Samsung ue55mu7002

Makelele

New member
Czy jest możliwość dodania nowego trybu w tym tv? Widziałem gdzieś na YT ktoś miał tryby dzień i noc. Chyba, że to w Mu8000 nie pamiętam.
 

ebola1972

Member
Z pilota wybierasz kombinacje Info menu mute power i wchodzisz w tryb serwisowy. Potem zmieniasz jedną opcje. Z pamięci teraz nie podam którą ale pojawią się dwa nowe tryby CAL-DAY i CAL-NIGHT
 

kosimazaki12

New member
Z pilota wybierasz kombinacje Info menu mute power i wchodzisz w tryb serwisowy. Potem zmieniasz jedną opcje. Z pamięci teraz nie podam którą ale pojawią się dwa nowe tryby CAL-DAY i CAL-NIGHT

Z nowym pilotem samsunga tego nie zrobisz. Tu potrzebna jest apka na tel lub pilot seriwsowy.
Tak na marginesie jak ktoś nie wie co i jak to lepiej niech nie wchodzi w ten tryb. Zmieniając nie to co trzeba można uwalić telewizor.
 
Ostatnia edycja:

mario.79

New member
Jak włączyłem 4K w YT oraz HDR to rzeczywiście robi wrażenie. A gdy wróciłem do NC+ to już nie ma szału. Albo obraz teatr albo jak ciemna scena to za dużo czerni (TVN film Kroll) albo znowu na innym kanale jasność nawet w ciemnych scenach (albo C+ albo HBO już nie pamiętam). Co kanał to inny obraz mimo, że HD:) Nie włączałem HDR bo od razu leci kolor i ostrość.

Ale największy problem jest z meczami piłki nożnej. Obraz na C+/Eleven jest mało ostry. Tzn tragedii nie ma ale słabe te HD 1080, nie bardzo widać źdźbła trawy. Na zbliżeniach ok ale dalszy plan rozmyty. Czy to normalne czy kwestia ustawień ? Że obraz nie jest żyleta na meczach mimo HD, bliski plan i sceny statyczne ok ale dalszy plan i powiedzmy im dalej od środka tym gorzej tzn mniej wyraźny obraz (bardziej rozmyty i mniej szczegółów). No i oczywiście przy ruchu to rozmywa się obraz.

Ustawienia:

obraz standard

podświetlanie 15

jasność 0

kontrast 95

ostrość 50 (jak biorę mniej to i bliski plan mniej dokładny)

kolor 50

ulepszczacze tylko motion jest na niski bo nie można wyłączyć, reszta wyłączona

a płynność auto (fajne jest to LED wyraźny ale ciemno i drga).

Można coś z tym zrobić czy dać sobie spokój ?
 

relakzstyle

New member
kwestia ustawień. Jak dołączysz do klubu to chłopaki Ci podpowiedzą :)
Generalnie matryca 120 HZ i ma wysoki współczynnik upłynniania nie powinna ta piłka smużyć.
 

Luk89

New member
Witam. Dziś przyjechał do mnie ten tv,i tak jak nie mam na razie żadnych problemów z obrazem / dźwiękiem,no może z wyjątkiem dość klatkującego menu ale to detal.

Moje pytanie brzmi jak zawiesić TV na ścianie?,oczywiście mam wieszak i tak dalej,niestety śruby z zestawu nie pasują,gwintowo tak ale zdecydowanie za krótkie. W zestawie były plastikowe tulejki,więc pewnie trzeba je wykorzystać ale dlaczego i czy będzie miało to wpływ że w dolną część obudowy wchodzą całe, a w górną nawet nie do połowy. Pierwszy raz się spotykam z czymś takim zazwyczaj był dystans + śruba i grało.

A co do piłki nożnej,to również nie zauważyłem w/w problemów,ale widziałem mega smużenie na PS4,w trybie "gra" ostry obraz,w każdym innym rozmycie przy ruchach kamery mimo wyłączenia upłynniaczy,pomogło wyłączenie " czysty obraz cyfrowy" i już było ok.
 

Luk89

New member
@kiki W pierwszej kolejności to zrobiłem,gdzieś tu na forum widziałem zdjęcie z odklejonym bokiem i aż zamarłem. Na szczęście nic nie ma,tak samo podświetlenie wygląda ok,ale to sprawdzę wieczorem dokładniej będzie widać.
 

lukdee

New member
Witam serdecznie na forum; to mój pierwszy post zatem pozdrawiam
Od tygodnia jestem posiadaczem tego TV i wszystko extra poza jedną rzeczą; jak się włącza tuner TV SAT?; bo naziemna aktywna a tuner satelitarny nieaktywny; zresetowałem ustawienia i w trakcie konfiguracji można wybrać TV SAT konwertery widzi, skanuje poprawnie ale nie ma wtedy naziemnej; a jak ustawię naziemną to nie ma SAT; co może być nie tak ?
 

kosimazaki12

New member
Moje pytanie brzmi jak zawiesić TV na ścianie?,oczywiście mam wieszak i tak dalej,niestety śruby z zestawu nie pasują,gwintowo tak ale zdecydowanie za krótkie. W zestawie były plastikowe tulejki,więc pewnie trzeba je wykorzystać ale dlaczego i czy będzie miało to wpływ że w dolną część obudowy wchodzą całe, a w górną nawet nie do połowy. Pierwszy raz się spotykam z czymś takim zazwyczaj był dystans + śruba i grało.

Sprawdź dokładnie instrukcję powinno być to napisane. Jak się nie mylę to dwie M8x16 i dwie M8x45.
 

Luk89

New member
@kosimazaki12 Dzięki, sprawdzę instrukcje też bo nawet o tym nie pomyślałem.

A czy ktoś z użytkowników mógł by powiedzieć jak sprawuje się u was smart hub? u mnie dość dziwnie przycina, przez parę dni miałem model z serii 6xxx i tam działało wszystko bardzo szybko. Filmy,konsola,YT,internet,aplikacje, zero problemów z obrazem/dzwiękiem, tylko smart hub.
 

Luk89

New member
Faktycznie jest nowa wersja softu na stronie,myślałem że skoro przez internet nie wyłapuje to znaczy że mam najnowszą,ściągam i dam znać czy pomogło.

Edit : No i po problemie,czyli trzeba sprawdzać stronę ręcznie. Dzięki ebola1972.
 
Ostatnia edycja:

adawro

New member
Moje pytanie brzmi jak zawiesić TV na ścianie?,oczywiście mam wieszak i tak dalej,niestety śruby z zestawu nie pasują,gwintowo tak ale zdecydowanie za krótkie. W zestawie były plastikowe tulejki,więc pewnie trzeba je wykorzystać ale dlaczego i czy będzie miało to wpływ że w dolną część obudowy wchodzą całe, a w górną nawet nie do połowy. Pierwszy raz się spotykam z czymś takim zazwyczaj był dystans + śruba i grało.
Te plastikowe tulejki mają za zadanie wyrównać poziom, gdyż ten TV na górze jest cieńszy niż na dole obudowy. Jak się włoży wszystkie 4 to wtedy przód ekranu będzie prawidłowo równolegle do ściany.
Rozmiary śrub są podane w instrukcji TV. Ja kupiłem dłuższe i wyregulowałem nadmiar podkładkami.
 

Luk89

New member
@adawro Dzięki za odpowiedz .

Ogólnie telewizor już wisi,co prawda nie użyłem tych tulejek z zestawu,przymierzałem różne dystanse+ilość podkładek i trzyma się stabilnie.

Super sprawa że do telewizora były przyklejone 2 duże paski "gumowe?",co ułatwiło złapanie tv,bo bałem się trochę że coś uszkodzę bo wieszałem sam,a naczytałem się i widziałem zdjęcia co się może stać,gdy chwyci się tam gdzie nie trzeba :)

Jeszcze takie małe pytanie,jako że nie znam się zbytnio na konstrukcji tv,czy w miejscu przykręcania wieszaka jest coś co można uszkodzić wkręcając śruby do tv? co prawda wszystko na wyczucie zrobiłem,ale dla świętego spokoju wolałbym wiedzieć.

P.S : Local Dimming jak najlepiej ustawić?, obecnie mam na niski.
 
Do góry