Samsung ue55mu7002

mario.79

New member
Ok by nie kombinować w myślach jak to jest (jestem poza domem teraz). Rozumiem że to nie TV ultra premium ale ok 4 tyś to też ładnie. Czy czerń jest czarna, kolory nasycone, obraz wyraźny (żyleta) oczywiście wiem że to zależy od kanału ale c+ to jakieś tam quasi premium ? To taki kompromis do wszystkiego o każdej porze czy macie kilka ustawień ?
 

david2888

New member
Mi w moim modelu UE50MU6172 również nie podeszły te kalibracje z ciepły 1, ciepły 2 i ostrość= 0. To nie dal mnie... Totalna kaszana. Ustawiłem sobie Naturalny podobnie jak kolega wyżej opisał i jest elegancko do filmów i jakiś programów, tylko ostrość=40, a do sportu to włączam Standard z większą ostrością=50 i z włączonym upłynniaczem=6. Na razie jestem zadowolony. Więcej będę kombinował w weekend przy Canal+ i meczach.
 

Waldorff

Member
W końcu ktoś zaczął pisać po ludzku, bo już nie mogłem patrzeć na propozycje ustawień, które często są podawane przez nawiedzonych purystów. Wszędzie to "kino" i wszechobecna żółć z brudno-siną poświatą, tradycyjnie z zerową ostrością. Jednego jestem ciekaw, czy im naprawdę się taki obraz podoba, czy tylko przekonują siebie samych na siłę, że tak jest bardziej "profesjonalnie" i w ogóle pięknie. Obraz ma cieszyć oko, a nie być męczarnią. Ogólnie proponuję każdemu ustawianie "pod siebie", a nie tak jak ktoś poleca.
 

dzonson

New member
Siemka.Ja ma ustawiony tryb naturalny.Czysty obraz cyfrowy włączony,Motion Plus Urzytkownika 10/5,Wyrażny ruch led wyłączony,local Dimming standardowy,Contrast Enhancer niski,Rozwiazania Eco Wykrywanie światła otoczenia na 7 i oswietlenie dynamiczne właczone.Obraz jest mega.Mam dekoder Polsatu 5500s podłączony kablem https://www.komputronik.pl/product/416455/unitek-hdmi-1-0m.html
Nie mam żadnych komet czy smużeń w piłce nożnej.
 

agoniawyboru

New member
Czy ue49mu7002t posiada wejście kompozytowe ( z tego co widzę to chyba nie)? Jeśli nie ma, to jest jakiś sposób żeby podłączyć źródło analogowe np. starą kamerę wideo albo starą konsolę (psx, sega saturn itp)?
 

panamejra

New member
Czy ue49mu7002t posiada wejście kompozytowe ( z tego co widzę to chyba nie)? Jeśli nie ma, to jest jakiś sposób żeby podłączyć źródło analogowe np. starą kamerę wideo albo starą konsolę (psx, sega saturn itp)?

Zainteresuj się takim wynalazkiem z allegro - KONWERTER HDMI do AV VIDEO CINCH CVBS KOMPOZYTOWE

d11e33f64385a00bca085b71dd71


fa20f65c41eb893d3e2c6e52df40
 

dzonson

New member
Siemka.Podstawa to zapodać dobrej jakości sygnał do tv.I kabel jeśli jest dłuższy niż 1m to musi być przynajmniej dobrej jakości.Przy słabym sygnale to nie ma bata żeby jakikolwiek tv grał dobrze.
 

dzonson

New member
Metr od tv jak jest słaba transmisja to wiadomo ze jest jakieś tam ziarno i obraz nie jest jakiś super szczegółowy.Ale w miarę ostry.Nie wiem o jakie plamy chodzi.Wcześniej miałem tez samsunga tak zwanego wyjadacza 40 c650.Nie wiem na jakiej on był matrycy ale motion miałem też ustawiony na 10/5 i obraz był bardzo dobry. Jak przywiozłem mu 7002 i go podłączyłem to zrobiłem wow.
 

mario.79

New member
Trawa jako plama a nie kępki czy źdźbła. Ogólnie detale. Tu nie chodzi mi o motion tylko o redukcję szumów, contrast enhancer itp
 

mario.79

New member
Po wielu próbach stwierdzam, że jednak ten telewizor nie jest taki super. Jest ok jak ma się dobry sygnał (np. Netflix tu oglądam z HDR+). Bo przy kanałach z NC+ to już loteria, jeden ładnie gra inny niekoniecznie. Więc w Polsce to zależy co kto ogląda.
Ustawiłem w czasie meczu i gdy był większy motion (10/5 lub 10/3) to obraz się ciął co jakiś czas na 1 sekundę. Gdy motion plus wyłączony to znowu smuży. Ostrość to tak jak w testach piszą dół ekranu ostry a góra czy dalsze tło już gorsze. Nadal nie widzę różnicy w ostrości czy to 20 czy 50 więc ustawiłem tak ok 25. Na filmach momentami efekt teatru (to chyba efekt motion plus tak ? czy redukcja szumów bo już nie wiem sam). Polepszacze włączone bo inaczej obraz mało ostry (redukcja szumów działa), dimming na niski i tak samo contrast enhancer też na niski. A podświetlanie na 12 by biel była biała a kolor nasycony (nie znam sie na gammie i balansie bieli i innych ustawieniach koloru. Z resztą film wieczorem to rzadko oglądam. Raczej w dzień lub wieczorem mecze ew. National Geo. czy dzieci w dzień oglądają bajki a takich ustawień w kalibracji nie podają. Wiem że będzie hejt ale nie mogę oglądać barw ciepły2, podświetlanie 0-6 czy ostrość 0-10. Telewizor ma grać barwą kolorów. Biały to biały a trawa zielona czy morze/niebo niebieskie a takie mroczne i brudne wszystko.
Więc tryb naturalny
podświetlanie 12-15
jasność 0
ostrość 25
kontrast 95-98
kolory 50
redukcja szumów włączona
local dimming niskie
contrast enhancer niskie
temperatura barw normalna.
Ja nie umiem tego ustawić bo tak jak mówię każdy kanał nadaje inaczej i sam już tracę cierpliwość by obraz był ostry soczysty a biel i czerń biała i czarna a ruch nie smużył i się nie zacinał. Już nie będę oddawał tego tv ale widzę że kwota 4 tyś na tv 4k to nadal za mało by było dobrze.
 

rafaaaal

Member
Cześć

Co prawda z uwagi na brak czasu oglądam filmy głównie wieczorem. Jednak nikt z mieszkańców nie widzi takich problemów jak opisujesz, brudnego koloru, biały jest biały, zielony zielonym etc.
Ja osobiście nie lubię jak TV wali mocno po oczach, jak chce się opalać to wychodzę na słońce;) - jednak odwzorowanie kolorów w mojej ocenie jest prawidłowe. Z "prane" wydają pod kątem ale taki urok matrycy VA.

Jeżeli nie radzisz sobie z ustawieniami zaawansowanymi, zamów profesjonalną kalibrację - ustawią pod Ciebie jak należy ;)
 
Do góry