strumieniowo np ze strony nc+. Mój firmware 1151.1 55mu7000t
 

relakzstyle

New member
co do towaru z ekspozycji - poproś o informację, na fakturze ze towar nowy a nie powystawowy.

Panowie - ostatnio czytałem ze niby ten TV nie nadaje się do PS4 bo "rwie" obraz ??? tam niby jest input lag 19 ms czyli extra więc o co chodzi
 
Do góry